drapanie w gardle

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: drapanie w gardle

Postprzez Henna » 29 gru 2015, o 13:44

A no to juz wszystko jasne, to w takim razie spróbuję ten miód Manuka dawać dzieciakom plus tran i może do wiosny damy rade.
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: drapanie w gardle

Postprzez Kazix » 15 sty 2016, o 16:35

Na pewno dobrze nawilżona śluzówka będzie pomocą, jesli dolegliwości nasilone są rano i w nocy, warto pomyśleć nad nawilżeniem powietrza w pokoju. NA dobry początek chociaż zmoczony recznik przy łóżeczku.

Polecam doskonałe przedszkole dla dzieci z autyzmem w Bydgoszczy.
Kazix
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 15:51

Re: drapanie w gardle

Postprzez kojof » 25 sty 2016, o 01:38

Dobrze jest płukać gardło z woda utlenioną lub z solą
kojof
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 sty 2016, o 10:57

Re: drapanie w gardle

Postprzez Boni » 1 lut 2016, o 02:24

Drapanie zazwyczaj jest spowodowanesuchym kaszlem. W takim przypadku mojemu dziecku podaje Dicotuss Baby.Zawiera miód i świetnie nawilża śluzówkę gardła. Oprócz tego on działa też na mokry kaszel więc w każdym przypadku jest skuteczny.
Boni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 lut 2016, o 02:22

Re: drapanie w gardle

Postprzez muffinka » 11 lut 2016, o 15:21

kusicielka napisał(a):A miód lubi? :) Jak tak to miód manuka - mgo 100 powinny wystarczyć do takich lekkich infekcji. Niby nie jest tani, ja pierwszy słoiczek dostałam, ale jak po dwóch dniach gardło i katar u młodej przeszly i zjadane z usmiechem, to stwierdzam, że warto.


kusicielka a co to znaczy mgo 100? jest jakaś róznica pomiedzy zwykłym miodem a tym? My jemy sporo miodu bo wszyscy lubimy, ale nigdy nie traktowałąm go jakoś mega prozdrowotnie, ot smaczny a przy okazji moze zadziala.
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: drapanie w gardle

Postprzez Bibia » 13 lut 2016, o 23:25

Coś mi się kojarzy, że czytałam, że miód podrażnia gardło, ale może to kolejny mit. A od czego w gardle drapie? Bo może od suchego kaszlu, który męczy wieczorem i w nocy? Na taki kaszel to najlepszy jest PlantagoPharm Plus o smaku malinowym z melisą i prawoślazem. Na infekcje górnych dróg oddechowych dobry jest też podobno wyciąg z pędów sosnowych, ale szczerze mówiąc ja nigdy go dzieciom nie dawałam i sama też nie próbowałam. Syropu z cebuli u mnie nikt nie przełknie. Mleka z czosnkiem też nie :(
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: drapanie w gardle

Postprzez Bambina » 29 lut 2016, o 23:58

Miód właśnie pomaga nawilżać śluzówkę gardła dzięki czemu nie ma uczucia drapania w gardle.
Bambina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sty 2016, o 17:44

Re: drapanie w gardle

Postprzez kusicielka » 1 mar 2016, o 13:53

muffinka napisał(a):
kusicielka napisał(a):A miód lubi? :) Jak tak to miód manuka - mgo 100 powinny wystarczyć do takich lekkich infekcji. Niby nie jest tani, ja pierwszy słoiczek dostałam, ale jak po dwóch dniach gardło i katar u młodej przeszly i zjadane z usmiechem, to stwierdzam, że warto.


kusicielka a co to znaczy mgo 100? jest jakaś róznica pomiedzy zwykłym miodem a tym? My jemy sporo miodu bo wszyscy lubimy, ale nigdy nie traktowałąm go jakoś mega prozdrowotnie, ot smaczny a przy okazji moze zadziala.

Miód manuka jest pyszny, ale dla mnie to bardziej inwestycja w zdrowie ;) Mgo oznacza minimalną zawartość substancji (metylo coś tam) aktywnej w produkcie, czyli jakby jego siłę. :)
Bambina, tak miód rewelacyjnie nawilża!
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: drapanie w gardle

Postprzez muffinka » 3 mar 2016, o 13:25

kusicielka napisał(a):Miód manuka jest pyszny, ale dla mnie to bardziej inwestycja w zdrowie ;) Mgo oznacza minimalną zawartość substancji (metylo coś tam) aktywnej w produkcie, czyli jakby jego siłę. :)
Bambina, tak miód rewelacyjnie nawilża!


No właśnie o to mi chodzi, bo nie znałam się na tych rozróżnieniach, dzięki, jeszcze doczytałam trochę na ten temat i teraz kumam różnicę :) a propos jeszcze drapania w gardle to babcia zawsze jak mnie bolało robiła mi talerz obficie osolonych frytek :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: drapanie w gardle

Postprzez kocica » 4 mar 2016, o 08:27

ja polecam lizaki, nie pamiętam firmy, ale jak zapytacie w aptece, farmaceutka powinna wiedzieć. plus są różne pastylki do ssania o przyjemnym smaku, ja np. znam fiordę, która też ma fajną żelkową konsystencję, dzięki czemu nie można jej pogryźć i trzeba zessać. :)
kocica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 12:37

Re: drapanie w gardle

Postprzez milla77 » 6 kwi 2016, o 08:12

Frytki na gardłlo to ciekawy pomysł :D czy to oprócz poprawy humoru to coś daje, serio pytam ;). jśli chodzi o smak to pyramidonek to stanowczo najbardziej mi smakuje ze wszystkich do ssania,, trochę jak mleczne landrynki, mniam, no i pomaga.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: drapanie w gardle

Postprzez Detramax » 19 kwi 2016, o 20:03

Polecam syropy, które zawierają ekstrakt z korzenia pelargonii i pierwiosnka, z ziela tymianku, rumianku i prawoślazu, z propolisu, a także cynk i witaminę C. Dzięki temu wspomagają funkcjonowanie migdałków i pomagają przynieść ulgę w przypadku podrażnienia gardła. Poza tym wpływają na siły obronne organizmu, w okresach zwiększonej podatności na podrażnienia dróg oddechowych.
Avatar użytkownika
Detramax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: drapanie w gardle

Postprzez Obcasy.pl » 20 kwi 2016, o 10:18

Trzeba pamiętać, że w bólu gardła i schorzeniach pochodnych, najważniejsze jest jego nawilżenie. Słyszałam, że nawet same substancje leczące nie są tak ważne, jak odpowiednie nawilżenie i że dorosły człowiek zamiast tych wszystkich pastylek na gardło, równie dobrze mógłby ssać guzik... Coś w tym musi być, bo większość leków na gardło ma formę pastylki. Co do dzieci, to może lizaki na gardło?
Obcasy.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 kwi 2016, o 13:40

Re: drapanie w gardle

Postprzez muffinka » 21 kwi 2016, o 14:58

milla77 napisał(a):Frytki na gardłlo to ciekawy pomysł :D czy to oprócz poprawy humoru to coś daje, serio pytam ;). jśli chodzi o smak to pyramidonek to stanowczo najbardziej mi smakuje ze wszystkich do ssania,, trochę jak mleczne landrynki, mniam, no i pomaga.



milla77, skoro płukanie garda wodą z solą pomaga, to czemu nie porcja frytek z solą? :D babcia wychłodziła z takiego założenia, a z babcią się nie dyskutuje :)
kusicielka a próbowaliście tych tabletek do ssania z propolisem albo z miodem manuka? Czy tylko miodem się kurujecie?
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: drapanie w gardle

Postprzez milla77 » 29 kwi 2016, o 09:12

:D w sumie też racja, ten sposób mi się jak najbardziej podoba. A co do ssania guzika, trzeba po prostu czytać skład tabletek na gardło, my lubimy te z naturalnymi skladnikami miodem, ziołami.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: drapanie w gardle

Postprzez Bambina » 30 maja 2016, o 16:13

milla77 napisał(a)::D w sumie też racja, ten sposób mi się jak najbardziej podoba. A co do ssania guzika, trzeba po prostu czytać skład tabletek na gardło, my lubimy te z naturalnymi skladnikami miodem, ziołami.



No właśnie ten miód i zioła takie jak np prawoślaz i bluszcz super nawilżają sluzowkę i nie ma już tego drapania.

Ostatnio edytowano 30 maja 2016, o 18:49 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Treść edytuję z powodu spamu
Bambina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sty 2016, o 17:44

Re: drapanie w gardle

Postprzez kusicielka » 31 maja 2016, o 10:40

muffinka napisał(a):
milla77 napisał(a):Frytki na gardłlo to ciekawy pomysł :D czy to oprócz poprawy humoru to coś daje, serio pytam ;). jśli chodzi o smak to pyramidonek to stanowczo najbardziej mi smakuje ze wszystkich do ssania,, trochę jak mleczne landrynki, mniam, no i pomaga.



milla77, skoro płukanie garda wodą z solą pomaga, to czemu nie porcja frytek z solą? :D babcia wychłodziła z takiego założenia, a z babcią się nie dyskutuje :)
kusicielka a próbowaliście tych tabletek do ssania z propolisem albo z miodem manuka? Czy tylko miodem się kurujecie?

Próbowałam, ale dla młodej za ostre w smaku, ale skuteczne są bardzo, mój m dwa dni na tabletkach manuka z propolisem i o bólu gardła.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]