Ocena zdolności wysiłkowej

Wszystko o naszej aktywności fizycznej oraz różnych dziedzinach sportu.

Ocena zdolności wysiłkowej

Postprzez conscious » 13 kwi 2015, o 12:23

Porwałam się chyba z motyką na słońce, bo postanowiłam sobie, że zacznę biegać ale chyba kolana mi siadły już na samych początkach. Orientujecie się może czy mogę gdzieś zrobić badania pod kątem oceny zdolności wysiłkowych, moich możliwości? Chciałabym dowiedzieć się czy bieganie jest mi w ogóle dozwolone, a może jakoś źle stawiam stopę czy cokolwiek :( może to zbyt obciąża moje stawy :?
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: Ocena zdolności wysiłkowej

Postprzez Pam_ela » 16 kwi 2015, o 07:27

A skąd jesteś moja Droga? W większych miastach są przychodnie Profemedu gdzie takie badanie można sobie wykonać na pewno - z tego co kojarzę maja nawet cały program związany z medycyną sportu dla aktywnych :) Moja kuzynka pracuje właśnie jako rehabilitantka w jednej z takich przychodni w Warszawie i ostatnio mi wspominała w kontekście męża, który jest zapalonym biegaczem i nabawił się kontuzji kolana podczas przygotowań do kolejnego maratonu. Mówiłam mu już tyle razy, żeby zadbał o siebie i zrobiła badania, więc jest już umówiony na konsultację do ortopedy i na pewno zrobi więcej badań w tym próby zdolności wysiłkowej :) Na co mi niesprawny mąż, który jęczy, że go kolano boli i biegać nie może :P

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Ocena zdolności wysiłkowej

Postprzez conscious » 20 kwi 2015, o 19:57

również aktualnie pomieszkuję w stolicy, więc dobrze się składa całkiem! a na kiedy Twoj mąż ma wizytę? z chęcią bym podpytała jak wrażenia :) poszukam sobie tej przychodni w necie. ale chwilka, tam pewnie trzeba mieć jakiś pakiet wykupiony tak? :/
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: Ocena zdolności wysiłkowej

Postprzez Pam_ela » 25 kwi 2015, o 19:14

Nie - my nie kupowaliśmy żadnego pakietu. Mąż z pracy ma pakiet medyczny wykupiony w LuxMedzie i okazało sie, że dzięki temu otrzyma 10% zniżki na ich zabiegi, jeśli takie zostana zlecone przez lekarza - fajna sprawa :) A jak ktoś nie ma, to nic się nie dzieje, bo cen nie mają z kosmosu. Do ortopedy na konsultacje wybiera się na początku maja. Sama ich googlowałam i mają na prawdę bogata ofertę jeśli chodzi o badania różnego typu zwłaszcza dla sportowców, a na fachowcach od sportu mojemu mężowi głownie zależy, więc chyba trafi w dobre ręce. Po wizycie dam znać jakie będzie miał wrażenia.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Ocena zdolności wysiłkowej

Postprzez pomcia » 5 maja 2015, o 16:51

W przychodni? Jeśli szukacie profesjonlnego sportowego testu, to na priv dam namiar na mojego trenera. Tylko ze to dolny slask tylko.
pomcia
 

Re: Ocena zdolności wysiłkowej

Postprzez Pam_ela » 6 maja 2015, o 14:24

No własnie w przychodni - przy okazji kompleksowa obsługa jesli potrzeba innych badan czy rehabilitacji. Własnie fajnie, że w swoich placówkach wyszli naprzeciw oczekiwaniom sportowców zarówno tych amatorów jak i profesjonalnych. Moim zdaniem za mało jest takich miejsc, powinno byc zdecydowanie więcej i bardziej rozreklamowane, bo trenerów personalnych jest na pęczki i teraz to każdy moze sobie zrobic licencje, a w przychodni otrzymujesz porady na pewno sprawdzonego fachowca i najczesciej lekarza.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Ocena zdolności wysiłkowej

Postprzez mijagi » 24 cze 2015, o 23:03

ja korzystałam z profemedu jakies 2 tygodnie temu, plus u mnie maja za to ze nie musze kupowac calego pakietu tylko place za wizyte no i za to ze w koncu ktos wie co mi jest i stara mi sie pomoc a nie wciska kit ze same zastrzyki pomoga!
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: Ocena zdolności wysiłkowej

Postprzez Pam_ela » 7 lip 2015, o 15:19

A z czym miałas konkretnie problem jesli mozna wiedzieć, że zastrzyki proponowali?

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]