Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jolanta » 13 maja 2016, o 08:34

Cleo a jeszcze tak Cię zapytam. Po jakim czasie od przyjmowania widziałaś u siebie efekty działania? Czy mozna ot tak sobie to przerwać? No i czy libido powróciło do poziomu sprzed okresu brania tabletek antykoncepcyjnych?
Bo sama aż się dziwię,że tabletki antykoncepcyjne mogły na mnie aż tak wpłynac. Zawsze lubilam seks a teraz tak jakby mógł dla mnie nie istnieć ;/ Tylko mąż mnie wkurza jak się do mnie dobiera wieczorem :D
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 14 maja 2016, o 12:12

Ja biorę Vibin jak już pisałam i też regularnie lekarz zleca mi próby wątrobowe. Wszystko jest ok, nie ma żadnych zmian. Nie brałam żadnych dodatkowych tabletek przy antykoncepcji, ale moje libido też jakoś się nie zmieniło, mąż nie narzeka :)
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 15 maja 2016, o 17:19

ja akurat vibin mini i choć nie mam takich problemów, to warto wypróbować, ale wiadomo, że efekty przyjdą z czasem :) cena i tak nie jest aż tak ważna, w porównaniu do efektów
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 22 maja 2016, o 13:14

To nie są witaminy, żeby sobie ot tak "wypróbowywać". Jeśli mogę coś doradzić - wybierajcie antykoncepcję odpowiedzialnie, na podstawie wyników badań hormonalnych i indywidualnych przypadków. To, że dana pigułka służy pani A, wcale nie oznacza, że tak samo będzie służyła pani B. Dobrze dobrana pigułka pozytywnie wpłynie także na libido, a już z całą pewnością nie spowoduje jego spadku.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez cleo » 23 maja 2016, o 06:56

Generalnie największym libido powinien być nasz partner :) No ale umówmy się, nie zawsze żyjemy w świecie idealnym.

Jolanta napisał(a):Cleo a jeszcze tak Cię zapytam. Po jakim czasie od przyjmowania widziałaś u siebie efekty działania? Czy mozna ot tak sobie to przerwać? No i czy libido powróciło do poziomu sprzed okresu brania tabletek antykoncepcyjnych?
Bo sama aż się dziwię,że tabletki antykoncepcyjne mogły na mnie aż tak wpłynac. Zawsze lubilam seks a teraz tak jakby mógł dla mnie nie istnieć ;/ Tylko mąż mnie wkurza jak się do mnie dobiera wieczorem :D


Jak w każdej kuracji, najlepiej przeprowadzić ją do końca. Od samego początku do końca - tak jak masz napisane w dołączonej ulotce. Oczywiście można to przerwać - bez żadnych konsekwencji, ale efektywność może spaść. U mnie wysokie libido utrzymuje się - więc na jego brak nie mogę narzekać. A jeżeli tabletki antykoncepcyjne są dla ciebie takim problemem - to może zastanów się na ich odstawieniem.
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 27 maja 2016, o 16:10

oczywiście miałam na myśli wypróbowanie dodatkowych asekurantów przy antykoncepcji, a nie samych tabletek:) wiadomo, że cały proces leczenie jest pod kontrolą lekarza, i choć sama biorę vibin mini, i choć nic się nie dzieje, to regularnie chodzę na kontrolę :)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Demeter » 31 maja 2016, o 08:53

Podstawa przy doborze antykoncepcji są badania i dokładny wywiad. Bez tego nie zdecydowałabym się na hormony. Także badania już w trakcie przyjmowania pigułek są ważne i trzeba o nich pamiętać. ;-)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 31 maja 2016, o 20:12

ja robię próby wątrobowe co pół roku i hormony raz na jakiś czas, coś jeszcze się robi? jak na razie biorę vibin mini już jakiś czas, ale w badaniach wszystko w normie, samopoczucie też więc nie zmieniam, raczej kontroluję:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Obcasy.pl » 1 cze 2016, o 13:34

Mam do Was dziewczyny pytanie. Czemu jednak tabletki? Kiedyś stosowałam to
a) miałam okres przez pierwsze 3 miesiące
b) bolał mnie brzuch bezustannie
c) zatrzymywała mi się woda w organizmie

W końcu zdecydowałam się na plastry i powiem Wam, że wszystkie te rzeczy zniknęły. Nie przeciążają mi żołądka, nie trzeba o nich zbytnio pamiętać. Luksus.
Brzmię jak producent,, który się reklamuje ale zupełnie tak nie jest. Serio jestem bardzo zadowolona i zawsze się dziwie czemu tak mało kobiet stosuje tą metodę.
Brzmię jak
Obcasy.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 kwi 2016, o 13:40

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Joanka1989 » 1 cze 2016, o 13:46

Te tabletki typu aseqrella to pic na wodę. To suplement diety, więc niewiele robi. Na podniesienie libido to inne rzeczy pomagają :D
Joanka1989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 cze 2016, o 13:34

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 1 cze 2016, o 19:07

ja nie miałam takich objawów... może dlatego cały czas biorę, wręcz przeciwnie, bóle miesiączkowe są minimalne, samo krwawienie stało się mniej obfite, nie przybrałam na wadze, cera się poprawiła, badania są ok, może to kwestia odpowiednich tabletek, ja zmieniałam, bo po pierwszych też zatrzymywałam wodę w organizmie, ale potem dostałam vibin mini i wszystko zeszło, nie wiem jak jest z plastrami bo ich nie używałam, ale teraz chyba już bym nie zmieniła:) kwestia dopasowania do organizmu, może Twój nie lubi tabletek, wiadomo, że każdy inaczej reaguje, skoro dobrze się czujesz to czemu nie :)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 1 cze 2016, o 20:17

Najlepiej jak lekarz dobierze antykoncepcję na podstawie badań i jak mówi sie mu wszystko co dzieje się z naszym organizmem. Jeśli o spadek libido chodzi to u mnie niestety dopiero przy trzecich tabletkach udało się dobrać tak, żeby moje hormony działały prawidłowo :) Dostałam wtedy Vixpo i razem z unormowaniem mojego libido uspokoiły się też moje nerwy.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 15:55

Każdy organizm reaguje inaczej. Generalnie ja po odstawieniu tabletek nie czułam się gorzej. Nie czułam się też źle w czasie ich zażywania. Jeśli masz dobrego lekarza, który wie, co robi, to na pewno wszystko będzie w porządku. Poza tym, trochę dziwne jest to, że boisz się odstawić tabletki..:D W końcu kiedyś normalnie bez nich funkcjonowałaś, więc można powiedzieć, że wracasz do normalności.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jolanta » 9 cze 2016, o 13:17

cleo napisał(a):
Jak w każdej kuracji, najlepiej przeprowadzić ją do końca. Od samego początku do końca - tak jak masz napisane w dołączonej ulotce. Oczywiście można to przerwać - bez żadnych konsekwencji, ale efektywność może spaść. U mnie wysokie libido utrzymuje się - więc na jego brak nie mogę narzekać. A jeżeli tabletki antykoncepcyjne są dla ciebie takim problemem - to może zastanów się na ich odstawieniem.



Zamówiłam sobie ostatecznie ten libido therapy. Przed zakupem zapoznałam się dokładnie z ultoką, składem itd.
Piszę dopiero teraz, bo musiałam zyskać pewność. Fakt, jest dużo lepiej pod względem libido niż do tej pory. Rzeczywiście bardziej się chce, ma się większą ochotę na zbliżenia (sorry, że mówię tak kolokwialnie - ale chciałam to powiedzieć wprost). Mam tylko nadzieję, że efekt utrzyma się gdy odstawię ten środek :)
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Miuoshka » 9 cze 2016, o 18:27

Kurcze ja po tabletkach miałąm zdecydowanie zwiększone libido...aczkolwiek szkodziły mi na serce:/ w sumie przez przypadek trafiłam na takie, które doobrze u mnie działały bez skutków ubocznych:)
Miuoshka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 16:52

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 11 cze 2016, o 06:09

Jolanta napisał(a):
cleo napisał(a):
Jak w każdej kuracji, najlepiej przeprowadzić ją do końca. Od samego początku do końca - tak jak masz napisane w dołączonej ulotce. Oczywiście można to przerwać - bez żadnych konsekwencji, ale efektywność może spaść. U mnie wysokie libido utrzymuje się - więc na jego brak nie mogę narzekać. A jeżeli tabletki antykoncepcyjne są dla ciebie takim problemem - to może zastanów się na ich odstawieniem.



