Praca za granicą

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Praca za granicą

Postprzez pirouette » 16 sie 2012, o 09:37

trafiła mi się okazja wyjazdu za granicę z agencją Eurokontakt z wrocławia. wszystko wygląda okej, praca ma być w Austrii. chciałabym się jednak dowiedzieć czegoś więcej o tej agencji? słyszałam, że jest w porządku, ale zawsze warto spytać na forum :) czy któraś z was wyjeżdżała kiedyś z nimi do pracy?
pirouette
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 10:24

Re: Praca za granicą

Postprzez Lidka » 16 sie 2012, o 12:44

Ja się zastanawiam właśnie czy nie jechać do Niemiec do pracy jako opiekunka nad osobą starszą. Jestem już długo bez pracy i powoli mam dość, bo albo nie ma pracy żadnej, a jak już jest, to płaca jest po prostu poniżająca. Czytałam ostatnio, że jest zapotrzebowanie i Niemcy dobrze płacą polskim opiekunkom. Do jakiej pracy chcesz jechać? Tzn. co chcesz robić za granicą? Czy ta firma organizuje prace dla opiekunek także?
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: Praca za granicą

Postprzez Agnisia » 26 sie 2012, o 21:43

Witam Was serdecznie, czytam z zaciekawieniem, bo bardzo chciałabym wyjechać gdzieś gdzie dzięki pracy mogłabym podreperować budżet domowy. Widzę że w postach od Was również pełno obaw co do bezpieczeństwa pracy itd, itp, może są wśród nas takie które gdzieś już pracowały i maja sprawdzone miejsca. POMÓŻMY SOBIE KOBIETY NAWZAJEM
Agnisia
 

Re: Praca za granicą

Postprzez pirouette » 27 sie 2012, o 14:21

a Agnisia Ty chcesz gdzieś za granicę wyjechać do pracy? bo nie zrozumiałam ;)
pirouette
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 10:24

Re: Praca za granicą

Postprzez baba » 12 wrz 2012, o 14:48

Lidka napisał(a):Ja się zastanawiam właśnie czy nie jechać do Niemiec do pracy jako opiekunka nad osobą starszą. Jestem już długo bez pracy i powoli mam dość, bo albo nie ma pracy żadnej, a jak już jest, to płaca jest po prostu poniżająca. Czytałam ostatnio, że jest zapotrzebowanie i Niemcy dobrze płacą polskim opiekunkom. Do jakiej pracy chcesz jechać? Tzn. co chcesz robić za granicą? Czy ta firma organizuje prace dla opiekunek także?


Wiesz co, dobrze jest porozmawiać z innymi opiekunkami co i jak. Na opiekunki-forum.pl na pewno Ci udzielą jakiś cennych wskazówek. Tam są same miłe dziewczyny :girlactive Można się u nich czuć jak w :family
baba
 

Re: Praca za granicą

Postprzez roma10 » 3 lis 2012, o 20:52

Ciekawy wątek. Też zastanawiam się ogólnie nad pracą za granicą. Myślę, że cały czas np.: w Wielkiej Brytanii jest dużo łatwiej funkcjonować niż w Polsce i to chyba jeszcze długo nie ulegnie zmianie. A przecież finanse są ważne.

Ostatnio edytowano 11 lis 2013, o 21:13 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum i nie spamować.
roma10
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 21:48

Re: Praca za granicą

Postprzez qiqolina » 7 lis 2012, o 19:34

Chyba każdy od czasu do czasu myśli o tym, żeby wyjechać za granicę, jednak ciężko zostawić swoje dotychczasowe życie dla kasy...

"Nie macie pojęcia, jak kiepskie mam o sobie zdanie i jak mało na nie zasługuję" W.S. Gilbert
Avatar użytkownika
qiqolina
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 14:20

Re: Praca za granicą

Postprzez Singielka » 8 lis 2012, o 11:55

Praca za granicą praktycznie zawsze jest bardziej opłacalna. Odnośnie pośrednictw pracy to tak naprawdę na każde znajdziesz złe opinie, ile ludzi-tyle opinii, z tym,że więcej osób się wypowiada kiedy coś im nie pasuje, niestety. Dlatego staram się za bardzo nie zagłębiać w opinie bowiem z 10 zadowolonych a 1 napiszę, zaś w przypadku negatywnych opinii całe10 osób wyrazi swoje zdanie .
Singielka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lis 2012, o 11:49

