Studia - jakie? Wasze kierunki?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez kaśk_a » 31 sie 2012, o 13:08

Nauczyciele wcale nie mają tak źle, płaca nie jest najgorsza, można dorabiać na korepetycjach, w szkołach zaocznych itp. A poza tym ok. 30 godzinny tydzień pracy, wolne święta, każdy weekend i dwa miesiące wakacji to prawdziwy luksus:)

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 7 wrz 2012, o 09:49

poganka napisał(a):Moje zdanie jest takie - studia... studiami. Zaoczne? Dzienne? A może zwykła szkoła policealna? Generalnie to nie ma znaczenia. Po to jest tyle różnych opcji, żeby każdy mógł wybrać tę dogodną dla siebie, a kojarzenie tego ze zdaną (lub nie) maturą to po prostu żenada. Pal licho studia dla samych studiów, jeżeli komuś tak naprawdę nie zależy na zawodzie. Ja idę na projektowanie ubioru do szkoły policealnej, a nie na studia dzienne na ASP (na co przecież ludzie by "przychylniej" patrzyli), bo to chcę robić w przyszłości, albo przynajmniej coś, do czego przyda mi się nauka jaką uzyskam w takiej szkole. Mam naprawdę dobrze zdaną maturę, ale nie wybiorę się z tego tytułu na prawo (czy na lewo ;P hehe). Trzeba umieć być indywidualistą i dążyć do celu, a nie błądzić po półśrodkach.
Co więcej, ukłon ode mnie w stronę ludzi studiujących zaocznie - znaleźć czas na dom, pracę i studia (bo tak często wygląda życie takich studentów) i wszystkie te trzy sfery utrzymywać w porządku i rozwijać, to jest dopiero wyczyn.


Bardzo mądre słowa! ;) Popieram.
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez dzielna92 » 13 wrz 2012, o 17:17

Od tego roku wybieram się na zarządzanie.
Skończyłam technikum informatyczne, ale obawiam się , że jak pójdę dalej na ten kierunek to nie poradzę sobie, bo to sama matma a ja z matmy leżę.
Aczkolwiek korci mnie złożyć na II wybór na informatykę :D

TERAZ ALBO NIGDY - od tych słów zaczęłam odchudzanie.
-100 kg :)
https://dzielna.wordpress.com/
dzielna92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 wrz 2012, o 17:02

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez brunecia » 16 wrz 2012, o 12:30

licencjat-filologia rosyjska
magister-dziennikarstwo

oba zaoczne. na licencjacie miałam luzy tylko z praktycznej nauki języka było ciężko, z reszta jakos szło. na dziennikarstwie ciezko,zajecia od rana do nocy :(
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Eileen » 17 wrz 2012, o 14:20

Ja robię w tym roku technika architektury krajobrazu i w tym samym kierunku idę na studia dzienne. :)

Żyj wolnym lub zgiń.
Avatar użytkownika
Eileen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 17:39

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez lia23 » 17 wrz 2012, o 15:15

ja studiuję bezpieczeństwo narodowe na Akademii Obrony Narodowej dziennie. :woman:
lia23
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez brunecia » 18 wrz 2012, o 06:20

lia23 napisał(a):ja studiuję bezpieczeństwo narodowe na Akademii Obrony Narodowej dziennie. :woman:



mega ciekawy kierunek. szkoda ze na slasku nie ma takich studiow na dobrej jakosci uczelni.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez lia23 » 18 wrz 2012, o 13:32

szkoda, ale zawsze można przyjechać do Warszawy na studia:)
lia23
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez ewelina84p » 18 wrz 2012, o 17:45

Logistyka dobry kierunek
ewelina84p
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Katja13 » 19 wrz 2012, o 19:39

Ja studiuje Prawo na Uniwerku w Poznaniu. Moim zdaniem studia ciekawe tylko ciezko z praca potem:( ale jak sie postarac to zawsze cos sie znajdzie:)

My life my problem
Avatar użytkownika
Katja13
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 19:25
Lokalizacja: Poznan

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez vicky0019 » 12 paź 2012, o 16:51

Ja skończyła informatykę spec. grafika oraz sieci komputerowe, a także socjologię spec. dziennikarstwo. Teraz robię mgr. z informatyki spec. manager projektu IT

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez konstanty991 » 14 paź 2012, o 14:35

rzadko spotykane wśród kobiet :P

Livigno narty - najlepsza opcja na zimowy wyjazd
konstanty991
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 paź 2012, o 14:32

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez apollo » 22 paź 2012, o 07:44

A mnie wygląda na to, że w najbliższym czasie studia przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Wszyscy już dokładnie wiedzą, że ze studiów 90% ludzi wychodzi bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, co sprawia, że po prostu nie mają szans na pracę.
apollo
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez elzbieta45 » 22 paź 2012, o 10:01

u nas kładło sie do tej pory nacisk na wykształcenie ale czy ludzie po studiach chca isc do łopaty bo tam tez ludzie pracuja i prostych zawodow zabraknie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez gwiazdak » 23 paź 2012, o 10:51

