E-papierosy - Wasze opinie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez doradca_foof » 8 paź 2014, o 01:07

Witam,

poza smakami egzotycznymi czy specjalnymi jest dostępna szeroka gama liquidów o smaku tytoniu i jego różnych odmianach.

Tomek,
--
Doradca online Foof & Tabaque
doradca_foof
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 01:29

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez aneczka_brie » 8 paź 2014, o 10:15

Ostatnio czytałam teksty, że w epapierosach rzeczywiście nie ma substancji smolistych, ale jest masa innych związków chemicznych, które również rujnują nasze zdrowie. A o ich wpływie na razie nie mamy co gadać - zobaczymy dopiero po latach. Osobiście uważam, że epapieros jest zdrowszy (a raczej mniej niezdrowy), co nie zmienia faktu, że jest świetnym środkiem na skrócenie swojej wędrówki na tym łez padole o kilka lat.

A już zupełnie załamują mnie znajomi, którzy szczycą sie swoimi epapierosami, jakby to była najzdrowsza rzecz na świecie;P

Avatar użytkownika
aneczka_brie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 11:35

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez redorange666 » 8 paź 2014, o 11:28

Wszystkie rzeczy które sa w markowych liquidach sa powszechnie stosowane tak w spożywce jak i chemii (np w kremach - i proszę mi nie mówić że przez skórę nie dostają się one do krwi i całego organizmu), w lekarstwach i to od dziesięcioleci.
Oczywiście e fajka nie jest zdrowa ale jest znacznie mniej szkodząca niż analogowe fajki.
CZy nikotyna jest szkodliwa oczywiście że tak, oczywiście ona uzależnia ale nie tak bardzo jak substancje smoliste w papierosach analogowych. Więc w porównaniu do analoga e to samo zdrówko.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez aneczka_brie » 9 paź 2014, o 09:20

Więc w porównaniu do analoga e to samo zdrówko.


No właśnie o takich tekstach pisałam;P Ja jednak jestem za tym, żeby przed wyrokowaniem odczekać kilkanaście lat i wtedy zobaczymy na własne oczy jak działają efajki - w historii było już wiele produktów, które miały być zdrowe, a miały zły wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia.

najgorsze w epapierosach jest to, że kiedyś ludzie nie mieli wyjścia - albo palili, albo nie. teraz natomiast często przerzucają sie na E i wmawiają wszystkim, że to dla zdrowia. Kiedyś po prostu się rzucało;P

Avatar użytkownika
aneczka_brie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 11:35

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez imloco » 9 paź 2014, o 12:56

aneczka_brie napisał(a):A już zupełnie załamują mnie znajomi, którzy szczycą sie swoimi epapierosami, jakby to była najzdrowsza rzecz na świecie;P
Ludzie się lubią chwalić gadżetami. ;) Tak jak mówisz, to jest mniej szkodliwe, dlatego lepsze. No i jeszcze tańsze. ;) Natomiast teksty, że to samo zdrowie, to się zgadzam, że są kłamliwe.

aneczka_brie napisał(a):Kiedyś po prostu się rzucało;P

Znajomi rzucają tak od paru dobrych lat. W sumie ja też tak miałam, że po kliku dniach lub tygodniu wracało się do palenie fajek.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez doradca_foof » 15 paź 2014, o 00:09

aneczka_brie napisał(a):Ostatnio czytałam teksty, że w epapierosach rzeczywiście nie ma substancji smolistych, ale jest masa innych związków chemicznych, które również rujnują nasze zdrowie. A o ich wpływie na razie nie mamy co gadać - zobaczymy dopiero po latach. Osobiście uważam, że epapieros jest zdrowszy (a raczej mniej niezdrowy), .


Witam,
to jest w zasadzie dobre podsumowanie, e-palenie jest mniej szkodliwe. Brak substancji smolistych oraz wszystkich związków, które są wynikiem procesu spalania, którego w e-paleniu po prostu nie ma.
Wszystkie składniki liquidów są wykorzystywane nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale także spożywczym, więc ich wpływ na organizm jest w zasadzie znany. Sama nikotyna oczywiście jest neurotoksyną, i to ona jest odpowiedzialna za uzależnienie, ale przez zmniejszanie mocy liquidów można oduczyć organizm potrzeby jej dostarczania, czyli zerwać z nałogiem.

redorange666 napisał(a):Wszystkie rzeczy które sa w markowych liquidach .

