Samoobrona dla kobiet

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Mileya » 29 paź 2016, o 21:48

tylka napisał(a):absolutnie nie, przecież są paralizatory-breloki i nie są duże. A i cena to kwestia dyskusji, bo warto chyba zainwestować czasem w poczucie bezpieczeństwa

Ja czy taki paralizator jest rownie skuteczny jak taki duzy normalny? Jak z mocą?
tylka napisał(a):działa tak samo jeżeli wiesz, że masz często do czynienia z groźnymi psami to warto kupić taki typu AntiDog, żeby się obronić ale nie skrzywdzić zwierzaka

Jej ja bym się bała tak czy siak. Ciężko trafić chyba takiego psa agresywnego. Jak działa taki gaz? w sensie to taki co chmurę rozpyla?
tylka napisał(a):kubotany są fajne, ja noszę przy kluczach taki i myślę, żę w razie niebezpieczeństwa bym go użyła. Raczej nigdy nie mam przy sobie czegoś takiego, co mogłabym użyć jako broń, a tak mam kubotan i ładny brelok.

Co to jest ten kubotan? Jak się go używa??
Mileya
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 28 paź 2016, o 16:49

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Halinka » 25 lis 2016, o 14:33

Polecam gaz pieprzowy w żelu. Nie rozpyla się na wszystkie strony tak jak ten tradycyjny i są większe szanse, że napastnik dostanie nim tam gdzie powinien. No i mniejsze ryzyko, że powieje wiatr i gazem zarobisz Ty, co obezwładniłoby Cię zupełnie... No i to chyba oczywiste, by np. wieczorami nosic go w rękawie, dłoni czy w kieszeni, a nie w torbie. Na co nam gaz w torbie jeśli nie zdążymy go wyciągnąć. Napastnik nie będzie stał i czekał, mówiąc "No dalej, wyjęłaś już to co chciałaś czy nie? prędzej, bo chciałbym już zacząć się bić!" :D Ja od jakiegoś czasu myślę nad paralizatorem. Troszkę mocniejszy kaliber, ale za to dużo droższy...
Halinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 lis 2016, o 13:19

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez weczko23 » 11 gru 2016, o 00:23

A ile trzeba chodzić na taki kurs, żeby być pewną że sobie poradzimy w sytuacji zagrożenia? :)
weczko23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 paź 2016, o 19:59

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez tifannylee » 12 gru 2016, o 16:41

Halinka napisał(a):Polecam gaz pieprzowy w żelu. Nie rozpyla się na wszystkie strony tak jak ten tradycyjny i są większe szanse, że napastnik dostanie nim tam gdzie powinien. No i mniejsze ryzyko, że powieje wiatr i gazem zarobisz Ty, co obezwładniłoby Cię zupełnie... No i to chyba oczywiste, by np. wieczorami nosic go w rękawie, dłoni czy w kieszeni, a nie w torbie. Na co nam gaz w torbie jeśli nie zdążymy go wyciągnąć. Napastnik nie będzie stał i czekał, mówiąc "No dalej, wyjęłaś już to co chciałaś czy nie? prędzej, bo chciałbym już zacząć się bić!" :D Ja od jakiegoś czasu myślę nad paralizatorem. Troszkę mocniejszy kaliber, ale za to dużo droższy...


Dzięki za polecenie. Kupię taki.
tifannylee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 gru 2016, o 16:36

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez redorange666 » 13 gru 2016, o 21:36

Drogie Panie. Oglądnięcie sobie na YouTube Adbuster gdzie testuje gaz w żelu, paralizator oraz tazer...
Warto zobaczyć jak to działa w praktyce a on sam testuje na sobie...w zasadzie jego brat na nim. Polecam.
A co do samoobrony...najlepsze są klucze w dłoni, i użycie własnych nóg...lub parasolka z chwytem typu L. Cała reszta wymaga czasu, opanowania a w sytuacji stresowej...nie ma na to czasu.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 20 mar 2017, o 11:11

weczko23 napisał(a):A ile trzeba chodzić na taki kurs, żeby być pewną że sobie poradzimy w sytuacji zagrożenia? :)

dopóki nie poczujesz się pewnie. to o poczucie bezpieczeństwa chodzi a nie o wyuczone standardy zachowań, bo panika może Cię sparaliżować i tak czy siak.

