Ciężka decyzja. Co zrobić??

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Ciężka decyzja. Co zrobić??

Postprzez Gabi.Zuzka1 » 2 sty 2016, o 16:40

Hej Dziewczyny. Piszę do was w bardzo ciężkiej sprawie, przynajmniej dla mnie ciężkiej. Wydaje mi się, że Wy najbardziej obiektywnie spojrzycie na sprawę i doradzicie co zrobić. A więc może wyjaśnię o co chodzi.
Na pewno możecie spojrzeć w moje dawne posty ale może skrócę szybko abyście nie latały po forum. A więc, wychowywała mnie babcie. Babcia zmarła 2 lata temu, dokładnie 3 dni po śmierci babci był rozwód rodziców- wina matki ( zdradzała ojca od początku). Po rozwodzie chwile z nią mieszkaliśmy( mam 2 młodszych braci 19 i 12 lat) jednak po chyba 6 miesiącach wybraliśmy tatę i to z nim chcieliśmy zamieszkać. Mama się wyprowadziła, wrócił tata. Oczywiście ojciec też nie jest bez winy, nigdy nie było go w domu, ciągle pracował a w weekendy jak zabierał nas na wycieczkę zazwyczaj kończyło się to kłótnią z matką i pretensjami, że za dużo pieniędzy poszło. Dlatego nie lubiłam rodzinnych wycieczek.
Muszę też dodać, że babcia do 15 roku mojego życia była alkoholiczką, dopiero kiedy byłam wystarczająco duża dałam jej ultimatum i przestała pić. Więc przez cały tej czas opiekowałam się i wychowywałam młodszych braci.
Teraz jestem w szczęśliwym związku już prawie 6 lat, oczywiście jak w każdym związku z małymi potknięciami ale zawsze wyprowadzonymi na prosto. :) No i zbliżam się do sedna sprawy. Z chłopakiem przez ostatni rok mieszkaliśmy u mnie z tym że codziennie też byliśmy u niego jednak teraz troszkę się komplikują sprawy. Ostatnimi czasy, w sumie to od paru miesięcy ojciec daje mi do zrozumienia, że jestem w domu zbędna, chłopaka to wkurza bo ani ojciec ani starszy brat nie szanują tego co robię. A zostałam sama w domu z 4 chłopami, psem i ogromnym domem do ogarnięcia w wieku (na razie) 21 lat. Teraz z chłopakiem śpimy co drugi dzień u mnie ja w ten czas sprzątam ewentualnie ugotuje,poprasuje, wypiorę itd., i tak co drugi dzień. Dzisiaj usłyszałam od ojca, że jestem zbędna i, że oni to sobie poradzą. Do tego dodał że przecież ja i tak tylko sobie "odkurzaczem przelecę". Zabolało mnie to a chłopaka wkurzyło (to mało powiedziane). Bo na prawdę robię tam wszystko, mimo, że nie muszę a odwdzięczają się brakiem szacunku. Całe życie poświęciłam bracią, teraz poświęcam się domowi i chciała bym w końcu ułożyć sobie życie po swojemu. Tylko tu mamy mały problem. Chłopak na tyle się zdenerwował że nie chce, żebym już tam jeździła, żebym zabrała rzeczy i przeprowadziłam się do niego. I tu jest mój problem. On jest kierowcą jest tylko w weekendy, mieszkała bym z jego mamą no i co 2 miesiące z jego tatą ( też kierowca). Głupio by mi było siedzieć samej z jego rodzicami. Ja codziennie biorę kąpiel, codziennie myję włosy, co tydzień robię pranie, itd. ja mimo wszytko jestem dla nich obca, na razie, po prostu czuła bym się niekomfortowo. Do tego ja mam prace przy komputerze, w domu, czyli jestem w domu cały czas.
Dla tego piszę do was jak wy to widzicie, co byście zrobiły w mojej sytuacji??
Avatar użytkownika
Gabi.Zuzka1
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 10:06

Re: Ciężka decyzja. Co zrobić??

Postprzez Lena_Adams » 7 sty 2016, o 17:08

A moze sprobujecie poszukac z facetem jakiegos mieszkanka. Chociaz kawalerki. Zawsze to lepiej samemu niz z rodzicami. Szkoda ze Twoj ojciec nie docenia Twojej pracy w domu
Avatar użytkownika
Lena_Adams
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Ciężka decyzja. Co zrobić??

Postprzez Kinga88 » 21 sty 2016, o 17:59

Rozumiem Twoją sytuację, to ze rodzina nie docenia poświęcenia, zobaczysz docenią jak tylko się wyprowadzisz teraz mają czysto, wszystko zadbane, ale to trzeba systematyczności, myśle że Twój chłopak zaproponował dobre rozwiązanie, początki są zawsze trudne ale może czas abyś pomyślała o sobie / o was. Pomysł z wynajęciem też bym przemyślała
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Ciężka decyzja. Co zrobić??

Postprzez D_lis » 26 sty 2016, o 13:48

Znajdźcie coś własnego i wyprowadźcie się.
D_lis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 sty 2016, o 13:46

Re: Ciężka decyzja. Co zrobić??

Postprzez martyśka36 » 27 sty 2016, o 22:25

Jeśli macie zamieszkać razem - to na pewno nie u rodziców chłopaka. Lepiej coś wynająć, a do rodziców na niedzielny obiad wpadać. W końcu jesteś dla nich całkowicie obcą osobą i nie muszą oni tolerować Twojej obecności jako domownika w ich domu.

http://www.allemeble.com/ - jak wygram w totka to poszaleję:)
martyśka36
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 sty 2016, o 21:11

Re: Ciężka decyzja. Co zrobić??

Postprzez metfach » 9 lut 2016, o 15:13

Dokładnie, lepiej idzie na swoje. Najmniejsze mieszkanie bez osób trzecich pozwoli Wam się dotrzeć.

metfach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 14:58

Re: Ciężka decyzja. Co zrobić??

Postprzez RoxanaT10 » 10 lut 2016, o 10:32

kazdy to powie samemu mieszkać i sie docierać
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Ciężka decyzja. Co zrobić??

Postprzez Demeter » 10 lut 2016, o 21:54

Zdecydowanie próbować iść na swoje. Nie wiem jacy są rodzice chłopaka, ale rozumiem skrępowanie jakie byś czuła będąc tam praktycznie 24h/dobę.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]