Weganie - czy to jest zdrowe?

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Renata.Bl » 6 sty 2015, o 01:54

Witam?

Co sądzicie o Weganach, którzy całkowicie eliminują produkty pochodzenia zwierzęcego ze swojego jadłospisu włącznie z samym mięsem. Jest to chyba niemal styl życia do którego muszą się dostosować wszyscy członkowie rodziny. Osobiście znam klika osób które niemal zemdlały na moich oczach. Mówię całkiem serio moja koleżanka przyszła mnie odwiedzić i mówiła że jest wegetarianką czyli z tego co wiem dopuszcza w swojej diecie mleko, ser itp. jednak wyglądała licho. Powiedzcie co sądzicie, czy warto, bo efekty na pewno są ?
Avatar użytkownika
Renata.Bl
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 23:49

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez BlackWolf » 15 mar 2015, o 16:17

Masz rację odnośnie dostosowania się.
Napisałaś, że wygląda licho. Myślę, że to zależy od organizmu oraz trybu życia jaki ktoś prowadzi a nie od tego co spożywa.
Moja szwagierka jest Weganką od wielu, wielu lat i wygląda naprawdę świetnie, w zasadzie jak okaz zdrowia.
Ja nie potrafiłabym funkcjonować w ten sposób. Na dłuższą metę na pewno nie. Nie nyguję tego po prostu wolę spożywać co chcę.
Wiesz, tak naprawdę w zależności czy jesteś weganką, wegetarianką czy jesz mięso -możesz prowadzić zdrowy tryb życia.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez CosmoSpa_com_pl » 15 mar 2015, o 17:30

Może poniekąd to kwestia przyzwyczajenia i poglądów,ale ja jednak mimo wszystko nie umiałabym sie przełamać i odejść od tej normalnej diety,odżywiania się. Weganie to akurat całkowicie nie mój styl i nie moja bajka:)
CosmoSpa_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 paź 2014, o 14:10

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Hadassa » 15 mar 2015, o 19:22

No to z własnego doświadczenia...
Zostałam wegetarianką 3 tygodnie temu, z własnego wyboru...

Jeżeli chodzi o domowników. Oni jedzą normalnie... Gotuję tak by im smakowało, a jednocześnie mogli sobie coś np dobrać.
Jedyne zagrożenie jest takie, że faktycznie czasem trzeba do swojej diety dodać jakieś witaminy.
Ale spokojnie np zamiast miesa spokojnie można zjeść tofu.
Nie tylko mięso ma dużo białka.

Ja osobiście zrezygnowałam z mięsa, bo chodzi o hormony w nim zawarte.

Z tego co wiem, niektórzy rezygnują bo chodzi o sposób w jaki zwierzęta są zabijane czy też wykorzystywane.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Theila » 16 mar 2015, o 01:15

Jestem na etapie zastanawiania się nad tym. Akurat nie jako weganka , ale jako zrezygnowanie z mięsa i zostanie wegetarianką. Ogólnie bardzo mało mięsa jadam, ale wiem, ze wtedy trzeba wzbogacać swoją dietę w składniki odżywcze i inne rodzaje białka. Oczywiście dodatkowe kompleksy witamin, zabezpieczenie opcji niedoborów żelaza.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Hadassa » 16 mar 2015, o 07:21

Thelia dokladnie. Wiec po prostu trzeba to robic z glowa.
Ja sie na pewno czuje lzej.
I mam wrazenie ze mnie kasy nam idzie na jedzenie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez BlackWolf » 20 kwi 2015, o 01:08

Przyznam szczerze, że gdy odstawiłam mięso jakiś czas temu i faktycznie -tak jak Hadzia napisała -jest to uczucie ''lżejszości''.
Wcześniej jadłam jedynie mięso drobiowe i ryby, ale gdy całkowicie zrezygnowałam - schudłam. Nie dużo jednak czuło się po spodniach, że nieco ubyło.
Natomiast przez ostatnie 8 dni znów zaczęłam spożywać mięso i uczucie ''ciężkości'' powróciło.
Także jest znaczna różnica gdy zmienia się menu na menu wegetariańskie czy wega.
Wcześniej nie zwracałam uwagi na to a jednak jest to odczuwalne i widoczne.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Hadassa » 20 kwi 2015, o 12:08

Jest duża różnica... Wg mnie jednak jedzenie mięsa to kwestia wygody i przyzwyczajenia...
Black, no różnica dość spora...
Nawet czytałam że jedzenie miesa to tak trochę zatruwanie organizmu, bo organizm dość dużo potrzebuje by strawić mieso

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez BlackWolf » 20 kwi 2015, o 13:50

Hadassa napisał(a):Nawet czytałam że jedzenie miesa to tak trochę zatruwanie organizmu, bo organizm dość dużo potrzebuje by strawić mieso

Dokładnie tak jest. Bratowa, która jest weganką zrobiła kiedyś Y wykład o tym. Także osłuchałam się tego. ;) I to się faktycznie odczuwa gdy ma się porównanie.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Hadassa » 20 kwi 2015, o 14:06

To dobrze słyszałam ;)

ale za to usłyszałam, że jak się je ryby, to wegetarianinem się już nie jest ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez BlackWolf » 20 kwi 2015, o 15:30

No tak, bo w końcu to też mięso. :D

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Hadassa » 20 kwi 2015, o 15:39

I żyjące zwierzę... <załamana>

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Perl » 21 kwi 2017, o 08:28

Jestem wegetarianką od jakiś 18 lat i żyję. Co więcej nie wyobrażam sobie jedzenia mięsa.
Nie wyobrażam sobie, żebym chociażby zjadła swoje ukochane króliki, które dobrze znam i wiem, że mają uczucia, fochy, myślą, zastanawiają się, bawią.
Zwierzęta trzeba kochać, przynajmniej te niedrapieżne. :)
Perl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 kwi 2017, o 08:03

