kalendarzyk

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

kalendarzyk

Postprzez redgreen » 10 gru 2014, o 12:26

Czy stosujecie kalendarzyk do liczenia dni płodnych i jako metodę antykoncepcyjną?
redgreen
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 13:57

Re: kalendarzyk

Postprzez reakti » 15 gru 2014, o 14:44

tylko jako dodatkowe upewnienie , niby mam regularny okres ale to nie jest skuteczna metoda , liczę sobie czasem na takiej stronie dla pewności ze się nie pomyliłam w obliczeniach SPAM ale tak jak mówię, oprócz tego normalnie prezerwatywa i żel

Ostatnio edytowano 15 gru 2014, o 16:14 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
reakti
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 23 maja 2014, o 13:34

Re: kalendarzyk

Postprzez PuszkaPandory » 17 gru 2014, o 21:06

Na kalendarzyku daleko nie zajedziesz, do czterech razy się uda ;)

PuszkaPandory
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 gru 2014, o 20:59

Re: kalendarzyk

Postprzez Lemilla » 20 gru 2014, o 20:17

Heh widzę Was też chlopak namawia ostro na kalendarzyk, no co oni mają do tych gumek :roll:

Avatar użytkownika
Lemilla
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 gru 2014, o 19:40

Re: kalendarzyk

Postprzez marsh » 19 sty 2015, o 11:45

jestem idealnym przykładem że kalendarzyk nie jest dobra metodą :)
marsh
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 10:12

Re: kalendarzyk

Postprzez Jakly » 20 sty 2015, o 18:31

Nigdy. Kalendarzyk stosuje się jako metodę koncepcyjną, nie anty, no chyba że łączy się to z wnikliwymi obserwacjami własnego ciała (śluz, temperatura itd.) i jeszcze najlepiej testem owulacyjnym. W innym przypadku można się łatwo dorobić dzieciaka.
Jakly
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sty 2015, o 17:30

Re: kalendarzyk

Postprzez Lemilla » 20 sty 2015, o 21:49

Łojtam, znam dziewczynę, która z mężem stosuje tą metodę od lat, ale kto ich tam wie może, któroś z nich jest bezpłodne czy cóś.

Avatar użytkownika
Lemilla
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 gru 2014, o 19:40

Re: kalendarzyk

Postprzez Kinga88 » 21 sty 2015, o 14:24

Kalendarzyk - nie jako antykoncepcja
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Odp: kalendarzyk

Postprzez Hadassa » 21 sty 2015, o 15:53

Lemilla napisał(a):Heh widzę Was też chlopak namawia ostro na kalendarzyk, no co oni mają do tych gumek :roll:

Najczesciej chyba chodzi o to ze jest niewygodnie lub nie masz pelny ch doznan...

Wysłane z malego pożeracza czasu :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: kalendarzyk

Postprzez oleandra » 25 sty 2015, o 19:41

Kalendarzyk to bardzo nieskuteczna metoda antykoncepcji - wystarczy trochę stresu albo jakieś przeziębienie i cykl może się rozregulować, ale zanim się zorientujemy, że nasze wyliczenia trafił szlag, może być już za późno.

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: kalendarzyk

Postprzez Hadassa » 28 sty 2015, o 13:59

Jest wiele par które jednak korzystają z tej metody i im się udaje.
Jednak faktem jest że nie chroni nas prze chorobami wenerycznymi.
Ale też jak to np przy tabletkach hormonalnych nie reguluje innych rzeczy, np wahań nastrojów

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: kalendarzyk

Postprzez oleandra » 29 sty 2015, o 15:51

Hadassa napisał(a):Jest wiele par które jednak korzystają z tej metody i im się udaje.

Nie powiedziałabym, że wielu się udaje. Jeśli ktoś korzysta z tej metody i w jego przypadku okazuje się ona skuteczna, to albo ma wielkie szczęście (to możliwe, jeśli ktoś uprawia seks bardzo rzadko i robi to tylko w najbardziej bezpłodne dni) albo jest bezpłodny. Prawda jest taka, że nie możemy ufać bezgranicznie swojemu organizmowi, bo jak wiadomo, jest on zawodny.