tifannylee napisał(a):
Halinka napisał(a):Polecam gaz pieprzowy w żelu. Nie rozpyla się na wszystkie strony tak jak ten tradycyjny i są większe szanse, że napastnik dostanie nim tam gdzie powinien. No i mniejsze ryzyko, że powieje wiatr i gazem zarobisz Ty, co obezwładniłoby Cię zupełnie... No i to chyba oczywiste, by np. wieczorami nosic go w rękawie, dłoni czy w kieszeni, a nie w torbie. Na co nam gaz w torbie jeśli nie zdążymy go wyciągnąć. Napastnik nie będzie stał i czekał, mówiąc "No dalej, wyjęłaś już to co chciałaś czy nie? prędzej, bo chciałbym już zacząć się bić!" :D Ja od jakiegoś czasu myślę nad paralizatorem. Troszkę mocniejszy kaliber, ale za to dużo droższy...


Dzięki za polecenie. Kupię taki.

to i tak nie jest tak prosto wybrać. w żule jest sporo na półkach odpowiednich sklepów...
z jakiegoś powodu są takie po 20 zł i takei po 100 zł.

redorange666 napisał(a):Drogie Panie. Oglądnięcie sobie na YouTube Adbuster gdzie testuje gaz w żelu, paralizator oraz tazer...
Warto zobaczyć jak to działa w praktyce a on sam testuje na sobie...w zasadzie jego brat na nim. Polecam.
A co do samoobrony...najlepsze są klucze w dłoni, i użycie własnych nóg...lub parasolka z chwytem typu L. Cała reszta wymaga czasu, opanowania a w sytuacji stresowej...nie ma na to czasu.

i on tam testuje taki zwykły, prost i tani gaz pieprzowy i pokazuje to dobitnie, że nawet on jest skuteczny.
ale ten tazer to już jest profesjonalny, bo kosztuje ponad 1000 zł.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez RamPamPam » 21 mar 2017, o 10:34

Klucze w dłoni? APrasolka? No nie wiem, czy dałabym radę się tym obronić. Podobno kobeity mają problem z tym, że nie mają blokadę przed zrobieniem komuś rzeczywistej krzywdy, nawet w obliczu zagrożenia.

RamPamPam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 mar 2017, o 10:28

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Aleksndra » 23 mar 2017, o 09:32

Gazu najlepiej używać takiego w żelu lub w pianie. Dzięki temu można obronić się w pomieszczeniu np w autobusie. Zwykle gaz pieprz owy może zrobić krYwde osobom postronnych.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez dradziszewska » 27 mar 2017, o 10:06

Moja kuzynka od 3 lat ćwiczy karate, jest szczupła i drobna ale bardzo chwali sobie zajęcia, ze wzgledu na aktywność ludzi których tam poznała no i umiejętność samoobrony. Co prawda jeszcze nie miała okazji z niej skorzystać i oby nigdy nie musiała ale warto potrafić się bronić. I wbrew pozorom wcale nie trzeba być silnym w wiekszości wykorzystuje się siłę napastnika :)

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez BlackWolf » 27 mar 2017, o 12:14

redorange666 napisał(a):A co do samoobrony...najlepsze są klucze w dłoni, i użycie własnych nóg...

Dokładnie.
Gdy idę drogą i wiem, że nie jest ona bezpieczna, to zawsze trzymam w ręce klucze gotowe do użytku.
Nie są one dłuższe od ręki a cios zadany kluczem jest bolesny.
W nagłych przypadkach nie trzeba żadnych gadżetów do samoobrony ani żadnych umiejętności karate itp.
Jeżeli napastnik Cię zaatakuje, to wystarczą Ci ręce, nogi, zimna krew i ewentualnie zęby i klucze. Lub pies.