To jest bardzo istotne do podkreślenia. Nie zaleca się stosowania liquidów nieznanego pochodzenia, "chińskich", noname, często oferowanych bardzo tanio na aukcjach internetowych, gdyż nie znany ich składu ani terminu przydatności, i mogą nam zaszkodzić. Powinno się stosować tylko liquidy znanej produkcji, atestowane, o opisanym składzie i ważnym terminie przydatności.

aneczka_brie napisał(a):najgorsze w epapierosach jest to, że kiedyś ludzie nie mieli wyjścia - albo palili, albo nie. teraz natomiast często przerzucają sie na E i wmawiają wszystkim, że to dla zdrowia. Kiedyś po prostu się rzucało;P

Kiedyś po prostu się paliło, bo szkodliwość tytoniu nie była tak rozpoznana, a w zasadzie nie samego tytoniu, tylko wdychania dymu powstałego z jego spalania.
Przejście na e-papierosy jest w pewnym sensie zdrowsze. Gdy nie dostarczamy do płuc substancji smolistych to one się samoczynnie oczyszczają.

Tomek,
--
Doradca online Foof & Tabaque
doradca_foof
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 01:29

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez imloco » 15 paź 2014, o 01:38

Tak jak wszystko chińskie bez atestów nie powinno być używane. Nawet lalki potrafią być trujące od nich..

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez MiszaM » 18 gru 2014, o 14:22

Ostatnio próbowałam liquid tabaque o smaku cappuccino i bardzo mi zasmakował :)
MiszaM
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 13:23

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez imloco » 20 gru 2014, o 17:55

A bardziej kawowy smak czy mleczny?

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez doradca_foof » 23 gru 2014, o 03:18

Witam,
osobiście nie gustuję w takich smakach, ale w kwestii owocowych to polecam smak winogrono lub smoczy owoc od One, są genialne !

Tomek,
--
Doradca online Foof & Tabaque
doradca_foof
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 01:29

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez babeszka » 19 lut 2015, o 14:56

Lubię bardziej "klasyczne" smaki np. absolute tabbaco czy tabbaco gold. Kupuję kartomizery w sklepie green-smoke. Mają dużo w sumie tam smaków, ale te mi najbardziej podchodzą. Mam też od nich epapierosy. Dla mnie są świetną alternatywą dla normalnych papierosów. :)
babeszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 12:51

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Vervus » 23 lut 2015, o 13:29

E papierosy zostały przebadane, również przez polskich lekarzy i to najdokładniej jak się tylko dało a oficjalne wyniki badań są dostępne w internecie. Wyniki te są jednoznaczne, e-papierosy są zdecydowanie mniej szkodliwe od tradycyjnych papierosów. Oczywiście wszystkiego przebadać się nie da, jakie w rzeczywistości będą skutki dowiemy się wszyscy po kilkunastu latach ich użytkowania.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez karola32 » 27 lut 2015, o 11:59

Dla mnie papieros to zawsze papieros;] czy elektroniczny czy zwykły, nieważne. I tak się pali. A gdzieś czytałam, że te elektroniczne są jeszcze gorsze, że wchłania się po prostu innego rodzaju substancje
karola32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 17:23

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Lagenko_pl » 4 mar 2015, o 13:09

Jednak jest różnica i e-papieros nigdy nie dorówna zwykłemu analogowi,który z czasem może nas "zatruć",poza tym w przypadku epalenia nie ma trujemy dymem otoczenia a to duży plus.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez klementynka » 9 mar 2015, o 13:47

To chyba powinno być tak, że e-papieros ma pomóc nam zwalczyć nałóg - nie można po prostu używać e-papierosów przez kolejne lata, bo wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. To jest alternatywa dla papierosów, ale tylko na jakiś czas.
klementynka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 mar 2015, o 13:30

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Myshka » 10 mar 2015, o 20:21

