Czy robicie zakupy z listą?

Nie ma kobiety która nie lubiła by zakupów. Znalazłaś promocję którą chciała by się podzielić?

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez e-shaman_pl » 15 sty 2015, o 12:43

Wcześniej zawsze miałam ze sobą listę,szczególnie jeżeli chodzi o zakupy artykułów spożywczych w supermarkecie,bez tego ani rusz bo pozwala mi uniknąć kupna całkowicie zbędnych rzeczy,które akurat rzuca mi się w oczy:)
e-shaman_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 sty 2015, o 10:09

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez malinka 61 » 16 sty 2015, o 19:25

Zakupy robię z listą spisaną w domu, ale oprócz tego, bardzo często do koszyka lądują jeszcze inne rzeczy ,które mi się napatoczą na oczy :)

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Astra » 17 sty 2015, o 00:20

Ostatnio nie robie duzych zakupow , wiec lista jest mi niepotrzebna.
Moze za jakis czas wroce do takiej praktyki, ale obecnie to nie wchodzi w rachube. :)
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Panna_Mysia » 24 sty 2015, o 16:23

ZAWSZE robię zakupy z listą... z kilku powodów:

1. Mam sklerozę i bez listy nie kupiłabym połowy produktów.
2. Lista pozwala trzymać się planu i nie wydawać zbyt wielu pieniędzy na niepotrzebne rzeczy (bo w promocji, bo ładne, bo pachną...). Nie zawsze trzymam się sztywno tej reguły - czasem pozwalam sobie na odrobinę przyjemności, ale zawsze staram się myśleć racjonalnie i brać te produkty, których rzeczywiście potrzebuję albo których będę używać.
3. Lista pozwala zaplanować posiłki - spisując w weekend produkty spożywcze można zastanowić się nad ich zastosowaniem w posiłkach i zaplanować tanie i różnorodne menu na cały tydzień... Przykład - kupuję pomidory, bo w poniedziałek będą w promocji? Zatem jednego dnia zrobię zupę pomidorową, drugiego spaghetti a innego zapiekankę z pomidorami.
4. Angażując rodzinę w sporządzanie listy możemy zadbać o preferencje kulinarne naszych żon/mężów oraz dzieci - wspólne planowanie zakupów i posiłków, a potem gotowanie może być fajną zabawą.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Karo44 » 24 sty 2015, o 21:45

listy nie robię ale idąc do sklepu mniej mniej więcej wiem co chcę kupić.
Karo44
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 sty 2015, o 21:45

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Chilli » 26 sty 2015, o 18:50

Staram się robić listę i dodatkowo zamawiać produkty spożywczę online :) to pomogło mi zredukować niepotrzebne koszty związane z bezmyslnymi wydatkami :P
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez sandi » 27 sty 2015, o 22:04

Nie. Nie oznacza to jednak, że moje zakupy nie są przemyślane. Moja lista zakupów tworzy się na bieżąco w głowie. Również bardzo często zamawiam produkty spożywcze on-line. Dzięki takim e - zakupom mam trochę czasu aby się zastanowić, zajrzeć do lodówki..

sandi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:20

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez pysia67 » 29 sty 2015, o 01:23

Bez listy zakupy się nie obędą. Jestem taka zapominalska, że będąc w sklepie wiele mi wypada z głowy.
pysia67
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2015, o 01:19

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Lagenko_pl » 3 lut 2015, o 13:20

Mi podobnie w efekcie czego kupuje szereg niepotrzebnych i nieprzydatnych rzeczy a zapominam o tym co jest naprawdę ważne i niezbędne,dlatego też lista z zakupami wydaje mi się najlepszą opcją.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez gagatka » 4 lut 2015, o 12:59

U mnie też jak zabraknie listy, to nie kupię najważniejszego. Mam teraz taką aplikację na telefonie do tworzenia list. Dzięki temu nie biegam po sklepie w poszukiwaniu zgubionej karteczki. ;-)
gagatka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 11:58

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Pam_ela » 6 lut 2015, o 16:18

Ja korzystam z programu Listonic w moim smartfonie - bardzo przydatna rzecz

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Aniella » 8 lut 2015, o 22:56

Ja robię zakupy tylko z listą którą wcześniej przygotowuję w domu.Nie chodzę też na zakupy głodna gdyż wtedy kupuję różne dziwne raczej niezdrowe produkty których bym raczej normalnie nie kupiła.

