skóra mieszana , jak dbać?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez riki21 » 27 lip 2016, o 14:26

jak sobie radzicie z skora ktora jest mieszana? ja już nie wiem co robic, jak nawilze to sie przetluszczam na nosie, jak matuje to sie przesusza na policzkach. jakie kosmetyki stosowac? raz takie raz takie?
riki21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lip 2016, o 14:25

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez CherylCole » 28 lip 2016, o 12:36

generlnie powinnaś miec kosmetyki typowo do skóry mieszanej . Na pewno powinnaś dwa razy ziennie myc twarz żelem oczyszczającym . Potem oczywiscie nawilżać . Pamiętaj ,z enawilząnie jest bardzo ważne , bo jak skóra jest przesuszona , to potem moze wystepować zwiększona produkcja z sebum co wkonsekwencji moze doprowadzi c do wyprysków ;/ niestety tak to wygląda . Jakiś czas temu kumpela poleciła mi taką bardzo fajną książkę sekrety urody koreanek . Tam dziewczyna opisuje jak dbac o skóre , cere itd . Są takie kosmetyki , które sa na bazie sluzu slimaka , wyciągu z jadu węża,, czy drożdży . Natknęłam się na nie ,z tym ze ja to juz mam typową cerę tłustą , nie mieszaną więc mam gorzej . W moim przypadku używam kosmetyków it`s skin .Teraz np zakupiłam taki zestaw dla skóry tłustej i mieszanej z it`s skin na Beautikonie. jest promocja zresztą na nie .
CherylCole
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 11:13

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez shella » 28 lip 2016, o 14:33

Wiele osób przy skórze mieszanej zapomina o jej nawilżaniu również w tłustych partiach Można przyjąć taka metodę, że na całość nakładamy krem nawilżający do cery mieszanej, a na tłuste partie - krem do cery tłustej na przykład z kwasami.

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku: http://www.cosmetosafe.pl/
shella
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 26 lip 2016, o 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez Hadassa » 28 lip 2016, o 16:32

O tej ksiazce juz jakis czas temu slyszalam. Chyba trzeba bedzie w koncu po nia siegnac

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez edit » 3 sie 2016, o 13:32

nawilżanie przy każdym typie cery jest bardzo istotne, zwłaszcza przy tłustej i mieszanej, wbrew pozorom
edit
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 sie 2016, o 14:39

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez mocca » 12 sie 2016, o 00:49

ja mam skórę mieszaną z lekkim trądzikiem i korzystam z produktów mineralnych, głównie z pudru annabelle minerals. Dzięki zawartym minerałom skóra znacznie poprawiła się i mam mniej wyprysków. Do nakładania pudru używam specjalnego pędzla by efekt był jeszcze lepszy :) Ja akurat mam puder matujący ale chyba jest jeszcze kryjącu i rozświetlający z drobinkami odbijającymi światło.
mocca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 mar 2016, o 15:38

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez Revelka » 15 sie 2016, o 07:55

Przy pielegnacji takiej skóry powinna sprawdzić sie też woda termalna, polecam spróbować. Ja mam akurat Vichy, ale sa tez inne marki dostepne na rynku :)

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez Margareta888 » 18 sie 2016, o 00:24

Odpowiednie kremy, puder i chusteczki matujące to podstawa. Bez takiego zestawu nie ruszam się z domu. U mnie pod makijaż sprawdza się także serum liftactiv supreme z vichy, które nie dość, ze nawilża i matuje, to także działa na zmarszczki. Puder transparentny i miękki są moimi sprzymierzeńcami w ciągu dniu poza domem.
Margareta888
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 23:48

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez Biedrona » 18 sie 2016, o 19:41

Ja używam żelu do mycia twarzy strefa T z firmy tołpa. 2 razy q tygodniu robię maseczki z glinki. Na noc smaruje cienką warstwą nawilżającego kremu ziaja.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
Katharine Hadley
Avatar użytkownika
Biedrona
Fajna Kobietka
 
Posty: 233
Dołączył(a): 8 lip 2016, o 12:14

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez CherylCole » 20 sie 2016, o 20:48

pudru transparentego dawno nie używałam , ale pamiętam ,zę był dobry . Ja to mam problemy zwłaszcza przed okresem , jak mi wyrzuca ;/ na twarzy . A mam 28 lat . Ja juz kiedyś zmagałam sie z trądzikiem , to chodziłam do dermatologa i trułam się antybiotykami . nie powiem dało to efekty , bo trądzik znikał ,a miałam taki zaskórnikowy , teraz tez mam taki lekki , choć - ograniczył się przez te kosmetyki ,o których wspomniałam , marki it`s skin . dobrze jest tez mieć jakiś peeling do twarzy z ekstraktem z mangostanu , też zakupiłam go na SPAM . I jest duża poprawa . A pijecie np też jakies herbatki ziołowe ? czystki , bratki czy pokrzywy ? bo pielęgnacja jest bardzo ale to bardzo wazna , a zaraz po niej oczyszczać organizm w miare jako tako .

Ostatnio edytowano 21 sie 2016, o 17:15 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
CherylCole
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 11:13

Re: skóra mieszana , jak dbać?

Postprzez Irenne » 22 sie 2016, o 11:18

Hej!
A używasz jakichś kosmetyków micelarnych?
Irenne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 sie 2016, o 11:14
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]