Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Stella » 31 gru 2015, o 20:31

ciekawa jestem czy zgodzicie się ze mną w pewnej kwestii - otóż w takiej, że w obecnych czasach mimo bardzo dużego wachlarza dostępnych antykoncepcji duży odsetek młodzieży nie ma wogóle pojęcia o metodach zapobiegania ciąży albo może wiedzą ale trzeba jeszcze ją odpowiednio stosować. Szkoda, że nas rząd nie ma ustawy o tym aby lepiej edukować młodych ludzi w szkołach. My tam naszych nastolatków już powili uświadamiany bo chyba lepiej teraz niż z czasem jak będzie za późno.
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pam_ela » 7 sty 2016, o 16:37

Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Chociaz nie wiem jak to jest dokładnie teraz, ale za moich czasów lata 90 - gdzies w podstawówce były pierwsze podchody do tego - ale to bardziej aby uświadomic roznice miedzy dziewczynkami, a chlopakami, o okresie itp - a później cisza! Niby przygotoanie do zycia w rodzinie - ale prowadzone przez katechetkę, która mówiła, że sex tylko po slube i ogolnie sex to zło :p wiec wszystko albo sie dowiadywalo z neta jak ktos mial dostep albo po koleżańsku, ewentualnie z praktyki - ale to juz gorzej :P

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez pomaranczka » 11 sty 2016, o 20:03

wydaje mi się, że nie wiele się zmieniło od czasów kiedy ja chodziłam do szkoły. Tam jak pisze Pam_ela, zajęcia prowadzone przez katechetkę i bardziej wyglądały jak promowanie instytucji rodziny niż jakiekolwiek uświadamianie. W szkole cisza i mam wrażenie, że rodzice też nie bardzo reagują, bo temat wstydliwy, a przecież w szkole na pewno coś mówią. Błędne koło niestety :/

pomaranczka
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 13:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 22 sty 2016, o 21:26

Pam_ela napisał(a):Ja tabletek nie polecam, jest to duża dawka hormonów - dostaja sie do krwiobiegu i nie są obojetne na nasze organy jak chociażby wątroba. Wkłądka hormonalna działa miejscowo omijając wątrobę i ma mniejsza dawkę hormonów. Chyba widzę zdecydowanie więcej plusów za taką wkładką, nawet cena, która pozornie wydaje się być droga - to wcale nie taki duzy wydatek jak podliczy się ile rocznie wydaje sie na tabletki.


A mnie na przykład założenie wkładki zupełnie nie interesuje. I na przykład mojej szwagierce, która jest młoda, jeszcze nigdy nie stosowała żadnej antykoncepcji i nie rodziła, lekarz zalecił właśnie antykoncepcję doustną, a dokładnie Vibin mini. Mówiła nawet, że cera jej się zdecydowanie po nim poprawiła
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pam_ela » 26 sty 2016, o 15:29

Nie każdego musi interesować założenie wkładki :) ale warto znać alternatywy oraz wady i zalety konkretnych metod.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 29 sty 2016, o 00:18

to trzeba poczytac. To nic nie znaczy nawet jesli ich nie znasz. Sa to bardzo delikatne tabletki z hormonem podobnym do tego co znajduje sie w naszym organizmie. Ja po nich nie mam żadnych skutków ubocznych
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Małgosia123456 » 29 sty 2016, o 11:16

ja jakoś zle sie czulam po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, mialam bole glowy, brzucha, nie mialam ochoty na nic, a co dopiero kontakt seksualny z parnererem, probowalam roznych medykamentow i nic nie pomagalo, czy ktoras z Was tez kiedys cos takiego doswiadczyla?
Małgosia123456
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 sty 2016, o 11:12

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 29 sty 2016, o 14:56

To znaczy, że miałaś źle dobrane pigułki. Prawidłowo dobrane nie powodują takich zaburzeń. Czy lekarz robił Ci badania hormonalne przed przepisaniem tabsów?
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez anett » 30 sty 2016, o 18:03

Dziewczyny jakie macie skuteczne sposoby pamiętania o wzięciu tabletki.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 30 sty 2016, o 20:38

