Wkładka z hormonami

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Wkładka z hormonami

Postprzez Gabulec » 26 maja 2016, o 09:10

Nie widzę tego wątku w antykoncepcji, więc zakładam :) Od roku mam domaciczną wkładkę z hormonami. Wkładkę levosert założyłam z myślą o 3 latach antykoncepcji - tak mówił ginekolog o okresie jej działania, jednak zauważyłam ostatnio, że ma ona identyczny skład hormonalny jak wkładka, którą zakłada się na 5 lat - wiecie z czego może wynikać ta różnica w zaleceniach skoro skład jest taki sam? Nie ukrywam, że byłoby mi na rękę mieć zabezpieczenie jeszcze przez 2 dodatkowe lata. Czy ktoś ma taką wkładkę i może się wypowiedzieć?
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez motylek85 » 12 cze 2016, o 12:43

Hej. Tak masz rację Mirena i Levosert ma te sama dawkę hormonów. Jednak producenci są różni. Ten od Mireny Bayer był pierwszy więc on ustalił cenę i czas aktywny dla wkładki. Później pojawiła się Levosert firmy Gedeon Richter i ten producent od Mireny nie zgodził się żeby był taki sam czas działania dla Levosertu jak dla Mireny. Dlatego Levosert ma krótszy czas działania i jest tansza. Pozdrawiam
motylek85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 12:38

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Revelka » 16 cze 2016, o 11:02

Skoro ten sam skład, to ja nie widzę zasadności aby przepłacać - też miałam dylemat którą wybrać, ale lekarz powiedział, że z powodzeniem Levosert można nosić również i 5 lat, więc zdecydowałam się na tańszą opcję.

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Gabulec » 24 cze 2016, o 11:56

Ostatecznie zdecydowałam się na Levosert - niedługo zakładam, czekam na okres :)
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Revelka » 7 lip 2016, o 22:34

@Gabulec I jak - juz jesteś po? :) Daj znać jak oceniasz samo założenie.

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Gabulec » 16 lip 2016, o 08:51

Zakładanie nie należało do najprzyjemniejszych, ale nie był to też jakiś nie wiadomo jaki ból - do zniesienia. Ciężko mi się jeszcze wypowiedzieć co do działania, bo to świeża sprawa u mnie, mam wkładkę niecały miesiąc, ale jak na razie wszystko wydaje się być ok. Mam delikatne plamienia, ale to może sie zdarzyć w pierwszym miesiącu od razu po założeniu.
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Biedrona » 16 lip 2016, o 09:22

Gabulec jestem ciekawa czy będziesz zadowolona? Sama myślę o wkladce. Dużo zapłaciłas za wkładkę i założenie?

"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
Katharine Hadley
Avatar użytkownika
Biedrona
Fajna Kobietka
 
Posty: 233
Dołączył(a): 8 lip 2016, o 12:14

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Hadassa » 16 lip 2016, o 15:16

Jak dobrze pamietam. Wkladka jest na kilka lat?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Biedrona » 16 lip 2016, o 15:17

Hadassa napisał(a):Jak dobrze pamietam. Wkladka jest na kilka lat?

Tak :ok:

"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
Katharine Hadley
Avatar użytkownika
Biedrona
Fajna Kobietka
 
Posty: 233
Dołączył(a): 8 lip 2016, o 12:14

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Revelka » 28 lip 2016, o 11:49

Tak - ja mam Levosert i jest to wkładka kilkuletnia.

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Gabulec » 29 lip 2016, o 13:59

No właśnie to jedna z rzeczym, które u mnie przemawiały za wkładką - spokój na kilka lat.
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Revelka » 30 lip 2016, o 21:46

A zakładałaś Levosert prywatnie czy na nfz?

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Gabulec » 31 lip 2016, o 09:33

Ja akurat mam pakiet medyczny zapewniony przez pracodawcę, więc jedynie co musiałam kupić w aptece wkładkę - a założenie i wizyty nic mnie nie kosztowały. Na NFZ też chyba można, tylko się nie dowiadywałam, bo nie miałam takiej potrzeby.
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Revelka » 31 lip 2016, o 19:43

To faktycznie fajna sprawa mieć taki pakiet, ja muszę sprawdzić co ja mam w pakiecie, ale obawiam się, że u mnie był jakiś taki podstawowy tylko. No ale przynajmniej wizyty u ginemkologa mam za free, a to już dużo :) A swoją drogą używasz tamponów?

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Gabulec » 4 sie 2016, o 17:15

Miałam małe obawy, ale moja ginekolog powiedziała, że bez problemu można stosować tampony. O ile masz wyczuwalne wąsiki od wkładki to uważać na nie, ale jak wyciągasz tampon normalnie za szunreczek, to nie powinno się nic złego stać - póki co jeszcze nie kombinowałam z tamponami, ale zamierzam spróbować.
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez conscious » 3 wrz 2016, o 15:10

Revelka napisał(a):To faktycznie fajna sprawa mieć taki pakiet, ja muszę sprawdzić co ja mam w pakiecie, ale obawiam się, że u mnie był jakiś taki podstawowy tylko. No ale przynajmniej wizyty u ginemkologa mam za free, a to już dużo :) A swoją drogą używasz tamponów?

jeśli masz wizyty w pakiecie, to i założenie wkładki również, bo to zabieg, który wykonuje się w ramach rutynowej wizyty :) przynajmniej z tego co mi wiadomo.
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Gabulec » 26 paź 2016, o 16:40

Taki pakiet to fajna sprawa, można rzeczywiście zaoszczęścić na kosztach przy zakładaniu wkładki.
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Romka22 » 27 paź 2016, o 08:20

No racja, bardzo fajny pomysł z tymi wkładkami. Zawsze coś nowego i ciekawego.
Romka22
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 23:25

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Gabulec » 30 paź 2016, o 20:45

Wkładki nie są takie nowe, ale nadal mała jest świadomość i lekarze za czesto ida na łatwizne i przypisuja tabletki nawet bez badań. Jesli lekarz daje antykoncepcje bez badan to czas na jego zmianę.
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Hadassa » 31 paź 2016, o 21:25

Czy ja wiem czy zmianę lekarza... może po prostu większa świadomość naszych praw ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Gabulec » 31 paź 2016, o 21:49

Świadomośc świadomością, ale jak lekarz idzie na łatwizne, to lepiej go na prawdę zmienić... Ja już przerobiłam kilkunastuginekologów i teraz jak wspominam co poniektórych to nóż mi się w kieszeni otwiera. Przez takich, co liczyli tylko na kasę mam problemy zdrowotne, zmiany w wątrobie nieodwracalne. Dopiero obecny ginekolog człowiek z pasją, powołaniem, który szukał długo dobrego rozwiązania dla mnie czytając fachową literaturę. I dzięki niemu w sumie zdecydowałam się w końcu na wkładkę i teraz jak mam wątpliwości zawsze przyjmuje mnie nawet bez kolejki.
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wkładka z hormonami

Postprzez Hadassa » 2 lis 2016, o 11:55

A moj gin wyslal mnie na badania hormonalne... itp i sadzilam ze jest super... a i tak jak sie zaczelismy starac o dziecko to zmarnowalam z nim rok... wiec nie ma reguly...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]