Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Postprzez B.Dalia » 27 lis 2016, o 17:39

Witam czy są tu mamy które rozwodza się/ rozwiodly się , jak wasze dzieci przeszły ten czas i jak sobie radzicie? Mam 6 letniego syna który bardzo przeżywa moje rozstanie z mężem...
B.Dalia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 09:10

Re: Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Postprzez kusicielka » 27 lis 2016, o 17:58

Moi rodzice się rozwodzili jak miałam 6-7 lat. Jakoś sprytnie to rozegrali. Tata zaczął trochę zostawać u dziadków najpierw, potem ja pojechałam na wakcje do babci i już tam mieszkał, ale nie pamietam żadnych kłótni, zadnej traumy. Da się, choć do tej pory nie oganiam jak oni to zorbili. Ja nic nie zauważyłam, jakby - nie pamietam zadnej traumy, wszystko odbyła sią tak natuaralnie Dopiero z rok , dwa po rozwodzie zaczęły się delikatne docinki na drugiego rodzica ;)
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Postprzez B.Dalia » 27 lis 2016, o 18:20

Witaj Kusicielko :) twój post daje mi dużą nadzieję,ze jednak mozna- nade mną wisi widmo , tego iz robie dziecku krzywdę rozstajac się z jego tata. Mały widział nie raz jak jego tata mnie popycha, wyzywa, ostatnio na wiosnę pobił mnie i wtedy podjelam ostateczną decyzję..
B.Dalia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 09:10

Re: Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Postprzez Panna_Mysia » 29 lis 2016, o 00:02

Ja co prawda nie rozwiodłam się, ale rozstałam z konkubentem. Mój synek był za mały, żeby to wszystko pamiętać (tak sądzę), ale bardzo przeżywał brak taty, bo nagle się wyprowadził... Gdy przychodził do niego w odwiedziny (a przychodził bardzo rzadko), to starałam się z daleka kontrolować jego zachowanie, aby nie przeszkadzać im w zabawie i nie wywoływać niepotrzebnych napięć z ojcem. Nie brałam dziecka do sądu na rozprawy (alimenty, ograniczenie władzy rodzicielskiej). Brak mężczyzny i ojcowskich wzorców wynagradzał mu dziadek, który spędzał w nim każdą chwilę... Ja starałam się jak najlepiej zachowywać w kontaktach z jego ojcem, nie kłócić się i nie dyskutować przy dziecku, nie zabraniać im kontaktu. Dodatkowo, organizowałam każdą wolną chwilę mojego synka, żeby nie nudził się i nie czuł samotny.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Postprzez lonly » 19 mar 2017, o 15:08

A nawet mi nie mówi.. Przerabiałam to z moimi rodzicami. To jest prawdziwy dramat, naprawdę..

lonly
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 mar 2017, o 14:09

Re: Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Postprzez mamapopsychologii » 23 kwi 2017, o 18:03

Polecam kanał SPAM na yt, tam można posłuchać o różnych sprawach, też związanych z rodzinami. :)

Ostatnio edytowano 24 kwi 2017, o 13:32 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
mamapopsychologii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 kwi 2017, o 17:43

Re: Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Postprzez tolla9 » 2 lis 2017, o 18:56

Oj, to niestety nie jest łatwa sprawa.. Trzeba z pewnością okazywać sporo uwagi.

tolla9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 lis 2017, o 18:21

Re: Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Postprzez mirka95 » 1 maja 2018, o 15:24

kusicielka napisał(a):Moi rodzice się rozwodzili jak miałam 6-7 lat. Jakoś sprytnie to rozegrali. Tata zaczął trochę zostawać u dziadków najpierw, potem ja pojechałam na wakcje do babci i już tam mieszkał, ale nie pamietam żadnych kłótni, zadnej traumy. Da się, choć do tej pory nie oganiam jak oni to zorbili. Ja nic nie zauważyłam, jakby - nie pamietam zadnej traumy, wszystko odbyła sią tak natuaralnie Dopiero z rok , dwa po rozwodzie zaczęły się delikatne docinki na drugiego rodzica ;)

Nie jest to proste ale widać że czasami niektórym się udaje.

mirka95
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 maja 2018, o 15:18

Re: Dziecko w trakcie rozwodu rodzicow

Postprzez krolania89 » 19 lip 2018, o 10:48

Ostatnio trafiłam na ciekawego bloga adwokata od rozwodów SPAM Dużo praktycznej wiedzy za darmo.

Ostatnio edytowano 21 lip 2018, o 23:38 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
krolania89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 lip 2018, o 10:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: andrat, Google [Bot]