Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Nosia » 13 maja 2015, o 08:36

o Mamma Mia dziekuje od razu widać, że nigdy nie lubiłam biologii i teraz jestem jakaś niedouczona, ale dobrze że ktoś inny wie....a reszta czemu zamilkła?
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 13 maja 2015, o 09:35

Bo to nie temat o kwasie foliowym ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Tabletki a wewnętrzny spokój

Postprzez Perasperadastra » 19 maja 2015, o 14:13

Hejka :D Mam 19 lat i chłopaka od 5 miesięcy. Planuję niedługo z nim rozpocząć współżycie, bo już tak mnie do niego ciągnie, że nie mogę wytrzymać ;-) Jestem jeszcze dziewicą ( chłopak o tym wie, wszystko jest ok) . Planuje najpierw pójść do ginekologa i sprawdzić czy wszystko jest w porządku, no i zapytać się o tabletki :) Mam mały problem z bólami podczas miesiączki i ostatnio rozregulował mi się cykl, a że czytałam o tym, że tabletki pomagają także na to, więc będzie ''dwa w jednym''. Mam tylko jedno pytanie. Czy jeśli bierzecie tabletki to macie już taką absolutną pewność, że nie zajdziecie w ciążę? jestem świadoma tego, że nigdy nie ma 100% pewności od żadnego producenta, ale chodzi mi o taki bardziej wewnętrzny głosik:) Bo co, jesli partner skończy we mnie ? Jestem jednak młoda i choć dalibyśmy radę finansowo i mentalnie wychować dziecko, to jednak wolałabym poczekać :) A boję się, że podczas każdego stosunku będę miała niepewność wpadki ..
Perasperadastra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 maja 2015, o 14:02

Re: Tabletki a wewnętrzny spokój

Postprzez Hadassa » 19 maja 2015, o 14:42

Łączę temat bo w sumie i tak i tak tyczy tabletek.
Jeżeli chodzi o same tabletki. To po to je bierzesz by miec spokój. Przede wszystkim musisz doczytać na ulotce po jakim czasie jesteś bezpieczna.
Ale tabletki nie tylko zabezpieczają ale działają też na inne rzeczy.
Z tego co wiem młode dziewczyny na pierwsze tabletki dostają vibin mini.
Chyba nawet Vanilka z forum

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Tabletki anty i antybiotyk!!

Postprzez Justyna4 » 22 maja 2015, o 11:20

Witam !
Od soboty(16.05.) biore antybiotyk proxacin 500( rano i wieczorem ) i prócz tego co wieczór tabletki anty ( Vibin mini) czy antybiotyk osłabia działanie tabletek anty? dodam ,że dziś czułam dziwne kłócie w prawym jajniku,a ostatnio współżyłam z partnerem bez żadnego zabezpieczenia(doszedł we mnie)kilka dni temu zauważyłam, że śluz jest lekko brązowy i poźniej juz go nie było,pobolewało mnie też podbrzusze tak jak na okres a później też ustąpiło,a na przerwe 7 dniowa mam jeszcze czas,więc okres odpada..może już świruję,ale czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże? chociaż z drugiej strony mało to prawdopodobne.. :( miała z Was któraś taki problem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 22 maja 2015, o 12:24

Niestety antybiotyki mogą osłabić działanie pigułek anty. Warto wiec poczytać w ulotce co ciekawego piszą, albo dopytać się w aptece
Najlepiej byś na razie się nie stresowała, i poczekała spokojnie na okres.
Choć osobiście nie raz miałam antybiotyk, anty i do ciąży nie doszło.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Justyna4 » 22 maja 2015, o 13:21

no to chyba nie mam czym się martwić :) ale planuje odstawić tabletki, bo strasznie po nich przytyłam :( mam wrażenie jak bym każdego dnia była co raz grubsza :(
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 22 maja 2015, o 13:35

To może raczej pomyśl o zrobieniu badań ?
Po pigułkach się nie tyje. Może się zatrzymać woda, możesz mieć zwiększone łaknienie.
Ale to od nas zależy czy przytyjemy czy nie ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Justyna4 » 22 maja 2015, o 18:48

dużo nie jem,i odkąd zaczęłam stosować tabletki anty to zaczęłam tyć. kiedyś byłam szczupła, teraz wiem że bardzo przytyłam pomimo tego ,że się nie ważyłam ale widze po sobie że bardzo przytyłam..nie objadam sie fast foodami bo nie naleze do takich osób ale mimo to wyglądam strasznie..;( i na innych forach czytałam,że inne kobiety i dziewczyny też maja taki problem właśnie od tabletek i opisywały swoją wage przed braniem tabletek i ileś czasu w trakcie brania i waga bardzo poszla nie którym w góre..
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlackWolf » 22 maja 2015, o 19:35

