Kocia strefa

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Kocia strefa

Postprzez laelia » 21 wrz 2016, o 08:30

Carina, słodziaki :)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Kocia strefa

Postprzez Demeter » 21 wrz 2016, o 14:55

Zaczynam walkę o kota w domu, ale już tak na całego... Ciężka przeprawa z tym moim chłopem, trzymajcie kciuki, żeby obyło się bez ofiar. ;)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Kocia strefa

Postprzez laelia » 22 wrz 2016, o 06:50

trzymam kciuki :)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Kocia strefa

Postprzez TusiaTusia » 1 paź 2016, o 19:12

Demeter napisał(a):Zaczynam walkę o kota w domu, ale już tak na całego... Ciężka przeprawa z tym moim chłopem, trzymajcie kciuki, żeby obyło się bez ofiar. ;)

Mój obecny małżonek też nie chciał/nie lubił kotów, typowy psiarz ;-) Powiedział, że jak znajdę kota wielkości chociaż małego psa i będzie się zachowywał jak pies, to się zgodzi. No to znalazłam- rasy Ragdoll. Cudowne kociaki!
Mamy dwa, tak się małżonek zakochał ;-)
Powodzenia! Trzymam kciuki ;-)
Avatar użytkownika
TusiaTusia
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 19:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kocia strefa

Postprzez redorange666 » 1 gru 2016, o 15:18

A ja mam dwa własne dachowce. Jednego znalazłem na przejściu dla Pieszych miał wtedy około 3 miesiące a od miesiąca mam kotkę...tez znalezioną ale pod klatką
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kocia strefa

Postprzez Panna_Mysia » 19 gru 2016, o 18:18

redorange666 napisał(a):A ja mam dwa własne dachowce. Jednego znalazłem na przejściu dla Pieszych miał wtedy około 3 miesiące a od miesiąca mam kotkę...tez znalezioną ale pod klatką


A do naszego domu synek przyniósł kilka miesięcy temu małego kociaka... Może 1,5-miesięcznego. Siedział głodny i przestraszony pod samochodem, dzieci na osiedlu go łapały i nosiły. Wydaje mi się, że musiały go zabrać mamie. Chciałam go zatrzymać, jeśli nie uda mi się znaleźć mu nowego domu, bo serca nie miałam wieźć go do schroniska... Niestety dla mnie i domowników, szczęśliwie dla kota - nowa kochająca rodzinka się znalazła. Kotek pojechał do nowego właściciela - siedmioletniego chłopca. U mnie w domu płaczu było co nie miara, bo w ciągu 3 dni zdążyliśmy się w nim zakochać. Nawet mój kot Tygrysek i pies Reksio byli tym maluchem zachwyceni :) Liczę na to, że jeszcze niejednego kociaka mi syn uratuje :)

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Kocia strefa

Postprzez malami86 » 31 sty 2017, o 23:07

u nas dwie wyratowane kocice :)
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Kocia strefa

Postprzez Demeter » 7 lut 2017, o 22:34

Uwaga!
Ogłoszenie, teraz już mogę bo i tz i kocica przeżyli razem czas jakiś no i tak zostanie. :D
Mam kota, a właściwie adoptowałam małą czarną kocicę.
Walkę wygrałam w listopadzie, a właściwie pod koniec października. Wystarczyło pokazać zdjęcie bid, które ktoś wyrzucił nad rzeką, albo kocica się tam okociła.
Od 4 listopada mamy w domu Allegrę, wyrzuconą w kartonie razem z dwoma siostrami w pobliskiej miejscowości.
Nie wytargowałam kolejnego kociego dziecka, a szkoda. Niestety ani te z nad rzeki, ani reszta cudnych kociąt, które czekały na lepszą przyszłość w klatce nie przeżyła ataku wirusa w schronisku.
Tak więc stan domowy obecnie obejmuje kocicę, którą T kocha, no ale nadal twierdzi, cytując: "Nie lubię kotów, ale to jest mój kot.".
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Kocia strefa

Postprzez JaGoda » 20 lut 2017, o 21:57

Zanim nie dostałam alergii miałam między innymi koty. Chyba ich z 9 przewinęło się przez dom. Wszystkie znajdki. Jednego znalazłam z mamą podczas burzy w kartonie koło śmietnika. Było ich kilka ale sąsiadka przygarnęła dwa, trzeci poszedł do kuzynki a ostatni do nas.
Potem kolejny malutki przybłąkał się. I kolejny maluch. :) Co chwilę kot. Znajdowaliśmy im stałe domy, bo by ich za dużo było na chacie. Jeszcze psy do tego, ptaki, chomiki, żółwie.
Miałam swojego ulubionego. Frańca, bo to kocica. :) Aparatka.
Odkąd mam alergię nie mogę mieć zwierząt futerkowych. Na razie mam jaszczurki pustynne.
Myślę nad kotem sfinksem. Baaaaaaaaaaardzooooo bym chciała. Bardzoooo!!!! :D Dla niektórych są obrzydliwe a mi się podobają. Są magiczne. I nie mają sierści.



Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Kocia strefa

Postprzez JaGoda » 20 lut 2017, o 21:58

Tu jeszcze jedno zdjęcie. Nie mogłam go zamieścić w poprzednim poście, bo maximum można 3 zdjęcia. A ten jest śliczny. Oczka ma megaa.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Kocia strefa

Postprzez Fenek86 » 22 lut 2017, o 03:13

Bałbym się takiego kota mieć w domu

Mi się koty orientalne podobają ale to dlatego, bo w ich oczach i ogólnie w wyglądzie jest coś hipnotyzującego. Suma sumarum nie chciałbym mieć kota, nie jestem ich fanem ale jakby się jakaś przybłęda przypelętała to pewnie bym ją zatrzymał
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Kocia strefa

Postprzez BlackWolf » 22 lut 2017, o 17:04

Też podobają mi się orientalne kiziory aczkolwiek nie jestem miłośniczką kotów. Wolę psy. Co do Sfinksów, to budzą respekt.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Kocia strefa

Postprzez Fenek86 » 23 lut 2017, o 01:36

Mi się ich uszy podobają, bo mają coś z fenka.
Nigdy nie miałem styczności z nimi i nie wiem jakie są. Wiem jedno. Kot to kot i nie licz na ogromną miłość z jego strony :D
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Kocia strefa

Postprzez redorange666 » 23 lut 2017, o 15:54

Oj bardzo się mylisz. Kot potrafi bardzo mocno kochać...tylko trzeba na jego miłość bardzo ciężko zapracować.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kocia strefa

Postprzez Hadassa » 23 lut 2017, o 17:54

Poza tym okazują swoją miłość inaczej niż psy ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kocia strefa

Postprzez redorange666 » 23 lut 2017, o 19:18

Radośnie mrucząc nad moim uchem o 4 nad ranem jak położyłem się spać o 2...
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kocia strefa

Postprzez Fenek86 » 23 lut 2017, o 19:45

Tzn. że trzeba być jego sługą?
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Kocia strefa

Postprzez redorange666 » 23 lut 2017, o 20:36

Nie. Wiele kotów i tak cię tak traktuje zgodnie z myślą jestem Bogiem codziennie mnie karmi. Pies myśli ze jesteś Bogiem, codziennie go karmisz.
Kot jest jak człowiek, ma swój harakter, swoje ścieżki i nie jest tak służalczy jak pies. Ot kot musi mieć ochotę aby coś zrobić
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kocia strefa

Postprzez Hadassa » 23 lut 2017, o 23:17

Redzik idealne wyjasnienie :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kocia strefa

Postprzez Fenek86 » 24 lut 2017, o 22:47

Pewnie ma rację. :)
Dzisiaj o mały włos a wziąłbym kota do domu. Kocura ale jaki zajebisty grubas...
Szedłem do auta, zerknąłem pod nogi a tam jakaś gruba czarna kulka z białymi łapkami. Skarpetki miał białe i wąsa białego. Komiczny :D
Ok dobra... Cześć kot choć pierwsza myśl to była "spadaj".
Ale on "miau" do mnie, wąsiskiem zakręcił, oczyska żółte. Poocierał się, pomruczał. Boskie te łapska miał. Wielkie takie bambaryłki. Pogłaskałem a ten mi się wykłada pod nogami i się rozciąga. Wielki i gruby ale zadbany ładnie.
Kurde no wziąłbym... ale na bank jest czyjś, bo miał zajebiście miękką i gładką sierść.
Wlazłby mi do auta tylko, że jakby ktoś widział a kot faktycznie czyjś to miałbym przekichane. Nie jestem złodziejem. :D
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Kocia strefa

Postprzez Demeter » 5 mar 2017, o 19:35

Moja kicia mnie wielbi jak wracam z pracy. Oczywiście w myśl zasady "Głaskanie i jedzenie wróciło do domu". W nocy śpi na mnie, w ciągu dnia przyjdzie do kuchni jak gotuję, oczywiście nie z sympatii, tylko z nadzieją, że coś dobrego ukradnie. W ciągu dnia przychodzi jak jest głodna i zgłasza ten fakt przeraźliwym miauczeniem, albo jak mam wędkę w ręku, żeby się z nią pobawić.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Kocia strefa

Postprzez Fenek86 » 9 mar 2017, o 14:19

Kot o którym pisałem wabi się Rambo. Czarny z białą krawatką i skarpetkami. Ma 4 lata i mieszka z młodą kobitą z dzieckiem. Dostałem wiadomość, że dziewczyna będzie się przeprowadzać i kocura chce oddać w dobre ręce.
Grubo zastanawiałem się co zrobić i podjąłem decyzję, że go przygarnę.
Grubas trafi do mnie pod koniec miesiąca.
Nie mam wprawy z kotami więc co powinien jeść taki kot? Pytałem jego właścielki ale ona daje mu Felixa a z tego co wiem nie jest zdrowe dla kota. Zawiera mało mięsa.
Czytałem, że felix, Whiskas itd. to śmieciowy pokarm i lepiej zamawiać karmę u weterynarza albo od hodowców.
Dobra... :D Co wasze koty jedzą? Jaką karmę? Gotujecie im domowe jedzenie?
Moja Lady nie była skora do wzięcia kocura ale jakoś się przekonała. Jej zdaniem można podawać ryż z gotowaną rybą albo surową, z kurakiem. Ja się na kotach nie znam komplatnie więc to dla mnie nowe wyzwanie. Zmieniacie menu? Co surowego może jeść kot? Doradźcie coś. :D
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Kocia strefa

Postprzez redorange666 » 10 mar 2017, o 02:50

Feliks nie jest taki zły.
Kot powinien jeść 90% mięsa reszta to dodatki. Ja moim kupuje sucha karmę w zoologicznym marki premium. W Polsce koszt około 25zł/kg. Kupuje 3kg i na miesiąc mam spokój.
Koty muszą mieć dostęp do jedzenia i zawsze do wody. Nie dawaj mleka bo dorosły kot tego nie trawi i ma potem luźny i śmierdzący stolec.
Surowe może jeść wszystko ale absolutnie bez kości, ości etc.
Koty mają bardzo delikatne żołądki i łatwo im krzywdę zrobić.
Kocur po kastracji ma tendencję do tycia wiec warto pomyśleć o karmie dla kastratow. A jak kota utuczysz to masz problemy z nerkami, cukrzycą i kot zdycha...a odchudzić gada baaardzo ciężko.
Jak coś to pisz.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kocia strefa

Postprzez Demeter » 30 mar 2017, o 10:34

Tak dla uściślenia to mleka nie mogą jeść też kocięta. Mleko krowie jest dla nich za tłuste.
Jak mam coś dać surowego to wolę to sparzyć, tak na wszelki wypadek, no ale moja jest młoda jeszcze. Mięso mogą też gotowane, ale bez przypraw. Domowe jedzenie nie, chociaż moja jak widzi kajzerkę to walczy. ;)
Co do karmy to kupuję jak @redorange666 w zoologicznym royal canin, albo purinę, moja woli raczej tą drugą.
Przede wszystkim zapytaj jak był karmiony do tej pory, bo nagła rewolucja może zaszkodzić.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Kocia strefa

Postprzez szamannnka » 1 kwi 2017, o 21:35

Demeter napisał(a):Tak dla uściślenia to mleka nie mogą jeść też kocięta. Mleko krowie jest dla nich za tłuste.
Jak mam coś dać surowego to wolę to sparzyć, tak na wszelki wypadek, no ale moja jest młoda jeszcze. Mięso mogą też gotowane, ale bez przypraw. Domowe jedzenie nie, chociaż moja jak widzi kajzerkę to walczy. ;)
Co do karmy to kupuję jak @redorange666 w zoologicznym royal canin, albo purinę, moja woli raczej tą drugą.
Przede wszystkim zapytaj jak był karmiony do tej pory, bo nagła rewolucja może zaszkodzić.


Royal jest drogi i jakościowo słaby... może spróbuj czegoś innego? ;)
Avatar użytkownika
szamannnka
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 16:03
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]