Szybka pomoc !

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Szybka pomoc !

Postprzez Cleo 966 » 14 lis 2016, o 17:39

5 dni temu po miesiączce stwierdziłam , że przestanę brać tabletki antykoncepcyjne , ponieważ chcę zmienić coś w swoim (i partnera) życiu . pomimo młodego wieku(21) i tragicznej przeszłości mam inny tok myślenia niż inne dziewczyny w moim wieku. W czwartym dniu po odstawieniu podczas popołudniowych igraszek mój facet uwolnił swoje plemniki do mojej macicy aż dwa razy . Więc stąd myślenie czy mogłabym już zajść w ciążę ? Dużo czytałam na temat płodności po odstawieniu tabletek ale chce waszych rad , faktów. Drugie pytanie kiedy zrobić test ,czy wcześniej od planowanej miesiączki ? Proszę o szybką odpowiedź . pozdrawiam Was serdecznie :papa: Cleo 966
Cleo 966
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:14

Re: Szybka pomoc !

Postprzez moonlo » 25 lis 2016, o 22:26

ktos moze pomoc ?

moonlo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lis 2016, o 21:31

Re: Szybka pomoc !

Postprzez Panna_Mysia » 25 lis 2016, o 23:11

Nie ma reguły na to, po jakim czasie od odstawienia antykoncepcji kobieta może zajść w ciążę, bo wszystko zależy od predyspozycji i stanu jej organizmu. Najlepiej będzie, jeśli skonsultujesz się z ginekologiem.

Jeśli chodzi o test - jeśli czekasz na maluszka - to nie rób go z ciekawości i niecierpliwości zbyt wcześnie. W aptece można kupić testy, które można wykonać już 2-3 dni od zapłodnienia (musisz wyliczyć sobie to mniej więcej na kalendarzu - jeśli miałaś akurat dni płodne, to do zapłodnienia mogło dojść jakieś dwa dni od stosunku). Z doświadczenia wiem, że te testy się nie sprawdzają. Ja wykonałam kilka miesięcy temu jeden wczesny test i był negatywny. Przeczytałam, że powinno się wykonywać test 2 tygodnie po planowanej miesiączce. Tak zrobiłam i też wyszedł negatywny. Dopiero jak poszłam do lekarza po kolejnym tygodniu (czyli 3) na usg zobaczyłam upragnioną małą fasolkę :) Na Twoim miejscu zrobiłabym test najwcześniej 2 tygodnie po planowanej miesiączce i niezależnie od wyniku skonsultowała się z ginekologiem. Jeśli ma dobre usg, to zobaczysz (albo nie) swojego dzidziusia. Powodzenia!

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Szybka pomoc !

Postprzez Hadassa » 19 gru 2016, o 22:16

Nie ma reguly, kazda z nas jest inne.
Czekaj na okres... lub jego brak...

Nastepnym razem takie pytanie w odpowoednim temacie prosze

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]