spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez docha » 9 lis 2015, o 10:50

Marika87 napisał(a):no ja też o tym słyszałam, że kurację tym urofuraginum trzeba doprowadzić do końca wtedy nie powraca zapalenia. kiedyś lekarz kazał mi całe opakowanie po zapaleniu do koońca wybrać.. ale tak to zazwyczaj mam, że jak przestanę cierpieć to już przestaje... ;/

Kuracja powinna trwać minimum tydzień i nie można jej przerwać wcześniej. Nawet jeśli zauważasz poprawę to to nie oznacza, ze już jesteś zdrowa.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Gremlin » 11 lis 2015, o 00:50

Zdecydowanie przyłączam się do osób popierających żurawinę. Oczywiście niech lekarz zdecyduje czy potrzebna jest farmakoterapia, jednak co do żurawiny można ją pić już od samego początku nieprzyjemnych objawów.

Analizy statystyczne badań ankietowych http://ankieta.org/
Gremlin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 paź 2015, o 22:47

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez pomaranczka » 21 lis 2015, o 13:59

Też jestem za żurawiną. Zamiast tabletek jem suszoną, albo w ostateczności jakieś przetwory żurawinowe.

pomaranczka
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 13:31

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Flower27 » 22 lis 2015, o 22:36

Właśnie urofuraginum zawiera żurawine i inne składniki. Lepiej zadziałać kompleksowo.
Flower27
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 19:10

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez koneko » 24 lis 2015, o 15:48

Mi pomaga picie herbatki z pokrzywy albo Urosept. Oczywiście mówię o początkach zapalenia, gdy jeszcze można zastosować lżejsze metody. W gorszych chwilach stosuję UroFuraginum.
koneko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 15:42

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Bibia » 5 gru 2015, o 19:55

Trzeba też pamiętać, aby nosić bawełniane gatki i pić dużo wody z cytryną
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Hadassa » 6 gru 2015, o 21:27

Niestety, czasem to za mało... niestety...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Bibia » 6 gru 2015, o 22:28

Hadassa napisał(a):Niestety, czasem to za mało... niestety...


To dodatek do żurawiny i tego wszystkiego opisanego wcześniej. Faktem jest, że na sztucznych materiałach łatwiej o namnażanie się bakterii
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Hadassa » 6 gru 2015, o 23:20

No cóż... zapobiegać można, i próbować.
Ale czasem jest już za późno....
Ale jak dobrze pamiętam to chyba nawet aktywność seksualna mogła powodować zapalenie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Bibia » 7 gru 2015, o 22:45

Też coś o tym czytałam. I że powinno się wtedy myć pod prysznicem, a nie w wannie. I pić wodę z cytryną, bo w kwaśnym środowisku giną wszystkie bakterie
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Chilli » 18 sty 2016, o 09:06

Mi mama zawsze mówiła o wodzie z cytryną, że pomaga :) Ale ja niecierpliwa jestem i zaraz biorę UroFuraginum.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez martyśka36 » 31 sty 2016, o 23:14

Urofuraginum + nasiadówki z rumianku + ciepłe kompresy (termofor najlepiej) na pęcherz. No i picie dużej ilości wody, wtedy bakterie szybciej się wypłukują. Przy urofuraginum dobrze jest brać jednocześnie wit. C - bo ona zwiększa wchłanianie się furaginy w organizmie - taka poradę od farmaceuty dostałam. A że tego typu atrakcje łapię przynajmniej trzy razy w roku - więc i doświadczenie spore jest, niestety.

http://www.allemeble.com/ - jak wygram w totka to poszaleję:)
martyśka36
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 sty 2016, o 21:11

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Chilli » 1 kwi 2016, o 08:17

O nasiadówkach nigdy nie pomyslałam szczerze mówiąc, nie wiedziałam że coś dają. Od razu leki i czekałam az przejdzie. I mama zawsze mi mówiła "pij wode z cytryną jak masz zapelenie" :D i tak robię dalej.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez dud » 29 kwi 2016, o 13:07

Też słyszałam o wodzie z cytryną. Dobrze też działa sok żurawinowy. No ale jak już się pojawią dolegliwości to od razu biorę Furaginum.

dud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 16:38

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez WiolkaKlaman » 4 maja 2016, o 14:30

Oczywiście jak jest delikatne zapalenie to można się ratować furaginą, jednak bywa też tak że bez dobrego urologa się nie obejdzie.

