Nerwica a normalne życie.

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Nerwica a normalne życie.

Postprzez zagubiona76 » 20 sty 2017, o 22:00

Witam, mam 20 lat i jestem osobą bardzo znerwicowaną.. Mam tiki nerwowe w postaci chrząkania, do tego dochodzą nerwobóle w klatce piersiowej i plecach.. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe, ponieważ zawładnęło to już chyba całym moim życiem.. Denerwuję się w każdej możliwej sytuacji, a najgorzej jest w kontaktach z nowymi ludźmi.. Staram się wtedy zachowywać normalnie, być miłą, ale tak naprawdę w środku jestem strasznie zestresowana, cała zlana potem, głos mi drży i zdarza się, że nie umiem się wypowiedzieć.. Denerwuję się nawet teraz pisząc ten tekst.. Skończyłam szkołę jakiś czas temu i chciałabym teraz zacząć jakoś pracować, ale niestety wszystko związane z pracą mnie paraliżuje, jestem strasznie znerwicowana.. Jutro mam dzień próbny w pracy i już od po południa się cała trzęsę przed jutrem, mam pełno myśli w głowie, że nie dam rady, że to może nie dla mnie, że co będzie jeśli zawiodę.. Chciałabym mieć pracę, ale się jej boję, boję się nowych rzeczy, straszliwie się denerwuję.. Mam ochotę się znów poddać i tam nie iść, ale niestety takiej opcji nie ma i jakoś muszę przeboleć ten fakt.. Biorę lekarstwa, ale one nie pomagają.. A nie mogę całe życie być w takim stresie.. Jest to strasznie męczące, same tiki nerwowe i nerwobóle mnie wykańczają, najchętniej to bym zaszyła się w domu.. Czy jest coś lub ktoś, co może mi pomóc? Tak wiem, psycholog, ale jakoś nie umiem trafić na dobrego i przyjaznego.. A nie chcę i nie otworzę się przed kimś, kto jest dla mnie oschły.. Co mogę zrobić, żeby się tak nie denerwować? Jakiej pracy szukać? Co jest dla mnie najlepsze? Proszę o jakieś wskazówki..
zagubiona76
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 10 cze 2015, o 20:59

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Hadassa » 21 sty 2017, o 09:08

Przede wszystkim dobry lekarz i lekarstwa.
Druga sprawa moze poszukaj czegos co bedzie Cie odstresowywac. Jakies hobby lub cos

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez JaGoda » 22 sty 2017, o 16:30

Mam podobny problem. Nerwica to moja zmora. Powodem są lęki i strach przed różnymi sytuacjami, zmianami. Proponuję psychologa. Bez tego nie dasz rady sama. Mi pomógł i rok musiałam brać leki. Po roku czasu odstawiłam i przestałam chodzić do terapeuty. Jest lepiej.

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Jaśmin » 23 sty 2017, o 00:01

Lekarz i leki to jedno ale najważniejsze to przejść z chorobą do porządku dziennego. Od nerwicy nie umieramy, nic się fizycznie złego nie dzieje, pierwszy krok to zrozumieć, że cały problem siedzi tylko i wyłącznie w naszej głowie.
Jest forum dla zaburzonych, tam można przeczytać całe mnóstwo różnych artykułów na ten temat i porozmawiać z ludźmi o podobnych problemach.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Depresanum » 16 lut 2017, o 00:52

Nerwica nie jest wyrokiem, o czym pamiętać powinny osoby dotknięte zaburzeniami, jak i ich bliscy. Powrót do satysfakcjonującego życia zapewnia farmakoterapia, ale przede wszystkim psychoterapia (indywidualna bądź grupowa). Pozwoli ona "przepracować" obszary konfliktowe, o których piszesz.
Avatar użytkownika
Depresanum
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Jaśmin » 16 lut 2017, o 00:59

