Ile Was wyszło własne wesele?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez lanaa » 17 sty 2017, o 00:20

Oj, gdyby nie rodzice to byśmy się jeszcze do tej pory nie wypłacili..

lanaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 00:05

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Holanna » 17 sty 2017, o 10:31

Koszta wesela zależą od bardzo wielu różnych czynników. Ja spotykałam się z różnymi przyjęciami, które różniły się pod względem wydanych przez organizatorów pieniędzy. Ale tak czy inaczej uważam, że bez problemu można zorganizować atrakcyjne wesele nawet, jeżeli ma się dość ograniczony budżet. Wiele mogą zmienić same dekoracje. Odpowiednio przygotowane sprawią, że wesele będzie sprawiało wrażenie zorganizowanego na bogato ;). Ja miałam dość ograniczony budżet, ale dzięki pomocy Pani Ewy Szumińskiej z pracowni Dzika Róża, udało mi się idealnie udekorować wynajętą salę, za bardzo rozsądne pieniądze. ;)
Avatar użytkownika
Holanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 10:22

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez malami86 » 26 sty 2017, o 14:09

my mielismy uroczysty obiad. Było koło 20 osób i zamknęliśmy sie ze wszystkim w 10 tys.
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Kelby » 6 lut 2017, o 00:08

Chyba 30 parę tysięcy o ile dobrze pamiętam.
Avatar użytkownika
Kelby
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 lip 2016, o 23:03

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez bezka » 8 lut 2017, o 14:55

Ja uważam, ze to idiotyzm gdy za wesele płacą rodzice.

A planujemy się zmieścić w 30tys za jednodniowe wesele na niecałe 100 osób (ale będzie trudno - i tak już sukni i garnituru, czy mojej fryzjerki w to nie liczę)

Kosmetyki dla mamy - z nimi radę damy!
bezka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 14:49

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Sylwuśka123 » 7 mar 2017, o 13:28

Jakieś 40 tys. na 120 osób

Moja pasja moim życiem!
Sylwuśka123
Miła Kobietka
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 10:05

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Jaśmin » 7 mar 2017, o 23:05

bezka napisał(a):Ja uważam, ze to idiotyzm gdy za wesele płacą rodzice.


Dlaczego?

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Jaśmin » 4 wrz 2017, o 01:45

Ostatecznie wesele wyszlo nas w przeliczeniu na zlotowki 37 tys.
50 osob. Nie robilam dodatkow typu fotocall, jakies chusteczki na lzy radosci i inne cuda wianki, ktore sa teraz w modzie. Bardzo klasycznie do tego podeszlismy i zorganizowalismy tylko to co najwazniejsze. Oszczedzilismy na przyklad na kamerzyscie, bo moj wujek ma dobra kamere i zrobil nam naprawde fajny film, za to fotografa wzielismy dobrego i drogiego, bo ja uwielbiam zdjecia i pozowac do zdjec, chcialam miec fajna pamiatke i profesjonalna sesje, nigdy takiej nie mialam wiec to swietna okazja :) Na sukni oszczedzilam bo kupilam uzywana, buty mi podarowala przyjaciolka z ASOSa, dodatki pozamawialam na Amazon i Aliexpress (na przyklad dekoracje auta kupilam za jakies 25 euro na Ali bo stwierdzilam ze nikt nie bedzie sie z odleglosci centymetra przygladal samochodowi czy kwiaty czasem nie sa plastikowe :P A wygladalo to naprawde fajnie i bylam zadowolona, mimo ze po jednym razie kokardy sie rozwalily to na ten jeden dzien bylo szalowo) za to Jose wydal 1300 euro na swoj garnitur... Wiec z jednej strony przyoszczedzilismy a z drugiej nie. Wazne bylo dla nas zeby wszystko wyszlo pieknie bo to jedyny taki dzien w zyciu i pieniadze maja raczej znaczenie drugorzedne...

