Studia czy szkolenia?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez fpprac » 2 gru 2015, o 10:44

Również uważam, że studia. Dzięki nim możemy zdobyć duże doświadczenie oraz tytuł naukowy, który ułatwi nam znalezienie dobrze płatnej pracy.
Avatar użytkownika
fpprac
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 10:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez RoxanaT10 » 11 lut 2016, o 10:14

Zdecydowanie studia. Obecnie jestem na II roku germanistyki w Lingwistycznej Szkole Wyższej,a od nowego semestru idę na studia wieczorowe na tej samej uczelni. Chcę skorzystać z nowej oferty studiów wieczorowych - Anglistyka: Komunikacja w Biznesie Międzynarodowym i Administracji.
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez nowik87 » 23 mar 2016, o 11:45

Zależy od studiów - wiadomo, że po filozofii trudno znaleźć jakąś życiową pracę.. Ale takich absolwentów informatyki, architektury czy budownictwa szukają teraz na potęgę... I pewnie da radę znaleźć pracę bez dyplomu, ale w pewnym momencie będzie problem, żeby n przykład myśleć o awansie bez wyższego wykształcenia.

nowik87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 11:37

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez dradziszewska » 24 mar 2016, o 15:24

Zależy jaka branża i jaka uczesania. Jeśli na studia to do jak najlepszej szkoły, ponieważ jest konkretny papier i umiejętności ale jeśli miała bym iść na studia aby tylko mieć jakikolwiek papier to wolała bym zrobić sobie kilka szkoleń w jednym konkretnym kierunku. Wówczas nawet jeśli przeszłemu pracodawcy będzie przeszkadzać brak szkoły a zobaczy że masz wiedzę to z pracą nie powinno być problemu.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Silesiana » 24 mar 2016, o 21:56

Wbrew pozorom studia są ważne i pracodawcy zwracają na to uwagę, choć wiadomo, nie ma co generalizować. Studia to przede wszystkim nauka, zdobywanie wiedzy, nowych umiejętności i znajomości. Jeżeli studiuje się tylko po to by mieć papier, to tak naprawdę niczego się tym nie osiągnie, dlatego najlepiej na studiach robić coś więcej, angażować się w imprezy, koła naukowe i tym podobne. No i mieć pomysł na siebie. A kierunek? Tak naprawdę nie ma chyba takiego, który dawałaby 100% pewności zatrudnienia. Powiem tak - skończyłam filologię polską - wydawać by się mogło, że studia humanistyczne, w dodatku polonistyka to pewne bezrobocie, ale nie, pół roku po skończeniu studiów dostałam pracę i to całkiem niezłą :) W dodatku prawie w moim zawodzie i od razu mówię, nie jestem nauczycielką.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Krystysia » 6 kwi 2016, o 13:08

JA po studiach nie mogłam znaleźć pracy. Zrobiła kurs wizażu i stylizacji paznokci w szkole New Nails. Teraz zarabiam lepiej niż u prywaciarza.
Krystysia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4 kwi 2016, o 14:07

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Anastazja099 » 13 kwi 2016, o 16:17

Wydaje mi się, że różnica między studiami, a szkoleniami polega na ścieżce zawodowej ku jakiej zmierzamy. Przykładowo prawnik czy lekarz innej drogi nie ma jak przejście przez etap studiów.
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Karameczka » 8 lip 2016, o 08:15

Ja dzięki studiom zdobyłam super pracę, a poza tym języków nie da się nauczyć w rok w czasie studium. Tu chyba powinnam dodać, ze studiowałam rusycystykę, a teraz robię angielski: komunikacje w biznesie międzynarodowym na LSW SPAM

NIE LADNIE TAK SPAMOWAC
Karameczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 12:52

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Bounty » 26 lip 2016, o 09:52

wszystko zależy od tego czy wiesz co chcesz robić w przyszłości. Ja bardzo dobrze wspominam swoje studia, co prawda myślałam że będzie o wiele ciekawiej, po nazwie przedmiotów, ale dodatkowo brałam dużo kursów, kół naukowych co wzbogaciło wiedzę. Idąc na obowiązkowe praktyki zauważałam, że umiem więcej niż osoby które nie ukończyły tego kierunku co ja, a co było wymagane, Także myślę, że warto wybrać sobie takie studia, które będą nas interesować i po których będzie szansa o ubieganie się na staże, praktyki ale ważne żeby to było w zawodzie :)

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Ali12 » 23 lis 2016, o 13:30

Studia są bardzo potrzebne, nie wyobrażam sobie siebie, gdybym nie ukończyła uczelni. Wiele się nauczyłam, więc teraz przydaje mi się to w obecnej pracy. Musimy jednak pamiętać, że również szkolenia mają ogromny wpływ na naszą karierę. W moim przypadku tak było, szkolenia sprzedażowe w Coach Development pomogły mi dokładniej poznać tajniki branży :)

Ali12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 cze 2016, o 11:50

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez systemmeble » 23 lis 2016, o 17:56

Zdecydowanie studia, dodatkowo można porobić różne szkolenia, kursy. Zawsze dodatkowe umiejętności się przydadzą

Meble gabinetowe muszą być głównie dostosowane do charakteru konkretnego miejsca. W zależności czy jest to przykładowo urząd miejski, biuro księgowe czy bank... Meble biurowe.
systemmeble
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lis 2016, o 17:49

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez kaska_g » 17 gru 2016, o 20:29

Studia są ok, ale czy zawsze? Są takie kierunki które nie wymagają pięciu lat nauki i można zrobić zawód w zdecydowanie szybszym tempie, co moim zdaniem jest korzystniejsze. W szkołach policealnym naprawdę wiele można się nauczyć i sama jestem tego przykładem. Chodziłam do Cosinusa i ze szkoły wyniosłam ogrom wiedzy. Takie kierunki jak archiwista, bhp, turystyka wiejska, opiekun dziecięcy, medyczny, środowiskowy, dps nie wymagają studiów! Każdy w życiu robić chce co innego wiec wybór uważam jest.
kaska_g
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lis 2016, o 17:19

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Jolanta » 28 gru 2016, o 12:00

Ostatnio czytałam na wykopie pewne wykopalisko, w którym jakiś bloger rzucił swoją dotychczasową pracę (chyba związaną z grafiką bądź programowaniem) i zajął się prowadzeniem szkoleń, coaching itd. Zarobki ładne, bo w pierwszym roku udało mu się zarobić sporo ponad 150 tys zł.
Generalnie jeżeli ktoś ma do tego predyspozycje, to takie szkolenia są naprawdę interesującą perspektywą. Szczególnie szkolenia dla biznesu, menadżerów. Na studiach raczej takich kierunków nie ma, trzeba więc samemu zdobywać materiały szkoleniowe. Ewentualnie jest kilka szkół jak np STER które które organizują takie szkolenia dla przyszłych trenerów. Krótko mówiąc możliwości są spore, a rynek chłonny. Warto wykorzystać ten moment.
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez malami86 » 28 gru 2016, o 18:56

też jestem po studiach i o zgrozo medycznych i co? Pracuję w zawodzie ale tylko do końca roku i otwieram coś swojego. Załuje, że te X lat temu nie byłam mądrzejsza. Mogłam zrobić kierunek techniczny, a pracując robić sobie coś zaocznie ew robić kursy i szkolenia. Bo u nas w kraju brakuje fachowców, który coś potrafią a nie tych którzy znają teorię.
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez onligerl » 13 sty 2017, o 13:32

kursy są bardzo dobre i ważne jeżeli podchodzimy do nich na poważnie, ale nic nie zastąpi dobrego papierka ze studiów

onligerl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sty 2017, o 13:13

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez ag_biel » 18 sty 2017, o 19:06

