Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 16 lis 2015, o 12:51

No właśnie zyrtec jest raczej na alergie :)
Stella jak się czujesz na vibinie ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 16 lis 2015, o 18:18

Zyrtec jest na alergię, działa odczulająco. Jak ginekolog mógł zapisać lek, który daje alergolog? ja ja Twoim miejscu poszłam bym do innego lekarza, co do anty, to ja biorę vibin mini i też zanim zaczęłam je brać miałam inne i nie najlepiej się po nich czułam, warto zmieniać do tej chwili aż trafisz na swoje:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez anett » 21 lis 2015, o 22:02

Różowe lusterko - dzięki ściągnęłam... na razie się zaprzyjaźniamy, ale wydaje mi się, że zostanie ze mną na dłużej :)
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 22 lis 2015, o 20:22

darmowa, więc zawsze można zobaczyć, ale mało pamięci zajmuje, a się przydaje:) ostatnio dołożyli jeszcze nowe opcje:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez anett » 25 lis 2015, o 10:16

A jakie są te nowe opcje? Dopiero co zaczynam używać - nie mam więc porównania.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Chilli » 26 lis 2015, o 21:57

Na pewno jest opcja "zapomniałam tabletki" I wygląd jest fajniejszy :D Pierwsza opcja pozala nam szybko sprawdzić, co się dzieje w sytuacji gdy zdarzy się nam zapomnieć tabletki :)
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 3 gru 2015, o 12:15

O, nawet nie wiedziałam, że jakieś zmiany się pojawiły. Muszę sobie popatrzeć i zaktualizować. :)
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 6 gru 2015, o 18:10

Zapomniałam tabletki mówi krok po kroku co robić i jakie jest zagrożenie:) ta aplikacja jest dużo wygodniejsza niż budzik^^ a przy okazji... jak często chodzicie na wizytę kontrolną do ginekologa? słyszałam, że powinno się chodzić mniej więcej co pół roku? pilnujecie tego tak?:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 6 gru 2015, o 22:09

Ogólnie powinnaś się pojawić co jakiś czas na wizycie kontrolnej u ginekologa.
Niektórzy mówią, że co pół roku inni że wystarczy raz w roku.
W sumie dla swojego spokoju, czy też zdrowia, powinno się iść do lekarza.
Najlepiej by było też zrobić wtedy badania

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pam_ela » 7 gru 2015, o 21:21

Z tym zapominaniem nie ma żartów jeśli nie planuje się akurat ciąży - ale jest zawsze alternatywa - można pomyśleć o wkładce hormonalnej, tylko to raczej dla kobiet, które juz przynajmniej raz rodziły...

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez joolku » 9 gru 2015, o 15:25

ruti napisał(a):Zapomniałam tabletki mówi krok po kroku co robić i jakie jest zagrożenie:) ta aplikacja jest dużo wygodniejsza niż budzik^^ a przy okazji... jak często chodzicie na wizytę kontrolną do ginekologa? słyszałam, że powinno się chodzić mniej więcej co pół roku? pilnujecie tego tak?:)


przy tabletkach swoją panią doktor odwiedzam raz na dwa miesiące, po receptę. reszty ona dopilnowuje. zawsze mi mówi, że następnym razem robimy cytologię czy usg, bo minął rok od ostatniego badania.

Czasem maść na blizny nie wystarczy.
Avatar użytkownika
joolku
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 15:17

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 14 gru 2015, o 23:16

Pamela, no właśnie, teraz dużo dziewczyn i to młodych sięga po antykoncepcję hormonalną, jeszcze nie rodząc.
Wiec wkładka odpada.
Dlatego fajna apka, taka jak np wspominane różowe lusterko, jest fajną opcją.

Joolku, bo tak najłatwiej. Lekarz widzi, jakie badania i kiedy były robione

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Edith » 15 gru 2015, o 01:07

Tabletki mają jednak sporo skutków ubocznych, warto o tym pamiętać, bo wiele osób łyka je jakby to były cukierki. Nie, to nie są cukierki, ich przyjmowanie wiąże się z licznymi badaniami u lekarza i warto o tym pamiętać. Pozdrawiam wszystkich!
Edith
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 lis 2015, o 18:36

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pam_ela » 15 gru 2015, o 17:18

Hadassa napisał(a):Pamela, no właśnie, teraz dużo dziewczyn i to młodych sięga po antykoncepcję hormonalną, jeszcze nie rodząc.
Wiec wkładka odpada.
Dlatego fajna apka, taka jak np wspominane różowe lusterko, jest fajną opcją.

Joolku, bo tak najłatwiej. Lekarz widzi, jakie badania i kiedy były robione


A jednak pomyliłam się nieco, zasięgnęłam jak to się mówi języka i wkładki hormonalne mogą zakładać również kobiety, które wcześniej nie rodziły - pomyliło mi się ze spirala miedzianą, ta na pewno odpada w przypadku "nieródek". Natomiast wkładka hormonalna jak najbardziej nie stanowi żadnego problemu i moja ginekolog poleca chociażby Levosert taką wkładkę z hormonami na 3 lata.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 16 gru 2015, o 19:23

