Emigranci z afryki w UE

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Emigranci z afryki w UE

Postprzez Snajper » 3 wrz 2015, o 11:40

Jestem ciekaw waszego zdanie na ten problem

"Od 2000 r. blisko 1,2 mln uchodźców ruszyło do Europy drogą lądową i morską. Kolejne kilka milionów dostało się do UE na podrobionych paszportach lub nie wyjechało z niej po wygaśnięciu wiz.

Fala uchodźców osiągnęła rozmiar zagrażający politycznej stabilności UE. Pod naporem migracji chwieje się strefa Schengen. Na granice wracają kontrole. Komisja Europejska zaproponowała w maju, by kraje członkowskie w ciągu dwóch lat podzieliły między siebie 40 tys. imigrantów z Syrii i Erytrei uciekających przed prześladowaniami, wojną i śmiercią. Propozycja obowiązkowych kwot napotkała sprzeciw części państw, głównie "nowej Europy". Wśród oponentów jest Polska, na którą przypada 2659 osób." GW

To są dane sprzed miesiąca, a skala emigracji do UE rośnie lawinowo.

Mój znajomy który często do Anglii, opowiadał mi jak w czasie ostatniego transportu emigranci pocięli mu plandekę na naczepie, a potem splądrowali zawartość (obuwie). Próbował zareagować, ale wtedy zaatakowało go kilkunastu emigrantów, więc we dwu nie mieli szansy. Zamknęli się w kabinie i odjechali. Policja nie zareagowała, bo to byłoby politycznie niepoprawne. Szczerze się przyznam, że ja mam mieszane uczucia co do emigrantów.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez BlackWolf » 19 wrz 2015, o 12:48

Szczerze -nie mam nic do osób z innych krajów, którzy emigrują czy też imigrują. Oczywiście jeśli nie są zagrożeniem dla innych.
Sama mieszkam poza Polską, ale z innych zupełnie powód niż ''kasa'' czy cokolwiek takiego.
Jednak... Co do Twojego znajomego z Anglii -to niestety, ale dzieje się tak bardzo często. Różne sytuacje, różne okoliczności a o jedno chodzi. Największy chyba problem w UK stanowią muzułmani. I chyba nie jest to zaskakujące.
Przyznam, że spotykam ich praktycznie na każdym kroku i nie da się z nimi spokojnie żyć. Nie chodzi już o żadne uprzedzenie, ale o sposób ich bycia, życia itd. Nawet w codziennych, zwykłych przypadkach bywa nieprzyjemnie. Nie podporządkowują się do kraju, w którym osiedlili się -to kraj ma podporządkować się do nich. Tak dokładnie zachowują się. Czy to na ulicy, w sklepach czy w innych okolicznościach. Tacy właśnie są.
Ja np. mam obawy przechodząc obok nich. Czy też spotykając ich gdziekolwiek a to nieuniknione. Zaczynają się zaczepki, nachalność a ci mężczyźni słyną z agresywności itd. Nie reaguję, nawet na nich nie spoglądam, ale nie czuję się bezpiecznie. Kobiety zaś są perfidne i zachowują się jakby każdy chodnik, po którym stąpają był ich własnością. Nie tolerują innych i z innymi również nie liczą się. Powód? Bo nie jesteś muzułmaninem czy muzułmanką. Czy to dziecko czy starsza osoba -traktują wszystkich jak śmieci lub powietrze. Dosłownie.
Możesz zwrócić takiej kobiecie uwagę, to Cię zlekceważy. Odezwiesz się drugi raz -rozdrażnisz ją.
Jeden z wielu przykładów, z którymi się spotkam:
Na przejściu stoją muzułmanki z dziećmi a za nimi dochodzą inni ludzie. Zatrzymuje się samochód, w którym za kierownicą siedzi również muzułmanin. One przechodzą, chce przejść reszta ludzi -samochód rusza. I nieważne czy wjechałby w kogoś czy nie. Swój swojego przepuści a resztę mogłby rozjechać. I nawet nie zerknie w Twoją stronę -dla nich jesteś zbędny lub zbędna. To chore.
Dlaczego akuratnich ich wymieniłam? Bo mieszkam w tzw. zbiorowisku różnych nacji i jakoś z innymi nie ma żadnego problemu. W ogóle.
I tak ma wyglądać Polska??
Bo to, co dzieje się ostatnimi czasy jest po prostu przerażające. I ponownie -muzułmani stanowią problem. Jeszcze żeby to byli ludzie nie zagrażający innej nacji -to ok. Ale nie oszukujmy się -ta plaga, która napiera na UE nie jest przypadkowa. I na pewno religia muzułmańska z chrześcijańską nie jest w stanie być zgodna. Dlaczego nie ''wysypią się'' do Japonii, do Chin czy gdziekolwiek indziej? Przecież Japonia jest nabardziej rozwiniętym krajem pod względem technologii i niczego jej nie brakuje. Bo buddyzm im nie zagraża, to nas nienawidzą.
Poza tym -uciekający przed śmiercią itd.? A czy ktoś w ogóle porównał ilość kobiet i dzieci do ilości ''uciekających przed śmiercią'' mężczyzn? Bo z tego co wiadomo, to kobiet z dziećmi jest niewiele a na taką liczbę rzekomo oszacowaną -są to głównie mężczyźni. Zdrowi, sprawni fizycznie.
Więc przed czym uciekają? Raczej należałoby zadać sobie pytanie ''w jakim celu'', bo na pewno nie chodzi o lepsze życie.
Cieszę się, że powstają manifestacje w Polsce przeciwko imigrantom. I cieszę się, że pod tym względem Polacy walczą o swoje -nawet z Rządem.
Bo do nas nie napływają ludzie biedni i poszkodowani, którzy potrafią podporządkować się czy żyć w zgodzie. Oni podporzadkowani są jedynie Allahowi. I to idzie odczuć ich nienawiść, pogardę i agresję nawet będąc w innym zupełnie kraju i żyjąc wśród nich.
Poza tym -dlaczego oni mają mieć lepsze prawa od Polaków na polskiej ziemi? Przeciętny Polak trudzi się, aby uzyskać mieszkanie a takiemu uchodźcowi przydzielą je z góry? Przeciętny Polak zarabia 1200zł i z tego ledwo utrzymuje rodzinę. Renty są obniżane, emerytury też a taki uchodzieć dostanie 12tys zł na rodzinę? Na litość boską...
I kto im za to zapłaci? Rząd? Z czego? Polaków mają w d... a nagle wrogowi do d... wejdą? No tak, obywatele będą łożyć na muzułmańskie rodziny. Ze swojej własnej kasy, bo na pewno znajdzie się kolejny ''niby powód'' do obcięcia kolejny raz funduszy. Bo z czegoś karmić ich będą musieli.

Mam nadzieję, że Polska nie stanie się drugą Anglią czy nie daj Boże Szkocją. We Włoszech w zasadzie dzieje się to samo.
I co zadziwiające jest : ludzie, ten cały Rząd nie tylko w Polsce, ale praktycznie na świecie -nagle wszyscy są ślepi, mają amnezję.
Zanim na Włochy naparła pierwsza plaga ''uchodźców'' -muzułmani zagrozili Włochom, że żaden obywatel nie będzie się czuć bezpiecznie we własny, domu. A co stało się po deklaracji isis? Papież kazał ''przyjąć braci'', więc Włosi przyjęli. Podobnie zagrozili Niemcom. A teraz Niemcy naciskają na Polskę, abyśmy przyjęli resztę tej muzułmańskiej plagi? Brak słów...

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez kartka » 21 wrz 2015, o 16:51

Historie o imigrantach z krajów muzułmańskich można mnożyć, więc krótko:
Jeśli ktoś z góry deklaruje, że nie zamierza się asymilować, podporządkowywać a wręcz przeciwnie - zamierza narzucać własną religię i poglądy, to ja się zastanawiam, kto przy zdrowych zmysłach byłby "za" przyjęciem takiego imigranta? Nic, kompletnie NIC, nie przemawia za tym, żeby ich przyjmować. Drugiemu człowiekowi trzeba pomagać, tylko w przypadku tych imigrantów nie o pomoc chodzi.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez BlackWolf » 22 wrz 2015, o 17:50

Dokładnie... Ja się dziwię czasami kto do cholery tych ludzi za sznurki pociąga? Bo jakim tumanem trzeba być na taką skalę, aby w ogóle zgadzać się na takie coś -zwłaszcza po deklaracjach isis? Może Kopacz sama przygarnie sobie taką muzułmańską rodzinkę, która ściągnie kolejną muzułmańską rodzinkę a tamta rodzinka następną (bo takie przysługuje im prawo) i sama będzie z własnej kieszeni ich opłacać? Dopóki jej nie poczęstują maczetą lub bombką. Skoro tak bardzo tego chce.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez Snajper » 22 wrz 2015, o 23:20

Mnie osobiście zastanawiają dwie rzeczy.

1) Uciekam przed wojną - co robię w pierwszej kolejności ? Zabieram swoją żonę i dzieci. Jeśli nie mam pieniędzy, i możliwości aby wszyscy uciekli, ja zostaję a wysyłam swoja rodzinę. Ważne, że moja zona i dzieci będą bezpieczne. Spróbuję uciec, ale jeśli mi się nie uda, trudno. - Z tego co widać i wiadomo 70 % emigrantów to młodzi mężczyźni - dlaczego ? Nie rozumiem.

2) Uciekam przed wojną. Dostaję się do pierwszego spokojnego państwa ( w sumie nielegalnie). Zostaję tam. Stworzono obóz - w porządku. Czekam, aż mnie zarejestrują, powiedzą co dalej, gdzieś skierują. Mam co jeść, mam schronienie - przecież o to mi chodziło. Nie demoluję otoczenia, nie biję się z policją - bo ja chciałbym dostać się kilka państw dalej. To kolejna rzecz której nie rozumiem w zachowaniu emigrantów.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez BlackWolf » 23 wrz 2015, o 12:59

I to jest właśnie nie tyle co śmieszne a przerażające, że normalny obywatel myśli, widzi problem a ci, którzy mają władzę, mogą cokolwiek zrobić, zapobiec tej pladze -nie widzą nic. Ja wiedziałam, że Polską rządzą debile, ale aż tak...?

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez laelia » 23 wrz 2015, o 21:13

Reporter niemieckiego Die Zeit opublikował na Twitterze mapkę, którą imigranci otrzymują na wyspie Kos. Zgodnie z nowymi wytycznymi uchodźcy mają się kierować do Niemiec przez Polskę.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez Snajper » 23 wrz 2015, o 22:59

Czyli będziemy mogli przekonać się jak nasze władze przygotowane są do takiej sytuacji. Deklarują, że wszystko jest pod kontrolą, ale zobaczymy. Moim zdaniem jak zwykle nowa sytuacja (jeśli do niej dojdzie) przerośnie ich tak samo jak wszystko dotąd.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez Carlain » 24 lis 2015, o 13:03

żyjemy w "demokratycznym" kraju, skoro rząd nie potrafi podjąć właściwej decyzji lub podejmuje złą to powinien posłuchać co mówi nasze całe społeczeństwo. z jakiegoś powodu tak się sprzeciwiamy, w przypadku Ukraińców nie byliśmy tak negatywnie nastawieni to powinno dać rządowi do myślenia (jak sami nie widzą problemu i zagrożenia).
a fakt, że proponuje się im takie warunki, gdzie Polskie rodziny, dzieci, żyją w tragicznych warunkach, a pomoc dostają taką, że tylko ręce opadają...
Carlain
 

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez renna » 30 sty 2017, o 20:42

No niestety, nie jest to takie biało-czarne jak by się mogło na pozór wydawać. Czas pokaże, co było słuszne..

renna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 sty 2017, o 20:22

Re: Emigranci z afryki w UE

Postprzez Jaśmin » 11 lut 2017, o 02:38

Ja jestem bardzo daleka od tego, aby szufladkować ludzi na podstawie religii czy pochodzenia hmm...

Uważam, że powinno się przyjmować wszystkich ale nie na hurra i nie byle jak. No i PRZEDE WSZYSTKIM, dobry obyczaj nakazuje, że jeśli dostaje się pomoc to należy się być za nią wdzięcznym. Jeśli ktoś wybrzydza, nie szanuje kraju, który mu udzielił pomocy, awanturuje się i tak dalej to kop w dupę i z powrotem do siebie. Niech przyjeżdżają na tych samych prawach co jakikolwiek inny imigrant, niech dostaną zasiłek, ale taki, który jest tylko na 3 miesiące i w tym czasie trzeba ruszyć tyłek do pracy. Niech dostaną mieszkanie na kredyt, który będą musieć zacząć spłacać po jakimś czasie. I zero tolerancji dla robienia rozrób, kradzieży i tak dalej - w takim wypadku wydalenie z kraju natychmiastowe. Pomoc, ale nie przyzwyczajanie nikogo, że dostaje coś za darmo i może mieć roszczeniową postawę. Nie mamy obowiązku pomagać, pomagamy bo chcemy i jeśli ktoś to potrafi uszanować to witamy u nas ale jeśli ktoś uważa, że coś mu się należy albo zaczyna wybrzydzać to zawsze może wrócić do siebie.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]