Oczywiście nie twierdzę, że paralizator czy gaz pieprzowy są całkowicie bezużyteczne.
Jak czujesz się niepewnie i zagrożona, to warto je przy sobie mieć a nawet udać się na kursy samoobrony.
W niektórych miastach samoobrona jest za darmo.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Mileya » 14 kwi 2017, o 12:52

Aleksndra napisał(a):Gazu najlepiej używać takiego w żelu lub w pianie. Dzięki temu można obronić się w pomieszczeniu np w autobusie. Zwykle gaz pieprz owy może zrobić krYwde osobom postronnych.

Ze względu na to że zwykłe gazy tworzą tą chmurę, która może polecieć gdzie wiatr zawieje nie? Z żelem jest tylko ten problem ze ciężej podobno trafić w cel.

RamPamPam napisał(a):Klucze w dłoni? APrasolka? No nie wiem, czy dałabym radę się tym obronić. Podobno kobeity mają problem z tym, że nie mają blokadę przed zrobieniem komuś rzeczywistej krzywdy, nawet w obliczu zagrożenia.

Dokładnie tak jest. Jednak jak ja wiem ze gaz nie zrobi tej osobie krzywdy, a mi pozwoli ujść bez szwanku to nie mam już problemu z użyciem takiego sprzętu, bo jednak paralizator może wyrządzić krzywdę ....

chewleciara napisał(a):to i tak nie jest tak prosto wybrać. w żule jest sporo na półkach odpowiednich sklepów...
z jakiegoś powodu są takie po 20 zł i takei po 100 zł.
[/quote]
No i które Ty byś brała? I te i te Cię ochronią przecież.. w czym wiec jest ta cenowa roznica zawarta?
Mileya
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 28 paź 2016, o 16:49

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Hannah » 9 cze 2017, o 14:43

Mileya napisał(a):Ze względu na to że zwykłe gazy tworzą tą chmurę, która może polecieć gdzie wiatr zawieje nie? Z żelem jest tylko ten problem ze ciężej podobno trafić w cel.

To wszystko zależy w jakiej się jest sytuacji, nawet w autobusie można nie trafić w cel bo wjedzie w dziurę lub coś innego i chybimy. Zawsze można kupić sobie jakiś gaz treningowy i ćwiczyć w różnych warunkach

Mileya napisał(a):Dokładnie tak jest. Jednak jak ja wiem ze gaz nie zrobi tej osobie krzywdy, a mi pozwoli ujść bez szwanku to nie mam już problemu z użyciem takiego sprzętu, bo jednak paralizator może wyrządzić krzywdę ....

No ale jak ktoś na nas napada to z zamiarem zrobienia nam krzywdy więc nie ma co się zastanawiać czy coś mu się stanie czy nie

Mileya napisał(a):No i które Ty byś brała? I te i te Cię ochronią przecież.. w czym wiec jest ta cenowa roznica zawarta?

Chyba to zależy od tego ile jest tej substancji drażniącej
Avatar użytkownika
Hannah
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 9 cze 2017, o 13:26

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Mileya » 10 cze 2017, o 13:56

Hannah napisał(a):To wszystko zależy w jakiej się jest sytuacji, nawet w autobusie można nie trafić w cel bo wjedzie w dziurę lub coś innego i chybimy. Zawsze można kupić sobie jakiś gaz treningowy i ćwiczyć w różnych warunkach

Gazy treningowe? Jak to wygląda?

Hannah napisał(a):No ale jak ktoś na nas napada to z zamiarem zrobienia nam krzywdy więc nie ma co się zastanawiać czy coś mu się stanie czy nie

No niby tak tylko weź pod uwagę coś takiego jak przekroczenie obrony koniecznej. Potem Ty masz problemy większe niż napastnik.

Hannah napisał(a):Chyba to zależy od tego ile jest tej substancji drażniącej

To ile jej powinno być żeby gaz był wart zakupu?
Mileya
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 28 paź 2016, o 16:49

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Hannah » 14 cze 2017, o 23:17

Mileya napisał(a):Gazy treningowe? Jak to wygląda?