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez igacek » 21 kwi 2017, o 11:58

A czym zastępujecie mięso? Ja na obecną chwilę nie wyobrażam sobie życia bez mięsa.
Avatar użytkownika
igacek
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 12:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez redorange666 » 22 kwi 2017, o 10:49

Problem jest tylko jeden. Mieszkając w ciepłym klimacie bycie wegetarianinem to żaden problem. Taka dieta w klimacie umiarkowanym juz może być problemem a w zimnym doprowadziło by do szybkiej śmierci. Na Antarktydzie mężczyzna musi jeść około 4,500-5500 kalorii i to jeżeli nie pracuje ciężko...gdzie przy naszym klimacie 2500 to aż nadto.
Dla mnie weganie to...ludzie mocno skrzywieni i wysyłał bym ich na przymusowe leczenie.
Wegetarianie...czasami jak bywam w bardzo ciepłym miejscu nie mam ochoty na mięso. Objadam się owocami, warzywami i w zupełności mi to wystarcza...wiec pewnie mieszkając np w Miami mięso jadłbym rzadko i tylko od wielkiego dzwona.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez beataka » 22 kwi 2017, o 18:55

Perl napisał(a):Jestem wegetarianką od jakiś 18 lat i żyję. Co więcej nie wyobrażam sobie jedzenia mięsa.
Nie wyobrażam sobie, żebym chociażby zjadła swoje ukochane króliki, które dobrze znam i wiem, że mają uczucia, fochy, myślą, zastanawiają się, bawią.
Zwierzęta trzeba kochać, przynajmniej te niedrapieżne. :)


Miałam napisać to samo :) Wegetarianką jestem od ponad 20 lat z okresami weganizmu. Czuję się świetnie, mam bardzo dobre wyniki badań, urodziłam zdrową córę (co wprawiło w zdumienie położną z mojej przychodni ;). Także polecam :)
beataka
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 21:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Hadassa » 27 kwi 2017, o 21:58

Ostatnio słyszałam fajne zdanie, że najzdrowsza dieta to oszukany weganizm..
Czyli jemy jak weganie.. Ale w momencie gdy wychodzimy gdzieś lub raz na jakiś czas jemy mięso itp..

I z tego co wiem, sam fakt by w naszej diecie 2/3 stanowiły warzywa to już dużo zdrowiej..

Czym zastąpić mięso ?? Dla samego białka ? Czy jako danie? Bo to temat rzeka ....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez klanka88 » 4 maja 2017, o 16:50

najzdrowsza dieta to oszukany weganizm - idealne podsumowanie zdrowej diety :) Ja myślałam o przejściu na weganizm, ale ostatecznie zrezygnowałam z tego pomysłu - na razie chyba nie jestem na to jeszcze gotowa. Brak mi czasu na gotowanie, a przy diecie wegańskiej trzeba komponować jadłospis świadomie, żeby nie doprowadzić do niedoborów. Może kiedyś... :)

Najpiękniejsza ozdoba kobiety to uśmiech...
la-nika.pl
klanka88
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 mar 2017, o 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez grappp » 10 maja 2017, o 22:05

moim zdaniem jest to sposób odżywiania jak każdy inny i nie można jednoznacznie stwierdzić, czy jest zdrowy, czy nie. Jak je się mięso to też nie jest powiedziane, że musi to być zdrowe. Wszystko zależy od przyrządzania i jakości produktów. Można zjeść zdrowego królika z pary, a można smażoną karkówkę z frytkami. Tak samo ma się to do weganizmu moim zdaniem.
grappp
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 maja 2017, o 22:00

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez molly » 27 maja 2017, o 21:14

Każdy wie co dla niego jest dobre (albo i nie), więc nie potępiam, ani nie aprobuję weganizmu ;)

molly
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 maja 2017, o 20:48

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez rusałka123 » 6 cze 2017, o 12:51

ja jeszcze nie przeszłam całkowicie na weganizm, jestem wegetarianką i wcale się nei zgodzę z tym, że wszyscy wegetarianie/weganie wyglądają mizernie... jak ktoś wcina słodycze, fast foody i się nie rusza, to i tak może przybrać na wadze, coś o tym wiem... nie zmienia to faktu, że odkąd odstawiłam mięso, czuję się lekko i mam dużo więcej energii, wyniki też w normie, pod warunkiem, że zwracasz uwagę na to co jesz, bo musisz jakoś uzupełniać niedobory
rusałka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 maja 2017, o 14:28

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez Weronikatym » 17 lip 2017, o 13:09

moim zdaniem jest to wbrew naszej naturze ! Nie jedząc mięsa nie dostarczymy wszystkich wartości które są niezbędne
Weronikatym
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 lip 2017, o 13:03
Lokalizacja: Szczecin

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez klanka88 » 2 sie 2017, o 17:43

Weronikatym - nie tak wcale wbrew naturze... Znam wegan, którzy odżywiają się w ten sposób od lat i mają wzorowe wyniki badań. Ale ogólnie temat odżywania i jedzenia jest bardzo kontrowersyjny - ile ludzi, tyle opinii i stylów życia. Dlatego najlepiej niech każdy je, co chce :)

Najpiękniejsza ozdoba kobiety to uśmiech...
la-nika.pl
klanka88
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 mar 2017, o 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Weganie - czy to jest zdrowe?

Postprzez 88Mariolka » 22 wrz 2017, o 11:19

Moja koleżanka jest wegetarianka, nie jada mięsa, ryb, i jest zdrowa i dobrze wygląda, to jej wybór, ja np. nie wyobrażam sobie nie jeść mięsa.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron