Jak motywować pracowników?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez trykietron » 8 mar 2017, o 17:01

Ostatnio odbyłam świetną rozmowę na ten temat z moją mamą. W PRL-u było dużo niby osłon dla pracownika, ale tak naprawdę nie bardzo "góra" przejmowała się jak tam na "dole" jest. Potem lata 90. przeorały wszystko. I dopóki są ludzie, którzy pamiętają, jak ciężko było znaleźć jakiekolwiek zajęcie, to będą niższe wymagania pracowników. Widać, że u nas już się to zmienia. Nie dość, że zmiana pokoleniowa, to jeszcze najazd korporacji zagranicznych. Super jest to obserwować. A żeby było jeszcze zabawniej, to czytałam ostatnio teksty na temat teorii dotyczących kapitału ludzkiego, takich, które na Zachodzie już się nie sprawdzaja, za to u nas są na czasie, np. o tym, że zadaniem zarządzajacych jest takie ustawienie zadań i warunków pracownikom, żeby nie czuli się ani przepracowani, ani nie mieli zbytnio luzu, bo obie sytuacje sa równie złe. Do tego mają zestawy narzędzi, już tutaj wymienione, ale też takie dotyczące bezpośrednio zarządzających, jak sposób ustawienia pracy w zespołach, bezpośrednia pomoc dla pracownika, który już "nie daje rady" itp. Podsumowujac: w ciekawych czasach żyjemy, żeby to obserwować:)
trykietron
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 16:49

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez nora » 20 cze 2017, o 21:18

Jeszcze nie słyszałam, żeby coś kogoś zmotywowało lepiej, niż pieniądze, lub coś co się na nie przekłada ;)

nora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 13:39

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez yang » 17 sie 2017, o 11:42

Ludzkim podejściem, przede wszystkim. Nie oczekiwać od ludzi, że będą pracować jak maszyny, bo to wielki błąd, który obróci się przeciwko każdemu pracodawcy..

yang
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sie 2017, o 11:02

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez kasia » 13 wrz 2017, o 17:14

Pieniądze czynią prawdziwe cuda, ale prawdę powiedziawszy ludzkie podejście ma tu chyba największe znaczenie.

kasia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 13 wrz 2017, o 17:04

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez finezyjka » 23 paź 2017, o 19:20

wiadomo motywacja finansowa jest bardzo ważna, ale nie wiem jak wy ja jestem zdania, ze kazdy tak naprawde powinien robic to co lubi i wtedy nie potrzeba dodatkowej motywacji. jestem u nas w firmie juz ponad 12 lat i wiadomo... roznie sie układało - pracownicy narzekali, pozniej im przechodzilo, a pozniej znowu narzekali... jak sie okazalo kluczowy jest dobor stanowisk do umiejetnosci pracownikow. 2 lata tmu zaczelismy korzystac z uslug firmy hre która zajmuje sie w firmie systemem ocen pracowniczych. wiele sie pozmienialo, czesc osob zmienila stanowiska a czesc pozostala - zmiana jest diametralna - nikt nie robi niczego na siłę, system organizacji znacznie sie poprawil. zadania wykonywane sa szybciej i rzetelniej, a tym samym i motywacja do pracy wzrosla
finezyjka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 19:23

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez moniuka » 24 paź 2017, o 16:43

Zależy od grupy docelowej, bo czego innego będzie chciała osoba od razu po studiach (na przykład rozwoju, prestiżowej firmy, które będzie mogła wpisać sobie do CV), czego innego facet po 30tce z rodziną (na przykład prywatnego ubezpieczenia dla siebie i rodziny, możlwości wzięcia urlopu wtedy, kiedy dzieci mają wakacje, dopłat na podręczniki czy kolonie), a czego innego osoba pod 60tkę, czyli szacunku i pewności, że go nie wywalą z pracy na rok przed emeryturą.
moniuka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 paź 2017, o 13:29

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez warnna » 13 lis 2017, o 12:21

Fajny jest taki model przy którym pracownika motywuje się też szkoleniami, a nie bezpośrednio pieniędzmi.

warnna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, o 12:04

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Nessa » 13 sty 2018, o 14:08

Chyba to co mi przychodzi do głowy to premia. Ale i też nagradzanie m.in. karty sportowe, premię na święta i okazje, fundowanie szkoleń dla najlepszych..
Nessa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 paź 2017, o 17:49

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez emmira » 13 lut 2018, o 20:44

Fajne są też różnego rodzaju karty zniżkowe, u mnie w firmie jest Biznes Benefit z rabatami do restauracji, kosmetyczki i mechanika. Fajna sprawa, bo czasem pożyczam ją mężowi i korzysta cała rodzina ;)
emmira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 18:22
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]