pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez an_ka » 31 gru 2015, o 13:39

Moim zdaniem szkolenia dla bezrobotnych nie są najlepszym pomysłem. Lepiej znaleźć pracę, w której firma przygotuje nas do wykonywania określonego zawodu. Tak właśnie robi KRUK. Dostałam tam pracę trzy miesiące temu jako doradca terenowy. Początkowo myślałam, że nie jest to zajęcie dla kobiet, ale zauważyłam że nawet lepiej potrafimy pomóc ludziom w trudnych, życiowych sytuacjach. Jestem bardzo zadowolona z pracy, ponieważ otrzymałam wszystkie potrzebne wskazówki, co mam robić oraz byłam na szkoleniach z zakresu negocjacji i prawa. Jeśli jesteście zainteresowane taką pracą zajrzyjcie na stronę KRUK-a. Ogłoszenie jest cały czas aktualne.
an_ka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 gru 2015, o 14:19

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez makarsma » 4 sty 2016, o 23:42

Nie poddawajcie się :) szkolenia, może własny biznes, praca dorywcza... coś się w koncu rozkręci!
makarsma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 sty 2016, o 23:40

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez pomaranczka » 18 sty 2016, o 17:11

Mnie się fajnie udało, bo znalazłam portal, który dodaje oferty tylko z dziedziny, która mnie interesowała, czyli z handlu. Nie dość, że na tym TopPracodawcy oferty były konkretniejsze to jeszcze nie trzeba było się przekopytać przez dziesiątki stron i zastanawiać "co autor tytułu miał na myśli". Pewnie dzięki takiemu zawężeniu szybko dostałam pracę, także jestem bardzo zadowolona :)

pomaranczka
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 13:31

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Cordellia » 10 mar 2016, o 12:48

Moje poszukiwania pracy to też była gehenna... Ale najważniejsze to się nie poddawać zwątpieniu. Pytasz, co robić, żeby w taki dołek nie wpadać - no, w sumie to po prostu potrzebna jest aktywność. Ja pomagałam w bibliotece (to do CV) i wypełniałam płatne ankiety w internecie (to za pieniądze - na SPAM), to mi pomogło w marazm nie popaść. Pracę znalazłam w końcu po 16 miesiącach poszukiwania... Liczę, że każdy, kto tej pracy szuka, wreszcie ją znajdzie.


PROSZE NIE SPAMOWAC FORUM
Cordellia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 mar 2016, o 12:35

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez michalik » 21 mar 2016, o 14:25

Ja myślę że przede wszystkim nie wolno zamykać się w domu...wtedy tylko coraz mniej chce się cokolwiek robić. Lepiej podejmować jakąkolwiek aktywność, chociażby wolontariat.

michalik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 14:20

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Pinka » 8 gru 2016, o 22:44

Właśnie o to chodzi, żeby nie wypełniać dnia szukaniem sobie zajęcia, lecz szukaniem pracy. Bo w końcu nie będzie Ci się nawet chciało wstawać z łóżka, no bo po co?
Pinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:54

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Legumina » 12 sty 2017, o 00:21

Kiedy byłam na wakacjach w małej wsi na Kaszubach, gdzie już na 100% nie ma żadnej pracy, dowiedziałam się od dziewczyn w miejscowym sklepie, e połowa kobiet jeździ do Niemiec opiekować się staruszkami i inwalidami. Praca nie jest wcale taka straszna, bo Niemcy mają bardzo dobrą opiekę społeczną. Do emerytów i chorych do domu przychodzą pielęgniarki, rehabilitanci a Polki są do opieki ogólnej, gotowania, towarzyszenia... Dziewczyny jeżdżą na zmianę na 6-8 tygodni. Może da się tyle wytrzymać poza domem, gdy zarabiasz w euro. Znalazłam nawet ciekawe informacje na blogu dla opiekunek: SPAM

Ostatnio edytowano 28 cze 2018, o 11:59 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Legumina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 03:10

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez malami86 » 12 sty 2017, o 20:18

szkolenia i kursy i własny biznes ;) tak najlepiej
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez cukier puder » 14 sty 2017, o 10:29

Ja jeszcze do nie dawna tez byłam bezrobotna i tez dostawałam w domu przysłowiowego pierdolca. Choć teraz troszkę tęsknie za tamtymi czasami :P

Tak czy inaczej, dla zabicia czasu zaczęłam ćwiczyć i znalazłam dziecko do bawienia :) Miałam i w sumie mam nadal dzieciaka raz w tygodniu :)

"Can't you see there's a world out there?
Don't be scared"

Placebo 'Pity Party'
Avatar użytkownika
cukier puder
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 14 sty 2017, o 10:13
Lokalizacja: Polska

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez WalutowyInwestor » 25 sty 2017, o 22:55

Gdy jest się bezrobotnym można skupić się na rozwoju własnych umiejętności, które mogą się przydać w życiu zawodowym. Również można podejmować się małych zleceń, które zawsze dadzą jakieś doświadczenie.
WalutowyInwestor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2017, o 21:12

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Jaśmin » 26 sty 2017, o 23:58

WalutowyInwestor napisał(a):Gdy jest się bezrobotnym można skupić się na rozwoju własnych umiejętności, które mogą się przydać w życiu zawodowym. Również można podejmować się małych zleceń, które zawsze dadzą jakieś doświadczenie.


Racja, ja staram się ćwiczyć języki, żeby nie wypaść z obiegu. Oprócz tego uważam zajmowanie się domem za moją pracę i temu się oddaję, dbam o narzeczonego, gotuję, sprzątam, wyprowadzam psa. Lubię to, jestem typem kobiety, która rozdziela role kobiece/męskie a dbanie o NIEGO sprawia mi radość.
Co do małych zleceń to jak na razie nie mam jeszcze pomysłu, myślałam o tłumaczeniach, to by mnie bardzo cieszyło ale jak na razie nie wiem od której strony to ugryźć i jak szukać tego typu pracy zdalnej. Jeśli któraś z was ma pomysł to chętnie wysłucham :kwiatek

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Rabiosa » 16 lut 2017, o 12:29

Też miałam problemy ze znalezieniem pracy po szkolę. Trzymam kciuki za Was dziewczyny

Rabiosa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 12:26

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez asiulav » 21 maja 2018, o 15:04

własny biznes to faktycznie pomysl dobry ja sie makijazem interesuje i ogolnie kosmetykami odkad pamietam i chyba cos w tym kierunku zaczne dzialac. na stronie LINK jest duzo dobrego jakosciowego sprzetu np. do robienia paznokci itak dalej chyba od tego zaczne sadzicie ze warto?
asiulav
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 maja 2018, o 15:00

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez milko7 » 24 maja 2018, o 22:58

Poza tym warto wychodzić z domu żeby poznawać nowych ludzi, znam koleżankę która dostała pracę w szkole bo raz w tygodniu chodziła na wolontariat do świetlicy i jak ta potem szukała pracy, to została polecona
milko7
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 maja 2018, o 22:50
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]