Poznanie się teściów

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Poznanie się teściów

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 13:30

jestem w dość dziwnej sytuacji. Jesteśmy razem 4 lata, planujemy ślub, jednak gdy tylko zaczynam temat poznania się moich rodziców i jego mamy to on zawsze twierdzi że jest jeszcze czas. Czy ja się aby za bardzo nie nakręcam na to poznanie się ich?
Moja mama i jego poznały się już w wakacje. Jednak to takie nieoficjalnie poznanie się było. Ja chciałabym aby nasi rodzice spotkali się np. na moich czy jego urodzinach które są niebawem i żeby chociaż trochę się poznali.
Co prawda jeszcze nie jesteśmy zaręczeni, jeszcze nie planujemy ślubu aż tak bardzo (za 1,5 roku we wrześniu chcemy wziąć ślub) ale już mnie to powoli męczy że oni się nie znają.
Nie nakręcam się w tym za bardzo? wiem że dużo par umożliwia teściom poznanie się dopiero po zaręczynach planując ślub. No ale.... :P
paula
 

Re: Poznanie się teściów

Postprzez natalia11kck » 12 lut 2013, o 21:39

Moim zdaniem to normalne, że tego chcesz ;)
Też tak chciałam ;)
W sumie to mój tato jeszcze nie zna mojego przyszłego teścia, ale za to moi rodzice znają przyszłą teściową :)
natalia11kck
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 23:49

Re: Poznanie się teściów

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 21:59

no dokładnie, ja uważam że to coś całkiem normalnego. Tzn moja mama uważa że jakoś nie jest jej spieszno poznać dokładniej moją teściową bo będą się poznawały przez dłuuugie lata, ale wiem że ona by tego chciała (moja mama jest dość dziwna ;P). Ale co zaczynam ten temat to słyszę od mojego chłopaka "no ale po co mają się poznać? przecież teściowe się już znają".....
paula
 

Re: Poznanie się teściów

Postprzez paula93 » 12 lut 2013, o 22:16

to nic dziwnego, że chcesz ! w końcu jesteście już 4 lata ze sobą i za 1,5 roku chcecie wziąć ślub, no to nic nie stoi na przeszkodzie ;) ja w takiej sytuacji nigdy nie będę więc mogę tylko domyślać się jak bardzo chcesz, żebyście w końcu razem usiedli przy stole :kiss2
paula93
 

Re: Poznanie się teściów

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 22:54

no u mnie to będzie tak że tylko moja teściowa z moim tatą się muszą poznać bo teścia nie mam już niestety :( tylko jak mam mojego faceta przekonać by w końcu coś takiego zorganizować? mam poczekać do zaręczyn i oficjalnie doprowadzić do spotkania się teściów czy zaprosić teściową na moje urodziny?
swoją drogą mój facet ma urodziny prędzej niż ja i jakoś niekoniecznie potrafię mu powiedzieć wprost by w końcu zaprosił moich rodziców na nie... ;/
paula
 

Re: Poznanie się teściów

Postprzez sun979 » 12 lut 2013, o 23:05

To jest normalne, też tak chciałam. ;) Również jesteśmy ponad 4 lata. Rodzice poznawali się na bieżąco przy rożnych przypadkowych sytuacjach, a po zaręczynach kilka razy już mieli okazję pić razem kawę... :]
sun979
 

Re: Poznanie się teściów

Postprzez 456 » 12 lut 2013, o 23:06

Kochana ale czym się przejmujesz? :) To normalne, że chciałabyś aby się znali. Może to troszkę dziwne, ale takich spotkań się raczej ludzie boją dlatego zazwyczaj odwlekają z tym. Jeśli nie wiesz jak powiedzieć swojemu mężczyźnie żeby zaprosił ich na urodziny to najwyżej poczekaj do swoich i sama wszystkich zaproś. Nie trzeba czekać do zaręczyn skoro się kochacie i planujecie wspólną przyszłość.

Jestem teraz w nieco zbliżonej sytuacji, bo za 3 maksymalnie tygodni moja mama przyjedzie do nas i pozna rodziców mojego połówka. Wcześniej nie mogła, bo mieszka za granicą i jedynie tylko jego poznała jakiś rok temu. Nie jesteśmy zaręczeni ale mieszkamy razem i chcemy mieć wspólną przyszłość. Mam takiego pietra, że szok, bo znam swoją rodzicielkę i wiem, że sama nie wytrzymam z nią pod jednym dachem 24h a co dopiero ciężko mi ją im przedstawić... Mimo wszystko postawiłam na jedną kartę, bo kiedyś i tak musieliby się poznać i to bardziej mój pomysł żeby poznała moich teściów niż pomysł połówka. Bierz sprawy w swoje ręce czasem. ;)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Poznanie się teściów

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 23:12

on twierdzi że póki co nie ma takiej potrzeby... ale ja sama zauważam taką potrzebę chociażby z punktu widzenia osoby kulturalnej że po prostu chciałabym aby się poznali...
i tutaj nie chodzi o jakiś strach o którym wszystkie piszecie. Bo czego ja się mam bać? moja mama wszystko wie o teściowej, teściowa wszystko o moich rodzicach i już. Więc tu pozostaje tylko kwestia takiego oficjalnego zaproszenia teściowej do mnie i poznania się jej z moim tatą. To chyba nie tak wiele?
Mój tata jest człowiekiem chorym, jest po wylewach, niejednokrotnie coś głupiego powie nie zdając sobie z tego sprawy, mylą mu się wyrazy - ale ja się tego jakoś nie specjalnie wstydzę bo o tym wszystkim teściowa wie!
Moja mama jest normalną kobietą, co prawda one się już znają ale moja mamusia jest dość wstydliwa i stara się za wszelką cenę pokazać z jak najlepszej strony i czasem to jest aż komiczne :D

ja już mojemu chłopakowi mówiłam o moich planach związanych z urodzinami. Ja chcę ją zaprosić. I jeśli ona stwierdzi że nie to trudno. Ale jeśli się zgodzi to powiem szczerze że.. odetchnę z ulgą..
paula
 

Re: Poznanie się teściów

Postprzez 456 » 12 lut 2013, o 23:21

Bardziej miałam na myśli, że Twój facet może się skrycie obawiać spotkania waszych rodziców. To... i kurde zapomniałam co chciałam napisać, bo właśnie mój zadzwonił. :lol:
A. Na pewno w waszej sytuacji to pójdzie gładko jak po maśle z tym spotkaniem. ;) U mnie nieco gorzej, bo ojczym lubi wypić a jak wypije to mu siada na psychikę a mama podobnie do Twojej tylko, że nie jest taka normalna jakby się wydawało...


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Poznanie się teściów

Postprzez paula » 12 lut 2013, o 23:29

moja mama do teściowej brata lub siostry jest spoko. Już są oswojone ze sobą itd. Ale mój facet po raz pierwszy przyjechał ze swoją mamą do mnie na ogródek na takiego grila czy coś w tym rodzaju ;) byłam ja, moja mama, ciocia, teściowa no i mój chłopak. I o ile moja ciocia, która może nie jest duszą towarzystwa ale ma wiele znajomych itd - potrafiła jakoś zagadać teściową, a to o przepisach, a to o przetworach, a to o mnie, a to o zwierzętach. O tyle moja mama jak zwykle zaczynała udawać że jest bardzo kulturalna, zaczynała gadać czystą polszczyzną (co jej dość śmiesznie wychodzi :D) i po prostu... :D nie no spotkanie było pozytywne tylko moja mama naprawdę jest dość dziwna pod tym względem :P

a czy on się tego boi? ale w zasadzie czego? prędzej czy później nasze całe rodziny się poznają więc naprawdę nie widzę większego problemu...
paula
 

Re: Poznanie się teściów

Postprzez Babeczkowa_ewa » 13 lut 2013, o 11:52

Jestem z ukochanym od prawie 5 lat, a nasi rodzice poznali się dopiero rok temu, po zaręczynach. Wcześniej niby coś tam przebąkiwali, że trzeba się poznać, ale chyba nie mieli odpowiedniej motywacji ;-)) A teraz nie trzeba Ich namawiać na spotkania, bo się polubili i sami się umawiają ;-)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Poznanie się teściów

Postprzez paula » 13 lut 2013, o 12:55

Babeczkowa_ewa napisał(a):Jestem z ukochanym od prawie 5 lat, a nasi rodzice poznali się dopiero rok temu, po zaręczynach. Wcześniej niby coś tam przebąkiwali, że trzeba się poznać, ale chyba nie mieli odpowiedniej motywacji ;-)) A teraz nie trzeba Ich namawiać na spotkania, bo się polubili i sami się umawiają ;-)


no ja liczę na zaręczyny niebawem i spotkanie się staruszków bo naprawdę mnie już to męczy:P
paula
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]