Ja studiuje Technologię Chemiczną na wydziale Energetyki i Paliw na AGH w Krakowie ;)
gwiazdak
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez elzbieta45 » 23 paź 2012, o 11:56

wy kobiety wykształcone z magistrem w reku chciałybyscie pracowac na hali produkcyjnej zapewne nie a tu tez musza tacy ludzie pracowac zwykli prosci
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Masjaa » 23 paź 2012, o 21:50

Studia to były piękne czasy :) akademik, imprezy no i zdobywanie wiedzy z zakresu pedagogiki ;P
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Fermia » 24 paź 2012, o 22:05

Ja studiuję historię w Poznaniu. Zaocznie, z zamilowania.
Cenię sobie studia, fachowe, biblioteka na Ratajczaka zawsze do dyspozycji.
No i Poznań wart jest studiowania ze względu na stosunkową łatwość znalezienia pracy i jak na miasto tej wielkosci dobrą komunikację.
Po studiach pewnie pójdę na jakąs podyplomówkę, albo kolejne studia. Jest w czym wybierać.
Fermia
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez brainiac36 » 27 paź 2012, o 10:52

jestem w drugiej klasie liceum, ale plany na studia jako takie mam od gimnazjum. jestem na profilu mat-geo. na maturze chcę zdawać rozszerzoną matematykę, rozszerzony j. polski, WoS i j. niemiecki (nie wiem jaki: rozszerzony czy podstawowy)...
na studia planuję wybrać się na Politechnikę Wrocławską na kierunek matematyka ze specjalnością matematyka finansowa i ubezpieczeniowa.
dlatego uczęszczam teraz na Studium Talent z matematyki (wykłady w filii Politechniki co sobotę kończące się testem, dzięki któremu można mieć więcej punktów rekrutacyjnych).
brainiac36
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez nasztos » 30 paź 2012, o 20:44

Ja jestem po geografii, uczę w szkole. Trzeba to lubić po prostu :) Ale zanim zostałam nauczycielką robiłam różne dziwne rzeczy. W końcu stwierdziłam że praca wolontariusza mnie niezbyt interesuje - zrobiłam podyplomówkę ze specjalizacji nauczycielskiej i tak sobie teraz uczę :)
nasztos
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez majkaS » 31 paź 2012, o 01:47

ja właśnie zastanawiam się nad podyplomówką, interesuje mnie kierunek organizacja i zarządzanie oświatą na WSB (studia podyplomowe w Szczecinie - tu jest ogólne info o kierunku). Co sądzicie o takich studiach? i moje drugie pytanie, czy macie może jakieś opinie wyższej szkole bankowej????
Avatar użytkownika
majkaS
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 20:04

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez dobroslawa » 31 paź 2012, o 08:22

Studiowałam stacjonarnie, wybrałam kierunek zgodny z zainteresowaniami i prreferncjami zawododwymi,ale jak dotąd ciągle szukam pracy. Dyplom jest ważny,ale czasem lepiej skończyć zawodówkę niż męczyc się kilka lat. Teraz na ryku jest zapotrzebowanie na inżynierów w różnych dziedzinach, więc radziłabym iść w tym właśnie kierunku. Studia humanistyczne to przygoda,ale pracy raczej nie należy się po nich spodziewać.
dobroslawa
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez kamila_sko » 2 lis 2012, o 18:30

Kończyłam Administrację. Pracuję obecnie w biurze.
kamila_sko
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez brainiac36 » 2 lis 2012, o 20:09

jestem w 2 klasie liceum, ale mam na razie zarys planów na studia. planuję wybrać politechnikę we Wrocławiu. W sumie, to z racji tego, że chodzę na wykłady ze Studium Talent, mam zamiar zdawać ten nieobowiązkowy egzamin z matematyki (rozszerzony). Dzięki tym dwóm rzeczom można mieć więcej punktów rekrutacyjnych.
Kierunki, które mnie ciekawią to matematyka ze specjalnością matematyka finansowa i ubezpieczeniowa lub matematyka przemysłowa albo kierunek matematyka stosowana.
Myślałam o tym, żeby studia I-go stopnia zrobić matematykę stosowaną (po tym jest inżynier), a drugiego stopnia matematykę ze specjalnością matematyka finansowa i ubezpieczeniowa.
Jak doradzacie?

Na maturze chcę zdać matematykę rozszerzoną, j. polski rozszerzony, WoS (nie wiem jaki) i j. niemiecki (chyba podstawowy...).
brainiac36
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez verenna » 2 lis 2012, o 22:55

Kończę mgr z administracji bezpieczeństwa wewnętrznego. Szansę na prace są w momencie jak znasz osobę która mogłaby Cię wkręcić jako pracownik cywilny, jednakże można wystartować w mundurowce jako funkcjonariusz w SG, Policji.

.. Follow My Dream ..
verenna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 09:27
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]