Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez alishia » 9 kwi 2015, o 11:39

Cześć dziewczyny. Jadę w tym roku po raz pierwszy na rodzinne wakacje. Towarzyszyć nam będzie ośmiomiesięczny Michaś. Co mam spakować? Macie swoją żelazną listę do pakowania. Znalazłam jedną fajną na portalu rodzinne miejsce ale może coś jeszcze byście tam dodały? Szczególnie chodzi mi o takie medyczne kwestie. Ala
alishia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 13:14

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez kamila » 16 kwi 2015, o 09:39

Chyba zalezy od dziecka czy choruje itd...Mysle ze podstawy to cos na owady,cos przeciwbolowego ,obtarcia czy odparzenia .Jesli mały jest zdrów to mysle ze nic nadzwyczajnego zabierac nie trzeba jezeli chodzi o te kwestie.

Największą głupotą naszego gatunku jest to,że najwspanialsze bukiety przeznaczamy dla zmarłych...
Avatar użytkownika
kamila
Fajna Kobietka
 
Posty: 245
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 17:56

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez Theila » 9 maja 2015, o 12:02

Przy wyjzadach z dzieckiem mój mąż zawsze się śmiał, że powinnam od razu szafę spakować. Zazwyczaj biorę wszystko co mi przyjdzie do głowy co może się przydać. Staram się omijać rzeczy, które można kupić na miejscu. Przy takim maluchu to przede wszystkim ogrom ubranek i akcesoria do pielęgnacji. Myśle, ze leki bo nawet jeśli nie jest chorowity, to i tak zmiana klimatu często wpływa na dzieci. Poza tym nie panikowałabym zbytnie. Żyjemy w czasach, w których jak nam czegoś zabraknie to jesteśmy w stanie to przecież kupić.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez annam22 » 6 lip 2015, o 15:30

Przede wszystkim wystarczającą ilość ubranek i niezbędne lekarstwa, jeśli dziecko zażywa. Resztę można bez problemu kupić w sklepie!

annam22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 lip 2015, o 15:27

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez karetia » 27 lip 2016, o 11:45

Pakowanie na wyjazdy z dziećmi to masakra. My jeździmy 2+2. 2 duże torby + trzy mniejsze.
A i tak zawsze są wątpliwości, czy wszystko mamy zabrane. Pamiętajcie o lekarstwach, jedzeniu, pieluchach, kosmetykach dla dzieci. W miejscowościach turystycznych takie rzeczy wcale nie są łatwe do kupienia.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez Haska » 28 lip 2016, o 18:30

Znam ten ból. Gorzej że jeszcze trzeba zabrać zabawki i całą aptekę, bo w sumie przy dzieciach trzeba być gotowym na każdą sytuację, co nie?
Cóż, wakacje z dziećmi to ciężka praca, ale trzeba przetrwać tych kilka lat. Zresztą wszystko ma swój urok.
Teraz głownie wybieramy hotele pod dzieci - aquaparki, animacje itp. Kiedyś to nie miało dla nas znaczenia.
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez karetia » 29 lip 2016, o 11:36

Nie przesadzaj, że ciężka praca. Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić, a przede wszystkim dobrać odpowiedni hotel. W Travelplanet zaznaczasz, że hotel dla rodzin z dziećmi i już ci łatwiej. My bierzemy takie hotele z bardzo dużymi brodzikami i atrakcjami dla dzieci. Wtedy siadasz gdzieś na brzegu i spokojnie obserwujesz, nie musisz być na metr od dziecka, no chyba że to dopiero maluszek, który nauczył się właśnie chodzić.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez tolla9 » 2 lis 2017, o 18:25

Bez zabawek się nie obejdzie ;) Najlepiej coś kreatywnego, ale nie komputer ;)

tolla9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 lis 2017, o 18:21

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez warnna » 13 lis 2017, o 12:25

Obawiam się tylko, że tak naprawdę to nigdy do takiej "pierwszej-najpierwszej" podróży z małym nie można się przygotować ;)

warnna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, o 12:04

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez lanna » 2 maja 2018, o 17:13

Heh, powinnaś raczej zapytać: "czego nie pakować?" potem się już nauczysz, uwierz mi ;)

lanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 16:47

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez kameks » 13 cze 2019, o 18:46

Komputer na wakacjach nie jest dobrym rozwiązaniem. Wakacje to czas, kiedy powinno się odpocząć od takich rzeczy.
kameks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 cze 2019, o 18:40

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez alicja.m » 28 cze 2019, o 13:00

Polskie morze jest dobrym pomysłem. W miarę niedaleko (w porównaniu do zagranicznych podróży), czasem można wyhaczyć fajną ofertę na domek letniskowy. Dodatkowo świeże, morskie powietrze dobrze zrobi każdemu szkrabowi.

Czysty Zysk - blog nie tylko o sprzątaniu
Avatar użytkownika
alicja.m
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 10:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez telea » 24 lip 2019, o 09:58

Obowiązkowo czapka z daszkiem, co by dziecko się nie przegrzało. Warto w razie czego zabrać lekko kurtkę - patrząc na obecną pogodę to bardzo się przyda... Jakiś krem na owady, ale oczywiście taki dla dzieci. Warto też pomyśleć o jakichś lekach, bo dzieciaki lubią chorować wtedy kiedy nie powinny :P Czyli coś na kaszel, gorączkę, katar - to akurat można kupić na wakacjach, ale termometr warto mieć ze sobą :)
Avatar użytkownika
telea
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 11:25

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez ladypinki » 8 lip 2020, o 18:14

Nie zapomnij zabrać termometru! Przy dzieciach polecam zainwestować w bezstykowy, bo jest dużo wygodniejszy w użyciu. Ja ma Diagnostic NC 300 :D
ladypinki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2020, o 17:55

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez AKrol » 18 gru 2020, o 07:20

Wypoczynek nad Bałtykiem to świetny pomysł na urlop z dziećmi . W tym roku szczególnie sobie chwalę, że wybraliśmy Rewal i kameralny ośrodek Adamówka przy ul. Lipowej. Ośrodek położony jest w spokojnym miejscu, blisko morza. Domków jest tylko 8 i są od siebie oddalone o 3-4 metry, więc każdy z gości bezpiecznie mógł wypoczywać na tarasie swojego domku. No i co najważniejsze domki bardzo dobrze wyposażone, nie musisz zabierać pół domu, żeby normalnie funkcjonować. Dodatkowo bardzo mili właściciele, którzy zawsze chętnie służyli pomocą i radą.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez ryszard333w2e » 10 cze 2021, o 06:34

Jest dużo rzeczy do spakowania. Chyba każdy bardzo dobrze o tym wie.

ryszard333w2e
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 cze 2021, o 06:33

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez klaudiakkk22 » 18 paź 2021, o 16:00

My byliśmy rok temu z biurem konsorcjum.pl w Chorwacji i spakowaliśmy przede wszystkim niezbędne leki, trochę zabawek i masę ciuszków na przebranie.
klaudiakkk22
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 3 lut 2021, o 21:54

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez paatka23 » 30 gru 2021, o 13:26

Ja przede wszystkim zadbałam o dobre ubezpieczenie i stabilność wyjazdu, dlatego wyjeżdżaliśmy z biurem Itaka.
paatka23
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 6 lip 2021, o 14:12

Re: Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Postprzez klaudiakkk22 » 20 sty 2022, o 10:09

My jedziemy do Chorwacji z biurem podróży konsorcjum.pl i też zastanawiam się co przede wszystkim wziąć ze sobą.
klaudiakkk22
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 3 lut 2021, o 21:54
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], GoodLook, Google Adsense [Bot]