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez 88Mariolka » 21 wrz 2017, o 13:04

My sporo oszczedzilismy na przygotowaniach, poniewaz sami wszystko organizowalismy, zakupy, dekoracje, nie placilismy od talerzyka jak to jest w wiekszosci lokali. Mimo ze bylo to prawie 10 lat temu na 120 osob wydalismy jakies 27.000.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Stefan829 » 25 wrz 2017, o 19:44

Wraz z zakwaterowaniem gości 7 tysięcy. Ale wzięliśmy kredyt jakoś to będzie

Stefan829
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 19:34
Lokalizacja: Pniewy

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez zanetka » 27 wrz 2017, o 13:07

My mieliśmy świetną ekipę która gotowała, stroiła salę a po wszystkim sprzątała, Wesele było na wynajętej sali i w niczym nie było gorsze od wesel organizowanych w wystawnych restauracjach. Na za 100 osób wszytko wyszło ok 15 000 zł. Czasami warto przemyśleć sprawę , bo niekiedt jest tak że w restauracji wiecej się płąci przez to że jest prestiżowy wygląd i w ogóle a okazuje się że jedzenia mała itp.

zanetka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 12:48

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sydtamara » 28 wrz 2017, o 10:33

Nas wesele wyniosło ok 50 tys. wydaje mi się że nie wyszło jakoś dużo zważając na to ile mieliśmy atrakcji.
Mogę Ci doradzić byś jednak nie rezygnowała z atrakcji wiesz chociaż jedną np taką jak napis Love który mniej więcej kosztuje ok 400 zł a goście to zapamiętają i będziecie mieli niezwykłą pamiątkę przez zdjęcia wykonane przy niej, troszkę droższą atrakcją jest fotobudka którą również polecam, tańszym odpowiednikiem może być aparat polaroid i wyznaczone miejsce gdzie goście będą mogli przyodziać jakieś peruki itd a nast. wkleić je do księgi gości po czym napisać coś śmiesznego. Radziłabym wziąć chociaż jedną atrakcję ponieważ później się dłuży całe wesele, a uwierz byłam na takim u kuzyna i marzyłam żeby jak najszybciej jechać do domu.

sydtamara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 12:50

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez unka » 6 paź 2017, o 12:22

Ja jeszcze swojego nie miałam, ale moją siostrę wyniosło coś koło 35 tysięcy. Miała taki standardowy zestaw, było w górach, więc sama sceneria, bryczka, orkiestra góralska itd. to było coś takie "wow", natomiast nie mieli fotobudki i innych tego typu atrakcji. Za to jedzenie, takie góralskie, było na wypasie, nie dało się tego przejeść, więc każdy wyszedł zadowolony.
unka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 11:53

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez NeverendingStory » 6 paź 2017, o 14:29

też mnie to czeka... moja bliska koleżanka której byłam świadkową zapłaciła teraz chyba ze 20 tysięcy za wesele, dla mnie to zbyt wysoka cena, no ale wiadomo, tu kwiaty, tu kierowca, tu dekoracje.. trzeba się zastanowić na czym można zaoszczędzić jak najbardziej się da. byle nie na jedzeniu i muzyce :) ważne żeby ludzie dobrze się bawili i najedli to będą zadowoleni :)
NeverendingStory
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 14:25

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Kamila900 » 8 paź 2017, o 21:18

Ja robilam bardzo skromny obiad dla najbliższej rodziny. Nigdy nie chciałam hucznego wesela.
Kamila900
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 paź 2017, o 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez karpandzia11 » 9 paź 2017, o 13:36

U mnie wesele wyszło 66 tys. na ok.90 osób

karpandzia11
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 12:03

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Kalina88 » 6 lut 2018, o 21:11

Moje wesele, a właściwie przyjęcie weselne wyszło stosunkowo tanio. Nie mieliśmy za dużo pieniędzy, dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić tylko najbliższych znajomych, znaczna część cateringu, to było dzieło mojej mamy i teściowej, a wszelkie dekoracje robiłam sama zamawiając wszystko z tej strony LINK I dzięki temu zamknęłam się w kwocie kilku tysięcy.

Sprawdź co ifirma wrocław oferuje dla Twojej firmy
Kalina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 17:34

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez jaga06 » 10 maja 2018, o 14:15

ZakreconaEwcia napisał(a):U mnie wyszło około 47 tyś... Zaproszonych było 100 osób przybyło 87. Sama sala z jedzeniem i napojami wyszła 26 tyś. Alkohole 9 tyś, suknia ślubna 6 tyś, samochód 2 tyś, DJ 2,5 tyś zł itd itd :)

Sam ślub w sensie sala, suknia nie wychodzą dużo. Druga połowa wydatków jest związana z tymi wszystkimi dodatkami dookoła, o których na samym początku planowania nawet nie mieliśmy pojęcia :/ kwiatki, fryzjerka,, pani od make-upu, skrzypce w kościele, zaproszenia, wystrój kościoła... mogłabym wymieniać jeszcze na 2 strony podaniowe...