Ile osób tyle sposobów. Jak bierzesz pigułkę bez przerw, to wpadasz w rytm brania i w zasadzie nie zapominasz. Dla pewności można ustawić przypominajkę w telefonie albo skorzystać z jednej z aplikacji kobiecych dostępnych na telefon. Z takich popularnych mogę polecić Ci "Różowe lusterko" ze sklepu play. Darmowa jest i ma sporo różnych ciekawych funkcji. Co kto lubi, apki nie są złe.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Chilli » 30 sty 2016, o 21:06

Ja z różowym lusterkiem zaprzyjaźniłam się już na stałe. Fajnie, że ma dużo ciekawych informacji o samej antykoncepcji. Ja nigdy nie miałam takich dolegliwości jakie opisywała Małgosia. Konsultowałaś to z lekarzem? Od razu powinien zmienić Ci antykoncepcję :)
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez sanqi » 1 lut 2016, o 13:53

Kiedyś miałam podobne objawy i p. dr zmieniła mi tabletki, teraz jest wszystko dobrze. Muszą być prawidłowo dobrane. Co do sposobów na pamiętanie o tabletce, nastawiony budzik w telefonie. I wyrobić sobie nawyk, co wieczór w łóżku przypominać sobie, czy wzięłaś. Jak nie, to zawsze możesz jeszcze nadrobić :)
sanqi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 lut 2016, o 13:46

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez supełek » 2 lut 2016, o 14:07

Ja chyba też miałam źle dobrane tabletki, poza tym często zapominałam co było dla mnie stresem i udręką. Potem przeszłam na plastry i dobrze zrobiłam bo mam przez trzy tygodnie spokój po naklejeniu lisvy. Jest cieniutki, nie widać go w ogóle, jak dla mnie to duża wygoda.
supełek
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 4 lut 2016, o 19:43

Nie umiem zaufać plastrom, brudzą się szybko, wyglądają nieestetycznie, no i trzeba uważać w kąpieli. :/ Zdecydowanie jednak wolę pigułki. A zapominanie nie jest problemem, jak ustawisz przypominajkę w telefonie albo jakąś apkę z przypominajką, jak Różowe Lusterko, o którym tu pisały parę razy dziewczyny.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 4 lut 2016, o 23:24

anett napisał(a):Dziewczyny jakie macie skuteczne sposoby pamiętania o wzięciu tabletki.


Ja biorę Vibin w schemacie dawkowania 21+7, co oznacza, że biorę tabletki cały czas, co 28 dni nowe opakowanie: 21 dni przyjmowania leku i 7 dni placebo, czyli tabletek bez substancji czynnych. Codziennie o tej samej porze
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez supełek » 12 lut 2016, o 13:06

Agatka, jeśli obsypiesz plaster jakimś talkiem to nie będzie brudził skóry, a te cienkie prawie niewidoczne lisvy to już w ogóle nie ma do czego przyczepić się brud, one są całe przezroczyste i na dodatek okrągłe :)
supełek
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Demeter » 16 lut 2016, o 17:52

Co do plastrów to ja podziękuję. Właśnie byłam u lekarza kilka dni temu, bo zaczęła mnie strasznie swędzieć skóra pod nim i efekt: odstawić, zrobić badania i myślimy o czym innym. No i skoro już mam myśleć, to zajrzałam i poczytałam. Podoba mi się ta aplikacja, no bo w razie czego z moim roztrzepaniem muszę pomyśleć o czymś takim. Dziewczyny czy Różowe Lusterko jest dedykowane dla jakichś konkretnych pigułek?
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez supełek » 19 lut 2016, o 16:32

Pierwsze słyszę o czymś takim i chyba bym nie zaryzykowała. Lepiej poproś lekarza o te ze zmniejszoną ilością hormonów, one są dobrze tolerowane to może zmienisz zdanie.
supełek
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Demeter » 20 lut 2016, o 17:38

Za plastry już podziękuję, mam uczulenie na coś w nich umieszczane. Badania mam w normach na szczęście. Dostałam od mojego ginekologa receptę na Vibin i obowiązkowo mam stawić się za miesiąc na wizytę i po kolejny zestaw badań, na wszelki wypadek. To zaczynam przygodę z tabletkami. :)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 20 lut 2016, o 21:30

Demeter, jak sobie zainstalujesz Różowe Lusterko, to po prostu wybierasz typ tabletek: 21+7 albo 24+ 4 i ustawiasz. Co do uczulenia na plastry to słyszałam, że można być uczulonym na któryś ze składników, a czasem po prostu skóra jest tak wrażliwa, że nie wytrzymuje braku dostępu powietrza - w końcu chodzi się z nim non stop i powstają krostki albo odparzenia. Dobrze, że masz rozsądnego lekarza, bo badania to podstawa
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Demeter » 21 lut 2016, o 17:21

Ginekolog trafił mi się świetny, to muszę przyznać. Obowiązkowo raz do roku mam się stawić na cytologie, robić badania krwi. Nawet dostałam instrukcje badania piersi. Tabletki w systemie 21+7 to fajna sprawa, skończę jedno opakowanie i od razu zaczynam następne. Dobre rozwiązanie, bo nie muszę liczyć dni do następnego opakowania, co zmniejsza ryzyko pomyłki. :)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 22 lut 2016, o 22:36

Jeśli chodzi o badanie piersi, to mam fioła na tym punkcie już od kilku lat. Mniej więcej od lat trzech miewam takie nerwobóle - jak za długo żyję w stresie to mnie bolą piersi. A ponieważ niedaleko mojego miejsca zamieszkania przyjmuje onkolog od piersi (w ramach NFZ i to na dodatek bez kolejek) to regularnie do niego chodziłam, on mnie badał, robił USG i uspokajał, że wszystko jest ok. Aż tu nagle rok temu znalazłam guza. pognałam do niego z nadzieją, że mnie zbada i znów powie, że wszystko w porządku, a on mi na to, że są dwa guzy i trzeba zrobić pełną diagnostykę. Szczęśliwie mamografia wykazała guzy zwapnione, ale strachu się najadłam, teraz mam się sprawdzać co pół roku. Tak więc badajcie się dziewczyny, bo jeśli chodzi o piersi to możemy same wiele zrobić
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez anett » 24 lut 2016, o 10:28

Bibia napisał(a):
anett napisał(a):Dziewczyny jakie macie skuteczne sposoby pamiętania o wzięciu tabletki.


Ja biorę Vibin w schemacie dawkowania 21+7, co oznacza, że biorę tabletki cały czas, co 28 dni nowe opakowanie: 21 dni przyjmowania leku i 7 dni placebo, czyli tabletek bez substancji czynnych. Codziennie o tej samej porze



Branie tabletek bez robienia przerwy faktycznie może wyrobić nawyk. Myślę, że jest to dobra koncepcja :)
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pam_ela » 28 lut 2016, o 22:42

anett napisał(a):
Bibia napisał(a):
anett napisał(a):Dziewczyny jakie macie skuteczne sposoby pamiętania o wzięciu tabletki.


Ja biorę Vibin w schemacie dawkowania 21+7, co oznacza, że biorę tabletki cały czas, co 28 dni nowe opakowanie: 21 dni przyjmowania leku i 7 dni placebo, czyli tabletek bez substancji czynnych. Codziennie o tej samej porze



Branie tabletek bez robienia przerwy faktycznie może wyrobić nawyk. Myślę, że jest to dobra koncepcja :)


Może to i dobra koncpecja, bo można wyrobić sobie nawyk codziennego przyjmowania tabletek, ale ja jednak stawiałabym teraz na wygodę - przy wkładce hormonalnej nie trzeba pamiętać w ogole o braniu czegokolwiek :) i to mnie do niej przekonuje, bo ja bardzo zapominalska jestem :P

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez kocica » 4 mar 2016, o 08:29

ewentualnie zawsze można sobie ustawić przypomnienie w telefonie. :)
kocica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 12:37
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Maria45