Ratunku trzydziestka

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Ratunku trzydziestka

Postprzez krejzolka34 » 5 sty 2016, o 23:35

Hej,jestem ,,typową''30-tką pragnącą rodziny i dziecka pomimo 7letniego trwania w związku,anuż ktoraś ma podobny problem

Ostatnio edytowano 6 sty 2016, o 13:31 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wątek przeniesiony z działu przywitań z powodu złej lokalizacji
krejzolka34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 23:22

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez Jamelia » 6 sty 2016, o 13:32

Hej Krejzolka
Może pokusisz się o szersze przedstawienie swojego problemu?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez Lena_Adams » 7 sty 2016, o 17:03

Hmm to dziwne bo ja za niedlugo dobije do 30 - stki a wprost przeciwnie w ogole nie czuje instynktu macierzynskiego ..
Avatar użytkownika
Lena_Adams
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez krejzolka34 » 7 sty 2016, o 19:55

serio nie czujesz?powiem szczerze trochę mi ulżyło,być może jest sporo kobiet w tym przedziale wiekowym które o tym nie myślą.W moim otoczeniu
(praca,znajomi)już dawno mają ten ,,temat''za sobą i poniekąd czuję troszki presję....boję się po prostu,że za chwilę będzie za póżno


Hej Jamelia,tak w skrócie napisałam co mnie gniecie.Nie zamierzam wymuszać na moim facecie nic bo to żałosne ale nie ukrywam jest to ostatnio częsty temat w naszym domu no i zero porozumienia w tym temacie

Ostatnio edytowano 13 sty 2016, o 14:18 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: łączenie postów
krejzolka34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 23:22

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez krejzolka34 » 7 sty 2016, o 20:00

Hej Jamelia,tak w skrócie napisałam co mnie gniecie.Nie zamierzam wymuszać na moim facecie nic bo to żałosne ale nie ukrywam jest to ostatnio częsty temat w naszym domu no i zero porozumienia w tym temacie
krejzolka34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 23:22

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez Lena_Adams » 7 sty 2016, o 20:09

A co Twoj facet na to? W ogóle nie chce czy na razie nie chce?
Avatar użytkownika
Lena_Adams
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez krejzolka34 » 8 sty 2016, o 20:16

niby na razie nie chce...
krejzolka34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 23:22

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez k4rolink4_ » 14 sty 2016, o 13:59

Ja mam to już za sobą. ;) Ale tak na serio - nie czułam niczego nadzwyczajnego, choć jestem singielką. Może to też dlatego, że nie przejmowałam się opinią innych. ;)

Moonlight in the eyes of a lover...
Avatar użytkownika
k4rolink4_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 13:50
Lokalizacja: PL :)

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez miriam » 19 lut 2016, o 14:12

Lena_Adams napisał(a):Hmm to dziwne bo ja za niedlugo dobije do 30 - stki a wprost przeciwnie w ogole nie czuje instynktu macierzynskiego ..


O widzisz, ja podobnie..
Wszystkie koleżanki już mężate, dzieciate, każdy się dziwi 'na co ja czekam'...
miriam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 14:09

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez Woli » 24 lut 2016, o 15:48

krejzolka34 napisał(a):niby na razie nie chce...


Taka uroda dzisiejszych facetów. Nie wiem z czego to wynika, może dlatego, że ludzie teraz dłużej czują się młodzi, wolniej dojrzewają, nie chcą podejmować trudnych decyzji? Nie twierdzę, że tak jest u Ciebie, ale wiele par nie decyduje się na dziecko ze względów materialnych, bo obecnie mają nawet pracę, ale wielu zatrudnionych jest na umowach zlecenie, które przedłużane są z miesiąca na miesiąc i ta niepewność też jest jakimś tam hamulcem.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez martawegan » 24 lut 2016, o 19:27

Nie ma czym się przejmować. Nadal jesteś młodą osobą więc masz jeszcze czas. Nie naciskaj na partnera, ani sama nie zmuszaj sie do takiej decyzji. To musi być Wasza wspólna decyzja. Nie patrzcie na to w jakim wieku jesteście, ani na znajomych, którzy mają już dzieci. Nie wszyscy muszę je mieć. Jeśli już to lepiej mieć dzieci w odpowiednim okresie czasu. Takie wyczekiwane dłużej są o kochane mocniej. Rodzice przykładają się do ich wychowywania i pokazywania uczuć mocniej. Nie poddawaj się też presji otoczenia bo to Ty będziesz opiekowała się później dzieckiem, a nie Twoja rodzina czy znajomi.
martawegan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 15:05

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez Powazny30 » 25 wrz 2016, o 14:19

To już wiek który ostatni dzwonek na dziecko.Bo później to coraz ciężej.
Powazny30
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 wrz 2016, o 14:14

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez Ivuka » 27 wrz 2016, o 15:23

Moje koleżanki już mają po kilkoro dzieciaków, są po ślubach, a niektóre nawet po rozwodach. Ja jestem w związku od 6 lat i gdyby nie wpadka, to w ogóle nie chciałabym mieć dzieci, ale jak już się zdarzyło, to nie ma wyjścia :) Ślubu nie biorę, bo uważam, że to zbędna formalność. W sumie nigdy nie czułam instynktu macierzyńskiego i chyba nadal go nie czuję (nie jestem wyrodną matką, ale też nie jestem zafiksowana na punkcie dziecka).
Musisz jeszcze pogadać z facetem czy w ogóle widzi się jako ojciec i mąż, a później odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcesz na niego czekać i co dalej z waszym związkiem. Zwłaszcza jeśli się rozmijacie w planach. A co do presji to olej, to głupie, ale u mnie wszyscy pytają kiedy ślub, wcześniej pytali kiedy dziecko. Porażka. Życie jest Twoje i nikt go za Ciebie nie przeżyje, a uleganie presji otoczenia "bo inni już to mają za sobą" jest bez sensu. Pamiętaj, że ludziom nigdy nie dogodzisz :D Ja jak już mam jedno dziecko, to teraz słyszę o ślubie i kolejnych dzieciach bo "dziadkowie" chcą wnukami się cieszyć. A ja z moim facetem zgodnie odpowiadamy, że więcej nie będzie i niech się cieszą, że w ogóle jest :D
Ivuka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 wrz 2016, o 15:05

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez emidyw » 28 wrz 2016, o 20:09

No już w tym wieku to powinnaś mieć kilka pociech :)

Obrazek
emidyw
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 17:58

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez Evel » 4 paź 2018, o 14:12

emidyw - mówisz serio?
Evel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 paź 2018, o 13:43

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez Jamelia » 7 paź 2018, o 08:59

Woli napisał(a):
krejzolka34 napisał(a):niby na razie nie chce...


Taka uroda dzisiejszych facetów. Nie wiem z czego to wynika, może dlatego, że ludzie teraz dłużej czują się młodzi, wolniej dojrzewają, nie chcą podejmować trudnych decyzji? Nie twierdzę, że tak jest u Ciebie, ale wiele par nie decyduje się na dziecko ze względów materialnych, bo obecnie mają nawet pracę, ale wielu zatrudnionych jest na umowach zlecenie, które przedłużane są z miesiąca na miesiąc i ta niepewność też jest jakimś tam hamulcem.


To nie uroda dzisiejszych facetów tylko nasze fatalne błędy... To my im dajemy wszystko co dostać powinni dopiero po ślubie.. więc po co im to? :roll:

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Ratunku trzydziestka

Postprzez UlaM26 » 8 gru 2019, o 14:41

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w takiej tematyce to polecam także zwrócić uwagę na portal https://mroofa.pl/ gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych porad, które warto wprowadzić do swojego życia jeśli chodzi o urodę, rozwój, czy styl życia co przyczyni się do pełniejszego życia i dużo lepszego samopoczucia na co dzień :)
UlaM26
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 cze 2018, o 13:12
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]