Chemia w kosmetykach

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Chemia w kosmetykach

Postprzez magdaanowak2 » 13 sie 2014, o 11:22

Co uważacie o chemii w kosmetykach?
SPAM, znalazłam ten wpis koleżanki o dodatkach do kosmetyków, myślę, że one mają znaczenie. Używałam kiedys kosmetyków firmy Garnier, ale wiem, że tam jest duuużo konserwantów itd i skóra wcale nie wygląda dobrze. Z drugiej strony, skóra chyba jest mocną barierą, żeby te zle substancje nie weszły.

Ostatnio edytowano 13 sie 2014, o 11:39 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: za link podziękujemy
magdaanowak2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 10:52

Re: Chemia w kosmetykach

Postprzez Astra » 19 sie 2014, o 00:55

Niestety ale nie jest mozliwe calkowite wyeliminowanie chemii nie tylko
z kosmetykow , ale rowniez z innych produktow czy artykulow.
Chemia jest i bedzie obecna w naszym zyciu czy to sie nam podoba czy tez nie.
Dlatego mysle, ze nie warto traktowac chemii jako zla koniecznego, bo czasami jest wrecz potrzebna.
Firmy kosmetyczne w trosce o zdrowie skory ograniczaja w produkcji kosmetykow szereg dodatkow i konserwantow .
Zreszta na rynku, jest cala gama kosmetykow ktore nie zawieraja substancji konserwujacych i alergenow wszelkiej masci.
Mozna cos naprawde dobrego znalezc , ale trzeba bardzo szukac.
Zreszta w necie az sie roi od reklam kosmetykow bez parabenow i oczywiscie wszyscy solennie zapewniaja , ze kosmetyki sa wylacznie z produktow naturalnych i upraw ekologicznych .
A co najwazniejsze , ze ponoc nie ma tak grama chemii.
Nic bardziej blednego, bo firma Dr Organic ma w swojej ofercie szampon z olejem arganowym ktory niby jest super naturalny a po umyciu swedzi skora glowy jak diabli.
Wiec jak to jest z ta naturalnoscia?
Bo jakos po szamponie z chemia nie mialam takich problemow. :ok:
pol_pm_Szampon-do-wlosow-na-bazie-marokanskiego-oleju-arganowego-265-ml-25_1.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Chemia w kosmetykach

Postprzez Mirella89 » 19 sie 2014, o 13:16

Niedawno radziłam się w tej sprawie. Ponoć w kosmetykach ilość parabenów i sztucznych domieszek jest kontrolowana. Ma być ich tyle, aby nie zatykały skóry.
Mirella89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 13:11

Re: Chemia w kosmetykach

Postprzez Kalina13 » 16 mar 2015, o 11:44

W wiekszosci kosmetyków znajdują się jakieś chemiczne dodatki które na bank szkodzą skórze. Ja do makijażu używam kosmetyków mineralnych Earthnicity bo mają naturalny skład, żadnych konserwantów i parabenów więc nie zapychaja skóry i nie wywołują podrażnień, a wręcz poprawiają jej stan. Warto zainwestować bo twarz mamy tylko jedną !
Kalina13
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 14:34

Re: Chemia w kosmetykach

Postprzez zenonmilton » 17 mar 2015, o 12:57

A gdzie tej chemii nie ma. W jedzeniu, napojach chyba juz jest taki nasz świat
zenonmilton
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 12:20

Re: Chemia w kosmetykach

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 2 kwi 2015, o 12:49

Niestety to smutna prawda i muszę przyznać Ci rację,chemia jest obecnie dzisiaj wszędzie,zarówno w żywności jak i kosmetykach,ale zdarzają się takie gdzie jest jej jednak śladowej ilości,są to oczywiście kosmetyki naturalne.
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Chemia w kosmetykach

Postprzez babeczka123 » 9 kwi 2015, o 09:58

Ja używam dermokosmetyków, mam wrażenie, że są trochę mniej chemiczne niż reszta. W dodatku powstaje coraz więcej sklepów, które nimi handlują w fajnych cenach np ziko dermo
babeczka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 16:57

Re: Chemia w kosmetykach

Postprzez lunka20 » 10 kwi 2015, o 12:11

Także wole naturalne dermokosmetyki, rzeczywiście w Ziko mają szeroki wybór i po dobrej cenie:-)
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Chemia w kosmetykach

Postprzez rewelka_ » 13 kwi 2015, o 07:17

Ale pamiętajcie żeby w tym wszystkim nie przesadzić, bo sama natura tez nie zawsze może nam pomóc i spowodowac uczulenia oraz podrażnienia. Wszystko trzeba stosować z głowa, bo nie każdy kosmetyk drogeryjny to sama chemia, sa i wsród nich perełki, które dobrze działają. Ja stawiam na naturalna pielęgnacje lubię kosmetyki ziolowe Fitomedu, babuszka agafia, love2mix, drorganic, planetaorganica, rozne oleje naturalne - ale siegam i po takie dgregryjne. Do włosów np odzywka Garniera mi pasuje, z the body shop duzo kosmetykow :)

________________________________________________
www.rewelka-testuje.blogspot.com
Avatar użytkownika
rewelka_
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 16:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron