Wasz samochód

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Wasz samochód

Postprzez Ona1988 » 8 sie 2015, o 12:13

W jaki sposób dbacie o swoje 4 kółka??

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Wasz samochód

Postprzez minotka » 9 sie 2015, o 20:07

Ja to jedynie dbam o szyby o resztę to już moja połówka dba. A ponieważ lubię mieć szyby czyste, to podjechałam do serwisu i nałożyli mi powłokę hydrofobową. Brud lekko schodzi zimą lód również. Szyby mam zawsze czyste .
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Wasz samochód

Postprzez Rey » 9 sie 2015, o 20:22

Co za temat... Myjesz szyby? No fajnie, ale ważniejsze jest jednak dbanie by był mechaniszcznie sprawny, a sprzątnia chyba facetom wychodzi lepiej niż kobietom, często tak widzę przynjamniej.. ;)
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Wasz samochód

Postprzez Matylda80 » 9 sie 2015, o 23:03

Ja tam nie sprzątam nigdy mi się nie chce wole podjechać na myjnie ale mój chłopak taką powłokę sobie nakłada.
Matylda80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 16:07

Re: Wasz samochód

Postprzez Lesia » 10 sie 2015, o 00:11

Na myjnię podjeżdżam dość często bo lubię czyste auto.
Lesia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 sie 2015, o 00:06

Re: Wasz samochód

Postprzez minotka » 10 sie 2015, o 16:35

Rey napisał(a):Co za temat... Myjesz szyby? No fajnie, ale ważniejsze jest jednak dbanie by był mechaniszcznie sprawny, a sprzątnia chyba facetom wychodzi lepiej niż kobietom, często tak widzę przynjamniej.. ;)


Myje to może za dużo powiedziane, to powłoka powoduje że wystarczy przetrzeć wilgotna szmatką.
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Wasz samochód

Postprzez Hadassa » 11 sie 2015, o 17:14

A to temat o dbaniu o samochod czy spam powloki?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wasz samochód

Postprzez lama1980 » 13 sie 2015, o 07:18

Facet musi mieć czyste i sprawne auto. Jak nie jeździmy po drogach polnych to myję go co 2 tygodnie.
lama1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 10:31

Re: Wasz samochód

Postprzez PaniAnna » 23 sie 2015, o 18:33

Wymieniam płyny oleje, garażuje i dbam o prządek w środku, nie wyobrażam sobie jezdzić brudnym samochodem.
PaniAnna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 sie 2015, o 18:30

Re: Wasz samochód

Postprzez Ona1988 » 3 wrz 2015, o 15:00

z tego co się orientuje to taka powłoka nie lubi aktywnej piany.
A wracając do tematu jak zdam o samochód. To ja jestem od względów estetycznych a mój facet od mechanicznych. Jak coś jest nie tak to udaje się do zaprzyjaźnionego mechanika i razem naprawiają samochód.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Wasz samochód

Postprzez Woli » 10 wrz 2015, o 18:50

Poziom płynu hamulcowego oraz w chłodnicy, poziom oleju, mycie, odkurzanie
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Wasz samochód

Postprzez Samosia » 11 wrz 2015, o 09:51

Właśnie planuję pranie tapicerki bo dzieci ją trochę 'zabrudziły'......
Samosia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 wrz 2015, o 10:46

Re: Wasz samochód

Postprzez milla77 » 25 wrz 2015, o 11:37

Robi regularne przeglądy, sprzątam, co jakiś czas mąż robi dolewkę ceramizera, teraz przed zimą będziemy wymieniać olej i będzie dolewał
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Wasz samochód

Postprzez Izabelka » 25 wrz 2015, o 16:09

tankuje i to wystarczy ;) co weekend daję je swojemu facetowi i wraca czyste :D
a tak poważnie, to jedynie sprzątam w nim, bo ważniejsze rzeczy robi moj facet lub mechanik,:)
Izabelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 12:41

Re: Wasz samochód

Postprzez paproctaniosc » 4 gru 2015, o 14:38

Wracam z pytaniem, które zadawałam w innym wątku :)
Potrzebuję porady :) Chcę kupić samochód, bo mój stary rzęch ledwo jeździ - mój tata ostatnio powiedział mi, że jak będę nim dalej jeździła to mi go roztrzaska, bo się boi, że w nim zginę :) Na nowy z salonu mnie nie stać, a nie znam nikogo, kto by kupował/znał się na kupowaniu aut. Możecie mi poradzić? Gdzie mogę kupić coś w rozsądnej cenie?
Avatar użytkownika
paproctaniosc
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 16:18

Re: Wasz samochód

Postprzez zumbi » 8 gru 2015, o 23:18

Najlepiej radzić się kogoś kto się zna. Zastanów się czy aby na pewno nie masz jakiegoś kolegi, który ogarnia temat i może pomóc? Przy kupowaniu samochodu warto dobrze sprawdzić historię pojazdu, naprawy i stan techniczny. Prywatni sprzedawcy niestety często przekłamują takie rzeczy i nie są uczciwi. Warto wybrać jakieś sprawdzone źródło. Szef mi ostatnio mówił, że LeasePlan mają wprowadzać na rynek do sprzedaży samochody poleasingowe, które wiadomo są dobrze sprawdzane, z regularnymi przeglądami. O ile leasing dla prywatnej osoby słabo się opłaca, to już nad kupieniem takiego samochodu można się zastanowić.
zumbi
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 15:53

Re: Wasz samochód

Postprzez muffinka » 5 sty 2016, o 14:40

zumbi zaciekawiłeś mnie, szczerze mówiać pierwsze słyszę o czymś takim, to chyba nowość?. Nie orientujesz się może jak to cenowo wygląda, czy te samochody są w miarę "młode"? Ciekawe czy można też sprawdzić np w jakiej firmie taki samochód jeździł wcześniej. To znaczy nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Ja jeżdżę od lat punto, uwielbiam mój samochód, kilka razy byliśmy razem za granicą ;) no ale już się trochę sypie, w tym roku skończy 20 lat, wypadałoby pomyśleć o czymś nowszym i zarazem bezpieczniejszym.
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Wasz samochód

Postprzez Hadassa » 7 sty 2016, o 07:33

Tylko weźmy pod uwagę to, że najlepsze auto terenowe to auto firmowe.
A własnie firmy biorą w leasing najczęściej.
Druga rzecz, takie auta zazwyczaj mają duże przebiegi

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wasz samochód

Postprzez emila29 » 7 sty 2016, o 13:53

Tylko weźmy pod uwagę to, że najlepsze auto terenowe to auto firmowe.
A własnie firmy biorą w leasing najczęściej.
Druga rzecz, takie auta zazwyczaj mają duże przebiegi


Nie mogę zgodzić się z tą opinią... według mnie najczęściej takie osądy wydają osoby które auta służbowego nie posiadają, a tylko o takich praktykach słyszeli z jakichś opowieści. Mój chłopak jest przedstawicielem w firmie użytkującej dość dużą flotę samochodów, w życiu nie widziałam aby traktował auta którymi się poruszał inaczej, a jeżeli swoje własne.
emila29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 13:45

Re: Wasz samochód

Postprzez Hadassa » 13 sty 2016, o 14:29

U nas w firmie jeździ autami kilka osób i wiem jak jeżdżą.
Dodatkowo wiem jak inni znajomi jeżdżą gdy mają do dyspozycji samochód służbowy.
Choćby to żeby maksymalnie wykorzystać predkość samochodu.

Poza ty, mówię... ogólnie znana opinia...
Najlepsze auto terenowe, to auto służbowe...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wasz samochód

Postprzez emila29 » 14 sty 2016, o 14:04

To trochę zazdroszczę pracodawcy, bo tego typu procedury (a raczej ich brak) to już rzadkość. W większości dużych flot jest jeden/dwóch pracowników odpowiedzialnych za auto oraz odpowiadających za jego stan. Przy takim systemie, w sytuacji uszkodzenia auta, kierowca jest obciążany kosztami napraw, w efekcie tego użytkuje pojazd w sposób "normalny". A przynajmniej tak funkcjonuje to w firmie mojego lubego , gdzie flota jest leasingowana od wspomnianego już wcześniej leaseplanu i wiem że jest on rozliczany (przez leaseplan nie przez szefa) za każde uszkodzenie auta.

Realsumując, myślę że obie spotkałyśmy się z dwiema różnymi filozofiami użytkowania aut firmowych i w przypadku zakupu tego typu auta najlepiej jest sprawdzić stan techniczny pojazdu i zweryfikować według której z tych filozofii był używany. Ja na przykład, nie bałabym się wykupić samochodu z firmy mojego chłopaka :)
emila29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 13:45

Re: Wasz samochód

Postprzez k4rolink4_ » 14 sty 2016, o 14:15

Na szczęście trend katowania samochodów firmowych powoli przechodzi do lamusa. Pamiętam czasy gdy w pierwszej mojej prawdziwej pracy dostałam po jakimś czasie auto on i trzeba było o nie dbać. Sorry, ale nie chciałam dostać po kieszeni, za to, że gdzieś bym się rozbijała. I od tamtej pory w sumie nauczyłam się dbać o sprzęt firmowy. I wiecie co, czuję się z tym dobrze. :)

Moonlight in the eyes of a lover...
Avatar użytkownika
k4rolink4_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 13:50
Lokalizacja: PL :)

Re: Wasz samochód

Postprzez wiolkaMA » 5 gru 2016, o 20:45

milla77 napisał(a):Robi regularne przeglądy, sprzątam, co jakiś czas mąż robi dolewkę ceramizera, teraz przed zimą będziemy wymieniać olej i będzie dolewał

Za bardzo nie dba jednak :( To o czym staram się pamiętać to coroczny przeglad klimatyzacji samochodowej w LINK Akurat kiedyś często chorowałam przez zagrzybioną klimę, więc teraz staram się o tym pamiętać ;)


DZIEKUJEMY ZA LINK

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wasz samochód

Postprzez ZdrovaPani » 24 sty 2017, o 23:19

paproctaniosc napisał(a):Wracam z pytaniem, które zadawałam w innym wątku :)
Potrzebuję porady :) Chcę kupić samochód, bo mój stary rzęch ledwo jeździ - mój tata ostatnio powiedział mi, że jak będę nim dalej jeździła to mi go roztrzaska, bo się boi, że w nim zginę :) Na nowy z salonu mnie nie stać, a nie znam nikogo, kto by kupował/znał się na kupowaniu aut. Możecie mi poradzić? Gdzie mogę kupić coś w rozsądnej cenie?


Może leasing? to czasami najlepiej oplacalne by miec nowy samochod... tylko pytanie czy masz firme, wtedy najlepiej;)
ZdrovaPani
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sty 2017, o 23:06

Re: Wasz samochód

Postprzez redorange666 » 24 sty 2017, o 23:44

Najlepszy jest wynajem długoterminowy. Płacisz około ratę około 1,2% i masz wszystko w nosie. Po trzech latach bierzesz kolejne i kolejne. Tylko musisz się martwić o ubezpieczenie.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron