Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez natia 20150 » 12 cze 2015, o 14:20

Cześć,

chciałabym skontaktować się z kobietami, które poddały się zabiegowi trwałej antykoncepcji już po urodzeniu dziecka.
Zależy mi przede wszystkim na szczerej rozmowie, gdyż sama zastanawiam się nad takim zabiegiem. Dlatego wszelkie rady mile widziane.
Będę wdzięczna za kontakt zarówno pań, które żałują, że to zrobiły, jak i takich, które uważają, że to najlepsza decyzja w ich życiu.

Odezwijcie się proszę na natia20150[małpka]gmail.[com]

Pozdrawiam.
natia 20150
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 cze 2015, o 14:17

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez kolasunia » 21 lip 2015, o 22:55

A co masz na myśli ???? jeżeli chodzi o trwałą antykoncepcję ? podwiązaniu jajników ???
kolasunia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:09

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Nosia » 9 sie 2015, o 23:28

a mnie interesuje antykoncepcja po urodzeniu dziecka, ale nie koniecznie trwała (tzn. nigdy nie rozważałam takiej operacji) czy możecie coś polecić?
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez a_gatka » 10 sie 2015, o 13:12

Ja też bym nie rozważała, bo nie ma sensu w życiu stawiać wszystkiego kategorycznie. Nie prościej sięgnąć po antykoncepcję dla kobiet karmiących, jeśli jesteś krótko po urodzeniu? Skąd tak radykalna decyzja?
a_gatka
 

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez tinacleo » 11 sie 2015, o 11:33

też chyba nie chciałabym tak stawiać sprawy kategorycznie... różnie się w życiu układa ! nie lepiej po prostu zdecydować się na tabletki antykoncepcyjne?
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez ruti » 16 sie 2015, o 09:20

jeśli jesteś pewna, to nie możemy Cię przekonywać, ale są też inne wyjścia, właśnie tabletki antyoncepcyjne, ze specjalnym przeznaczeniem dla kobiet karmiących, po ciąży, moja siostra bierze Limetic, dobrze się po nich czuje i ma pewność bezpieczeństwa dla dziecka:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez iwciaa » 16 sie 2015, o 16:14

na pewno żadna kobieta po urodzeniu dziecka nie zamierza zachodzic w nastepna ciaze, a najskuteczniejsza metoda sa własnie tabletki. Idz do ginekologa a na pewno odpowiednio dobierze ci leki bezpieczne i takie które nie maja skutków ubocznych. Rozmawiaj z nim i żądaj bezpiecznych tabletek.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez naporek » 17 sie 2015, o 12:11

można jak najbardziej stosować, ale lepiej skonsultować się z ginekologiem
naporek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sie 2015, o 12:07

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Hadassa » 18 sie 2015, o 13:25

Koleżanka po urodzeniu dziecka jedna miała plastry, inna zastrzyki.
Dużo pozytywnych opinii słyszałam też o jednoskładnikowych pigułkach (bo takie są wskazane przy karmieniu szczególnie) właśnie tych co wspominała Ruti

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Tusia » 23 sie 2015, o 00:56

Tabletki to myślę rozsądne rozwiązanie. Moja siostra brała limetic bo miała okazję wysłuchac dwóch koleżanek które po wcześniejszym porodzie nie zaczęły jeszcze miesiączkować a już zaszły w ciążę.
Tusia
 

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Hadassa » 26 sie 2015, o 10:47

Prawda jest taka, że po porodzie można powiedzieć, że jakiś czas mamy naturalną ochronę przed kolejną ciążą
Ale warto jednak odpowiednio wcześniej jednak pomyśleć i pogadać z ginekologiem ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez tinacleo » 26 sie 2015, o 12:54

właśnie, nie ma co porównywać składów tabletek nowej generacji z tymi starymi, są o wiele bardziej bezpieczne a i skutków ubocznych dają mniej
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Tusia » 26 sie 2015, o 20:39

A mimo wszystko nie należy traktowac okresu połogu jako pewnej naturalnej metody anykoncepcyjnej, to tak jakby mieć zaufanie do stosunku przerywanego. Jak moja siostra zapytała się mnie co myślę o takiej poporodowej antykoncepcji wyraziłam pełną aprobatę.
Tusia
 

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Hadassa » 27 sie 2015, o 10:38

Owszem, nie ma co od razu zakładać że ta naturalna ochrona wystarczy.
Dlatego najlepiej jest o tym porozmawiać z ginekologiem
Poza tym każda z nas jest inna, i każda inaczej będzie reagować po porodzie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Tusia » 28 sie 2015, o 09:36

No więc właśnie. Inne są poziomy hormonów, dlatego jedna zacznie miesiączkować po 5 miesiącach od czasu porodu inna po 7 miesiącach. I któż może wiedzieć kiedy już zaczyna się możliwość załodnienia... :?
Tusia
 

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Chilli » 1 wrz 2015, o 07:47

Moja siostra po porodzie, jak karmiła piersią brała tabletki Limetic chyba. Pamiętam, że była bardzo zadowolona :) I sam ginekolog jej doradził te konkretnie.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez tinacleo » 3 wrz 2015, o 06:22

Ja to bym chyba miała opory, nie podejmowałabym takiego ryzyka i jednak chyba zdecydowałabym się na antykoncepcję hormonalną :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Hadassa » 3 wrz 2015, o 11:55

Chilli napisał(a):Moja siostra po porodzie, jak karmiła piersią brała tabletki Limetic chyba. Pamiętam, że była bardzo zadowolona :) I sam ginekolog jej doradził te konkretnie.

Możliwe, dużo kobiet je bierze

Tinacleo, no nie ma co ryzykować, tym bardziej kiedy nie chcemy od razu kolejnego dziecka...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez ruti » 3 wrz 2015, o 17:44

każdy lek musi przejść testy, więc jeśli mają potwierdzenie, że np. tak jak limetic nie jest przekazywany wraz z mlekiem dziecku, to czemu nie spróbować, moja siostra też je bierze:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Stella » 3 wrz 2015, o 18:37

to jest właśnie to - troska o małego człowieczka i myśl o tym aby póki co rodzeństwa nie zmajstrować :) - jeśli polecany jest przez lekarzy to znaczy, że musi być bezpieczny
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez envelop » 13 wrz 2015, o 18:12

Ja sie wlasnie konkretnie zastanawiam jaka zastosowac. Zawsze bylam przeciwna tabletkom, nigdy nie bralam. A z drugiej str prezerwatyw odzwyczailismy sie uzywac... Bede musiala pogadac z gino co on uwaza, zobaczymy.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem..."


Obrazek
Obrazek
envelop
Extra Kobietka
 
Posty: 389
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 18:32

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Hadassa » 14 wrz 2015, o 12:01

Env, poczytaj o różnych metodach. Pogadaj z ginem.
To najlepsza droga.
Są wspominane tu tabltki jednoskładnikowe, są też zastrzyki.
Na pewno uda Ci się podjąć dobrą decyzję ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Pam_ela » 7 gru 2015, o 21:18

Po urodzeniu dziecka moim zdaniem dobra bedzie wkladka hormonalna. Po pierwsze nie musisz pamiętać o tabletkach, a po drugie zakłada sie raz na kilka lat,a jak zechce się zajsc w kolejna ciaze wyciągasz i mozna od razu próbować. Z tabletkami nie ma tak łatwo... sama brałam tabletki i po odstawieniu kilka miesięcy zajsc w ciaze nie mogę :/ moja siostra miała wkładkę hormonalną przez 2 lata wyjęla i niedługo później udało sie jej zajść w ciaze. Teraz po urodzeniu dziecka też załozyła wkładkę bodajże Levosert.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez a_gatka » 8 gru 2015, o 16:44

No nie takie bodajże, bo skoro piszesz o niej w dwóch wątkach, to doskonale wiesz jak się nazywa. ;)

Wkładka może być ok, ale nie dla każdej kobiety - u mnie na przykład odpada. Poza tym źle bym się czuła z czymś obcym w środku.
a_gatka
 

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Pam_ela » 15 gru 2015, o 17:26

a_gatka napisał(a):No nie takie bodajże, bo skoro piszesz o niej w dwóch wątkach, to doskonale wiesz jak się nazywa. ;)

Wkładka może być ok, ale nie dla każdej kobiety - u mnie na przykład odpada. Poza tym źle bym się czuła z czymś obcym w środku.


Ja stosowałam krążek dopochwowy i absolutnie nie czułam go w środku, a taka wkładka jest w macicy, więc w ogóle nie ma opcji żeby to czuć - chybże została źle założona, ale to się sprawdza usg czy wszystko jest ok. O Levosercie mówiła moja ginekolog i wyprowadziła z błędu, że jednak nie tylko po urodzeniu dziecka można taką wkładkę stosować, również w przypadkach kiedy się nie rodziło nie powinno być problemu.

A tak z ciekawości - jakie masz przeciwwskazania do wkładki?

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]