Jaki wybrać język obcy?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Jaśmin » 26 sty 2017, o 23:53

JaGoda napisał(a):
Nie do końca jest się w stanie wyłączyć z języka polskiego i przestać myśleć po polsku. My budujemy zdanie na kilkanaście różnych sposobów a oni mają jeden prosty: ja jeść, ty iść spać, on iść do sklep, ona sprzątać. Tak to wygląda. :) Im bardziej myślimy po polsku i staramy się zbudować zdanie to tym bardziej nie trzyma się to kupy w chińskim.


Trzeba by myśleć po chińsku, wtedy nie byłoby problemu :)

JaGoda napisał(a):Jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy każdego języka. Po sobie wiem, że mój język nie jest do końca perfekcyjny. Nie taki jak bym chciała. Kurs kursem ale trzeba tam być i nabrać doświadczenia w mowie na miejscu a półtora roku jak dla mnie to jednak za mało czasu żeby przestać popełniać błędy.


Fakt, nauka języka to lata i lata i najlepiej jeszcze aby przez te wszystkie lata w danym kraju mieszkać.

Ale podziwiam i tak!!! Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że da się nauczyć chińskiego pisma. Niepojęte.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez BlackWolf » 27 sty 2017, o 16:57

Jaśmin obcokrajowcy mówią to samo o naszym języku hahaha.
Jakiegokolwiek bym nie zapytała co sądzi o języku polskim, to zderzam się z wybuchem ich śmiechu i stwierdzeniem, że nas język jest chyba najtrudniejszym językiem na świecie. ;)
Przeraża ich "ą", "ę", "ź", "ć".
Dla nich to czarna magia.
Choć Łotysze, Litwini i Ukraińczycy nie mają problemu z naszymi słówkami. Nawet dobrze im to wychodzi.
I po części to prawda, że nasz język jest cholernie trudny. Tylko my bawimy się w odmiany jednego słowa a budowa zdań jest po prostu kosmiczna. Nawet Polacy mają problemy z polszczyzną. ;)
Możemy być dumni z tego, że nauczyliśmy się jednego z najtrudniejszych języków (a my się innymi przejmujemy).

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Jaśmin » 27 sty 2017, o 18:17

BlackWolf napisał(a):Jaśmin obcokrajowcy mówią to samo o naszym języku hahaha.
Jakiegokolwiek bym nie zapytała co sądzi o języku polskim, to zderzam się z wybuchem ich śmiechu i stwierdzeniem, że nas język jest chyba najtrudniejszym językiem na świecie. ;)
Przeraża ich "ą", "ę", "ź", "ć".
Dla nich to czarna magia.
Choć Łotysze, Litwini i Ukraińczycy nie mają problemu z naszymi słówkami. Nawet dobrze im to wychodzi.
I po części to prawda, że nasz język jest cholernie trudny. Tylko my bawimy się w odmiany jednego słowa a budowa zdań jest po prostu kosmiczna. Nawet Polacy mają problemy z polszczyzną. ;)
Możemy być dumni z tego, że nauczyliśmy się jednego z najtrudniejszych języków (a my się innymi przejmujemy).


To prawda. Mój José mieszkał 3 lata w Polsce a poza przedstawieniem się i kilkoma prostymi zdaniami i sporą ilością słów to niewiele się nauczył. A bardzo się starał, ma jakieś książki, chodził na lekcje indywidualne, pracował w knajpie, gdzie miał codziennie kontakt z Polakami ale na odmianie przez przypadki wymiękł, nie mówiąc już, że z wymową u niego jest BARDZO ciężko. Nie za bardzo w ogóle potrafi odróżnić "y" od "e" czy "i", dla Hiszpanów ze słuchu "y" nie istnieje, więc "wszystko" to "sziszko" :) i tak dalej... José w ogóle wstydzi się mówić po polsku bo twierdzi, ze brzmi jak upośledzony... :P Aż tak źle nie jest ale obcokrajowcy mają tendencję do zmiękczania głosek więc często brzmią jak małe dzieci, mówiąc po polsku :)
Znam kilku Hiszpanów, którzy naprawdę solidnie się nauczyli polskiego, w tym jeden mój były wykładowca, z UAMu, który wykładał historię Hiszpanii po polsku, CZAPKI Z GŁÓW, ale to nieliczne przypadki. Język polski to wielkie wyzwanie, mamy szczęście, że było nam dane się go nauczyć jako języka ojczystego ;) Nie wiem jak wy ale ja się z tego powodu bardzo cieszę i jestem dumna.

A propos błędów to Hiszpanie (a szczególnie latynosi) też sadzą całą masę błędów ortograficznych i gramatycznych w swoim języku, więc... zawsze będą ludzie wykształceni i mniej wykształceni, cóż.

