Yaz / libido / facet

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Yaz / libido / facet

Postprzez Lola999 » 13 wrz 2012, o 22:50

W dużym skrócie.
Tabletki Yaz biorę od 4 lat i w zasadzie mogę wypowiedzieć sięo nich na plus - nie przytyłam, nic mnie nie boli, nic mi nie wyskakuje na twarzy. Właściwie tabletki idealne.
Mój facet uważa jednak (jesteśmy ze sobą 5 lat, on 26l, ja 25l), że przez Yaz mam bardzo obniżone libido. Sama nie wiem - byc może. Ciężko mi porównać to jak było 4 lata temu, a jak jest teraz. Fakt faktem, nie kochamy się za często bo ja nie mam na to ochoty. Dodam jednak, że nie mieszkamy razem więc i nie wchodzi w grę codzienne odmawianie mu.

Ostatnio nasze kłótnie nt braku seksu stały się tak częste, że nie wytrzymuję :( NAjgorsze jest to, że on wymaga ode mnie żebym rzuciła tabletki, a ja nie chcę, bo panicznie boję się ciąży. Dodatkowo zaczynam się zastanawiać, czy brak ochoty na seks to wina tabletek, czy tego, ze on mnie już nie pociąga (co trudno mi obiektywnie stwierdzić). I jeszcze jedno - orgazm. W ciągu tych 4 lat mogę na palcach policzyć ile razy udało mi się osiągnąć orgazm. Dlatego też nie wiem czy to, że odtrącam chłopaka wynika z obniżonego libido czy zniechęcenia seksem i frustracją. Nie wiem, co mam robić. Nie wiem jak nam pomóc :( Może którś z Was miała podobne problemy? Jak sobie z nimi poradziłyście? Proszę o jakąkolwiek wskazówkę..
Lola999
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 22:41

Re: Yaz / libido / facet

Postprzez Anyod » 14 wrz 2012, o 10:51

Witaj. Ja brałam YAZ przez 2 miesiące i to były najgorsze miesiące w roku. Przytyłam 8 kg(!!!), miałam codzienne migreny, których się nie dało wytrzymać bez tabletek przeciwbólowych, cera mi się w ogóle nie polepszyła (od lat mam problemy z cerą i mówiono mi, że po YAZ trądzik może zniknąć), a ochota na seks praktycznie mi przeszła... Zmieniłam tabletki na QLAIRA, które teraz już biorę 8 miesiąc i czuję się po nich wspaniale. Schudłam (nie po tabletkach, tylko po tym, że odstawiłam YAZ, który piekielnie mi zatrzymywał wodę w organizmie, co zresztą sam ginekolog stwierdził), cera mi się poprawiła i czuję się bardzo dobrze, nie mam bólu głowy, a ochota na seks może nie jest jakaś bardzo duża, ale jest :) Pozdrawiam!
Anyod
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 wrz 2012, o 10:36

Re: Yaz / libido / facet

Postprzez myszencja » 14 wrz 2012, o 12:33

No a jak wam się układa w związku poza seksem? Jesteś z nim szczęsliwa? A inni faceci działaja na Ciebie? Wcale sie też nie dziwie, że nie masz ochoty na seks, skoro sie o to kłocicie i Ty nie czerpiesz z niego przyjemnosci... I to wydaje mi się, że nie kwestia tabletek, tylko już od was zależy. Ja bym najpierw zastanowiła się nad związkiem lub odstawiła jednak tabletki na jakies pol roku i zobaczyla, czy bedzie roznica. Albo moze zmiana tabletek by pomogla?
myszencja
 

Re: Yaz / libido / facet

Postprzez Lola999 » 14 wrz 2012, o 21:21

Poza sexem jest świetnie. Dogadujemy się, super spędzamy razem czas. Wiadomo, wkurza mnie jego bałaganiarstwo, ale nikt nie jest ideałem.
Co do innych facetów - zdecydowanie na mnie działają. A i sny erotyczne mam bardzo często.

Uznałam, że dokończę ten blistr Yazu i dam sobie spokój z tabletkami. Z chłopakiem zerwałam. Czemu? Bo bez tabletek anty nie wyobrażam sobie seksu. To będzie dla mnie za duży stres :/ A On nie wyobraża sobie życia bez seksu - i w sumie mu się nie dziwię.

I najgorsze jest to, że po tych wspólnie spędzonych latach ja nie wiem, czy to on przestał mnie pociągać, czy to kwestia tabletek. I nie powiem, liczyłam na to, że po takim stażu oświadczy mi się... Ale chyba nie miał takiego zamiaru.
Lola999
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 22:41

Re: Yaz / libido / facet

Postprzez brunecia » 16 wrz 2012, o 10:46

Powinnaś pogadać z ginem o zmianie tabletek, ja przez tabsy też miałam obnizone libido :(
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]

cron