alergia;/;/

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

alergia;/;/

Postprzez motylkowa93 » 7 mar 2012, o 19:04

Wyszło mi na testach: chlorek kobaltu,lanolina,balsam peruwianski,mieszanka zapachowa I. Wiecie moze co powinnam unikac??
motylkowa93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 mar 2012, o 20:15

Re: alergia;/;/

Postprzez oOosylwiaoOo » 8 mar 2012, o 14:13

Balsam peruwiański
Źródła uczulenia:
kosmetyki (mydła, kremy, pasty do zębów, szminki), niektóre pokarmy (dodatek zapachowy: miód, czekolada, lody, gumy do żucia), przyprawy (curry, chili, ketchup, cynamon, goździki, wanilia), herbaty aromatyzowane, wermuty i aromatyczne napoje alkoholowe, cement dentystyczny, leki stosowane zewnętrznie, papierosy, peklowane warzywa i śledzie.

Balsam peruwiański, bądź jego składowe mogą uczulać, chodź rzadko, drogą pokarmową. Istniejące już zmiany skórne, będące wynikiem alergii kontaktowej na kosmetyki mogą zaostrzać się po zjedzeniu cukru waniliowego (w skład balsamu peruwiańskiego wchodzi m.in. wanilina) lub marmolady.

Kobalt
Źródła uczulenia:
Stopy metali, guma, glina, farby i emalie, cement, benzyna, nawozy sztuczne, atrament, witamina B12.
Z izolowaną alergią na kobalt możemy mieć do czynienia po wszczepieniu przedmiotów metalowych np. protez stawu biodrowego. U osób uczonych na kobalt zawarty w metalowych implantach stwierdzano: martwicę kości, rozluźnienie wstawionych protez, wyprysk i rozlane zmiany rumieniowe.

Mieszaniny I i II - są to "koktajle" substancji zapachowych będących najczęstszą przyczyną uczulenia na produkty perfumeryjne.
Mieszanka Zapachowa I - w skład mieszanki wchodzi 8 substancji:
Alkohol cynamonowy
Aldehyd cynamonowy
Hydroksycytronellal
Aldehyd amylowocynamonowy
Geraniol
Eugenol
Izoeugenol
Absolut mchu dębowego
Seskwioleinian sorbitanu

Lanolina
Lanolina – jest składnikiem olejów przemysłowych, smarów do nart i wielu mydeł.
oOosylwiaoOo
 

Re: alergia;/;/

Postprzez poziomkaa » 8 mar 2012, o 16:02

Dobrze, że Ci tutaj już Sylwia wypisala, ale ja się dziwię, że lekarz alergolog Cię nie powinformował, czego powinnaś unikać... Bo być może na coś jesteś bardziej, a na coś mnie uczulona i na pewne rzeczy w niewielkim stopniu możesz sobie pozwolić.
poziomkaa
 

Re: alergia;/;/

Postprzez doradca.disnemar » 17 maja 2012, o 16:34

Ważne jest też jak bardzo dodatni był wynik testu. Na jedne rzeczy możemy być bardziej uczuleni, na inne mniej- wtedy reakcja organizmu nie jest tak silne i nie musimy sie bardzo obawiać danego alergenu.

Marta,
Doradca on-line marki Disnemar
www.disnemar.pl
doradca.disnemar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 maja 2012, o 16:20

Re: alergia;/;/

Postprzez alercia » 21 maja 2012, o 13:14

Alergolog powinien byl Ci powiedziec, co pownnaś wykluczyc z diety i n co uwazac. No i powinien tez ponifromować jakie moga byc reakcje uczuleniowe.
Niedawno dowiedzialam sie, ze jestem alergikiem, ale od tego czasu zdazylam juz przejrzec sporo artykulow i ksiazek na ten temat. Ostatnio tez czytalam o alertach/opaskach medycznych dla alergikow. Stwierdzlam, ze to fajna sprawa, bo zawsze w razie silnej reakcji uczuleniowej otoczenie skojarzy i szybko wezwie pomoc.
Myslalam o kupnie takiej, ale dowiedzialam sie ze na facebooku strona Wygraj z alergią rozdaje takie opaski za free. Zamówilam sobie taką i teraz czekam na listonosza :)
...........
A Wy jak sie zapatrujecie na takie opaski? Uwazacie, ze spoko cos takiego nosic czy lepiej sie nie przyznawac do alergii?

pozdrawiam


treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
alercia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 14:44
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]