Zamówiłam sobie ostatecznie ten libido therapy. Przed zakupem zapoznałam się dokładnie z ultoką, składem itd.
Piszę dopiero teraz, bo musiałam zyskać pewność. Fakt, jest dużo lepiej pod względem libido niż do tej pory. Rzeczywiście bardziej się chce, ma się większą ochotę na zbliżenia (sorry, że mówię tak kolokwialnie - ale chciałam to powiedzieć wprost). Mam tylko nadzieję, że efekt utrzyma się gdy odstawię ten środek :)


I po jakim czasie poczułaś zmianę? Ja jakoś nie wierzę w tego typu środki. Ale może o to chodzi, że trzeba wierzyć, żeby działały. Ja jak już pisałam po Vibinie skutków ubocznych nie mam. Znajoma, która też brała Vibin odstawiła go trzy miesiące temu, bo chciała w ciążę zajść i jest w piątym tygodni :)
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 11 cze 2016, o 20:24

ja biorę vibin mini i też jest ok, Bibia- szybko! ale słyszałam, że po odstawieniu tabletek jest największa szansa na zajście w ciążę:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez scoop » 21 cze 2016, o 12:48

Ja brałam Kiedyś Diane i podpisuję się po tym, że to syf straszny. Szczerze to myślałam, że już je wycofali, bo ponoć mieli to zrobić. A od 3 lat używam plastrów i Wam polecam. Proste, wygodne, naklejasz raz na tydzień i wątroba nie jest obciążana;-)
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 21 cze 2016, o 18:43

A ja dostalam ovulan.. i leza.. nie zaczelam w koncu ich brac...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez wandaw » 24 cze 2016, o 13:17

No Diane to syf i stara generacja, ale nie wszystkie pigułki takie są. Przede wszystkim kwestia odpowiedniego dobrania, nie ma się czego bać, to wcale nie takie straszne i radykalne, jak się mówi.

wandaw
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 14:17

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jinka » 24 cze 2016, o 14:41

Dla tych, którzy mają problemy z wątrobą, plastry będą się idealnie nadawały. Dla mnie i bez tego są dobrą metodą.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 24 cze 2016, o 22:57

A nie odklejają Ci się? Jak to jest latem jak się człowiek poci? Ja z Vibinu nie zrezygnuję, ale bardzo mnie to ciekawi.
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 28 cze 2016, o 20:03

scoop napisał(a):Ja brałam Kiedyś Diane i podpisuję się po tym, że to syf straszny. Szczerze to myślałam, że już je wycofali, bo ponoć mieli to zrobić. A od 3 lat używam plastrów i Wam polecam. Proste, wygodne, naklejasz raz na tydzień i wątroba nie jest obciążana;-)


mieli wycofać, wiem też jako pierwsze brałam, potem szybko mi zmienił na vibin mini, ale jak usłyszałam to aż zatkało, ale to dlatego, że jako jedyne miały dwa składniki czy coś! te plastry całkiem ciekawe, ale czy człowiek nie sprawdza co chwilę czy jest na miejscu? :P
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 30 cze 2016, o 08:05

Nie do końca rozumiem, co masz na myśli. Większość pigułek ma dwa składniki. Chyba, że palisz albo karmisz, wtedy bierzesz jednoskładnikowe.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jinka » 7 lip 2016, o 02:27

Nie odklejają się :) Przecież człowiek codziennie się kąpie :) Nie miałam jeszcze do tej pory z tym problemu.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]