Czy warto studiować dietetykę?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez Misqa123 » 29 paź 2013, o 20:18

W tym roku zdałam maturę podstawową. Z tego względu, że u mnie w mieście nie ma ciekawych kierunków na uczelni państwowej poszłam do medycznej szkoły policealnej i jestem na kierunku elektroradiologia, niby jakoś sobie radzę, ale czuję, że to nie moja bajka. Od dłuższego czasu myślałam o dietetyce, bo zawsze mnie to interesowało, ale jednak mam wątpliwości, czy podołam ze względu na ogrom chemii...co prawda kiedyś bardzo lubiłam chemię, w liceum byłam na profilu bio-chem, ale ze względu na nauczyciela, który niestety niewiele nas uczył, a później wystawiał każdemu oceny z kosmosu, moje podejście się nieco zmieniło i szczerze mówiąc już niewiele pamiętam. Czy jest tu ktoś, kto studiuje bądź studiował ten kierunek i mógłby coś więcej na temat powiedzieć? Jak wygląda nauka i czy faktycznie jest tak ciężko? I czy w ogóle warto podjąć te studia? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Misqa123
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 13:56

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez terakota » 5 gru 2013, o 19:17

Warto, jeśli naprawdę Cię to interesuje i masz pomysł na to, co będziesz po nich robiła.
Mam koleżanki, które studiują dietetykę, jest dość ciężko, ale radzą sobie nawet z dwoma kierunkami równocześnie.
terakota
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 19:10

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez Adidasowa » 6 gru 2013, o 00:37

Myślę, że to kierunek z przyszłością. Wszyscy ludzie teraz żyją w biegu, stres, nerwy,szybkie jedzenie wszystko razem powoduje albo tycie albo spadek wagi. Ludzie mają problemy z właściwym doborem diet, więc przypuszczam, że coraz więcej osób będzie już niedługo uczęszczać do dietetyków.

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez apollo » 17 lis 2014, o 08:40

Zależy od tego czy to Twoja pasja, ale myśl też o potencjale pracy... Ja nie poszłam na studia, robiłam szkolenia. Dla dietetyków nie ma wielu stanowisk, a kierunek ukończy mnóstwo ludzi. Miej na uwadze fakt, że dla Ciebie tej pracy może zabraknąć.
apollo
 

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez marsh » 19 sty 2015, o 10:56

generalnie może zaciekawi Cie zawód psychodietetyka? tam jest mniej chemii niz na zwyklej dietetyce
marsh
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 10:12

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez dmkzkp » 21 sty 2015, o 16:26

Zawsze warto studiować coś co Cię jara, pamiętaj o tym dziewczyno:)

dmkzkp
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 16:24

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez oleandra » 28 sty 2015, o 19:10

marsh napisał(a):generalnie może zaciekawi Cie zawód psychodietetyka?

Domyślam się, że psychodietetyka (moja przeglądarka nawet nie zna takiego słowa, bo podkreśla je jako błąd) to połączenie psychologii i dietetyki. Chodzi o leczenie anoreksji, bulimii itp.?

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez Kinga88 » 29 sty 2015, o 10:07

mi się ten kierunek podoba, zawsze warto robić to co nas interesuje i jest naszą pasją...chociaż wiadomo jak jest w życiu.. różnie
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez takasobie09 » 30 sty 2015, o 11:24

Współcześnie jak najbardziej isę opłaca ;)

http://www.klubwidzimisie.pl/ ebooki, audiobooki i nie tylko
takasobie09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 11:23

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez apollo » 19 lut 2015, o 08:40

A jakie widzisz dla siebie szanse na pracę po tym? Bo tak całkowicie obiektywnie według mnie są mizerne, a ty jak sądzisz?
Masz o tym pojęcie?
apollo
 

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez tinacleo » 21 lut 2015, o 12:36

nie zawsze należy studiować to, co nas interesuje, bo nie zawsze jest to gwarancją zdobycia pracy. Lepiej przemęczyć się przez trudniejsze/mniej lubiane studia, aby potem mieć zatrudnienie. Pomyśl na co jest większe zapotrzebowanie na rynku pracy wokół Ciebie, czy chciałabyś pracowac u kogoś czy założyć własną firmę, trzeba być racjonalnym :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez supercaro » 23 lut 2015, o 14:25

Sądzę, że to super pomysł, jeżeli faktycznie Cię to interesuje i czujesz, że mogłabyś się tym całe życie zajmować. Nie ma sensu wiązać przyszłości z zawodem, który będzie Cię męczył. Ponadto dietetyka to coraz bardziej perspektywiczna dziedzina, a więc masz same plusy po stronie zmiany kierunku studiów :)
supercaro
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 13:35

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 17:44

Na pewno warto studiować dietetykę. Dietetyk to modny zawód w tych czasach, ale musisz mieć świadomość tego, że już całkiem sporo osób wykształciło się w tym kierunku.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 12:40

Tak właściwie to ten kierunek niczego nie oferuje, bo czym tak naprawdę zajmuje się dietetyk? Ktoś potrafi to wytłumaczyć?

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez LaraCroft » 3 paź 2018, o 14:33

Wiele osób krytykuje studia na kierunku dietetyka. No ale zawsze warto jest mieć ten papierek niż nie mieć - ja np. bym do dietetyka bez studiów nie poszła.
LaraCroft
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2018, o 13:54

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez julka55 » 21 gru 2018, o 22:57

a może zamiast iść na studia to zdobyć konkretny zawód w szkole policealnej. Nie każdy musi kończyć studia licencjackie. Poza tym nie jest powiedziane, że po skończeniu szkoły policealnej nie można dalej kształcić się na uczelni wyższej. Jeśli chodzi o dietetykę to jest wiele kierunków na których możemy uczyć się bezpłatnie wystarczy tylko poszukać w ofertach poszczególnych szkół.
Nieprzekonanych odsyłam do tego artykułu: SPAM Oferta tego typu szkół jest ogromna i możemy wybierać z ogromnego wachlarza kierunków i przedmiotów. Zajęcia zazwyczaj odbywają się wieczorami albo w weekendu więc nie przeszkadza to w podjęciu pracy od poniedziałku do piątku. Co jeszcze? Postarajmy się wybierać takie szkoły, w których nauka kończy się egzaminem państwowym.

Ostatnio edytowano 23 gru 2018, o 11:31 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
julka55
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 19:25

Re: Czy warto studiować dietetykę?

Postprzez baska1973 » 21 lut 2020, o 23:22

Jeżeli chodzi o wybór studiów, moim zdaniem niekoniecznie powinniśmy brać pod uwagę czy warto studiować ten kierunek, lecz wybrać coś zbliżonego do naszych zainteresowań i osobowości. Czy będziesz spełniona studiując dietetykę? Warto zastanowić się czego tak naprawdę chcesz. Polecam wgłębić się w poznawanie siebie, żeby wybrać odpowiednią dla siebie drogę. Warto poczytać książki na ten temat na przykład "Inteligencja emocjonalna" autorstwa Daniela Gollemana. Jeżeli chcesz wstępnie wdrożyć się w to polecam ten artykuł https://perso.in/blog/jak-osobowosc-pomoze-w-rozwoju-twojej-kariery/
baska1973
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lut 2020, o 15:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]