Z lekami najlepiej uważać i brać jak najmniej, to tylko wspomaganie bo leki w zaburzeniach psychicznych nie "leczą" a jedynie pomagają poradzić sobie z objawami. O tym należy pamiętać. By nie łykać tylko leków przy czym nie robiąc nic więcej ze swoim życiem.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez CherylCole » 16 lut 2017, o 14:31

zagubiona76 radzę Ci się udać do lekarza . I to jakiegoś dobrego psychologa u siebie w miescie . ja również swego czasu cierpiałam na nerwice , a do tego doszły mi jeszcze stany lękowe . Gdyby nie terapia pewnie nie skończyłabym studiów . A tak przynajmniej mam tego mgr inż. W moi przypadku uczęszczałam na terapię grupową u Anny górskiej w warszawie . Dzięki takiej terapii grupowej otrzymałam na prawde wsparcie a także dużo opieki . Pamiętaj ,ze przez taką nerwicę możesz sobie wiele zawalić w życiu .:(
CherylCole
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 11:13

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez KasiaKatarzyna91 » 16 lut 2017, o 14:46

Często ludzie są przekonani, że nerwica jest wynikiem stresującego życia lub jakiś trudnych sytuacji, ale tak naprawdę to jest choroba naszego układu nerwowego. Niektóry mylą nerwicę z depresją. W obu przypadkach należy udac sie do specjalisty.

KasiaKatarzyna91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 14:03

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez laelia » 25 lut 2017, o 19:05

współczuję. Ja jestem strasznie nieśmiała, wręcz mam chyba coś w rodzaju fobii społecznej, ale jednocześnie lubię ludzi, potrzebuję kontaktu z ludźmi, więc udzielam się towarzysko choć kosztuje mnie to dużo nerwów. Psycholog jest ok, warto się wybrać

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez hermosa » 7 mar 2017, o 21:43

Psychoterapeuta też jest ok, byle nie psychiatra bo wciska psychotropy a nie rozwiązuje problemów :/

Co zrobić, by mieć atrakcyjną figurę? Zajrzyj na http://tabletkinaodchudzanie.co
hermosa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 mar 2017, o 21:25

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Jaśmin » 7 mar 2017, o 22:26

Leki też czasem są potrzebne. Zależy od sytuacji. Właśnie lekarz powinien to ocenić.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez karmaa » 1 kwi 2017, o 12:37

Tak naprawdę tego nie da się nigdy wyleczyć, ale można pracować nad sobą.

karmaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 kwi 2017, o 12:21

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez luka » 3 cze 2017, o 20:40

zgadzam się. Nerwica wymaga terapii i pracy nad zachowaniem swoim w sytuacjach stresujących. Jest wiele metod, warto zgłębić temat czytając książki. W dzisiejszych czasach nerwica to coraz częstszy problem ale da się z nią żyć;)

luka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 cze 2017, o 17:15

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez olaskibb22 » 4 lip 2017, o 20:51

ja mam taki problem że przez pracę w domu i braku kontaktu z ludźmi zrobiłam się aspołeczna ;/ próbuje z tym walczyć, wspomagam sie głównie suplementami, w dużym stopniu pomógł mi również sport i magiczne endorfiny

olaskibb22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 lip 2017, o 14:16
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez alren » 5 lip 2017, o 12:23

Mi z nerwami pomaga sport, czy też w ogóle jakikolwiek ruch. Najgorzej jest gdy wszystkie stresy się w nas kłębią i kumulują no i nie znajdują ujścia

alren
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 12:21

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez babeczkowa » 6 lip 2017, o 23:32

Hobby by chyba pomogło. Może gra na instrumencie albo rysowanie? Tabletki ziołowe mogą pomóc na co dzień byleby z nimi nie przesadzać. Nervomix jest dobry, uspokaja ale nie zmula. A na nerwobóle najlepsza jest herbatka z rumianku ;) Trzymaj się, to tylko życie ;)
babeczkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 13:36

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Annnon » 26 sie 2017, o 20:35

Ja bym nie szła w tablety. Co z tego,że ziołowe. Może faktycznie nie uzależniają ale jakie to rozwiązanie problemu? Ja może nerwicy jako takiej nie miałam ale ogólnie byłam dość zestresowana osobą. Na wizytę u psychologa nie miałam odwagi ale skorzystałam z konsultacji przez neta. Jest taka stronka Bezproblemowo. Tam można zasięgną porady specjalisty. Mi to pomogło.
Annnon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 lip 2017, o 12:05

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez roksana0592 » 26 sie 2017, o 22:28

Cześć dziewczyny :)