Moim zdaniem e-papierosy są dużo lepsze od tradycyjnych fajek. Kupiłam mojej mamie na święta rok temu e-fajkę i jestem mega zadowolona. Przede wszystkim...ładniej pachnie. Do tego, podobno, jest zdrowiej i mniej szkodliwie. :) Jeśli już trzeba palić to tylko e-papierosy :)

Myshka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 mar 2015, o 20:16

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez MarylaKoziel » 10 mar 2015, o 23:04

Dokładnie, jeśli miałabym wybierać między papierosami a e-papierosem wybrałabym e-papierosa.
Nie dość, że mniej szkodliwe to i tańsze ;)

Strona która umożliwia nam zlokalizowanie dowolnej osoby
bez jej wiedzy :P Ostatnio wykazało mi, że mąż jest w Tesco, dzwonię
do niego i faktycznie tam był, myślałam, że kłamie hehe ;)
http://goo.gl/i7vrj8
MarylaKoziel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 mar 2015, o 22:34

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez kaczka » 19 mar 2015, o 14:41

dla mnie papierosy to papierosy. nie ważne czy "e" czy bez "e". teraz coraz mniejsze dzieciaki widać na ulicy z tymi e-papierosami. to chyba nie jest normalne.
Avatar użytkownika
kaczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 14:33
Lokalizacja: Kieszanice

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez czarna99 » 23 mar 2015, o 15:33

Paliłam e-papierosa przez jakis czas. Ale rzuciłam całkiem . Dizs nie pale ani zwyklych ani e-papierosa.
czarna99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 14:24
Lokalizacja: Alabama

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez supełek » 7 kwi 2015, o 12:32

Prawdopodobnie są tak samo szkodliwe jak zwykłe papierosy.Może nie mają substancji smolistych, ale nikotyna robi swoje.
supełek
 

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez daria218 » 14 maja 2015, o 17:03

; E-papieros przypominający tradycyjnego papierosa, oferowanych jest szereg smaków, począwszy od olejków różno smakowych, produktów owoców. Palenie e-papierosa zaspokaja potrzeby nikotynowe, jednak e-papieros jest mniej szkodliwy niż tradycyjny a przede wszystkim palenie e-papierosów jest dużo bardziej ekonomiczne. Moja koleżanka paliła przez tydzień i zostawiła bo bolał ją brzuch i źle się czuła wielu moich znajomych chwali sobie e papierosy ja nie palę to nie wiem jak to jest.
daria218
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 20:36

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Ona1988 » 21 lut 2016, o 16:29

ja dostałam na urodziny od chłopaka Vypa i sobie go popalam. Nie ma dzięki temu tego zapachu tradycyjnych papierosów.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez gosianovak » 2 mar 2016, o 17:50

Ja się właśnie przyglądam palaczom i jako osoba niepaląca czuję komfort przy e-palaczu aniżeli przy palącym tradycyjne, Ale czy to zdrowsze dla palacza? Dla biernego pewnie tak.

gosianovak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 mar 2016, o 17:21

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez martawegan » 3 mar 2016, o 17:07

E-papieros jest na pewno wygodniejszy i bezpieczniejszy, ponieważ nie ma możliwości podpalenia nim niczego, ani oparzenia się. Palacze bierni nie są całkowicie odsunięci od działania rakotwórcza substancji. Zdarza się, że niektórzy producenci e-papierosów dodają do wkładów szkodliwą esencję, która potem wydychana jest przez biernych użytkowników w postaci pary wodnej. E-papieros szkodzi zdrowiu palacza tak samo jak tradycyjny papieros, ponieważ zawiera nikotynę. Jedyną zaletą jest to, że nie czuć nieprzyjemnego zapachu, gdy palacz pali.
martawegan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 15:05

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Likoa » 4 mar 2016, o 00:40

E-papieros według mnie nie szkodzi osobom z otoczenia i nie śmierdzi. A to co ktoś wciąga to bierze sam na siebie odpowiedzialność za to co robi. Na pewno lepsze są od zwykłych papierosów.

Super krem znieczulający http://www.naporost.pl polecam :)
Likoa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 mar 2016, o 11:44
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]