Zamiast gazu jest woda destylowana, którą raczej nie zrobimy nikomu krzywdy. Dzięki temu gazowi mozemy nauczyć się przede wszystkim celności, szybkiego odnajdywania pojemnika z gazem. Można również znaleźć w takich zestawach treningowych płytkę gdzie wszystko bedzie na pewno pokazane, jednak praktyka czyni mistrza

No ale jak ktoś na nas napada to z zamiarem zrobienia nam krzywdy więc nie ma co się zastanawiać czy coś mu się stanie czy nie [/quote]
Mileya napisał(a):No niby tak tylko weź pod uwagę coś takiego jak przekroczenie obrony koniecznej. Potem Ty masz problemy większe niż napastnik.

Czyli powinnam poczekać aż napastnik przekroczy granicę ? wtedy on również będzie miał problemy

Mileya napisał(a):To ile jej powinno być żeby gaz był wart zakupu?

Myślę że 10% to wystarczająca ilość, w sumie sama nie wiem czy są gazdy gdzie ilość tego środka jest większa
Avatar użytkownika
Hannah
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 9 cze 2017, o 13:26

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Mileya » 16 cze 2017, o 16:04

Hannah napisał(a):Zamiast gazu jest woda destylowana, którą raczej nie zrobimy nikomu krzywdy. Dzięki temu gazowi mozemy nauczyć się przede wszystkim celności, szybkiego odnajdywania pojemnika z gazem. Można również znaleźć w takich zestawach treningowych płytkę gdzie wszystko bedzie na pewno pokazane, jednak praktyka czyni mistrza

Super to wyjaśniłaś! A te płytki to gdzie można kupić?
Hannah napisał(a):Czyli powinnam poczekać aż napastnik przekroczy granicę ? wtedy on również będzie miał problemy

On to raczej granicy obrony nie przekroczy.. Chodzi o to, że jeżeli zastosujesz jakiś sposób samoobrony, który spowoduje, że napastnikowi wyrządzisz krzywdę to możesz się musieć tłumaczyć przed sądem.
Hannah napisał(a):Myślę że 10% to wystarczająca ilość, w sumie sama nie wiem czy są gazdy gdzie ilość tego środka jest większa

A na jakie firmy sprzedające proponujesz zwracać uwagę przede wszystkim?
Mileya
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 28 paź 2016, o 16:49

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Hannah » 16 cze 2017, o 20:11

Mileya napisał(a):Super to wyjaśniłaś! A te płytki to gdzie można kupić?

ostatnio na SPAM widziałam zestaw treningowy z płytą, wiec koniecznie musisz tam zajrzeć

Mileya napisał(a):On to raczej granicy obrony nie przekroczy.. Chodzi o to, że jeżeli zastosujesz jakiś sposób samoobrony, który spowoduje, że napastnikowi wyrządzisz krzywdę to możesz się musieć tłumaczyć przed sądem.

szkoda że to wszystko jest takie skomplikowane, jakby nie patrzeć to on sam zaatakował a ja się o to nie prosiłam i jakbym mu zrobiła krzywdę to jeszcze moja wina, ahh szkoda gadać :oops:

Mileya napisał(a):A na jakie firmy sprzedające proponujesz zwracać uwagę przede wszystkim?

Przede wszystkim mace, może też być fox labs. naprawde tego jest sporo tylko trzeba też się zastanowić jakim budzetem sie operuje i czy chcesz schować do torebki czy wozić w aucie :)


KIEPSKI SPAM
Avatar użytkownika
Hannah
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 9 cze 2017, o 13:26

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez redorange666 » 16 cze 2017, o 21:12

Super...podczas ataku...pan poczeka musze gaz z torebki wyciągnąć. Gdzie ja go mam??? Szminka, puder...Pan trzyma, klucze z domu, komórka, portfel...ooo moja zagubiona karta płatnicza...
Na to nie ma czasu. To dobre aby poprawić sobie Samopoczucie...a na reakcję potrzeba milisekund a nie szukanie po torebkach lub w aucie w którym to schowku leży sobie gaz...
Gryzę dywan ze śmiechu
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez duszawilka » 18 cze 2017, o 13:07

Hannah napisał(a):
Mileya napisał(a):Super to wyjaśniłaś! A te płytki to gdzie można kupić?

ostatnio na militaria widziałam zestaw treningowy z płytą, wiec koniecznie musisz tam zajrzeć

a co to jest ten zestaw treningowy?? Nie lepiej dezodorantem poćwiczyć?
Hannah napisał(a):
Mileya napisał(a):On to raczej granicy obrony nie przekroczy.. Chodzi o to, że jeżeli zastosujesz jakiś sposób samoobrony, który spowoduje, że napastnikowi wyrządzisz krzywdę to możesz się musieć tłumaczyć przed sądem.

szkoda że to wszystko jest takie skomplikowane, jakby nie patrzeć to on sam zaatakował a ja się o to nie prosiłam i jakbym mu zrobiła krzywdę to jeszcze moja wina, ahh szkoda gadać :oops:

nasze prawo jest conajmniej dziwne ale i tak uważam, że trzeba się bronić. Myślę, że nic poza zawiasami byś nie dostała.
Hannah napisał(a):
Mileya napisał(a):A na jakie firmy sprzedające proponujesz zwracać uwagę przede wszystkim?

Przede wszystkim mace, może też być fox labs. naprawde tego jest sporo tylko trzeba też się zastanowić jakim budzetem sie operuje i czy chcesz schować do torebki czy wozić w aucie :)

a dlaczego akurat te? Ja mam normalny policyjny.

redorange666 napisał(a):Super...podczas ataku...pan poczeka musze gaz z torebki wyciągnąć. Gdzie ja go mam??? Szminka, puder...Pan trzyma, klucze z domu, komórka, portfel...ooo moja zagubiona karta płatnicza...
Na to nie ma czasu. To dobre aby poprawić sobie Samopoczucie...a na reakcję potrzeba milisekund a nie szukanie po torebkach lub w aucie w którym to schowku leży sobie gaz...
Gryzę dywan ze śmiechu

Ale w ciemnych uliczkach ja np noszę ze sobą w ręce gaz zawsze. Przecież to jest małe to bez problemu można to nieść jeśli jest się samemu.
duszawilka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 13:00

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez misia10 » 29 cze 2017, o 12:30

duszawilka napisał(a):a co to jest ten zestaw treningowy?? Nie lepiej dezodorantem poćwiczyć?

Dezodorant przecież służy do czego innego i nie wyobrażam sobie ćwiczyć na nim samoobrony. To tak samo jakbyć poćwiczyła strzelania z pistoletu na wodę. A ten zestaw treningowy składa się z gazu treningowym w którym nie ma żadnej drażniącej substancji i spokojnie nie zrobisz sobie nim krzywdy

duszawilka napisał(a):a dlaczego akurat te? Ja mam normalny policyjny.

to te gazy policyjne są tak samo dobre jak wyżej wymienione ?
misia10
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 cze 2017, o 06:41

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ZuZkA9 » 30 cze 2017, o 13:27

duszawilka napisał(a):a co to jest ten zestaw treningowy?? Nie lepiej dezodorantem poćwiczyć?

Masz tam gaz zwykły i treningowy najczęsciej. Nie, nie lepiej dezodorantem, bo nie uczysz się jak prawidłowo obsługiwać pojemnik gazu, a to ważne, aby robić to instynktownie.
duszawilka napisał(a):nasze prawo jest conajmniej dziwne ale i tak uważam, że trzeba się bronić. Myślę, że nic poza zawiasami byś nie dostała.

Już niedługo, bo podobno ma się to zmienić jak chodzi o samoobronę. A co do zawiasów to podobno przysługują tylko jeżeli najniższy wymiar kary to rok więzienia. Jakoś tak gdzies czytałam. W kazdym razie ja wolałabym nie ryzykować i korzystam przez to z nieszkodliwej samoobrony ->gazy.
duszawilka napisał(a):a dlaczego akurat te? Ja mam normalny policyjny.

Też kiedyś miałam, ale mój aktualny facet, który lubuje się we wszystkim co związane z wojskiem, wyjaśnił mi, że te policyjne są po prostu kiepskiej jakości i są dużo słabsze od tych droższych gazów.
duszawilka napisał(a):Ale w ciemnych uliczkach ja np noszę ze sobą w ręce gaz zawsze. Przecież to jest małe to bez problemu można to nieść jeśli jest się samemu.

Ja robię dokładnie tak samo. Mam taki malutki pojemnik i nawet nie widać ze trzymam cos w ręce. Już raz mi to skórę uratowało
ZuZkA9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 cze 2017, o 13:18

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ElenaZa67 » 30 cze 2017, o 18:34

najlepsza samoobrona dla kobiet to gaz pieprzowy ( żelowy) mały dyskretny a bardzo skuteczny wtedy kopiemy też w "narzędzia napastnika" i uciekamy najszybciej jak się da. Nie życzę tego żadnej z was aby ktoś napadł i mnie na szczęście jeszcze nigdy też nie napadł no ale nigdy nie wiadomo.
ElenaZa67
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 cze 2017, o 13:06

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez misia10 » 7 lip 2017, o 14:59

ZuZkA9 napisał(a):Masz tam gaz zwykły i treningowy najczęsciej. Nie, nie lepiej dezodorantem, bo nie uczysz się jak prawidłowo obsługiwać pojemnik gazu, a to ważne, aby robić to instynktownie.

nie rozumiem dlaczego ludzie chcą się uczyć samoobrony na dezodorancie, wiem że jest tańszy ale taki zestaw treningowy to ok 40 zł kosztuje

ZuZkA9 napisał(a):Już niedługo, bo podobno ma się to zmienić jak chodzi o samoobronę. A co do zawiasów to podobno przysługują tylko jeżeli najniższy wymiar kary to rok więzienia. Jakoś tak gdzies czytałam. W kazdym razie ja wolałabym nie ryzykować i korzystam przez to z nieszkodliwej samoobrony ->gazy.

a masz chmurę czy żel a może piankę?

ZuZkA9 napisał(a):Też kiedyś miałam, ale mój aktualny facet, który lubuje się we wszystkim co związane z wojskiem, wyjaśnił mi, że te policyjne są po prostu kiepskiej jakości i są dużo słabsze od tych droższych gazów.

dlatego pewnie tak mało kosztują w porównaniu z innymi gazami

ZuZkA9 napisał(a):Ja robię dokładnie tak samo. Mam taki malutki pojemnik i nawet nie widać ze trzymam cos w ręce. Już raz mi to skórę uratowało

ja za to w myśl o swoim bezpieczeństwie w sumie moich pieniedzy i róznych dokumentów kupiłam sobie pacsafe
misia10
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 cze 2017, o 06:41

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez RenatkaMrau » 7 lip 2017, o 18:08

Właśnie przez kretyńską politykę unii europejskiej powstają tego typu tematy, bo ludzie zastanawiają się, czym można się legalnie obronić. W normalnym kraju tego problemu nie ma, bo każdy ma przy sobie pukawkę.
RenatkaMrau
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lip 2017, o 19:21

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Ligaczowa » 24 lip 2017, o 16:12

W normalnym kraju nie wypowiadałyby się takie osoby jak Ty. Bo to co napisałaś to wstyd dosłownie. Ja na codzień mam w torebce kubotan przy kluczach ale jeśli wiem, że wybieram się gdzieś w nieznane tereny, dłuższe biegi przełajowe lub temu podobne, to wytaczam cięższe działa, bo sam kubotan nie pomoże w środku nocy na odludziu przykładowo.
Ligaczowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 wrz 2015, o 21:03

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez szpatułka » 25 lip 2017, o 15:21

w nocy to nie ma co się w takie miejsca zapuszczać w ogóle. mi się wydaje że gaz to trochę przeżytek, bo teraz nie chodzą zwykli ludzie po ulicy za drabów tylko za przeproszeniem spasione bydlęta, na nich to nic nie działa chyba że paralizator.
szpatułka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 lis 2015, o 06:48
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]