Jeśli chodzi o studia to mogę ważny jaki kierunek się studiuje i na jakiej uczelni. Niektóre kierunki są tworzone chyba tylko dla papierka. Najlepsze rozwiązanie to studia i jakieś szkolenia. Sama jestem po zarządzaniu bezpieczeństwem informacji NA SGH, dodatkowo robiłam kursy i szkolenia ABI i ASI organizowane przez Proxymo . Myślę, że taki komplet zapewni Ci sporą dawkę wiedzy i pomoże w rozkręceniu własnego biznesu
ag_biel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sty 2017, o 19:02

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez zu_anna » 22 sty 2017, o 21:21

Wiadomo. Są zawody które wymagają studiów, bo bez nich lekarzem, inżynierem, prawnikiem się nie zostanie. ale jest cała masa kierunków, gdzie żeby dostać prace studia nie są potrzebne i wszystkiego bez problemu nauczyć się można w Cosinusie. ja robie technika usług pocztowych i finansowych w Cosinusie i nie wyobrażam sobie studiować tego przez 5 lat. Dla mnie byłby to stracony czas. także jeśli ktoś szuka policealki to śmiało mogę polecić Cosinusa
zu_anna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 sty 2017, o 21:11

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez geomam » 17 maja 2017, o 17:46

Studia dziś nie są najważniejsze. Myślę, że bardziej istotne jest mieć pomysł na siebie.

geomam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 21:52

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Kingula » 24 maja 2017, o 14:24

Studia są ważne i warto je ukończyć na przyszłościowym kierunku np: języki obce. Jednakże szkolenia i kursy dają również wiedzę praktyczną dlatego jeśli mamy tylko sposobność uzupełniania kierunku na studiach również szkoleniami/kursami to jak najbardziej warto.
Kingula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 14:17

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:44

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ale z pewnością nie warto się tylko zawężać do jednego. Po studiach szkolenia są z pewnością koniecznością.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez amka » 21 sie 2017, o 14:03

Studia dają przede wszystkim dyplom. A w tym momencie praktycznie każdy ma skończone studia wyższe. Dlatego nie wyobrażam sobie by młody człowiek w tych czasach nie miał dyplomu.

amka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sie 2017, o 13:53

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Malina » 26 paź 2017, o 12:52

wiedza wyniesiona ze studiów niekoniecznie się przydaje, jednak każdy pracodawca lepiej patrzy na wykształconą osobę.
Malina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 paź 2017, o 11:30

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Olusiaa » 16 lis 2017, o 17:22

Zależy od branży. Kosmetyczka pewnie więcej wyniesie z kusru, czy fryzjerka na kursie dowie się, jakie są trendy w koloryzacji i strzyżeniu,a na przykład matematyk no to musi zrobić studia. Informatyk pół na pół, sama nie wiem co lepsze - szkolenie czy kurs. Każdy musi to sobie dopasować do swojej ścieżki kariery.
Olusiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 lis 2017, o 17:19

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez Kacperska » 20 lis 2017, o 16:16

Ja studiowałam mało popularny kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, spec. reklama medialna i sporo się nauczyłam, zostałam doceniona i dziś pracuję w swoim zawodzie, a agencji reklamowej, co bardzo sobie chwalę. Jest po prostu jedna zasada - jeśli się do czegoś nie nadajesz i nie jesteś pewien, czy chcesz to robić, to przede wszystkim nie zaczynaj tego studiować.

Zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej tutaj.
Avatar użytkownika
Kacperska
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez ciekawskaewka2 » 22 lis 2017, o 13:25

fpprac napisał(a):Również uważam, że studia. Dzięki nim możemy zdobyć duże doświadczenie oraz tytuł naukowy, który ułatwi nam znalezienie dobrze płatnej pracy.

Teraz posiadanie papierka ze studiów wcale nie ułatwia znalezienia pracy. Przede wszystkim liczą się nasze umiejętności, a nie posiadane papierki.

Nie znoszę wspomnień. Pogrążać się w nich to znaczy rezygnować z przyszłości...
Oferta dobrych implantów porcelanowych w Warszawie - Fachowydentysta
Avatar użytkownika
ciekawskaewka2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lis 2017, o 13:12
Lokalizacja: Rzeszów
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Maczek, otorussayc