Co nie zmienia faktu, że chińskie znaczki to nadal dla mnie czarna magia :D

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez BlackWolf » 27 sty 2017, o 18:32

Jaśmin napisał(a):
A propos błędów to Hiszpanie (a szczególnie latynosi) też sadzą całą masę błędów ortograficznych i gramatycznych w swoim języku, więc... zawsze będą ludzie wykształceni i mniej wykształceni, cóż.

Co nie zmienia faktu, że chińskie znaczki to nadal dla mnie czarna magia :D


Nie tylko Hiszpanie mają z tym problem.
W Anglii jest to samo i nawet urodzeni w UK mają problem z poprawną pisownią.
Czy to w Urzędach czy w Bankach. Żaden z moich Supervisorów nie potrafił poprawnie zdań napisać oprócz białego Brytyjczyka (nie abym była rasistką).
Dlatego jak ktoś martwi się pisownią angielską, to niepotrzebnie. :lol:

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez JaGoda » 27 sty 2017, o 20:50

Chińczycy nie popełniają błędów, bo jak spartolą jeden znaczek to całość nie trzyma się kupy. Pod względem gramatyki muszą być perfekcyjni. :)

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Jaśmin » 27 sty 2017, o 23:47

BlackWolf napisał(a):
Jaśmin napisał(a):
A propos błędów to Hiszpanie (a szczególnie latynosi) też sadzą całą masę błędów ortograficznych i gramatycznych w swoim języku, więc... zawsze będą ludzie wykształceni i mniej wykształceni, cóż.

Co nie zmienia faktu, że chińskie znaczki to nadal dla mnie czarna magia :D


Nie tylko Hiszpanie mają z tym problem.
W Anglii jest to samo i nawet urodzeni w UK mają problem z poprawną pisownią.
Czy to w Urzędach czy w Bankach. Żaden z moich Supervisorów nie potrafił poprawnie zdań napisać oprócz białego Brytyjczyka (nie abym była rasistką).
Dlatego jak ktoś martwi się pisownią angielską, to niepotrzebnie. :lol:


Od razu się lżej robi na duszy :D Nie będę się już przejmowała.

JaGoda napisał(a):Chińczycy nie popełniają błędów, bo jak spartolą jeden znaczek to całość nie trzyma się kupy. Pod względem gramatyki muszą być perfekcyjni.


To bardzo ciekawy język! Jeśli chodzi o inne alfabety to ja próbowałam się nauczyć arabskich znaczków, nauczyłam się kilku i niektóre słowa potrafię odczytać, umiem napisać kilka zwrotów religijnych i części Koranu, ale niestety, jak kocham się uczyć najprzeróżniejszych języków tak obce litery zupełnie mi nie "wchodzą"...

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milenalena » 31 sty 2017, o 13:35

Hiszpański podobno całkiem łatwy do nauczenia a bardzo się przydaje. Ja też poważnie zastanawiam się czy nie zaczą się go uczyć. Fajnie by było znać dodatkowy język :)
milenalena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 13:31

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez jonkwa22 » 1 lut 2017, o 12:19

Ja uczę się niemieckiego już od podstawówki, a obecnie mam 23 lata i nadal uważam, że to nie koniec nauki. Jeśli chodzi o angielski to jest to oczywiste ze w obecnych czasach to podstawa bez, której ani rusz. Od niedawna uczę się również języka hiszpańskiego. Jestem w nim absolutnie zakochana :D
Po kilku latach przechodzenia przez rożne formy nauki mogę potwierdzić ze rozmowy z native speakerem to najlepsza forma szybkiego przyswajania słówek i przełamywania barier językowych :)
jonkwa22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 sty 2017, o 14:17

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Jaśmin » 2 lut 2017, o 15:41

milenalena napisał(a):Hiszpański podobno całkiem łatwy do nauczenia a bardzo się przydaje. Ja też poważnie zastanawiam się czy nie zaczą się go uczyć. Fajnie by było znać dodatkowy język :)


Zależy w jakim stopniu chcesz się nauczyć. Formy werbalne są ciężkie, prawidłowa wymowa również, bo niewiele głosek jest takich samych jak w języku polskim. No i rodzajniki na pamięć. Następstwa czasów są zupełnie inne niż w języku polskim i w tym Polacy najczęściej robią błędy.
W porównaniu z hiszpańskim angielski to pryszcz.

Dukać typu "Una cerveza, por favor" można szybko się nauczyć ale żeby wyrażać się płynnie i kwieciście z dobrą wymową to... :knitting

Nie ma języków "łatwych do nauczenia" by the way... :P

jonkwa22 napisał(a):Po kilku latach przechodzenia przez rożne formy nauki mogę potwierdzić ze rozmowy z native speakerem to najlepsza forma szybkiego przyswajania słówek i przełamywania barier językowych


Racja. I ważne też by tego nativa traktować jak człowieka a nie jak ufoludka i nie spinać się i nie stresować się tym, że "brzmi się śmiesznie" :) To najczęściej popełniany błąd podczas nauki języka z nativami. Że ludzie się krępują a przez to mało się uczą. Trzeba powtarzać dużo po nauczycielu i jak najlepiej mu się przyglądać - jego wymowie, intonacji, gestykulacji, tym, jakie przerywniki wtrąca, gdy mówi itd. :)

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Damian Parcel » 10 lut 2017, o 21:38

U mnie znajoma uczyła się fińskiego. Teraz siedzi w Finlandii, co sobie bardzo chwali:) Jak opowiada, to całkiem inne realia. Niby Planeta Ziemia, a jednak inny świat:)

https://www.youtube.com/watch?v=pquXW8SM29k Mam nadzieję, że komuś pomoże
Avatar użytkownika
Damian Parcel
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 00:11

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez seelaaviee » 12 lut 2017, o 08:58

Angielski i hiszpański :)

seelaaviee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 18:28

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Aleksndra » 23 mar 2017, o 09:29

Chiński jest na topie. :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez dradziszewska » 27 mar 2017, o 10:08

Jeśli już szkolić sie z jakiegoś języka to napewno angielski to jest podstawa a jako drugi najlepiej jakiś rzadko spotykany u nas np. japoński nie ma wiele osób znających u nas dobrze ten język więc gdy już go się opanuje to można zyskać.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez oluniaa » 31 maja 2017, o 14:14

Ja polecam hiszpański :) według mnie jest nawet łatwiejszy niż angielski. Wymowa jest prosta, gramatyka nieskomplikowana :) Jeśli chcesz spróbować to tutaj można sobie spróbować bezpłatnie SPAM

Ostatnio edytowano 31 maja 2017, o 15:33 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
oluniaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2017, o 12:27

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez a_gatka » 31 maja 2017, o 15:34

A ja polecam nie spamować. :) Hiszpański jednakowoż polecam.
a_gatka
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez nora » 20 cze 2017, o 21:24

Hiszpański, rosyjski - myślę że to się teraz opłaca znać. Oczywiście razem z angielskim. :)

nora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 13:39

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez joanna890 » 23 cze 2017, o 13:14

Agnielski podstawa , może niemiecki /francuski ?
joanna890
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 kwi 2017, o 12:14

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez ElenaZa67 » 24 cze 2017, o 14:04

na pewno angielski lub niemiecki najlepiej oczywiście te dwa języki a dodatkowo coraz bardziej popularny jest język jak ja to nazywa przyszłości czyli chiński.
ElenaZa67
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 cze 2017, o 13:06

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Fenek86 » 26 cze 2017, o 13:21

Niemiecki i angielski
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Anula82 » 8 gru 2017, o 23:55

Może język angielski? Wydaje się najłatwiejszy no i jest wszędzie naookoło praktycznie więc siłą rzeczy coś trzeba załapać ;) Jeżeli na powaznie myślicie o nauce jezyka to polecam szkołe językową SPAM tam możecie juz się nastawić na konkretne zajęcia i przede wszystkim mówienie po angielsku

Ostatnio edytowano 9 gru 2017, o 23:46 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
Anula82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 wrz 2017, o 08:17

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez a_gatka » 9 gru 2017, o 23:47

Chyba wrócę do hiszpańskiego. Coś ostatnio za mną znów chodzi. :)
a_gatka
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Jaśmin » 14 gru 2017, o 21:55

Trzymam kciuki! :D

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez mraczek » 29 gru 2017, o 19:19

polecam hiszpanski ktory sie uzywa drugi po angielskim na swiecie !

Najlepszym językiem komunikacji jest bezwarunkowa i bezinteresowna miłość!
mraczek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 gru 2017, o 17:52

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Nessa » 13 sty 2018, o 14:12

Na moim miasteczku to niemiecki otwiera drogę do świata. A tak to angielski oczywiście.
Nessa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 paź 2017, o 17:49

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez ziuzianna » 5 lut 2018, o 16:09

Ja zastanawiam się między hiszpańskim, a włoskim. Słyszałam że hiszpański jest łatwiejszy troszkę, ale za to oferty z pracy z językiem włoskim częściej spotykam w internecie.

ziuzianna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lut 2018, o 15:54
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron