Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Daria » 15 sie 2016, o 11:41

Ja właśnie odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Brałam Meridię i niestety moje libido spadło do zera. Antykoncepcja nie była potrzebna bo nie chciało mi się seksu ZUPEŁNIE! Wróciliśmy go prezerwatyw.
Avatar użytkownika
Daria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sie 2016, o 11:38

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Revelka » 16 sie 2016, o 11:27

Ja testowałam różne metody ale ostatecznie zdecydowałam sie na wkładkę hormonalną levosert. Omija wątrobe, a to w moim przypadku bardzo ważne.

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vaniliiia » 17 sie 2016, o 10:07

Dziewczyny orientujecie się czy TABCIN wpływa na osłabienie tabletek antykoncepcyjnych ( Vibin mini) ?
Dokładnie brałam ponad tydzień temu przez 3 dni tabcin (1x dziennie), ale wczoraj znowu mnie coś zaczelo brac i wzięłam jeden (2h po tabl anty) Pytanie teraz czy to w jakiś sposób osłabia mi działanie tabletek? Czy nie ma takiej możliwości jeśli brałam tak krotko? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji a jestem w pracy i nie każda strona w Google mi działa :)
Potrzebna informacja na cito bo pojutrze wyjeżdżam z ukochanym i nie wiem czy mogę jeszcze dziś wziąć Tabcin czy lepiej odpuścić bo mi osłabi działanie anty ?

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 17 sie 2016, o 16:03

A na co to bylo? Ten tabcin?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vaniliiia » 18 sie 2016, o 17:18

Jak cie rozbiera chorobsko to przyjmujesz taka duża pigule niebieska, nie wiem co to ma w składzie szczerze mówiąc nie mam jak sprawdzic :/

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 18 sie 2016, o 22:54

Hmm.. wiem ze niektore antybiotyki potrafily zmniejszyc skutecznosc anty...
Wiec nie wiem jak tu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 24 sie 2016, o 21:00

Przejrzałam ulotkę tych tabletek (mąż brał kiedyś i parę zostało) i tam nic nie pisze, że nie można z tabletkami antykoncepcyjnymi. Z tego co mi jednak wiadomo zbyt duża dawka paracetamolu może osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych. W tych jest 250 mg. Ja brałam większe dawki i nic się nie działo
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 31 sie 2016, o 15:30

Najlepiej byłoby chyba zapytac lekarza. Albo jesli jest obawa o to, że antykoncepcja ma osłabione działanie to można przez 7 dni dla pewności dodatkowo się zabezpieczać. Ja jestem na Vixpo i jak byłam chora i wymiotowałam lekarz zalecil dodatkowa ochronę i nic więcej nie musiałam robić.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vaniliiia » 2 wrz 2016, o 10:36

Już za późno, dowiem się za 2 tyg czy nie jestem w ciąży haha :P
Ale gdzieś znalazłam informację właśnie, że Tabcin nie wpływa na tabletki antykoncepcyjne. Dla pewności nie brałam już kilka dni przed.
Aktualnie biorę antybiotyk który już niestety dość mocno osłabia działanie antykoncepcji tak więc chwilowo wolę się wstrzymać ze wszystkim, tym bardziej, że antybiotyk będę przyjmować jeszcze 11 dni... Jeszcze tydzień po nim wole odczekać.
Dla ścisłości - Tabletki anty Vibin mini , antybiotyk Augumentin 875mg+125mg

Dzięki dziewczyny :)

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 5 wrz 2016, o 12:01

Vanilka zawsze mozna uzyc gumek :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vaniliiia » 6 wrz 2016, o 11:50

A nie można właśnie bo mój nie może, żadnych . My tylko albo tabletki albo żyjemy bez... Właśnie aktualnie z racji, że biorę antybiotyk to 3 tyg bez trzeba żyć... :/

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 7 wrz 2016, o 17:56

Troche czuje konsternację i zastanawiam się czy ja dobrze rozumiem, że całkiem przerwałas antykoncepcje z powodu antybiotyku? :) Jak ja brałam to lekarz kazal mi dalej brać Vixpo żeby nie zaburzyć hormonalnej gospodarki organizmu, a jedynie dodatkowo zabezpieczać się. Jeśli nawet te 11 dni nie zabezpieczacie się i nie kochacie to nie robiloby Ci to różnicy ;)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vaniliiia » 7 wrz 2016, o 19:35

Nie nie, tabletki przyjmuję nadal :) źle zrozumiałaś :)
Czekam tylko aż skończę antybiotyk bo dodatkowo zabezpieczać się nie możemy więc jesteśmy zmuszeni do dłuższej abstynencji póki co :P
Jeszcze tydzień antybiotyku... blee...

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 8 wrz 2016, o 09:38

Vanilka to wspolczuje... moj powiedzial ze poki co tabletek nie lykam i lecimy na gumkach... a to nawet i dobrze :) choc... bylo wygodniej bez gumek :)
Twoj uczulony?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vaniliiia » 8 wrz 2016, o 10:31

Tak, na wszystkie :) Próbowaliśmy wielokrotnie i nici, sekunda po założeniu i można jedynie pomarzyć o seksie.
Więc zazdroszczę Tobie :)

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 8 wrz 2016, o 10:35

O to wspolczuje... no ja bym wolala mimo wszystko tabletki ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vaniliiia » 8 wrz 2016, o 19:34

no tak, tez wole tabletki :D Wiadomo :D

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez kaska.maska » 22 wrz 2016, o 20:48

ja brałam swego czasu tabletki anty (jakieś 2 lata) a potem odstawiłam. Widziałam wiele zmian po odstawieniu (niekorzystnych) typu trądzik. Zbiegło się to też w czasie z tym, że strasznie włosy mi wypadały, wręcz garściami - tak bardzo że aż poszłam do trychologa. I okazało się, że to wypadanie włosów też jest efektem odstawienia
kaska.maska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 wrz 2016, o 20:42

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 3 paź 2016, o 08:40

Mój nawet nie narzekałby na gumki, ale dla mnie są mało komfortowe jednak ;) Hadessa a nie myślałaś o braniu jednoskładnikowych. Tych tak zwanych mini pigułek?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 3 paź 2016, o 14:35

Theila ja nawet mam jedno opakowanie w domu ;) i bylam przekonana ze zaczne lykac ;)
Ale moj X powiedzial ze woli bym poki co dala tez odpoczac organizmowi...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Microgynon 21

Postprzez dominikaa18 » 9 lis 2016, o 20:34

izus506404 napisał(a):Hej:) Chciałam sie zapytać czy która z Was brała może tabletki antykoncepcyjne microgynon 21? I czy jest to możliwe, że po kończeniu drugiej paczki jak kochałam sie z chłopakiem( który we mnie skonczyl) żebym byla w ciąży?? Slyszałam różne wersje na temat tych tabletek...
Z góry dzieki za pomoc:)
Pozdrawiam :)


Ja też mam pytanie odnośnie do odstawienia tabletek. Biore tabletki dopiero 3 miesiąc i jestem jeszcze zielona w tych sprawach :D Lekarz przepisał mi microgynon 21 i było wszystko w porządku, świetnie się czułam i cena idealna. Po prostu super. Na kolejnej wizycie zaproponował mi tabletki aidee, które zmniejszają wypryski na twarzy. W czwarty dzień miesiączki tak jak zalecił wzięłam pierwsza tabletkę i od tego czasu tragedia. Codziennie dostawałam nowe wypryski, twarz miałam z dnia na dzień coraz gorszą, dopiero po tygodniu zorientowałam się, że to z tabletek i odstawiłam. Po odstawieniu znowu zaczęłam krwawić, czy to coś złego jeżeli mam miesiączke drugi raz w ciągu 3 tygodni? Zamierzam w czwarty dzień znowu zacząć brać microgynon bo jednak dla mnie są najlepsze. I nie wiem czy mogę być spokojna, czy to coś normalnego czy powinnam zacząć panikować. Wiem, że po odstawieniu powinno wystąpić krwawienie ale znowu? :/ Wizytę mam dopiero 6 grudnia, do tego czasu jestem zdana na siebie i nie wiem czy mogę spać spokojnie. Proszę o odpowiedź :papa:
dominikaa18
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 lis 2016, o 20:25

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 1 gru 2016, o 01:44

Hadassa napisał(a):Theila ja nawet mam jedno opakowanie w domu ;) i bylam przekonana ze zaczne lykac ;)
Ale moj X powiedzial ze woli bym poki co dala tez odpoczac organizmowi...



Zdrowe ma podejście, to sie mu chwali. Chociaż teraz jest taki duży wybór jeśli o antykoncepcję hormonalną chodzi że coraz bardziej te tabletki są bezinwazyjne. A te jednoskładnikowe to wiadomo - brak estrogenów to jednak coś.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vaniliiia » 14 gru 2016, o 23:48

Dziewczynki mam takie pytanie,
Czy jeśli zacznę brać teraz tabletki anty (dokładnie Vibin mini) a nie mam jeszcze okresu, to ile dokładnie musi czasu minąć abym była zabezpieczona?
Wiem, że jest się od razu zabezpieczonym jesli tabletki bierze się pierwszego dnia cyklu i też wiem, że trzeba poczekać tydzień jeśli się zaczyna 2-5 dnia cyklu. Natomiast mi miesiączka wypada za jakieś 12 dni dopiero i nie wiem jak to jest kiedy zacznę brać tabletki bez okresu???
A chciałabym brać je już od dziś lub jutra.
W ulotce nie jest nic napisane, a ja nie wiem czy czas 2 tygodniowy jest ok, czy trzeba czekać dłużej? Orientujecie się?

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 15 gru 2016, o 10:26

Vanilka wydaje mi sie ze jednak najlepiej poczekac do pierwszego dnia okresu. Przynajmniej nie slyszalam by jakiekolwiek tabletki zaczac lykac wczesniej

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vaniliiia » 15 gru 2016, o 11:56

Ych to bezsensu, bo na sylwestra wyjeżdżam i chciałam już być zabezpieczona a okres prawdopodobnie mi sie spozni i go dostane wlasnie albo na sylwestra albo chwile przed.... ychhh . No to trudno :'(

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]