Dlatego wiele się teraz mówi o tym by jednak dostosować do swoich potrzeb.
Pytanie też na jak długo chcemy się decydować na antykoncepcję.
I co jest dla nas najwygodniejsze.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 16 gru 2015, o 21:42

nie no ja zdecydowanie tabletki i o innej nawet nie myślałam, akurat jeśli chodzi o recepty to mój pan ginekolog wypisuje tyle, że starczy mi na pół roku i tak mniej więcej chodzę na kontrole, właśnie z cytologią:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pam_ela » 17 gru 2015, o 10:14

ruti napisał(a):nie no ja zdecydowanie tabletki i o innej nawet nie myślałam, akurat jeśli chodzi o recepty to mój pan ginekolog wypisuje tyle, że starczy mi na pół roku i tak mniej więcej chodzę na kontrole, właśnie z cytologią:)


A robiłaś badania zanim zdecydowałaś się na tabletki i czy teraz też robisz je regularnie? Ja niestety przez tabletki miałam problem z wątrobą - lekarz przepisywał mi je bez żadnych badań. Po 3 latach przyjmowania odkryłam, że mam wątrobę w koszmarnym stanie i to na 99% przez tabletki, bo one przechodzą przez wątrobę. Zmieniłam na krążki dopochwowe, które omijają wątrobę, przepisałam się do innego ginekologa i jestem pod stałą kontrolą. Obecnie nie stosuję antykoncepcji, bo staram się o dziecko, ale po moich przejściach z antykoncepcja hormonalna jeśli miałabym do jakiejś wrócić, to w tym momencie chyba zdecydowałabym się na wkładkę hormonalną. Moja siostra teraz ma wkładkę i bardzo sobie chwali.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 21 gru 2015, o 18:03

o kurcze, to niezbyt fajnie, ja robiłam badania na poziom hormonów przed pierwszą wizytą, próby wątrobowe co pół roku, ale to też kwestia organizmu, mnie tabletki odpowiadają i na razie ich nie zmienię, ale mimo, że nic się nie dzieje, dalej regularnie robię badania i kontrole:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pam_ela » 22 gru 2015, o 23:46

Ja tabletek nie polecam, jest to duża dawka hormonów - dostaja sie do krwiobiegu i nie są obojetne na nasze organy jak chociażby wątroba. Wkłądka hormonalna działa miejscowo omijając wątrobę i ma mniejsza dawkę hormonów. Chyba widzę zdecydowanie więcej plusów za taką wkładką, nawet cena, która pozornie wydaje się być droga - to wcale nie taki duzy wydatek jak podliczy się ile rocznie wydaje sie na tabletki.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 27 gru 2015, o 15:54

Jednak dla wielu osób to jest zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.
W każdym momencie można przestać łykać pigułki, ale też wspomagają inne kobiece dolegliwości.
Czy też pomagają przy bolących, bądź nieregularnych okresach.
A tu chyba wkładka nam nie pomoże.
A jeżeli regularnie chodzimy do lekarza i sie badamy, to nie widzę przeciwskazań

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 27 gru 2015, o 19:15

jest teraz tak wiele różnych tabletek z różnym przeznaczeniem, np. moja siostra bierze limetic, specjalnie dla kobiet po ciąży, takie O.o. początkowo byłam w szoku, ale potem jak zaczęłam czytać to jest wiele i wiele z konkretnym przeznaczeniem:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez anett » 30 gru 2015, o 10:57

ruti napisał(a):jest teraz tak wiele różnych tabletek z różnym przeznaczeniem, np. moja siostra bierze limetic, specjalnie dla kobiet po ciąży, takie O.o. początkowo byłam w szoku, ale potem jak zaczęłam czytać to jest wiele i wiele z konkretnym przeznaczeniem:)



Dobrze, że są tabltki dla kobie, które niedawno urodziły i karmią piersią. Wiele kobiet zachodzi w kolejną ciąże w niedługim okresie po poprzedniej, nie zawsze do końca świadomie. A w momencie, kiedy może stosować antykoncepcję i normalnie karmić piersią zawsze jest to większy spokój ducha.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Stella » 30 gru 2015, o 20:40

Hadassa napisał(a):Stella jak się czujesz na vibinie ?

Po nim naprawdę nic mi nie dolega. Poprzednie tabletki kojarzę tylko z zawrotami głowy i brakiem ochoty na sex. A teraz mój mąż nie ma na co narzekać :P
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Chilli » 30 gru 2015, o 22:39

Dla mnie brak ochoty na seks, czyli spadek libido był najgorszy. A przecież wystarczy zmienić tabletki :) Vibin również biorę i bardzo dobrze się czuję przy tych tabletkach
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pam_ela » 31 gru 2015, o 18:31

anett napisał(a):
ruti napisał(a):jest teraz tak wiele różnych tabletek z różnym przeznaczeniem, np. moja siostra bierze limetic, specjalnie dla kobiet po ciąży, takie O.o. początkowo byłam w szoku, ale potem jak zaczęłam czytać to jest wiele i wiele z konkretnym przeznaczeniem:)



Dobrze, że są tabltki dla kobie, które niedawno urodziły i karmią piersią. Wiele kobiet zachodzi w kolejną ciąże w niedługim okresie po poprzedniej, nie zawsze do końca świadomie. A w momencie, kiedy może stosować antykoncepcję i normalnie karmić piersią zawsze jest to większy spokój ducha.


Ja do końca nie jestem jednak przekonana do tabletek podczas karmienia piersią - jakby nie patrzeć te hormony przedostają się do naszego organizmu.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]