Aniella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 22:47

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Pam_ela » 9 lut 2015, o 10:53

O nieee na zakupy isc glodnym to tragedia, ja tez wtedy wlozylabym do koszyka wiele dziwnych i niepotrzebnych rzeczy :p

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez muminka » 13 lut 2015, o 17:10

Ostatnio zaczełam robić listę potrzebnych rzeczy. Ułatwiło mi to życie. Wcześniej zapominałam kupić kilka rzeczy a zamiast tego doszło duużo niepotrzebnych. Heh :D
muminka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 01:48

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez muffinka » 16 lut 2015, o 12:52

koniecznie musze miec liste, bo jak nie to zawsze czegos zapomnę. Nawet musze zapisac chleb czy mleko, bo jak juz chodze z lista to sie jej sciśle trzymam ;) przydatna rzecz.
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Magda.O » 16 lut 2015, o 23:14

Mam w kuchni kartkę i systematycznie dopisuję do niej nowe rzeczy, bo raz w tygodniu robię większe zakupy. Takie które robię na szybko na teraz to nie, ale jeśli chodzi o większe to koniecznie bo inaczej kupiłabym coś czego nie potrzebuję i nie kupiła tego co jest mi potrzebne :)
Magda.O
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:45

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Bielizna-Delfin » 11 mar 2015, o 14:34

Te spożywcze bardzo często robię z listą,a to dlatego że wtedy kupuje faktycznie to co jest niezbędne oraz czego brakuje,zamiast szeregu rzeczy i produktów które potem lądują w koszu,lista pozwala zaoszczędzić.
Bielizna-Delfin
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 17:19

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez BlackWolf » 21 mar 2015, o 09:50

Lista przydaje się. Wchodzisz do sklepu, patrzysz na kartkę, bierzesz konkretne rzeczy i wychodzisz. Nie zastanawiasz się pół godziny co chcesz kupić i przy kasie - czy czegoś nie zapomniałaś.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez BlueTiger » 24 mar 2015, o 20:52

Idealny temat dla mnie na dzisiaj.. szykowałam na dzisiaj elegancką kolację - pełno pomysłów i przepisów, długa lista zakupów, i co? Oczywiście zapomniałam jej zabrać i skończyło się jak zawsze. Zmiana planów i szukanie pomysłów z dostępnych produktów:)
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Hadassa » 25 mar 2015, o 10:31

Wiem że są jakieś programy gdzie w telefonie można zapisywać listę zakupów, no i chyba coraz więcej smartfonów ma po prostu wbudowane notatki

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez BlueTiger » 25 mar 2015, o 17:30

Jakiś pomysł to jest. Może spróbuję, ale jakoś lubię mieć wszystko "na papierze". Teraz już wszystko pisze się komputerowo to chociaż to może uratuje mnie przed zaprzestaniem pisania ręcznego - już widzę, że moje pismo jest bardziej podobne do kurzego:)
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Lagenko_pl » 1 kwi 2015, o 17:19

zakupy spożywcze często robię z listą bo wtedy przynajmniej kupie wszystko co jest potrzebne,z kolei inne jak odzież czy kosmetyki już nie,tutaj zdaje się na intuicję:)
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez muffinka » 9 kwi 2015, o 13:03

musze miec listę, inaczej na pewno czegoś zapomnę! :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez eRozkosz_pl » 27 maja 2015, o 15:11

Jeżeli jestem w supermarkecie to jak najbardziej,lista zawsze się przydaje bo wtedy kupię to co faktycznie jest mi potrzebne,bez zbędnych rzeczy które i tak potem się wyrzuca.
eRozkosz_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 18 wrz 2013, o 13:30

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez groszkamagda » 28 maja 2015, o 14:03

Zawsze robię zakupy z listą ponieważ zawsze muszę o czymś zapomnieć a super rozwiązaniem jest notatnik w telefonie.
groszkamagda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 mar 2015, o 16:46
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]