Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez r**** » 5 sty 2015, o 19:29

W jakim wieku Wasi synowie zaczęli mówić pierwsze słowa? Mój słodki dwulatek utknął na etapie : ,,mama, mniam, be..'' i ani rusz więcej. Myślałam, że skoro ma rodzeństwo (którego jest wszędzie pełno i głośno ) to zacznie mówić bardzo szybko. Wszystko rozumie co się do niego mówi, wykonuje polecenia, a mimikę twarzy opanował do perfekcji :) tak że rozumiemy się bez słów . Jednak marzą mi się pogawędki z synusiem :ok: Wiem, że niby chłopcy nieco wolniej się rozwijają , no ale....
r****
 

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez r**** » 6 sty 2015, o 12:34

36 wyświetleń i zero odpowiedzi :o Nie ma tu żadnych mam? Kobiety nie bunkrujcie się w swoim ulubionym wątku. Wyjdźcie trochę na zewnątrz, podzielcie się swoim doświadczeniem, wnioskami, myślami :) My - Nowicjusze też chętnie podyskutujemy.Odnoszę wrażenie, jakby Wam (bywalcom) nie bardzo zależało na kontakcie z tymi, którzy tu przychodzą.Zamknęłyście się w swoim gronie. Takie jest moje odczucie.
r****
 

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez Czarna » 6 sty 2015, o 14:03

Mój dwulatek od paru miesięcy składa proste zdania i zaczął odmianę słów. Mówi dużo, szybko łapie nowe wyrazy, oczywiście często je przekręca, przy czym bywa kupa śmiechu. Pierwsze słowa wypowiedział już dawno temu, a że czas tak szybko leci, to musiałabym sprawdzić w zapiskach, kiedy dokładnie to było. Niemniej w miarę sensownie zaczął gadać mając 1.5 roku - wyraźna zmiana nastąpiła po letnim urlopie, gdyż przed wyjazdem imię naszego psa dla niego było "dada", a po powrocie wymawiał już prawidłowo ("Dunga"). Od tamtej pory nastąpiły gwałtowne postępy.
Moim zdaniem nie masz powodów do obaw czy - broń Boże - wstydu. Synek przyjaciół zaczął w miarę sensownie wymawiać słowa mając ponad 2.5 roku, wcześniej gadał po "mongolsku", jak to określił jego ojciec. Słyszałam też o dziecku (zdrowym), które dopiero w wieku 4 lat zaczęło "normalnie" mówić.

rugiada napisał(a):Odnoszę wrażenie, jakby Wam (bywalcom) nie bardzo zależało na kontakcie z tymi, którzy tu przychodzą.Zamknęłyście się w swoim gronie. Takie jest moje odczucie.

Nie przesadzaj, moim zdaniem to jedno z lepszych forów o tej tematyce, na którym można prowadzić ciekawe dyskusje, bez "udziału" wszędobylskich spamerów.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez r**** » 6 sty 2015, o 14:22

Czarna napisał(a):Moim zdaniem nie masz powodów do obaw czy - broń Boże - wstydu. Synek przyjaciół zaczął w miarę sensownie wymawiać słowa mając ponad 2.5 roku, wcześniej gadał po "mongolsku", jak to określił jego ojciec. Słyszałam też o dziecku (zdrowym), które dopiero w wieku 4 lat zaczęło "normalnie" mówić.

Może nie tyle się martwię co dziwię bo jak już wspomniałam synek ma troje rodzeństwa, które non stop niemal ze sobą rozmawia. Poza tym jak dużo do niego mówię, uczę nazywania rzeczy , i....ani drgnie. Komunikuje swoje potrzeby pokazując coś, ciągnąc mnie za spódnicę albo krzycząc. W każdym tym przypadku ja go doskonale rozumiem i gdy uznam za stosowne reaguję pozytywnie na jego reakcje. Może to go w jakiś sposób hamuje? Że pokaże, zaprowadzi, krzyknie i po sprawie.
Czarna napisał(a):Mój dwulatek od paru miesięcy składa proste zdania i zaczął odmianę słów. Mówi dużo, szybko łapie nowe wyrazy, oczywiście często je przekręca, przy czym bywa kupa śmiechu. Pierwsze słowa wypowiedział już dawno temu

No to masz fajnie mogąc sobie pogadać z synkiem. Mnie rozmowy z domownikami oczywiście nie brakuje ale z niecierpliwością czekam by sobie z najmłodszym porozmawiać :) I posłuchać, co ma do powiedzenia malutki człowieczek.
Czarna napisał(a):Nie przesadzaj, moim zdaniem to jedno z lepszych forów o tej tematyce, na którym można prowadzić ciekawe dyskusje, bez "udziału" wszędobylskich spamerów.

Nie kwestionuję tego. Podzieliłam się tylko swoimi odczuciami. Warto przyjąć gości, którzy się przywitali, i jakby nie było nadal są w Waszych progach. Integracja z nowicjuszami może spowodować jeszcze lepszy i ciekawszy klimat na forum. W końcu każdy nosi w sobie bogactwo przeżyć, doświadczeń, wniosków, pytań, wątpliwości, porad....
r****
 

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez primesno » 6 sty 2015, o 15:51

Jakoś między 1 a 2 rokiem życia, zaczął coś wypowiadać, potem parę miesięcy zajęło my poznanie nowych słów itd. a potem to już z górki :)

primesno
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sty 2015, o 15:45

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez hania_leszek » 5 lut 2015, o 15:07

Do wieku 4 lat było guganie później od razu pełne zdania.
hania_leszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 16:40

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez halina8 » 28 lut 2015, o 00:05

Dwulatek dopiero pomału wszystkie się uczy... głównie prze powtarzanie słów za rodzicami! :)

halina8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 00:01

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez klaudi86 » 16 mar 2015, o 15:44

Mój dwulatek bardzo ładnie mówi, wszyscy są zdziwieni dlaczego :)

klaudi86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 15:42

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez Dominishka » 26 mar 2015, o 09:35

Nie masz się czym przejmować. Mój Seba też tak zaczynał (no może trochę więcej słów mówił) i teraz ma 2 lata i 5 miesięcy. Jak mu się chce coś powiedzieć to powie, ale jak Ty chcesz, żeby coś powiedział to bardzo ciężko się go o to doprosić. :) Czekam z niecierpliwością, aż zacznie w końcu pełnymi zdaniami do mnie mówić. Na razie jest na etapie "mama tu oć" "mam pić pa kubku" "ja chopak" "mama am am jaju gadagada" . I takie tam, my go rozumiemy, ale reszta społeczeństwa raczej średnio :)

Łączę pozdrowienia :)
Dominishka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 16:59

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez menka » 18 kwi 2015, o 12:34

Nie masz się czym przejmować. Twój synek rozwija się prawidłowo. W języku dwulatków normalne jest używanie kilku wyrazów, choć ich słownik bierny jest znacznie bogatszy. Dzieci w tym wieku znacznie więcej rozumieją niż mówią. Ich mowa jest często zniekształcona, niezrozumiała dla obcych, jednak z czasem dziecko mówi coraz lepiej. Jak sama napisałaś, nie masz problemów z porozumiewaniem się z synem, gdyż rozumie, co do niego mówisz, wykonuje polecenia. Nie denerwowałabym się za bardzo tym, że nie możesz "sobie z nim pogadać". Możesz go stymulować poprzez pokazywanie mu nowych rzeczy i nazywanie ich, a także rozmowy :) Bądź cierpliwa.
menka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 14:38

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez kotek » 19 maja 2015, o 14:02

U mnie to samo 1,5 roku i 3 wyrazy, ata ama ala ...

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez weronica » 29 maja 2015, o 00:06

mój dwulatek ma lekką mowę, nawet R wyraźnie wymawia :)
weronica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 21:22

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez invisible20 » 29 maja 2015, o 22:48

Wszystko zależy od dziecka. Każde jest inne i każde ma swój czas, aby przemówić. Chłopiec - dwulatek jeden będzie formułował krótkie zdania, a zasób słów drugiego będzie niewielki. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i dać dziecku czas...
invisible20
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 kwi 2015, o 21:11

Re: Trzy słówka w słowniku dwulatka.

Postprzez orszulka » 31 maja 2015, o 13:09

Dwulatek mojej siostry jest dokladnie na takim samym etapie jak Twoj :) Nie masz czym sie przejmowac. Kazde dziecko rozwija sie we wlasnym tempie, nie wiem czy porównywanie jest okej, bo tylko powoduje stres ze czyjes dziecko juz tyle umie a moje jeszcze nie
orszulka
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 maja 2015, o 08:02
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]