Re: Praca za granicą

Postprzez nitka12 » 7 kwi 2013, o 20:52

hej
Ja przez 2 lata nie mogę znaleźć pracy .Postanowiłam wyjechać do Anglii. Mam już nagrana prace. Parę dni temu znalazłam fajny artykuł potrzebuja 1600 pracowników. Macie tutaj link .Zadzwoniłam i mam mieć spotkanie

Pozdrawiam :fallinlove
nitka12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 20:49

Re: Praca za granicą

Postprzez kachna » 8 kwi 2013, o 14:15

Hej Dziewczyny.
Jestem tu pierwszy raz, ale mam nadzieję, ze nie ostatni.
Pracowałam w Niemczech przy opiece starszych osób i powiem Wam moje Drogie, że to cholernie ciężki chleb.
Na początku myślałam, ze to pestka, jednak prawda okazała się zupełnie inna.
Oczywiście są różni pacjenci i różne ich rodziny, ale niestety częściej się okazuję, że to strasznie sfrustrowane babcie które mają spore majątki po mężach i opiekunki poleczki traktują jak śmieci. Wymagają abyśmy były nie tylko opiekunkami ale także wykonywały non stop jakieś czynności typu porządki w garażach, przenoszenie mebli z pokoju do pokoju itp.
Generalnie wszystko byle tylko nie móc sobie usiąść.
Bywają także naprawdę kochane babcie i dziadkowie, który oddali by Ci całe serce za to że im pomagasz i tylko takich Wam życzę.
kachna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:01

Re: Praca za granicą

Postprzez ola.nowik » 10 kwi 2013, o 12:32

szczerze to pierwszy raz słyszę o tej firmie. Korzystając z okazji chciałam polecić szkolenia dla nauczycieli dla Rad Pedagogicznych , które są jedną z najbardziej efektywnych form szkoleniowych proponowanych przez Instytut Szkoleniowy GoWork.pl. W wyznaczonym terminie organizują szkolenia dla grupy liczącej do 35 uczestników. Szkolenie Rady Pedagogicznej odbywa się we wskazanym przez nas miejscu, zazwyczaj jest to szkoła, w której pracują nauczyciele należący do Rady Pedagogicznej. Instytut Szkoleniowy GoWork świadczy usługi na najwyższym poziomie- trenerzy prowadzący szkolenia są doświadczonymi i wykwalifikowanymi osobami, prowadzącymi bardzo profesjonalnie przygotowane szkolenia.
Zgłoszenie jest bardzo proste :
Szkolenie otwarte skierowane jest do placówek, które dbają o rozwój swoich pracowników lub też do indywidualnych Klientów pragnących podwyższać swoje kwalifikacje. Wystarczy wybrać interesujący temat oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy, a koordynator szkolenia przedstawi szczegółowy harmonogram oraz udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania.

Ostatnio edytowano 11 lis 2013, o 21:12 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Spam
ola.nowik
 

Re: Praca za granicą

Postprzez nosleep » 23 sty 2015, o 10:25

Ja zadzwoniłam na infolinię SPAM - za min połączenia kasują 4zł, ale w sumie się opłąca, bo konsultant zadaje Ci serię pytań i sam pisze CV a potem tłumaczy na jeżyk norweski za to juz nie płacimy i to CV wrzuca na stronę gdzie pracodawcy z Norwegii poszukują pracowników

Ostatnio edytowano 28 sty 2015, o 13:54 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

nosleep
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 sty 2014, o 21:13

Re: Praca za granicą

Postprzez sandi » 26 sty 2015, o 14:25

Od dłuższego czasu myślę o pracy w Norwegii w charakterze opiekunki do dzieci. Przed wyjazdem chciałabym jednak nauczyć się języka i zdobyć nieco więcej doświadczenia. Kontakt z małymi dziećmi mam bardzo dobry, niebawem kończę studia. Na pewno będzie potrzebny mi jakiś kurs, który podniesie moje kwalifikacje. Chętnie bym w niego zainwestowała, jeśli tylko miałabym pewność, że dostanę dobrą pracę.

sandi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:20

Re: Praca za granicą

Postprzez chiaramanzoni » 2 lut 2015, o 14:13

z agencją chyba zawsze bezpieczniej tak czy siak, niż na własną rękę? tak mi się wydaje. ja akurat słyszałam o innej, załatwiają robotę i w kraju i w zagranicą. zależy jakie języki znacie i co wam odpowiada, dla mnie byli idealni bo jestem francuskojęzyczna, a praca jest przeważnie belgia/francja, dla kobiet gastronomia, hotelarstwo to takie ok zajęcia myślę na zagraniczną pracę tymczasową no i kasa też niezła (napiwki!) powodzenia:)
chiaramanzoni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 11:09

Re: Praca za granicą

Postprzez nahhif » 2 lut 2015, o 19:00

Tak. Pod warunkiem, że w dłuższej perspektywie myślimy o własnym biznesie np. budowie domu i wynajmowaniu kilku mieszkań.

nahhif
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 lut 2015, o 13:03

Re: Praca za granicą

Postprzez denira » 17 mar 2015, o 18:31

W tym roku za granicą będę pracować po raz pierwszy. Zarobione pieniądze przeznaczę na studia. Za rok na pewno wyjadę kolejny raz. Nie chce aby utrzymywali mnie rodzice.

denira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 10:28

Re: Praca za granicą

Postprzez Czarna » 18 mar 2015, o 00:43

denira napisał(a):Za rok na pewno wyjadę kolejny raz.

Skąd ta pewność, skoro dopiero pierwszy raz wyjedziesz?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Praca za granicą

Postprzez monian » 18 maja 2015, o 17:27

Na pewno wyjazd za granicę nie jest rozwiązaniem dla każdego. Tęsknota za rodziną potrafi poważnie dać się we znaki... Nie mówiąc już o tym, że nie zawsze praca odpowiada naszym wyobrażeniom i kwalifikacjom...

monian
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 maja 2015, o 17:02

Re: Praca za granicą

Postprzez gambiona » 15 cze 2015, o 21:18

No niestety tak bywa... dlatego praca za granica jest czesto praca czasowa... jedzie sie po prostu zarobic, na kilka miesięcy a potem z powrotem z kasiorką:)
gambiona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 21:05

Re: Praca za granicą

Postprzez Kalinia » 24 paź 2015, o 23:10

Przeszło mi przez głowę aby wyjechać do pracy za granicą ale jeszcze się nie zdecydowałam.

Kalinia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 23:05

Re: Praca za granicą

Postprzez ola_m » 24 lis 2015, o 22:13

Taki wyjazd za granice do pracy to bardzo fajna sprawa, ja sama byłam juz dwa razy jako opiekunka osob starszych w niemczech z firmy EJ JOB. Praca lekka, dobrze placili no i udalo sie odlozyc sporo pieniedzy, wiec ogolnie polecam
ola_m
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lis 2015, o 16:38

Re: Praca za granicą

Postprzez *Marta* » 29 lis 2015, o 01:20

Praca za granica daje duzo wieksze mozliwosci oczywiscie kiedy w Polsce nie mamy duzych zarobkow :) Najwiekszy plus to oczywiscie jest nadal to iz zarobione pieniazki mnozymy razy 4 plus mozemy zobaczyc jak zyja inni , nabrac dystansu do rzeczywistosci w Polsce .Mysle ze to bardzo dobre doswaidczenie :) Ja osobiscie nadal w nim trwam :)
*Marta*
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 lis 2015, o 01:07

Re: Praca za granicą

Postprzez Pomartts » 2 mar 2016, o 15:18

Ja tez pracowalem za granica podczas wakacji i mysle, ze to najlepszy sposob, zeby sobie dorobic, lepiej poznac jezyk i nabrac dystansu do wszystkiego ;) Takze polecam wszystkim niezdecydowanym, zeby pojechali i sprawdzili jak to jest. Pozdrawiam
Pomartts
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 mar 2016, o 15:12

Re: Praca za granicą

Postprzez michalik » 21 mar 2016, o 14:26

Na pewno praca za granicą nie jest dla każdego - część osób po prostu nie poradzi sobie psychicznie z tęsknotą za rodziną.

michalik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 14:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]