Ja już jestem po braniu tabletek anty i przez te 21 dni przybrałam na wadze, choć nie jadłam więcej niż jem. Czułam się jak kulka i zaczęłam wyglądać jak ''kulka''. Też miałam wrażenie, że z dnia na dzień tego ciałka przybywa. Było widać różnicę nie tylko na wadze. Odstawiłam, wzięłam się za treningi i już jest znaacznie lepiej.
Więc oprócz tego nabierania masy, nie było jakiś większych efektów ubocznych.
Moja znajoma zawsze była szczuplutka jak igiełka. Także jej posiłki wyglądają tak samo, ruchu miała sporo, gdyż była tancerką... Była. Przy braniu tabletek strasznie utyła.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Justyna4 » 22 maja 2015, o 21:35

No widzisz,a nie którzy twierdzą,że od tabletek się nie tyje..ale jak tylko odstawie tabletki to wezme się za siebie, bo musze zgubić teraz te straszne kilogramy które mi przybyły..ale jeszcze tydzień brania tabletek mi został i 7 dniowa przerwa jeszcze przede mną :)
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 23 maja 2015, o 22:02

A ja powtórzę ;) dobrze dobrane pigułki, a nie pierwsze lepsze...
A dwa... zatrzymanie wody w organizmie ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Justyna4 » 24 maja 2015, o 14:19

nie miałam pierwszych lepszych bo pierwsze które mi ginekolog przepisał to były tabletki Novynette a później miałam plastry , później tabletki Marvelon, a teraz Vibin mini. Tabletki też się przyczyniają do tycia, u nie których bardziej a u nie których mniej..
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 24 maja 2015, o 20:57

a badania hormonów były robione ?
Ja tez miałam kilka róznych pigułek i nie przytyłam ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Justyna4 » 24 maja 2015, o 22:02

Właśnie badania nie,bo nie było takiej potrzeby
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tusia » 25 maja 2015, o 09:23

Justyna4 napisał(a):Właśnie badania nie,bo nie było takiej potrzeby


ALe co to w ogóle znaczy nie było takiej potrzeby ? Tabletki są lekiem na receptę - dobrze przeprowadzona wizyta ginekologiczna to - wywiad, badanie ginekologiczne i w momencie rozpoczęcia terapii hormonalnej - wykonanie badań krwi.
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Justyna4 » 25 maja 2015, o 19:23

To był tylko wywiad i badanie ginekologiczne i wyniki były dobre to przepisał tabletki,pozatym przed braniem tabletek byłam chuda jak patyk
Justyna4
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hankowna » 28 maja 2015, o 13:22

Ja tez przerabiałam kilka rodzajów tabletek, kilku gonekologów i zaden nie zlecił nawet badan krwi, nie mówie juz o tym ze nawet słowem nie wspomnieli i badaniu hormonów :(

Hankowna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 13:18

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tusia » 30 maja 2015, o 12:41

Ja na Waszym miejscu bezwzględnie upomniałabym się o badania hormonalne. To jest ważna informacja chociażby na pózniej kiedy po pewnym czasie robi się przerwę w braniu tabletek i powinno sie zrobić kontrolne badania sprawdzając poziom hormonów w organiźmie.
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez kies » 1 cze 2015, o 06:55

No najgorsze jest to, że często są te badania pomijane i ginekolodzy dopasowują tabletki metodą prób i błędów. Dopóki się nie upomnimy to hormonalnych nie robią a wydaje mi się że to zaraz po macankach pierwsze co powinni robić :P Tabletki to poważna sprawa i dużo mogą nam ułatwić, więc dobrze by było je odpowiednio dobrać.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlueTiger » 17 cze 2015, o 20:12

każda kobieta powinna sie domagać takich badań, źle dopasowane hormony mogą zrobić nieciekawe rzeczy w organizmie. jak za pierwszym razem poszłam to faktycznie babka ominęła badania, a wtedy jeszcze nie wiedziałam, że są konieczne. po tak dobranych tabletkach miałam dużo skutków ubocznych. dopiero po odpowiednim badaniu zostały mi przypisane takie, dzięki którym ani nie miałam spadku libido, ani nie tyłam. Dziewczyny musicie się badać:)
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 18 cze 2015, o 09:17

Jak kobieta idzie do lekarza, szczególnie młoda po pierwszą antykoncepcję, to nie zawsze wie o co pytać.
Wiec i bez badań przyjmie anty.
Tiger, a jakie łykasz??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlueTiger » 18 cze 2015, o 15:10

wiesz co mi jakiś czas temu przypisali Vibin. Chciałam takie w systemie 21+7, żebym nie musiała pamiętać o tej przerwie, bo szczerze miałam często z tym problem.
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tusia » 19 cze 2015, o 01:45

Badania są ważne do nich można dobrać spokojnie antykoncepcję bo jest i taka tzw pierwsza, standardowa, w walce z PMS-em ale nawet jak się jest uczuloną na estrogeny to można dobrać odpowiednie tabletki.
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez mkudawa82 » 22 cze 2015, o 14:18

Dobra odpowiednie tabletki można, a nawet trzeba, bo inaczej antykoncepcja przestaje być anty, a przynajmniej ostro spada procentowość działania. Nie rozumiem kobiet, które proszą lekarzy o konkretne tabletki, bo "koleżanka takie ma i działają". Porada lekarska obowiązkowa!
Avatar użytkownika
mkudawa82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google Adsense [Bot]