Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 30 cze 2015, o 23:03

Ja zaczełam brac tabletki dopiero po urodzeniu synka. Przy którejs z kontoli lekarz mi polecił tabletki dla karmiących Limetic i juz przy nich zostałam. Też badania miałam robione i też sprawdzany stan zdrowia i wszystko było ok.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 1 lip 2015, o 10:59

Theila bo są jednoskładnikowe ;) pewnie jeszcze wtedy karmiłaś ;)
ogólnie to tak szczerze, po porodzie, kobieta za dużego wyboru z antykoncepcją nie ma

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlueTiger » 6 lip 2015, o 13:49

czym się różni taka antykoncepcja dla kobiet karmiących? jakiś inny skład hormonalny?
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 7 lip 2015, o 15:06

z tego co siostra mówiła, to podobno taka antykoncepcja nie wpływa na skład mleka i nie jest przekazywana wraz z nim maluszkowi:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 7 lip 2015, o 19:22

Bluetiger kobiety karmiące dodają tabletki jednoskładnikowe po prostu. Chodzi o to by nie przenikały do mleka, tak jak mówi Ruti ;)
Czasem jeszcze może dostawać chyba zastrzyki

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 8 lip 2015, o 18:17

to ja już wolę tabletki^^ a poza tym nie wpływają dzięki temu na zdrowie i rozwój dziecka:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlueTiger » 9 lip 2015, o 15:52

i wszystko jasne:) zastrzyków to i ja bym nie chciała :p tak poczytałam jeszcze o tych limetic, to takie tabletki przypisuje się też uczulonym na estrogeny? dużo kobiet może mieć taką przypadłość?

co mogłoby się stać jak taki olewawczy lekarz przypisze tabletki bez badań (!) a okaże się, że kobieta jest uczulona?
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tusia » 14 lip 2015, o 13:40

BlueTiger myślę, że na to pytanie powinien odpowiedzieć ginekolog. Mi przychodzą jedynie reakcje typowe dla uczuleń ;P a może po prostu tabletki nie będą działały...
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlueTiger » 15 lip 2015, o 10:34

przy okazji na pewno zapytam:)
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 18 lip 2015, o 11:25

w sumie z większością leków tak jest, że przepisują w ciemno, no ale jak lekarz to mu się ufa:) mnie ginekolog dobrał w sumie bardzo dobrze, biorę vibin mini i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez florentyna » 21 lip 2015, o 12:51

A palisz? Bo z tego co wiem to wszystkim moim znajomym które brały po kilka lat takie tabletki popękały naczynka na nogach i pojawiły się żylaki. Z tego powodu musiały odłożyć te tabletki! I gdyby to był jeden przypadek to można by twierdzić, że geny, ale kilka osobom- to już zastanawia!
W mojej rodzinie kobiety zazwyczaj naturalnie regulują poczęcia a nie za sprawą tabletek! Jakoś to działa, tylko trzeba nad tym troszkę na początku posiedzieć!

Dobry warszawa ginekolog- to podstawa!
florentyna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 15:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez alexon » 23 lip 2015, o 10:21

Brałam tabletki przez 3 lata. Zaczęłam się w koncu dziwnie zachowywać, byłam nadpobudliwa, miałam wahania nastroju. W końcu mój chłopak powiedział stop i zakazał mi brania. I wiecie co? Czułam się jak uzalezniona. Ciągle o nich myślałam i miałam poczucie winy, że ich nie biorę. Przeszło mi po 3 miesiącach. :)

alexon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lip 2015, o 10:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Marika87 » 27 lip 2015, o 13:43

nie wiem czy takie pytania też w tym wątku ale może ktoś coś słyszał/ wie o tabletkach madinette? biorę od paru miesięcy i zdarzają mi się plamienia przed okresem? nie wiem czy to przejdzie i czy się tym przejmować? wcześniej brałam tenie i też po jakimś czasie plamiłam, więc lekarz mi zmienił na te madinette a tu problem wrócił. nie chcę na razie mówić ginowi bo znowu mi zmieni albo co gorsza każe odstawić a muszę brać... ;( ktoś może pomóc???
Marika87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 13:36

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 30 lip 2015, o 08:34

Marika, wg mnie przede wszystkim powinnaś pójśc do lekarza, niech Ci zrobi badania hormonalne.
Może faktycznie potrzebujesz zmiany, z tego co czytam dużo dziewczyn jest np zadowolonych z vibinu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Marika87 » 30 lip 2015, o 10:58

Justyna4 napisał(a):Witam.
Chciała bym się zapytać o tabletki antykoncepcyjne, gdyż zastanawiam się nad używaniem ich tylko nie wiem czy są skuteczne i czy od nich się tyje..bo tak słyszałam. Proszę o poradę :(

tyje się od jedzenia a antykoncepty to nie sterydy ;)
Marika87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 13:36

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tusia » 31 lip 2015, o 02:05

Justyna4 po to są robione badania i zbierany wywiad aby możliwie wykluczyć skutki uboczne brania danych tabletek, ale jesli masz jakiś dyskomfort czy to spadek libido czy wzmożone łaknienie a co za tym idzie często wzrost masy ciała - to po prostu idziesz na ponowną konsultację u ginekologa.
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez tinacleo » 1 sie 2015, o 15:35

Marika87 napisał(a):nie wiem czy takie pytania też w tym wątku ale może ktoś coś słyszał/ wie o tabletkach madinette? biorę od paru miesięcy i zdarzają mi się plamienia przed okresem? nie wiem czy to przejdzie i czy się tym przejmować? wcześniej brałam tenie i też po jakimś czasie plamiłam, więc lekarz mi zmienił na te madinette a tu problem wrócił. nie chcę na razie mówić ginowi bo znowu mi zmieni albo co gorsza każe odstawić a muszę brać... ;( ktoś może pomóc???


A czy Twój lekarz zrobił Ci odpowiednie badania? Czasem może być to oznaka powazniejszych problemów, czasem po prostu taka uroda. Ja właśnie miałam plamienia i ze względu na uregulowanie wszystkiego lekarka przepisala mi tabletki. Tylko właśnie były dość kiepsko dobrane, miałam różne skutki uboczne. Dlaczego nie chcesz zmiany tabletek? Przecież to właśnie dobrze, bo może akurat trafisz na takie odpowiednie dla Twojego organizmu :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 5 sie 2015, o 23:11

To cos nie jest tak. trzeba zrobic badania, zreszta zawsze przed przepisaniem tabletek antykoncepcyjnych powinno sie je robic. Lekarze jednak przepisuja tak bez niczego. Trzeba własciwie dobrac tabletki, najlepiej z naturalna pochodna progesteronu.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Stella » 8 sie 2015, o 18:32

mi mój ginekolog właśnie zmienił tabletki na Vibin - po ostatnich czułam się jakby napuchnięta - teraz póki co jest dobrze
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 9 sie 2015, o 23:03

A dlaczego nie chcesz zmiany tabletek? Nie mozna bać sie nowosci bo naprawde mozna trafic na dobre tabletki. Zainteresuj sie, podpytaj swojego ginekologa o takie z naturalna pochodna progesteronu, czyli najbardziej zblizony do naturalnie występujacego hormonu.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Nosia » 9 sie 2015, o 23:24

iwciaa napisał(a):To cos nie jest tak. trzeba zrobic badania, zreszta zawsze przed przepisaniem tabletek antykoncepcyjnych powinno sie je robic. Lekarze jednak przepisuja tak bez niczego. Trzeba własciwie dobrac tabletki, najlepiej z naturalna pochodna progesteronu.


bardzo mnie zaintrygowała twoja wypowiedź, trafiłam tu w poszukiwaniu najnowszych tabletek antykoncepcyjnych, bo po dwóch ciążach muszę trochę odpocząć. Planuje oczywiście wizyte u ginekologa, ale masz jakieś konkretne tabletki na myśli, czy jest ich wiele?
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 11 sie 2015, o 17:38

tabletki jednak powinien dopasować lekarz. Względem /twoich potrzeb hormonalnych:) Ale nie warto bać się zmian. Ja miałam dwa rodzaje tabletek, po których czułam się po prostu źle...po jednych właśnie tak jak wyżej jakby napuchłam, po drugich miałam obfite krwawienia podczas miesiączki. W końcu trzecie, Vibin mini bardzo mi odpowiada, dobrze się czuje, nic się nie dzieje:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Nosia » 12 sie 2015, o 23:17

wiem, ze tabletki powinien dobrać lekarz, nie bez powodu są na receptę, jednak czasem lekarz pyta czy mamy jakieś preferencje, dlatego zapytałam o wasze doświadczenia bo moje są trochę przestarzałe
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 16 sie 2015, o 09:25

jasne, pytaj! wiadomo, że lepiej być zorientowanym w tym temacie, ja też chętnie czytam i dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy:) jednak jest to ważna sprawa, ponieważ oddziałuje na cały nasz organizm i warto wiedzieć co się bierze:) ja patrząc z perspektywy czasu wiem, że dobrze zrobiłam wybierając tabletki jako mój sposób antykoncepcji:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 16 sie 2015, o 15:38

Jak najszybciej powinnas zmienic te tabletki. Po co sie meczyc-przeciez nie o to chodzi. Mamy czuc sie komfortowo i bezpiecznie. Zastanów sie nad tabletkami które nie dosc ze maja mniej hormonów to jeszcze zawieraja zblizone do naturalnie wystepujacych w naszym organizmie.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]