Nerwica to paskudna choroba... a najgorsze jest to, że nie ma na nią lekarstwa. Albo walczymy z nią przez całe życie albo się jej poddamy.
Moja mama cierpiała i w dalszym ciągu cierpi na nerwicę. Czasami są dni kiedy wszystko jest tak jak być powinno, czasami jednak ma zły dzień, jest smutna lub się czegoś boi... a jak pewnie wiecie są różne rodzaje nerwicy. Zauważyłam jednak, że praca, sport, dobre towarzystwo i poczucie, że coś jeszcze trzeba zrobić z codziennych obowiązków, pozwala człowiekowi uciec od choroby :) ja ostatnio zakupiłam swojej mamie masażer do ciała, ponieważ wyczytałam, że masaże poprawiają stan psychiczny człowieka :) więc moje drogie może to będzie dla Was również pomocne, LINK
roksana0592
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 sie 2017, o 22:21

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez okularnica » 3 wrz 2017, o 14:31

Polecam książkę Pokonałem nerwicę. Znajduje się tam wiele cennych wskazówek.
okularnica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 wrz 2017, o 12:38
Lokalizacja: Katowice

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Urszula » 11 wrz 2017, o 11:00

A ja zaczęlam sobie radzić terapią u psychologa i teraz nie wiem czy to aż takie złe? Bo tak słyszę od mojej rodziny, że jestem słaba i że wstyd! Od jakiegoś czasu, z różnych powodów zaczęłam korzystać z psychoterapii Bydgoszcz, staram się uczęszczać dość regularnie na spotkania z psychologiem, jednak już słyszę od rodziny i znajomych, że to wstyd, że wymysł itp. Czy naprawdę w dzisiejszych czasach, terapia u psychologa wciąż jest tematem tabu? LINK jest czymś co wyciąga mnie powoli na powierzchnię, w trudach, zawodach i krzywdach jakie dał los, a teraz słyszę, że robię coś głupiego i złego bo kto to słyszał. Jakie macie zdanie? Nie da się odciąć zupełnie od rodziny, od tych złych słów, pomówień itp.
Urszula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 wrz 2017, o 10:58

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Anula82 » 12 wrz 2017, o 13:27

Z wszystkim da się żyć nie ma co się załamywać. A myślę, że jak powoli i sumiennie bedziesz nad sobą pracować z kimś to z wszystkiego da się wyjść:) Ja moge polecić psychoterapię ale nie taką zwyczajną. Słyszałam ostatnio o firmie bezproblemowo, która oferuje konsultacje telefoniczne lub też psychoterapię on-line. Może na coś takiego się skusisz?
Anula82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 wrz 2017, o 08:17

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez espanka » 22 wrz 2017, o 11:50

Nerwica to już poważniejsza sprawa, moja mama jest osobą bardzo nerwową i widzę, że z wiekiem się to nasila, często stosuje tabletki ziołowe z melisą i widzę, że na nią to działa, jest spokojniejsza. Ona jest typem widzącym wszystko w czarnych barwach, jak ktoś nie odbiera telefonu to od razu myśli, że już miał wypadek itp.
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Szpudelko » 26 wrz 2017, o 11:41

Moja znajoma może nie miała nerwicy, nic w sumie jej nie zdiagnozowano ale była już w złym stanie. Wszystko przez pracę i jeszcze doszła nieciekawa sytuacja w rodzinie. Wtedy niechętnie ale zapisała sie do psychologa i na pewno troszkę jej to pomogło. Myślę, że jakby wiedziała o opcji terapii przez internet od bezproblemowo, o którym pisaliście, pewnie dużo szybciej zdecydowałaby się na pomoc
Szpudelko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 09:59

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez kubalis » 29 wrz 2017, o 17:09

Zamiast pisać na forum powinnaś zrobi odwrotnie. Najpierw lekarz i leki a potem porady na forum

kubalis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 14:55

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez martyśka36 » 2 paź 2017, o 15:11

Może jakiś psycholog w Internecie? A masz przyjaciół, dobrych znajomych? Spotykaj się z nimi. Często (w skali roku) zmieniaj aktywności - fittness, rower, kino, teatr lub choćby spacer.

http://www.allemeble.com/ - jak wygram w totka to poszaleję:)
martyśka36
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 sty 2016, o 21:11
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]