Jakiś czas temu z mężem rozmawialiśmy o tym i oboje stwierdziliśmy, że gdybyśmy planowali jeszcze raz ślub, zrobilibyśmy o wiele skromniejszą imprezę.



Zazwyczaj mówią to osoby ,które miały spore wesele.

jaga06
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 maja 2018, o 14:11

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez marionka » 14 cze 2018, o 18:09

U nas też wyszło tanio. Mieliśmy około 30 osób. Nie wynajmowaliśmy sali, tylko było to wesele w ogrodzie rodziny (na szczęscie pogoda dopisała). Żadnych kwiatów z kwiaciarni, tyle co wzięte z ogrodu plus z łąki, sukienka vintage, malowałam i czesałam się sama, zdjecia robił znajomy fotograf, catering z bistro Jajko w Warszawie, ale nie powariowali z ceną. Ciasta i tort napiekły babcie i ciocie. Sporo dekoracji sami porobiliśmy. Ogólnie to było wesele w duchu boho, zawsze mi się takie marzyło :) Naprawdę wszystko zależy od naszych chęci, nie trzeba w to inwestować dziesiątek tysięcy, da się zrobic skromnie i romantycznie.
marionka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 cze 2018, o 19:15

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Pomorskie89 » 19 cze 2018, o 20:55

Wesele było w 2014 roku..wyszło lekko ponad 40 tysięcy.
Na czym nie można oszczędzać? Na kamerzyście, fotografie, sali i orkiestry oraz obrączkach.
Pomorskie89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 cze 2018, o 20:15

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez odnarodzin » 20 cze 2018, o 09:03

Najwięcej można zaoszczędzić na sali, przykładowo przy dużym weselu na 100 osób, 180 zł a 240 to różnica 6 tysięcy. Oczywiście nie należy oszczędzać na jedzeniu, żeby później nikt nie wypominał, że był godny :D

Obrazek
odnarodzin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 08:42

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez andrea23 » 26 cze 2018, o 13:37

W zasadzie to wyszło nas na zero. Dostaliśmy sporo prezentów oraz dzieki temu spłaciliśmy to co musielibyśmy zapłacić za wesele. Pieniądze te jednak poszły na remont mieszkania. Wesele zostało nam zafundowane przez rodziców. I chwała im za to :) Bo jednak jest to bardzo droga impreza.

Nasze jeszcze było dość tanie bo kosztowało 15 000 zł

https://beautytower.pl
Beauty Tower
ul. Sołtysa Dytmara 3/U3
30–126 Kraków
NIP: 9451536368
Regon: 121203637
tel. +48 12 636 03 70
e-mail: biuro @ beautytower.pl
andrea23
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26 cze 2018, o 13:31

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez puderniczka » 5 lip 2018, o 22:16

Oczywiście największy wydatek to sala i jedzenie dlatego radzę jeździć i pytać. Siostrzenica miała wesele w zeszłym miesiącu w Zajeździe Borowik koło Ostrołęki. Za naprawdę masę jedzenia płacili 170 zł od talerzyka, ciasto już w tym było, szampan. W innym miejscu za mniej więcej to samo wołali 210. Na 150 osób jak podliczyć to różnica ogromna! a sala piękna tam jest, pierwszy raz byłam ale bardzo mi się podobało. I świetny plener do robienia zdjęć, mieli fajnego fotografa i nastrzelał nam mnóstwo fotek, czekamy na nie z niecierpliwością :D Nie wiem ile ich wesele wyniosło w całości ale mówiła że wydali mniej niż zebrali a to teraz chyba rzadkość. W każdym razie się da.
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez marialena » 13 lip 2018, o 13:03

u mnie będzie 140 osób, zastanawiam się czy trochę nie skromnie
marialena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lip 2018, o 16:08

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez reginne » 7 sie 2018, o 14:17

My z mężem mieliśmy skromne przyjęcie w sali bankietowej Venge w Łodzi więc wyszło nas bardzo tanio, ale wcale nie żałuje, że nie zrobiliśmy jakiejś "wielkie imprezy". Mieliśmy fajną, elegancką salę. Goście się super bawili i chwalili jedzenie a to dla nas było najważniejsze.
reginne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:52
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]