Stres, fobie, wahania nastroju.

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez a_gatka » 6 sie 2013, o 19:47

Hmm... gdyby tak było, nie byłoby wśród nas osób chorych na depresję. Samego Sadatifu raczej bym do depresji nie dopasowywała, bo działa bardziej na objawy będące skutkiem stresu. O temat zahaczasz o tyle, że długotrwały stres może powodować stany depresyjne lub nasilać objawy już zdiagnozowanej depresji. Ale wówczas sugerowałabym raczej specjalistę i terapię, aniżeli witaminę C. Jakoś to tak... mało wiarygodnie brzmi w mojej ocenie. Można spytać skąd masz taką informację?
a_gatka
 

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez krysia19 » 4 wrz 2013, o 21:15

Dokładnie.
krysia19
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 14:07

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez 456 » 5 wrz 2013, o 12:44

a_gatka napisał(a):Znalazłam taki poradnik na stronie leku http://www.sedatifpc.pl/metody-walki-ze-stresem/ - fajnie opisane metody, przystępnie :) Może się przyda komuś :)

Mhm, ciekawa strona. Chyba trzeba będzie wypróbować takie ćwiczenia. ;)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez lulumiranda » 6 wrz 2013, o 19:37

Pamiętam, że swego czasu również przechodziłam przez bardzo ciężki epizod w swoim życiu. Ja straciłam pracę, mąż musiał wziąć na siebie dodatkowe obowiązki, praktycznie całe dnie nie było go w domu. Zostałam sama z dwójką małych dzieci i po prostu cały ten świat zaczął mnie przerastać. Nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Miałam oczywiście dla kogo żyć - dla swoich dzieciaczków ale jakoś nie odczuwałam w tym radości.
Siostra w końcu namówiła mnie na wizytę u psychologa i był to dobry krok. Uczęszczałam do poradni psychoterapeutycznej Sensity która mieści się na Mickiewicza w Warszawie (Żoliborz). I naprawdę pomogło - z czasem odzyskałam pewność siebie. Zostałam objęta ciepłą, profesjonalną pomocą psychologiczną i z czystym sumieniem mogę skierować tam praktycznie każdą osobę na rozdrożu.
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez zumbi » 9 wrz 2013, o 14:34

Rady na tej stronie ok, ale wydaje mi się, że to może być niewystarczające. Przy takich lekach konieczna chyba jest wizyta u psychologa, bo samemu można się wpędzić w jeszcze gorszy stan.
zumbi
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 15:53

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez Aldonka09 » 9 wrz 2013, o 14:51

A może terapia światłem zamiast faszerowania się tabletkami? Poczytaj sobie o światłoterapii, jest bardzo skuteczna i nie powoduje skutków ubocznych. Można kupić lampę antydepresyjną albo słuchawki wykorzystujące światło, np. Valkee (wyglądają jak odtwarzacz mp3 :))
Może warto sporóbować?
Aldonka09
 

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez Tutuaka » 14 wrz 2014, o 18:19

Doskonale Cię rozumiem. Jakiś czas temu miałam podobny problem, tylko ja nabawiłam się potwornej nerwicy w pracy. Nie mogłam spać ani jeść, a wahania nastrojów miałam takie, że ciężko było ze mną wytrzymać. W końcu moja przyjaciółka niemal siłą zaciągnęła mnie na…jogę! I To okazało się strzałem w dziesiątkę. Wprawdzie dosyć długo trwało, zanim nauczyłam się choćby spokojnie oddychać, o trudniejszych assanach nie wspominając, ale po pół roku byłam już dużo spokojniejsza. Właśnie mija rok od kiedy zaczęłam ćwiczyć i polecam jogę wszystkim, nie tylko nerwusom. Jeszcze w tym roku wybieram się do Centrum Jogi i Ajurwedy w Pałacu Sulisław na oczyszczający zabieg panchakarmy.
Tutuaka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 wrz 2014, o 18:18

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez magda.apotex » 21 wrz 2014, o 17:47

W walce z takimi problemami warto wykorzystać ekstrakty z ziół (melisa lekarska + szyszki chmielu), które pomogą zrelaksować się i wyciszyć przed snem. Ponadto warto zasięgnąć pomocy u specjalisty. Najważniejsze jest, aby znaleźć źródło naszych problemów i skutecznie je pokonać. Rozmowa z psychologiem lub psychiatrą z pewnością Ci pomoże.

Pozdrawiam.

