zdrowe odżywianie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Specjalista Aspazji » 4 sie 2014, o 01:38

Aby zdrowo się odżywiać należy pamiętać przede wszystkim o regularnej, zdrowej diecie. Warto zapoznać się z pojęciem indeksu glikemicznego. Im niższy indeks ma dany produkt, tym jest dla nas lepszy. Warto wiedzieć, że ten wskaźnik ulega bardzo dużej negatywnej zmianie podczas obróbki termicznej (szczególnie warzywa)
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez michalina90 » 9 wrz 2016, o 13:53

dużo ruchu, warzyw i owoców, mało słodyczy i regularne posiłki do 18

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez ola9843 » 12 paź 2016, o 21:58

Ja owszem zdrowo ale z ułożoną dietą. Korzystam z konsultacji dietetycznych chociażby dlatego żeby poza zdrowym jedzeniem dostarczyć organizmowi odpowiedni bilans kaloryczny. Konsultacje mam online na LINK . Dzięki nim nie podjadam już a moja dieta jest smaczna i odżywcza. Dawno już nie czułam się tak dobrze jak w tym miesiącu odkąd jestem na diecie. :)


DZIEKUJEMY ZA SPAM
ola9843
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 paź 2016, o 21:52

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez ewelinaaa92 » 14 lis 2016, o 14:57

Myślę że najważniejsze jest, prowadzić zbilansowaną dietę. Musimy tez patrzeć na zdrowe produkty, unikać fastfoodów i cukru, wtedy osiągniemy jakiś wynik. Odchudzanie może być równie niebezpieczne co jedzenie dużo nie zdrowego jedzenia.

Ciekawe informacje o Ventolin oraz moim blogu.
ewelinaaa92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez ewaewcia » 24 sty 2017, o 10:28

ja się staram, ale też zawsze wychodzi tak, jakbym sobie życzyła. Przede wszystkim ograniczyłam znacznie mięso. Lepiej się czuję
Avatar użytkownika
ewaewcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 sty 2017, o 10:19

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez laelia » 25 lut 2017, o 18:37

a ja bez mięsa właśnie źle :( Nie lubię mięsa ale bez niego jestem osłabiona, mam mniej sił.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Hadassa » 25 lut 2017, o 18:58

Laelia a może czegoś Ci brakm wyniki robilaś?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Aleksndra » 9 mar 2017, o 11:37

My ostatnio próbujemy diety bez glutenu j nabiału. Mąż jest sceptycznie i nie stroni od tych składników cały czas, ale ja się trzymam. Musze powiedzieć ze czuje się lepiej. Mój żołądek funkcjonuje lepiej. :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez baodao » 10 mar 2017, o 19:11

My również mamy dietę bez glutenu. Odkąd ją zastosowaliśmy czujemy się dużo lepiej :)

Ogromny wybór car audio, soundbar i wiele innych. Zobacz!
http://www.baodao.pl/
baodao
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 19:08

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Andzela » 24 mar 2017, o 11:13

Od początku roku zdrowo się odżywiam,chodzę na siłownię i efekty są całkiem dobre.
Andzela
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 mar 2017, o 11:08

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez betina » 2 kwi 2017, o 19:02

Przede wszystkim gotowanie na parze, bez tłuszczu. No i oczywiście świeże warzywa, owoce - mniej kurczaka, czy wieprzowiny, a więcej ryb i wołowiny.

betina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 12:45

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez żarówka » 6 kwi 2017, o 17:14

Warzywa i należy pamiętac o minerałach ;) Ogólnie to jana przykład teraz zaczełam korzystać z Biovitalu, bo ona zawiera wiele witamin w tym wit z grupy B. I jest to suplement w płynie, dzięki czemu się szybko wchałania. Warto też pamiętać o aktywności, bo sport to też zdrowie
żarówka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 sty 2017, o 17:01

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez mamutek » 7 kwi 2017, o 09:47

Zdrowe odżywianie i uprawianie sportu to jedno, ale warto też sięgnąć po odżywki i witaminy,
np. LINK


DZIEKUJEMY ZA LINK

booster no2 to najszybszy sposób na budowę mięśni :)
mamutek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 kwi 2017, o 09:43

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Brankala » 12 kwi 2017, o 18:33

żarówka napisał(a):Warzywa i należy pamiętac o minerałach ;) Ogólnie to jana przykład teraz zaczełam korzystać z Biovitalu, bo ona zawiera wiele witamin w tym wit z grupy B. I jest to suplement w płynie, dzięki czemu się szybko wchałania. Warto też pamiętać o aktywności, bo sport to też zdrowie

Ile razy babcie odwiedzałam zawsze piłam u niej biovital, lubiłam jego smak :D Teraz to juz sama sobie go kupuje bo stwierdzam, że to nie tylko dla starych ;) Co do zdrowego odżywiania to przynajmniej co 2 dzień zielony koktajl staram sobie zrobić. Miksuje np kiwi, ananasa, pietruszkę pycha :) Jedzenie staram sie piec i gotować na parze. Ostatnio odkryłam, że super są pieczone buraki :)
Avatar użytkownika
Brankala
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 22:39

