Tatuowanie dzieci?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Tatuowanie dzieci?

Postprzez BlackWolf » 10 lip 2016, o 18:25

Obrazek
Dziś już widok tatuażu nie wywołuje wstrętu i tatuaż przestał być etykietką przęstępcy. Badania dowodzą, że co trzecia osoba jest w stanie zgodzić się wytatuować swoje ciało.
Coraz częściej jednak słyszy się o tatuowaniu małych dzieci. W sieci jest pełno filmów i zdjęć przedstawiających tatuowanie niepełnoletnich.
Niektóre takie przypadki to czysta fantazja rodziców i robienie tego wbrew woli dziecka. Najmłodsze wytatuowane dziecko ma 2 latka i pochodzi z Puerto Rico. W sieci można znaleźć filmik, na którym to dziecko wyrywa się i płacze. Matka dziecka odpowiedziała za to przed Sądem.

Niedawno w sieci zaistniał nijaki Benjamin Lloyd - artysta, który tatuuje chore dzieci. Jego tatuaże są zmywalne. Zapewnia tym frajdę chorym dzieciom.
Obrazek

A jak odnieść się do prawdziwych tatuaży u dzieci?
Czy uważacie, że ludziom miesza się już w głowach?
Przecież ciało dziecka rośnie, rozciąga się, zmienia. Rodzice wytatuowanych dzieci są dumni z tego a atakowani przez społeczeństwo nawiązują do przekłuwania uszu swoim pociechom -"Atakujecie nas i nasze dzieci a sami swoim przekłuwacie uszy (...)".
Myślicie, że to dobre porównanie?
Lubię tatuaże, ale u dorosłych.
Chciałabym żebyście wypowiedziały się na ten temat.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Hadassa » 10 lip 2016, o 19:18

W zyciu bym sie nie zgodzila na tatuaz u dziecka.
U nastolatka bym sie zastanowila bo to na cale zycie. Ale nie u dziecka.
Fakt jak mowisz ze skora sie rozciaga ale i bol dla dziecka.
Zmywalne czy henna ok

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez hurri » 10 lip 2016, o 20:36

Zdecydowanie nie.

Za przebijaniem uszu u maluchów też nie jestem, co innego jak dziecko samo się zainteresuje tematem.
Avatar użytkownika
hurri
Kobietka Expert
 
Posty: 2290
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 10:24

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Biedrona » 10 lip 2016, o 21:05

Jestem na nie!

"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
Katharine Hadley
Avatar użytkownika
Biedrona
Fajna Kobietka
 
Posty: 233
Dołączył(a): 8 lip 2016, o 12:14

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Hadassa » 10 lip 2016, o 21:07

Biedrona fajnie by bylo gdybys wyjasnila dlaczego ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez BlackWolf » 12 lip 2016, o 01:13

Hadassa napisał(a):Biedrona fajnie by bylo gdybys wyjasnila dlaczego ;)

Dołączam się. ;)

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Solis » 12 lip 2016, o 12:55

Dajcie spokój. I czemu to ma służyć?
Absolutnie bym się nie zgodziła.
W ogóle nie przepadam za tatuażami, chyba że jakies małe o dyskretne.
Avatar użytkownika
Solis
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 11 lip 2016, o 13:21

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Biedrona » 12 lip 2016, o 16:21

BlackWolf napisał(a):
Hadassa napisał(a):Biedrona fajnie by bylo gdybys wyjasnila dlaczego ;)

Dołączam się. ;)

Dopiero zobaczyłam. :kwiatek

Uważam że dzieci są za małe by mieć tatuaż. To jest coś na całe życie tak naprawdę.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
Katharine Hadley
Avatar użytkownika
Biedrona
Fajna Kobietka
 
Posty: 233
Dołączył(a): 8 lip 2016, o 12:14

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Edytka77 » 18 lip 2016, o 07:57

No ludzie az mnie zatkało jak zobaczyłam teraz te dzieci.Jak można tak dziecko skrzywidzić.Przeciesz ono nie rozumie jeszcze co to w ogole jest.To sa normalne tortury ze sladami na całe zycie .Skóra rośnie naciąga się tatuaże się zniekształcą i ten człowiek później będzie wyglądał jak Fredi Kruger co najmniej.Brak słów .Jak można to zrobić własnemu dziecku ,powinni za to karac na lata do więzienia ku przestrodze dla innych.
Ja nie jestem tez zwolenniczką kolczykowania malutkich dzieci .Jak widze półroczne kilkumiesięczne dziewczynki z kolczykami to aż mnie trzęsie.Po co to, po co męczenie dziecka które nic nie rozumie.Dla wyglądu ?To wygląda okropnie ,nie aż tak jak tatuaże ale coś w tym stylu .Percing u kilkumiesięcznego dziecka, rownierz zalicza się do takich właśnie spraw jak kolczykowanie tatuowanie.Krzywdzenie dzieci .Moje córki mając 7 lat dopiero same zadecydowały czy chcą mieć czy nie.Nie chciały ,dorosną jeszcze ,więc może kiedyś same pojdą i sobie przekłują uszy.
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Scoto » 18 lip 2016, o 11:09

Największa durnota pod słońcem... raz że dziecko rośnie, skóra się rozciąga, dwa że to bol dla malucha, trzy, to fanaberia rodzica a jeśli dziecko nawet jest na tyle duże że będzie rozumialo o co chodzi i będzie chętne to i tak głupota.

Podobnie mysle o kolczykach. :/ Według mnie nikt nie ma prawa ingerować w ten sposób w ciało dziecko, nawet rodzic. Jeżeli dziewczynka będzie chciała przebić sobie uszy to prędzej czy później to zrobi ale robienie czegoś takiego maleńkim dzieciom to durnota. Znajoma ma córkę, teraz już nastolatke, która ma do niej pretensje o przebicie uszu bo sama nigdy nie chciała nosić kolczyków. Dziurki po jakimś czasie się zrosly ale wiadomo jak nastolatka podchodzi do takich rzeczy ;) Ja w każdym razie nie będę sama z siebie przebijala moim dziewczynom uszu, będą chciały to wtedy to zrobimy. Na tatuaż jednak będą musiały poczekać do osiemnastki :P
Avatar użytkownika
Scoto
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 12 lip 2016, o 13:48

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez inek » 18 lip 2016, o 11:15

Tatuowanie dzieci to faktycznie glupota. I nie wiem co rodzice musza miec w glowie zeby takie cos dziecku zrobic...

A co do kolczykow. To ja tam jestem rodzicom wdzieczna ze zrobili to za mnie jak mialam chyba nie caly rok. Przynajmniej nic nie pamietam, a tak to znajac mnie pewnie balabym sie przez bol to sama zrobic :P

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez kokoszanel » 21 lip 2016, o 17:38

Aż mnie zamurowało po samym tytule ale gdy zobaczyłam zdjęcia to mnie zmroziło. Tatuaż dla dziecka? Matko nigdy w życiu! Sama nie mam takich i nie popieram w ogóle, nie podoba mi się to również u ludzi nawet dorosłych a co mówić o dzieciach które rosną, których ciała jeszcze się zmieniają i potem tylko będą oszpecone. Żadna frajda.

Niby tu mowa też o zmywalnych dla chorych dzieci, fajna inicjatywa nliby ale z drugiej zaś strony patrząc jakoś mam mieszane uczucia

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Scoto » 21 lip 2016, o 17:56

Coco, ja jestem przeciwna hennie bo nigdy nie wiadomo czy nie wyjdzie uczulenie :(
Avatar użytkownika
Scoto
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 12 lip 2016, o 13:48

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Bounty » 25 lip 2016, o 15:38

Obecnie odnoszę wrażenie, że to bardziej rodzicom zależy na tym, aby dzieci były bardzo modne ubrane - na czasie. Posiadają fanpagi, prowadzone są blogi z ich zdjęciami ze specjalnej sesji zdjęciowej. Jeśli rodzice posiadają tatuaże to oczywiste jest, że dzieci będą pytać 'co to?" itp.. Ale to wtedy nie dzieciom bardziej zależy na tym, aby mieć tatuaż ale bardziej rodzicom. Co uważam ze ich krzywdzenie. Dzieci powinny same zdecydować o tym, czy chcą czy nie - a nawet nie dzieci tylko już nastolatkowie. Przecież, aby zrobić sobie tatuaż wymagana jest (w większości salonów) zgoda. A co w przypadku tatuowania dzieci? Chyba powinna być wymagana zgoda dziecka.

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez kokoszanel » 26 lip 2016, o 08:20

Scoto napisał(a):Coco, ja jestem przeciwna hennie bo nigdy nie wiadomo czy nie wyjdzie uczulenie :(


Owszem, to też prawda. Wiesz aczkolwiek sprawa dla dzieci chorych jest fajna, trochę koloru w ich i tak trudnym życiu które kto wie czy się nie kończy. Ale zdrowym dzieciom, stanowczo mówie NIE!

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Rey » 16 sty 2017, o 23:17

Henna na wakacje czy coś takiego spoko, chociaż też nie w takich ilościach jak na tych ftach na początku. Mnie się to wydaje co najmniej dziwaczne i ... No jakieś spaczone :/
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez lanaa » 17 sty 2017, o 11:59

Tak daleko idąca modyfikacja powinna być tylko i wyłącznie jego decyzją - inne opcji tu nie widzę.

lanaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 00:05

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez JaGoda » 21 sty 2017, o 19:49

U dziecka?! Przecież to CHORE a dzieci wyglądają paskudnie w tatuażach!
Wiecie nie do końca zgodzę się z tym, że to tylko wymysł rodziców. W tych czasach rodzice pozwalają dzieciom na wszystko. Dziecko chce iPhone i rodzic kupuje, chce zwierzątko i rodzic kupuje. Kupują dzieciom wszystko żeby być chyba trendy, bo taka moda. Rodzice na czasie i dzieci też muszą być takie jak wszystkie. Rosną potem na bezmózgi, nic nie wiedzą o życiu i niczego nie doceniają. :/ Dziecko chce tatuaż to rodzic pozwoli.

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez BlackWolf » 21 sty 2017, o 22:03

JaGoda napisał(a):(...)Rodzice na czasie i dzieci też muszą być takie jak wszystkie. Rosną potem na bezmózgi, nic nie wiedzą o życiu i niczego nie doceniają. :/ Dziecko chce tatuaż to rodzic pozwoli.

Też fakt.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez redorange666 » 21 sty 2017, o 23:36

To ściema...żaden tatuażysta nie wykona tatuażu dziecku lub osobie która nie jest na 1000% pewna że tego chce i ma przemyślany wzór.
To są rysunki na skórze farbami imitujące prawdziwe tatoo.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez BlackWolf » 22 sty 2017, o 16:19

Nie poruszyłabym tego tematu, gdyby była to ściema. Incydent w Puerto Rico również miał miejsce i został nagłośniony. Można o nim poczytać a nawet zobaczyć zdjęcia i filmik o ile jeszcze nie został usunięty. Matka dziecka została postawiona przed Sądem i dostała wyrok.
"Moda" na wytatuowane dzieci wychodzi ze Stanów Zjednoczonych i póki co nie jest to legalne.
Legalne natomiast jest tatuowanie dzieci henną. Podobnie jak działalność Benjamin'a Lloyd, który tatuuje nieuleczalnie chore dzieci. Jego zmywalne "prace" można zobaczyć wszędzie, wystarczy wpisać jego imię i nazwisko w google.
O to kilka zdjęć "ściemy":
Obrazek
Obrazek

Tak czy inaczej dla mnie wytatuowanie 12latki czy 9 latka (i mam na myśli prawdziwy tatuaż) jest czymś nie do przyjęcia a chętnych rodziców na wytatuowanie swoich pociech nie brakuje.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez redorange666 » 22 sty 2017, o 20:30

Te cztery zdjęcia są genialne. Bodypainting tak bym to nazwał a nie tatoo.
Przypadki kretynizmu i debilizmu nie będę komentował czyli przypadku tej matki z USA. Tak samo kreatyna który to wykonał.
Tatuaż henna miała zrobiona moja córka w zeszłym roku przez mojego kolegę zawodowego tatuazyste...wyglądała super. Twarz lemmiego.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez adas1995 » 29 sty 2017, o 17:10

Moim zdaniem to chore , ale oczywiście tatuowanie bezbolesne i zmywalne w celu sprawienia frajdy dzieciom - jak najbardziej na tak ! :)
adas1995
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 sty 2017, o 17:05

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez candyy » 4 lut 2017, o 15:07

Bodypainting jest ok, ale prawdziwe tatuaże dla dzieciaków to już trochę przegięcie jest..

candyy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 lut 2017, o 15:04

Re: Tatuowanie dzieci?

Postprzez Jaśmin » 4 lut 2017, o 21:20

Ciężko uwierzyć, że ktoś może wpaść na tak debilny pomysł, żeby tatuować coś swojemu dziecku, które będzie to później nosiło przez całe życie. Z drugiej strony debili nie brakuje...

Dobrze, że to nielegalne i niech karzą surowo takie postępowe matki (czy ojców)...

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]