Egzema

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Egzema

Postprzez minotka » 9 kwi 2017, o 18:12

Dostałam egzemy na przedramieniu. Ponieważ jestem negatywnie nastawiona do leków ( stosuje zioła) moja lekarka powiedziała abym kupiła sobie w aptece oillan med+ . Twierdzi że jest to w pełni bezpieczny ,naturalny certyfikowany produkt. Macie jakieś informacje na ten temat? :D
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Egzema

Postprzez klanka88 » 12 kwi 2017, o 15:48

Nie znam tego kosmetyku, ale na egzemę polecam naturalny olej jojoba - sprawdza się super :)

Najpiękniejsza ozdoba kobiety to uśmiech...
la-nika.pl
klanka88
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 mar 2017, o 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Egzema

Postprzez pinup » 12 kwi 2017, o 20:53

Generalnie przy egzemie nie stosuj niczego co ma parafinę. Olej z wiesiołka ma udowodnione działanie jeżeli chodzi o łuszczycę, egzemę, AZS. Warto wypróbować. Kapsułki łykasz codziennie, a do tego wyciskaj ich zawartość i nanoś na chorobowo zmienione miejsce. Dobra jakość oleju ma polski Gal.
Jak już wejdziesz na maści sterydowe, to już się od nich nie uwolnisz.
pinup
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 18:48

Re: Egzema

Postprzez Hadassa » 14 kwi 2017, o 13:51

U nas przy bardzo przesuszonej skórze sprawdza się emolium. I wiem że mają też specjalne serie dla skóry atopowej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Egzema

Postprzez emma1 » 20 kwi 2017, o 12:39

Ja aktualnie stosuję cetaphil, jednak na nodze zrobiła mi się mała zmiana, z którą nie mogę sobie poradzić. Powinnam w takim razie spróbować jakiegoś olejku?
emma1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 12:24

Re: Egzema

Postprzez Hadassa » 27 kwi 2017, o 22:08

Może w takim wypadku bezpieczniej do lekarza się udać

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Egzema

Postprzez Diabliczka1980 » 30 kwi 2017, o 22:37

W moim domu jak mamy jakies problemy ze skórą świetnie sprawdzają się kosmetyki Oillan. Bardzo dobrze natłuszczają, nawilżają oraz wygładzają naskórek. A przy okazji teraz jeszcze jest u nich konkurs który poleca na tym, że wgrywa się na stronę LINK paragon, wybieracie produkty, które chcielibyście dostać, i po akceptacji paragonu, Oillan wysyła Wam paczkę :D


ALE PROSZE BEZ LINKOW..
Avatar użytkownika
Diabliczka1980
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 18 gru 2014, o 20:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Egzema

Postprzez niehalo » 7 maja 2017, o 19:18

Do lekarza marsz, samemu nic nie "wskórasz"

niehalo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 maja 2017, o 19:15

Re: Egzema

Postprzez minotka » 10 maja 2017, o 09:33

Skończyło sie do lekarza. Próbowałam i wiesiołka i kokosowego , zioła również, niestety z marnym skutkiem. Muszę zrobić testy uczuleniowe. Czekając na wyniki, mam zastosować oillan. Mam nadzieje ze w aptece doradzą mi który do kąpieli a który do zastosowania na skórę.
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Egzema

Postprzez pinup » 16 maja 2017, o 14:06

Jeżeli to egzema, łuszczyca czy AZS to nawet lekarz niewiele poradzi, bo na to lekarstwa nie ma. Przepisze maści ze sterydami i na tym się skończy. W oillanie kąpałam kiedyś dzieci, ale on nie jest tak dobry jak Oilatum. W aptece masz jeszcze kule do kąpieli z olejem z wiesiołka i witaminami. Może warto zrobić sobie taką kąpiel? Ja bym dodałam do tego jeszcze siemię lniane uprzednio namoczone.
pinup
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 18:48

Re: Egzema

Postprzez Alicja578 » 25 maja 2017, o 09:26

Olejki są fajne, ale tylko na noc. Ja mam AZS i egzema pojawia mi się najczęściej na plecach. Utrudnia mi, to nasmarowanie tej wysypki. Dodatkowo bardzo często, jak za szybko zacznę się ubierać, to ścieram kosmetyk ubraniem. Dlatego używam olejków i tłustych balsamów na noc. Rano smaruję wysypkę kremem Nano one, bo dobrze się wchłania i nie robi plam na ubraniu. Przy AZS najważniejsza jest systematyczność. Lekarz niewiele tu pomoże, jak sama o siebie nie zadbasz.
Alicja578
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 14:26

Re: Egzema

Postprzez masendes » 25 maja 2017, o 17:57

Czekając na wyniki, mam zastosować oillan. Mam nadzieje ze w aptece doradzą mi który do kąpieli a który do zastosowania na skórę.

masendes
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 16:25

Re: Egzema

Postprzez Hadassa » 29 maja 2017, o 12:19

masendes napisał(a):Czekając na wyniki, mam zastosować oillan. Mam nadzieje ze w aptece doradzą mi który do kąpieli a który do zastosowania na skórę.

To kiepskie kosmetyki skoro sa tak źle opisane.
Jeszcze jeden marny spam o oillanie i leca od razu bany
Bo prawie słowo w słowo to samo napisane na poprzedniej stronie przez innego użytkownika

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Egzema

Postprzez jasmin » 24 wrz 2018, o 08:32

Ja stosowałam preparat SPAM na wysypkę. Ten preparat zawiera DMSO, a czytałam, że jest on pomocny w walce z problemami skórnymi, jak łuszczyca, azs, alergie. U mnie wysypka jest spowodowana kontaktem z środkami chemicznymi, a więc mam ją dość często :( na szczęście preparat działa szybko

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 21:13 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
jasmin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 wrz 2018, o 17:17

Re: Egzema

Postprzez motyl35 » 25 wrz 2018, o 18:49

Takie skórne problemy to nic przyjemnego. Tak jak się dzieciom czasem mówi żeby nie drapały bo to jeszcze gorzej, to ja sama momentami nie mogłam się powstrzymać. Byłam u koleżanki któregoś razu i u niej w łazience na półce zobaczyłam krem Bioderma atoderm do suchej skóry. Zapytałam czy dobry, no co Anka, że ona innego nie używa. Jeszcze mi namiar dała na aptekę internetową wapteka, gdzie ta cała seria jest. Stosuję jakieś trzy miesiące. Jak się posmaruje, to faktycznie skóra jest długo nawilżona, nie swędzi jak wcześniej.
motyl35
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2018, o 20:35

Re: Egzema

Postprzez JolkaPolka » 16 maja 2021, o 22:32

Bardzo dobrze sprawdza się olejek do mycia ciała z exomega control. Moja mama ma egzeme i przetestowała już wiele różnych płynów czy balsamów do ciała. Olejek zdaje egzamin bardzo dobrze - nawilża suchą skórę oraz łagodzi podrażnienia i swędzenie. Mama bardzo go sobie chwali
JolkaPolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2021, o 22:28

Re: Egzema

Postprzez Joana » 6 lis 2021, o 22:19

JolkaPolka napisał(a):Bardzo dobrze sprawdza się olejek do mycia ciała z exomega control. Moja mama ma egzeme i przetestowała już wiele różnych płynów czy balsamów do ciała. Olejek zdaje egzamin bardzo dobrze - nawilża suchą skórę oraz łagodzi podrażnienia i swędzenie. Mama bardzo go sobie chwali


znam i stosuję również te emolienty. Są naprawdę mega skuteczne. Dla mnie najlepiej sprawdza się mleczko do smarowania ciała. Nawilża, łagodzi i koi skórę. Stosuję systematycznie i widze bardzo dobre efekty
Joana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 paź 2020, o 11:45
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]