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez pollyanna » 16 kwi 2017, o 11:41

Brankala napisał(a):
żarówka napisał(a):Warzywa i należy pamiętac o minerałach ;) Ogólnie to jana przykład teraz zaczełam korzystać z Biovitalu, bo ona zawiera wiele witamin w tym wit z grupy B. I jest to suplement w płynie, dzięki czemu się szybko wchałania. Warto też pamiętać o aktywności, bo sport to też zdrowie

Ile razy babcie odwiedzałam zawsze piłam u niej biovital, lubiłam jego smak :D Teraz to juz sama sobie go kupuje bo stwierdzam, że to nie tylko dla starych ;) Co do zdrowego odżywiania to przynajmniej co 2 dzień zielony koktajl staram sobie zrobić. Miksuje np kiwi, ananasa, pietruszkę pycha :) Jedzenie staram sie piec i gotować na parze. Ostatnio odkryłam, że super są pieczone buraki :)


Pieczone buraki odkryłam w chipsach, które kupiłam przypadkiem, bo miałam ochotę na jakąś przekąskę. Powiem szczersze, że pyszne! Muszę jeszcze spróbować marchewek :) Biovital teraz dobry, tak na przedwiośniu, bo łatwo o złapanie czegoś, po zimie człowiek zawsze jakiś taki osłabiony. :witch

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez igacek » 21 kwi 2017, o 11:30

Prosta zasada: PMŻ czyli połowę mniej żreć ;)
Avatar użytkownika
igacek
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 12:05
Lokalizacja: Poznań

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Demeter » 21 kwi 2017, o 17:21

Próbuję, ale są rzeczy, które lubię jeść i ja i rodzina, a ze zdrowym odżywianiem mają niewiele wspólnego. ;) Zwracam uwagę na to co kupuję i staram się eliminować złe nawyki żywieniowe.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez a_gatka » 21 kwi 2017, o 23:48

Całkiem dobry początek. :)
a_gatka
 

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Henna » 24 kwi 2017, o 16:59

Żarówka, ja też mam Biovital, kiedyś babci podpijałam, bo lubię jego smak, ale od lat wszystkie dorosłe kobietki z naszej rodziny go stosują, czasami nawet jedna drugiej kupujemy w prezencie, np. na dzień matki itp.
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez scoop » 3 maja 2017, o 19:43

Henna napisał(a):Żarówka, ja też mam Biovital, kiedyś babci podpijałam, bo lubię jego smak, ale od lat wszystkie dorosłe kobietki z naszej rodziny go stosują, czasami nawet jedna drugiej kupujemy w prezencie, np. na dzień matki itp.

O, dzień matki się zbliża! To faktycznie fajny pomysł na prezent :) Zdrowie mamy to sprawa priorytetowa :) Każdy suplement jej kupię, żeby tylko sie super czuła i nie chorowała :)
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Kastella » 4 maja 2017, o 14:12

Gdyby nie to, że moja mama ostatnio jest "zauroczona" biovitalem to też bym jej kupiła, a tak zostanę przy bukieciku kwiatów ;)
Avatar użytkownika
Kastella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 gru 2014, o 11:55

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez pollyanna » 4 maja 2017, o 18:37

Kastella napisał(a):Gdyby nie to, że moja mama ostatnio jest "zauroczona" biovitalem to też bym jej kupiła, a tak zostanę przy bukieciku kwiatów ;)

Dokup jeszcze jedną butelkę, profilaktycznie...! :D
Dzień Matki - dobrze, że przypominacie, bo mi jakoś wyleciało z głowy. Muszę poszukać czegoś specjalnego. :D

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez niehalo » 7 maja 2017, o 19:22

A co to za filozofia zdrowo się odżywiać?

niehalo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 maja 2017, o 19:15

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez żarówka » 7 maja 2017, o 23:36

scoop napisał(a):
Henna napisał(a):Żarówka, ja też mam Biovital, kiedyś babci podpijałam, bo lubię jego smak, ale od lat wszystkie dorosłe kobietki z naszej rodziny go stosują, czasami nawet jedna drugiej kupujemy w prezencie, np. na dzień matki itp.

O, dzień matki się zbliża! To faktycznie fajny pomysł na prezent :) Zdrowie mamy to sprawa priorytetowa :) Każdy suplement jej kupię, żeby tylko sie super czuła i nie chorowała :)


A zastanawiałam się co mojej mamie kupić ;) a przecież Biovital będzie idealnym prezentem :D Dzięki za przypomnienie i pomysł!
żarówka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 sty 2017, o 17:01

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez martah » 8 maja 2017, o 10:52

niestety, ale zdecydowanie nie odżywiam sie zdrowo :(

martah
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 kwi 2017, o 12:45
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]