Magda,
doradca online Sen Apotex.
www.senapotex.pl
Avatar użytkownika
magda.apotex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 17:28

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez redgreen » 21 wrz 2014, o 19:39

zaburzenia nerwicowe mogą miec bardzo różne podłoże, ja bym ci radziła zrobic sobie badanie żywej kropli krwi, może wyjśc ci np. zanieczyszczenie organizmu. poczytaj o co w tym chodzi na stronie lalba vita, ja robiłam to badanie z czystej ciekawości, a uwierz, wiele dowiedziałam sie o swoim organizmie....
redgreen
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 13:57

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez magda.apotex » 26 wrz 2014, o 21:41

Zwróć również uwagę na higienę snu. Tu masz opisane kilka podstawowych zasad: SPAM. Spokojne, przespane noce z pewnością poprawią Twój nastrój i pomogą w walce ze stresem.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano 26 wrz 2014, o 22:48 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Magda,
doradca online Sen Apotex.
www.senapotex.pl
Avatar użytkownika
magda.apotex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 17:28

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez Kaloria » 26 sty 2015, o 23:02

Tutuanka, a byłaś już na panchakarmie w Sulisławiu? Bo właśnie szukam jakichś info o tym zabiegu. Chcę sobie oczyścić organizm, ale opis panchakarmy trochę mnie przeraża i nie wiem co o tym myśleć. W necie opinie są raczej takie, że zabieg jest do przejścia i najlepiej w Sulisławiu, ale jakbyś mi coś napisała, to bym była spokojniejsza. :kwiatek
Kaloria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 sty 2015, o 23:00

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez Bambam » 17 lut 2015, o 21:22

Kaloria, cóż Ci mogę napisać. Na pewno nie napiszę Ci, że to łatwy i przyjemny zabieg, bo tak nie jest. Wychodzą z ciebie ( różnymi drogami ) zanieczyszczenia i toksyny, ale dzięki temu twój organizm wraca do równowagi i czujesz się o niebo lepiej. Ale właśnie dlatego, że panchakarma nie jest łatwa, warto ją zrobić gdzieś, gdzie jesteś pod fachową i specjalistyczną opieką. Dlatego ja wybrałam Sulisław.
Bambam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 22:09

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez paproctaniosc » 18 lut 2015, o 14:38

ja ze stresem radze sobie przez sport - staram sie min. dwa razy w tygodniu porządnie zmęczyć, dbac o siebie, spac ile trzeba i powoli wszytsko sie unormuje :)
Avatar użytkownika
paproctaniosc
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 16:18

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez a_gatka » 2 mar 2015, o 23:46

Ja niby się męczę porządnie, ale coś się ostatnio dzieje ze mną niedobrego. Czuję jakiś taki niepokój, nerwowość, a do tego doszły problemy z zasypianiem. Nie wiem, może to przez te przygotowania do ślubu, a może napięta sytuacja w pracy. Chwilami zastanawiam się czy nie poszukać czegoś lekkiego na wyciszenie, bo niby chce mi się spać, a jak tylko przyłożę głowę do poduszki to senność mija i tylko przewracam się z boku na bok. Macie z tym jakieś doświadczenia dziewczyny? Co można z tym zrobić?
a_gatka
 

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez ginger08051989 » 3 mar 2015, o 01:09

na każdego jak widać działa co innego. Ja jak miewam takie stany a teraz jestem w ciąży i często towarzyszą mi takie właśnie problemy ze snem o których piszesz to pomaga mi dobra książka plus kąpiel, czasami dłuższy spacer a czasami dobry film. Wypróbuj któregoś ze sposobów. A może spróbuj sie zrelaksować? lampka wina, i wieczór tylko dla ciebie? Nie myśl o pracy, ani o ślubie.. Może natłok myśli sprawia, że czujesz się przytłoczona wszystkim
ginger08051989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 20:10

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez Czarna » 3 mar 2015, o 10:52

a_gatka, spróbuj czytać książkę przed snem do momentu, w którym poczujesz znużenie i wyłapiesz brak koncentracji. To będzie oznaka, że organizm chce odpocząć. Gdy już zamkniesz oczy, myśl o tym, co właśnie przeczytałaś - powinnaś szybko odpłynąć.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez a_gatka » 3 mar 2015, o 14:55

@ginger - problem w tym, że ja jakoś nie mogę się zrelaksować przez to, a alkoholem wytłumiać się nie chcę. :(

@Czarna - książka to mnie wciągnie i będę czytać do rana. Ja już tak mam, że uwielbiam czytać i w żaden sposób mnie to nie nuży. :)

Czuję, że poszukam pomocy w aptece jak tak dalej pójdzie, bo zaczynam przez te problemy ze snem mieć też problemy z koncentracją, a to w połączeniu z uczuciem niepokoju może mi rzutować na wydajność w pracy. :/
a_gatka
 

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez Czarna » 3 mar 2015, o 19:37

a_gatka napisał(a):@Czarna - książka to mnie wciągnie i będę czytać do rana. Ja już tak mam, że uwielbiam czytać i w żaden sposób mnie to nie nuży. :)

No to właśnie rozłożyłaś na łopatki mój niezawodny plan ;) Ale może jeszcze nic straconego - poczytaj "Nad Niemnem"... nie powiesz mi, że Cię to wciągnie ;)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez Lagenko_pl » 4 mar 2015, o 13:04

Nie znam osoby którą by wciągnęło "Nad Niemnem",ale warto spróbować jeżeli chcesz aby sen przyszedł naprawdę szybka:) Inna kwestia że dieta również może mieć wpływ na koncentrację czy zasypianie,więc głównie na tym bym się skupiła.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez a_gatka » 5 mar 2015, o 12:43

Zaskoczę Was dziewczyny - wciągnęło mnie "Nad Niemnem", podobnie jak "Lalka" i "Emancypantki", więc z Waszego planu nici. Ale koleżanka mi poleciła Nervomix Sen i chyba go na sobie wypróbuję. Ona pracuje na zmiany i ma zupełnie rozregulowany rytm dobowy. Mówi, że jak pojawiają się co jakiś czas problemy ze snem i stresujący niepokój, to ratuje się właśnie tym. Może to jest niegłupi pomysł. :D
a_gatka
 

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez cleo » 6 mar 2015, o 15:26

A mi się bardzo podobało "Nad Niemnem" i kompletnie nie rozumiem, o co chodzi ludziom, którzy kpią z tej książki.
Ale nie o tym chciałam pisać. Chodzi o to, że miałam podobny problem. Z dentystą. Wiem, że brzmi banalnie, ale wpadałam w panikę, gdy miałam iść na wizytę. A moje zęby są niestety bardzo słabe i często się psują. Raz byłam zapisana, bo wiedziałam, że dziurę w zębie mam sporą, i już stałam w kolejce do rejestracji, żeby potwierdzić, że jestem, ale uciekłam. Po prostu to jak jakaś fobia. Innym razem chciałam iść się zapytać tylko o możliwość wizyty do poleconej dentystki, u której ponoć nie boli, ale wpadłam w taką panikę, że serce mi zaczęło kołatać, oddech był płytki i nie weszłam nawet do przychodni. A jak uciekałam stamtąd, to popłakałam się.
Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może dlatego, że jeszcze nigdy nie było tak, że mnie nie bolało podczas borowania. Zawsze mam znieczulenie, twarzy w ogóle nie czuję, a borowanie mnie tak boli, że ciężko to wytrzymać. Przez długi czas myślałam, że każdy tak ma, ale chyba nie!
W każdym razie byłam u pani REKLAMA i stwierdziła ona, że nabawiłam się fobii przez te traumatyczne w sumie przeżycia. Na razie próbujemy to jakoś wyleczyć, ale zobaczę, co z tego wyjdzie, bo wcześniej czy później muszę iść do jakiegoś dentysty.

Ostatnio edytowano 11 mar 2015, o 00:42 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez a_gatka » 11 mar 2015, o 00:44

Fobie i stany lękowe to już tematy na spotkanie psychologiem. Mnie na szczęście dokucza tylko stres i sen, a raczej jego brak. ;) Powiem Wam dziewczyny, że skusiłam się na ten nervomix jednak. Dopiero 4 dni, ale faktycznie zasypiam łatwiej. Jakoś tak hmmm... łatwiej się wyciszyć. Mam nadzieję jednak, że te moje nerwy to tylko chwilowe i że szybko wrócę do normy.
a_gatka
 

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez thalia » 11 mar 2015, o 12:24

Można próbować różnych "domowych" sposobów na fobie czy takie wahania nastroju, ale nic nie zastąpi pracy z terapeutą lub psychologiem.
thalia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 12:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez a_gatka » 17 mar 2015, o 00:27

Nie no bez przesady, na takim etapie dziękować Bogu nie jestem póki co. ;) To tylko praca, ślub i drobne stresy. Tabletki okazały się trafione i rzeczywiście staję na nogi, bo w końcu lepiej śpię. Za jakieś parę dni spróbuję odstawić, może normalnie będzie. :)
a_gatka
 

Re: Stres, fobie, wahania nastroju.

Postprzez kobietka77 » 30 maja 2015, o 15:31

Pobierz trochę i odstaw, ale tu się raczej nie musisz martwić, bo nervomix sen jest suplementem, więc możesz dłużej brać. Jak się wyciszysz to i z zasypianiem nie będzie kłopotów.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]