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: kalendarzyk

Postprzez Hadassa » 29 sty 2015, o 16:33

Oj oczywiście że nie ma co ufać bezgranicznie.
Jednak są pary które tak już kilka lat "działają"
Ja osobiście wiem, ze mój organizm ma różne zachcianki i dlatego wolałam pigułki.
Dzięki nim przynajmniej miałam regularne cykle, nie miałam problemów z cerą czy z wagą, czy samopoczuciem, a przy tym miałam zabezpieczenie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: kalendarzyk

Postprzez Lemilla » 9 lut 2015, o 22:03

Tak to już jest że jak nie planujesz to "się zrobi", a jak planujesz to nie rzadko trzeba się długo postarać o to ;)

Avatar użytkownika
Lemilla
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 gru 2014, o 19:40

Re: kalendarzyk

Postprzez iga1980 » 18 lut 2015, o 14:43

My w sumie stosujemy kalendarzyk, ale dodatkowo też stosunek przerywany w czasie dni mniej pewnych... Gdy mam dni płodne zazwyczaj się wstrzymujemy. Po prostu nie lubimy gumek, tabletek nie chcę stosować, więc jakoś sobie musimy radzić.

iga1980
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 11:07
Lokalizacja: Kraków

Re: kalendarzyk

Postprzez kies » 17 mar 2015, o 16:47

A dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiona do tabletek antykoncepcyjnych?? Ja nigdy nie byłam przeciwna, uważam, że to jedna z lepszych metod, jak się boisz to poproś ginekologa o vibin mini to są tabsy o małej ilości hormonów, ale kalendarzyk i stosunek przerywany nie dają wcale pewności, a denerwować się przy każdym lekkim spóźnieniu miesiączki to nie jest zbyt wesołe, a poza tym jak się lubi seks to się korzysta a nie wstrzymuje :P
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: kalendarzyk

Postprzez a_gatka » 29 mar 2015, o 21:54

No właśnie - dlaczego nie chcesz stosować tabletek? Przecież takie dla młodych dziewczyn mają ilości śladowe hormonów i nie powodują zaburzeń.
a_gatka
 

Re: kalendarzyk

Postprzez Tusia » 30 mar 2015, o 10:55

Mój dyskomfort psychiczny był tak ogromny, że przezwyciężył wszystko i zdecydowałam się na doustną antykoncepcję.
Tusia
 

Re: kalendarzyk

Postprzez Theila » 2 kwi 2015, o 00:03

Tzn co przezwycięzyłas, strach? Ciekawi mnie co myślą inne kobiety zaczynajac antykoncepcje. Ja jak zaczynałam pierwszy blister tabletek to zastanawiałam się czy nie przytyje. Moja mama martwiła się, ze będę nerwowa, i stresowała się czy wyreguluje mi sie krwawienie i przestanie mnie bolec brzuch przy okresie. Moja kolezanka ma corke ktora teraz dostała Vibin Mini. One maja mniej hormonów, ale też martwiła sie o tycie.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: kalendarzyk

Postprzez Hadassa » 2 kwi 2015, o 10:10

Theila a co łykasz?? Ogólnie jeżeli tabletki są dobrze dobrane to nie powinno się po nich tyć.
Nie powinno też być wahań nastrojów, bo właśnie po to się je przepisuje, by to wszystko wyregulować :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: kalendarzyk

Postprzez Theila » 2 kwi 2015, o 13:22

Ja już dawno jestem po czasie rozpoczynania :) Kalendarzyk nigdy nie był dla mnie odpowiednia antykoncepcja. Odkąd zaczęłam stosować tabletki to nie wyobrażam sobie innej formy antykoncepcji. Mnie jako pierwsze tabletki sprawdził sie Vibin jeśli o to pytałas.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: kalendarzyk

Postprzez katarzynkka86 » 11 kwi 2015, o 22:47

Dla mnie to jest jedyna pewna metoda wtedy, kiedy naprawde chce się zajść w ciąże;] No sorry, ale kalendarzyk to żadna antykoncepcja jest. Najłatwiej zaliczyć przy tym wpadkę. Najmniejsza infekcja zmienia dni płodne, czasem nawet nie wiemy, że coś nam dolega i nie jesteśmy w stanie tego uwzględnić
katarzynkka86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 10:26

Re: kalendarzyk

Postprzez Tusia » 15 kwi 2015, o 14:12

Theila - ja najbardziej na świecie bałam się ciąży ! Owszem myślałam dużo i obawiałam się przytycia, ale dlatego właśnie robiłam sobie badania hormonalne, aby tę kwestię zminimalizować i mieć pewność żę zrobiłam dla swojego organizmu wszystko to co mogłam.
Tusia
 

Re: kalendarzyk

Postprzez a_gatka » 18 kwi 2015, o 12:19

Jeśli chodzi o vibin mini, nad którym zastanawiałyście się wcześniej, to nie znam nikogo kto by przy nim przytył. Poza tym jak napisała Hadka - dobrze dobrana pigułka nie powoduje tycia. Dodam, że źle dobrana może zaostrzyć apetyt - sama to przerobiłam przed swoimi.
a_gatka
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]