Jestem hipochondryczką- jak tylko coś się dzieje, szukam lekarza.
WiolkaKlaman
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 09:56

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Sieć Diagnostyka » 19 maja 2016, o 14:35

W przypadku zapalenia pęcherza moczowego wykonać należy badanie ogólne moczu, w którym stwierdza się zwiększoną ilość leukocytów, erytrocytów i bakterii. Aby stwierdzić jaki rodzaj bakterii wywołał infekcję i jaki antybiotyk będzie skuteczny w leczeniu, należy wykonać posiew moczu z antybiogramem.
Avatar użytkownika
Sieć Diagnostyka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 mar 2016, o 22:51
Lokalizacja: Kraków

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez kewelina » 19 maja 2016, o 14:54

U mnie niestety problem pojawia się ciągle... polecam tabletki ziołowe nefrotabs - do codziennego stosowania, gdy już mam zapalenie korzystam z urointima furagiactiv - to jedyny lek który mi pomaga no i przede wszystkim pije duuuużo wody i witaminke C :) :) :)
kewelina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 13:21

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez mocca » 27 maja 2016, o 23:36

u mnie na problemy z pęcherzem spisuje się sok z granata, 100 % z grante ma dużą zawartość witaminy C oraz innych witamin. :)
mocca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 mar 2016, o 15:38

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Stella » 11 lip 2016, o 18:55

Takie zapalnie jest nieciekawe szczególnie u osób starszych u których bardzo często prowadzi do powikłań w postaci nietrzymania moczu. Są na to oczywiście sposoby w postaci odpowiedniej bielizny a raczej pieluchomajtek tena pants ale przy okazji potrzeba uświadamiania odgrywa ważną rolę
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez shella » 26 lip 2016, o 19:39

Używałam Furaginum jak tylko coś się zaczynało dziać, ale z tego co pamiętam było na receptę...

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku: http://www.cosmetosafe.pl/
shella
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 26 lip 2016, o 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Chilli » 22 sie 2016, o 07:26

urofuraginum nie jest na receptę. To wiem na pewno bo nadal kupuję i mam w domu. Teraz jak są wakacje to się przyda, zresztą ja nawet chodząc na odkryte baseny łapie infekcje. Ludzi tam mnóstwo zatem i bakterii również. Wystarczy mokry kostium kąpielowy. A nasiadówki nie zawsze pomagają.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez supełek » 3 paź 2016, o 12:48

Ja chcąc pozbyć się tego dziadostwa tez stosowałam te tabletki przez tydzień by mi to zapalenie więcej nie powróciło. Mam już jakiś czas spokój wiec ważne ze zadziałało.
supełek
 

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez babeczkowa » 22 maja 2017, o 13:17

Z leków to urofuraginum max, bardzo skuteczne o ile się łyka regularnie. Jak tylko czuje pierwsze objawy łykam. Z domowych sposób to zapobiegawczo dobre jest jedzenie żurawiny, ogólnie owoców, picie dużo wody i gorące kąpiele :)
babeczkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 13:36

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez kies » 31 maja 2017, o 20:49

Zapaleniu pęcherza trzeba po prostu zapobiegać. Dużo daje odpowiednie ubranie się. Zimą odpowiedni ciepło, latem odpowiednio przewiewnie. Oczywiście zero stringów. Ja mam szczególne predyspozycje dlatego zawsze mam urofuraginum max w apteczce. Najważniejsze żeby wziąć zanim infekcja się rozwinie bo jak się przetrzyma to już wtedy katastrofa.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez karoprz » 1 cze 2017, o 13:06

Z zapaleniem pęcherza nie ma żartów, bo niedoleczone bardzo lubi powracać, miałam tak w zeszłym roku. Teraz na wiosnę znowu pojawiło się szczypanie, ale tak jak kies brałam urofuraginum max przez tydzień i wszystko mi minęło. Mi akurat lekarz odradził kąpiele, a zhigieny zalecił zmienić płyn do higieny intymnej na taki z korą dębu i brać tylko prysznice. Mówił, że przy moczeniu okolic intymnych mogą nadal rozwijać się bakterie....
karoprz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2017, o 13:22
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]