Laserowa korekcja wzroku

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez dradziszewska » 4 maja 2017, o 12:54

O wzrok trzeba się dbać i nie ma co się bać. Pogorszyć sie nie pogorszy więc można jedynie zyskać.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez alren » 5 lip 2017, o 12:27

Nie jest to sprawa tania, ani przyjemnej, ale efekt naprawdę robi wrażenie. Chociaż mi byłoby się ciężko przyzwyczaić do braku okularów, bo noszę je od dziecka.

alren
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 12:21

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Capri » 6 lip 2017, o 23:30

Efekt zależy od wady jaką się miało wcześniej. Często jest tak, że przy dużych wadach, zabieg nie eliminuje wady w 100%. Zmniejsza ją o ok. 80-90%. Czasami po operacji pacjenci narzekają na różne efekty uboczne... np. tzw. "efekt echo" czy rozszczepienia światła po zmroku itp.

Zabieg jak każdy jest ryzykowny. To jakby nie patrzeć operacja. Jednak to jedna z najczęściej wykonywanych operacji na świecie i jej ryzyko jest bardzo ograniczone.

Warto posłuchać wypowiedzi różnych pacjentów, którzy przeszli taki zabieg.
No i nie ma sensu słuchać porad w internecie nt. metody, bo metodę dopasowuje lekarz do pacjenta i jego indywidualnej sytuacji. Coś co się sprawdziło u mnie, niekoniecznie będzie dobre dla kolejnych pacjentów.
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez laper » 9 lip 2017, o 20:15

Dbać o nawilżenie (czyli sztuczne łzy), o ich gimnastykę (czyli np. robić przerwy w pracy z kompem i patrzeć najpierw daleko przed siebie, potem blisko bardzo i tak klilka razy), chronić przed promieniowaniem (czyli okulary przeciwsłoneczne z filtrami, rażące słońce czy biel śniegu źle wpływają na oczka). Czyli taka podstawa, o której raczej zapominamy, niestety. No i oczywiście stałe kontrole, przynajmniej raz w roku.

laper
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 lip 2017, o 17:12

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Capri » 10 lip 2017, o 13:55

Laper, nie wiem do czego się odnosisz, do którego postu ale jedno sprostowanie. To nie biel śniegu szkodzi oczom tylko fakt, że od białego śniegu odbija się najwięcej promieni słonecznych. Takie ćwiczenia o których piszesz są bardzo potrzebne, bardzo ważne, jednak nie pomogą zmniejszyć wady i raczej nie przyniosą ulgi ludziom z dużą wadą wzroku którym ciążą soczewki czy okulary.
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez gren » 26 lip 2017, o 17:56

Marzę o niej od dziecka, bo mam już dość soczewek, okularów, a najbardziej tego że po prostu nie dowidzę wtedy, gdy jest mi to najbardziej potrzebne.

gren
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lip 2017, o 17:33

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Capri » 31 lip 2017, o 21:51

Gren, pooglądaj takie filmiki - relacje pacjentów, którzy taką operację mają za sobą. Poszukaj wywiadów z lekarzami, którzy się w tym specjalizują. Sugeruję poszukaj filmiku z dr. Ćwirko.
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Capri » 16 lis 2018, o 14:24

Cześć, chciałabym reaktywować wątek. Za 2 miesiące ściągam aparat, wybielam i kończę projekt naprawy uśmiechu :D Rozważam powrót do pomysłu korekty wzroku. Czy przez ostatni rok, ktoś miał jakieś doświadczenia w tej materii? Możecie się podzielić?
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez AnnaNowik » 20 lis 2018, o 17:55

Zrobiliśmy 2 miesiące temu do mojego męża w klinice. Mam dobrego lekarza. Tutaj potrzebujesz konsultacji z lekarzem, ale kilka innych. Ponieważ większość twierdzi, że wszystko jest dobre i nie jest niebezpieczne, ponieważ chcą zostawić cię jako klienta.
Ale zauważyłem interesujący niuans, wielu lekarzy, którzy dokonują korekcji laserowej, sami noszą okulary i nie robią tego sami.
AnnaNowik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lis 2018, o 17:22

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez donatka » 8 sty 2019, o 13:56

Ja się od dłuższego czasu interesuję tematem, dużo osób na forach i fb poleca klinikę spektrum która we Wrocławiu się znajduje, jak się tylko odważę to raczej na nich się zdecyduję, na pewno taki zabieg by mi mocno ułatwił życie bo okularów nie znoszę a szkła też zaczęły być dla mnie męczące.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez aga2113 » 9 sty 2019, o 18:51

Szkoda tylko, że to aż tyle kosztuje

aga2113
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 gru 2017, o 11:47

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez donatka » 22 sty 2019, o 14:06

aga2113 napisał(a):Szkoda tylko, że to aż tyle kosztuje

Powiem Ci, że jak myślę sobie że się dzieki takiemu zabiegowi zykuje duży komfort ne noszenai ani okularów ani szkieł to myślę że warto tą kasę odłożyć. Widziałam na yt relację Turpata z jego zabiegu, on robil właśnei w Spektrum
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez anita_an » 8 lip 2019, o 11:20

Też już od dłuższego czasu zastanawiam się nad korekcją laserową wzroku (a mam sporą wadę na minusie), ale trochę boję się ew. komplikacji, bo to jednak zabieg na oczach...
anita_an
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 11:15

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez puderniczka » 26 lip 2019, o 09:49

Ja też się bałam ale serio nie ma czego. Mogą całkiem Ci bezdotykowo taki zabieg zrobić, w Warszawie w szpitalu Medicover takie możliwości mają, nowoczesny laser. Wiązka światła skierowana na oko tylko, nie czuć nic. U mnie zero komplikacji, dwa dni lekki ból oka ale to akurat normalne. Wada skorygowana całkowicie! nawet się nie spodziewałam, że tak się da :)
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Rittix » 28 cze 2020, o 13:11

ja robiłam korekcję wzroku w Optegrze w Poznaniu i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolona z rezultatu. Lentivu zostało wykonane znakomicie a opieka lekarska, wszystko cierpliwie tłumaczą i dobrze przygotowują. Polecam
Rittix
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 cze 2020, o 13:07

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez CherylCole » 16 lip 2020, o 11:11

A kto Ci w Poznaniu przeprowadzał laserowa korekcję wzroku ? Słyszałam bardzo dużo dobrego na temat pani Magdaleny Maleszki- Kurpiel. Ja miałam akurat gdzie indziej przperowadzany zabieg lentivu, ale kuzynka jest z Poznania i własnie opowiadała ;)
CherylCole
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 11:13

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Ariska » 26 sie 2020, o 16:36

Tak tak, ona jest rewelacyjna! i szczerze mówiąc nie mogłam lepiej trafić bo kobieta nie dość ze jest taka ciepła w obyciu to doskonale tłumaczy każdy aspekt operacji! no i już mam zoperowany, załapałam sie na promocję ze koszt wizyty kwalifikacyjnej jest w koszcie zabiegu - no lepiej nie mogłam trafić!
Ariska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 sie 2020, o 16:26

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Lenabaumler » 27 sie 2020, o 11:42

hejka, ja z kolei wybieram się dopiero na zabieg laserowej korekcji wzroku, też na lentivu, z tymże ja trafiłam w ogóle tutaj na super promocje w katowicach. I to też tak powiem szczerze, mi sie udało bo promocja jest do końca sierpnia. Wizyta kwalifikacyjna w sumie wychodzi za 0 zł dlatego, ze cena kwalifikacji jest odliczana od ceny zabiegu.
Lenabaumler
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sie 2020, o 11:36

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez krukukra » 27 sie 2020, o 15:06

To jak najbardziej dobra opcja w przypadku większych wad.
krukukra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sie 2020, o 15:02
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]