do dziewczyn które często mają włosy uczesane w kok!

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

do dziewczyn które często mają włosy uczesane w kok!

Postprzez princessa92 » 21 maja 2017, o 20:44

Witam was kochane kobitki :) :)
Załozylam taki wątek ponieważ mam pewien problem z wlosami które sie łamią i pomyslalam ze znajde u was jakas porade..w zeszlym roku scielam wlosy tak do ramion (mialam kiedys dlugie az po za piersi..)jestem farbowana blondynka. Miesiac temu przyciemnilam troszke ten blond tak o dwa tony bo niechcialam juz miec tak jasnych wlosow..teraz zaluje ze je scielam bo chce miec znowu dluugie :) ale wydaje mi sie ze chyba to bedzie niemozliwe gdyz mi sie strasznie lamia!! :( :( od roku czekam na porost wlosa i wyobrazcie sobie ze od tego roku caly czas mam wlosy do ramion!!badzo sie staram dbac o wlosy nie prostuje juz ponad 7 miesiecy! uzywam drogich szamponow i odzywek i ciagle sa krotkie a bardzo chce zeby rosly :( owszem rosna ale na gorze a dol ciagle krotki! wiem ze rozjasnianie niszczy dlatego je troche przyciemnilam..moze o centymetr sa dluzsze..zastanawiam sie czy nie lamia mi sie od koka..poniewaz ja bardzo kocham nosic koka i tak prawie codziennie sie czesalam do pracy. :P mama twierdzi ze wlosy mi sie lamia od koka bo faktycznie no moze ten kok sciska tego wlosa..no i kobitki zalozylam ten watek dla tych ktore sie czesza w koka..czy wy macie jakies problemy z wlosami od koka.jak myslicie czy przez ten kok moglyby sie tak lamac mi wlosy??czy macie zniszczone od koka wlosy?czy wam sie lamia/? prosze doradzcie mi.ja bardzo lubie koczki swietnie w nim czuje duzo znajomuch mi mowi ze tak ladnie wygladam w nim. :) czy ja mam na dobre z niego zrezygnowac? jakos nieumiem sobie tego wyobrazic :cry: teraz caly tydzien chodzialam w rozpuszczzonych wlosach dla zdrowia wlosow.Pomyslama ze moze sie zregeneruja i urosna przedewszsytkim! Czy wy tez tak macie z tymi wlosami?jak to u was jest z tymi kokami?przerabialam kiedys wlosy doczepiane ale to nie dla mnie..
princessa92
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 14:46

Re: do dziewczyn które często mają włosy uczesane w kok!

Postprzez Jaśmin » 22 maja 2017, o 00:48

Ja akurat nie czeszę się w koka, ale myślę, że rozjaśnianie o wiele bardziej niszczy włosy niż kok, szczególnie jeśli masz delikatne włosy, i drogie odżywki nic tutaj nie pomogą, ponieważ niszczysz strukturę włosa rozjaśniaczem. Niestety, rozjaśnianie to zabójstwo dla włosów.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: do dziewczyn które często mają włosy uczesane w kok!

Postprzez shella » 25 maja 2017, o 10:51

Mogą faktycznie łamać się od koka. Ja zawsze mam odgnioty po koku i silą rzeczy włosy w koku nie są ułożone naturalnie. Może spróbuj nosić warkocza i zastosuj jakąś wcierkę? Zrób morfologię, sprawdź poziom żelaza. Możesz także poczytać o równowadze emolietnoto-proteinowo-humekntantowej w pielęgnacji włosów. Polecam fora i grupy włosomaniaczek - prawdziwa skarbnica wiedzy :)

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku: http://www.cosmetosafe.pl/
shella
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 26 lip 2016, o 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: do dziewczyn które często mają włosy uczesane w kok!

Postprzez kartka » 25 maja 2017, o 14:21

Zgadzam się z Jaśmin. Jak dla mnie również przyczyną jest farbowanie. Sama jakieś 8 lat temu farbowałam włosy (mam naturalny ciemny blond, farbowałam na ciemne odcienie brązu, więc i tak nie niszczyłam włosów w takim stopniu jak rozjaśniaczem). Jak przestałam, włosy przez długie lata dochodziły do siebie. Łamały się, wypadały, plątały itd. Musiały całkowicie mi odrosnąć i dopiero jak zaczęłam mieć w 100% swoje naturalne włosy dotarło do mnie, ile szkód można sobie wyrządzić głupią farbą. I żeby nie było, używałam farb porządnej jakości.
Często upinam włosy w kok i nie zauważyłam, żeby to jakoś szczególnie je niszczyło. Ważne, żeby nie używać gumek z metalowymi elementami (i generalnie metalowych dodatków do włosów).
Ważnym jest też dobranie odpowiedniego szamponu, ewentualnie odżywki/maski (naprawdę, to potrafi zdziałać cuda). Ja przetestowałam chyba już wszystko, co się dało, znalazłam "swój" szampon i włosy są genialne. Ale to indywidualna sprawa, nie ma tu reguły. To, co jedna kobieta będzie zachwalać, u innej spowoduje smalec na głowie.
Jeżeli mimo wszystko się obawiasz, to upnij włosy w kucyk (lub zapleć warkocz) i po problemie.
Jeśli chcesz mieć długie zdrowe włosy, to niestety powinnaś zrezygnować z farbowania.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: do dziewczyn które często mają włosy uczesane w kok!

Postprzez Jaśmin » 27 maja 2017, o 01:31

kartka napisał(a): Jak przestałam, włosy przez długie lata dochodziły do siebie. Łamały się, wypadały, plątały itd. Musiały całkowicie mi odrosnąć i dopiero jak zaczęłam mieć w 100% swoje naturalne włosy dotarło do mnie, ile szkód można sobie wyrządzić głupią farbą. I żeby nie było, używałam farb porządnej jakości.


Ja właśnie jestem na tym etapie, już dwa lata nie farbuję a te włos które były rozjaśniane i farbowane mają zupełnie inną strukturę i żadne odżywki i oleje nie pomagają, nigdy to już nie będzie taki włos jak naturalny, nie farbowany nigdy...

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: do dziewczyn które często mają włosy uczesane w kok!

Postprzez molly » 27 maja 2017, o 20:53

Ja zawsze marzyłam żeby chodzić z kokiem, ale niestety moje włosy bardzo trudno okiełznać i takiej fryzury nie da się długo utrzymać. :/

molly
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 maja 2017, o 20:48

Re: do dziewczyn które często mają włosy uczesane w kok!

Postprzez Hadassa » 27 maja 2017, o 21:59

Farbując bardzo oslabiasz włosy... a skoro sa już zniszczone to się po prostu łamią.. dlatego wydaje Ci się że nie rosną...
Dlatego najlepiej dobre wcierki i przestać farbować...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników