Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Tusia » 27 lis 2014, o 23:49

A zarówno w jednym jak i w drugim przypadku po prostu przed rozpoczęciem starań o dziecko należy zacząć przyjmować kwas foliowy. Można w formie witamin. Moja siostra uzupełniała sobie poziom żelaza i kwasu foliowego łykając prenalen.
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 30 lis 2014, o 23:05

Akurat kwas foliowy to oddzielny temat, bo trzeba go przyjmować niezależnie od tabletek czy ich braku. Ale zastanawia mnie czy to odstawienie tabletek i odczekanie ze staraniem może mieć włąśnie podłoże obawy o ilosc hormonów w organiźmie. Chociaż zapewnie i podczas brania tabletek można zajść w ciąże. Vixpo jest dla mnie cudotwórcze, ale jednak żadna antykoncepcja 100% nie jest.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 1 gru 2014, o 10:58

Thelia ale jak już gdzieś wspominałam, różne są teorie. Jedni mówią, że najlepiej zaraz po odstawieniu tabletek, inni że trzeba odczekać, nawet do pół roku, zanim się organizm całkiem przestawi

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez kaira1987 » 3 gru 2014, o 17:40

Co do kwasu foliowego - najlepiej brać go i przed planowaną ciążą:)

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez docha » 8 gru 2014, o 11:16

kaira1987 napisał(a):Co do kwasu foliowego - najlepiej brać go i przed planowaną ciążą:)

zgadzam się, mój lekarz nawet mawiał "nie znasz dnia ani godziny" ;) Dobrze też brać magnez, bo jego właściwy poziom w ogranizmie w ciąży jest tez ważny, bo magnez ma działanie rozkurczowe, działa uspokajająco i zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu. A żeby nie łykać zbyt wielu tabletek na raz to można na przykład kupić prenalen magnez-fol.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez redgreen » 10 gru 2014, o 12:31

Ja poza tabletkami zawsze liczę sobie dni płodne SPAM bo keidyś się zdazyło że zapomniałam zażyć.....

Ostatnio edytowano 10 gru 2014, o 16:45 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
redgreen
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 13:57

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez marczella » 15 gru 2014, o 18:12

Hej dziewczyny ;)

Mam 20 lat i razem z moim chłopakiem planujemy rozpocząć współżycie. Ani ja,ani on nie jesteśmy doświadczeni w tej dziedzinie.Chcę się wybrać po tabletki do ginekologa, jednak boję się bardzo ich skutków ubocznych, że przytyję, będę miała wahania nastrojów itd.Poza tym jestem takim typem człowieka, że wystarczy mi niewiele,aby zacząć panikować że jestem w ciąży. Macie jakieś rady dla mnie? :) No i przede wszystkim jak z głowy pozbyć się tej obawy podczas tak ważnego pierwszego razu?

Dzięki,pozdrawiam :)

Siła to zdolność przełamania czekolady na cztery kawałki i zjedzenia tylko jednego :)
Avatar użytkownika
marczella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 12:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Czarna » 15 gru 2014, o 23:26

To może plastry zamiast tabletek? Mi jakoś lepiej podeszły. Albo w ogóle zacząć od gumek? Zresztą lekarz powinien Ci zaproponować najlepszą dla Ciebie metodę.
Co do obaw: zastosujesz się do zaleceń lekarza w kwestii antykoncepcji to najprawdopodobniej nic nieoczekiwanego się nie wydarzy i będzie dobrze :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 16 gru 2014, o 10:40

Marczella, przede wszystkim musisz porozmawiać z lekarzem i dobrać metodę odpowiednią dla siebie.
Mi np strasznie nie odpowiadają prezerwatywy, a do plastrów nie mam przekonania.
Ja się zdecydowałam na pigułki. Ważne by przed wyborem, zrobić badania.
Z tego co wiem na pierwsze pigułki dziewczyny często dostają Vibin Mini.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez inek » 16 gru 2014, o 17:01

Ja do tej pory nie mam przekonania do tabletek, plastrów i innych. Po prostu mocno w głowie mi siedzą skutki uboczne....

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 16 gru 2014, o 17:39

Inek ale o to chodzi by czasem wybrac mniejsze zlo :) jak sie wiec zabezpieczcie?

Wysłane z malego pożeracza czasu :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez vaniliiia » 16 gru 2014, o 21:07

Dziewczyny, nie chce zakładać nowego tematu a potrzebuję pomocy ;)
Byłam u ginekologa, przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Chodzi o to, że ogólnie będę pierwszy raz w życiu brała tabletki. Przepisała mi takie tabletki jak Vibin mini. I moje pytanie jest następujące....
Ogólnie miesiączki mam 6dniowe, niestety dosyć duże.. bole brzucha i te sprawy.. I przeczytałam, że po tabletkach anty występują krwawienia(okres sie przedłuża?) i takie krwawienia trwają 17dni, miesiac, dluzej....
Moje pytanie: Jak wygladaja takie krwawienia. Są takie jak miesiączki? Jeśli mam taki obfity okres to plamienia też będę miała takie? Czy to zwykłe małe plamienia, wystarczy tylko wkładka? Baaaardzo zależało mi na tabletkach bo Sylwester, będzie dniem wyjątkowym, ale będę tez miec białą obcisłą sukienkę i martwie się, że jak zacznę brać tabletki, to będę mieć coś w formie okresu i będę musiała być w podpaskach... co nie wypali w ogole ani do obcislej sukienki, ani do bialego koloru... Pomóżcie, bo ginekolog mnie nie uświadomiła w niczym :) A okres mam mieć jutro....

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Avis » 17 gru 2014, o 12:06

Powiem Ci tak, ja jak brałam tabletki nie miałam żadnych przedłużonych krwawień. Normalnie miałam okres dość obfity i trwał 7-8 dni, a jak brałam tabletki to okres mój trwał 3-4 dni. Nie dość, że tabletki skracały czas to okres mialam normalny tak prawdę mówiąć jeden dzień, 3 pozostałe to były plamienia także raczej do sylwestra będziesz już po okresie. Tak mi się wydaje :)

Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.

Obrazek
Avatar użytkownika
Avis
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 667
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 13:34

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez vaniliiia » 17 gru 2014, o 18:12

Mam taką nadzieję.. Pierwszą tabletkę biorę już dzisiaj. Pytanie jeszcze jedno, obojętnie czy zacznę od tych poniedziałkowych czy środowych? Dzisiaj sroda więc chciałabym brać od srody, ale wtedy musialabym sie cofnąć w poniedziałek i brać te wcześniejsze z pierwszego rzędu... :D(czyli te wczorajsze itp..)
To chyba bez roznicy ktore biore? :)

Wybaczcie ze pytam jak glupia ale wolę się w 100% upewnić ze wszystkim :D

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 19 gru 2014, o 21:39

inek napisał(a):Ja do tej pory nie mam przekonania do tabletek, plastrów i innych. Po prostu mocno w głowie mi siedzą skutki uboczne....


Ale to jak się zabezpieczasz? Prezerwatywy , kalendarzyk czy jak ? Stosowałaś kiedys jakies tabletki czy tak po prostu nie ufasz ich działaniu ?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 21 gru 2014, o 13:03

Vanilka, przy braniu pigułek nie powinny wystąpic jakies krwawienia w międzyczasie.
Więcej powinnaś nawet mieć je delikatniejsze i krótsze.
Powinny też być mnie j bolesne.
Vibin mini jest szczególnie skierowany do dziewczyn które zaczynają swoją przygodę z pigułkami.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez vaniliiia » 21 gru 2014, o 21:03

A to dobrze ;) No właśnie okres mam mniej bolesny, powiem więcej, w ogóle pierwszy raz od 5 lat nie bolał mnie brzuch podczas miesiączki :) Ale i tak mam dużo mocniejszy okres, jutro 6 dzien mam nadzieje ze skonczy sie jak zwykle, a nie ze sie przedluzy do np 10 dni :D zwariowałabym :)

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 22 gru 2014, o 00:08

Z tego co czytałam o nim opinie to sobie dziewczyny go chwaliły ;)
i widze że Ty też zadowolona ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez vaniliiia » 22 gru 2014, o 15:41

Póki co tak, co prawda dopiero 5 tabletka ale ogólnie żadnych skutków nie zauważyłam, oprócz tego że mam troche większy okres niż zwykle ale za to nie bolesny. Chwilowo mam piękną twarz, zero syfków, mam nadzieje tylko ze mnie nie wysypie do sylwestra.. kilka dni temu mialam jeszcze wysyp, ale mam nadzieje ze po tabletkach nic mi nie wyjdzie :)

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 23 gru 2014, o 10:33

Prawda jest taka że każdy organizm reaguje inaczej, ale ja przy pigułkach nie miałam problemów z cerą.
Ważne że już czujesz poprawę. Rozumiem że łykasz je od pierwszego dnia okresu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez kies » 1 sty 2015, o 18:26

Ja kiedyś słyszałam, że się zapisuje tabletki antykoncepcyjne kobietom, które mają problem z nadmiernym owłosieniem ciała, ale ostatnio kumpela mówiła, że dostała vixpo, ale poszła z trądzikiem. Tak mi się przypomniało jak piszecie o wysypie syfków.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jakly » 20 sty 2015, o 18:39

No właśnie tabletki antykoncepcyjne służą również jako lek na trądzik (i nie tylko z resztą). Również mi znacznie się zmniejszył odkąd je biorę.
Jakly
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sty 2015, o 17:30

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Chilli » 20 sty 2015, o 21:36

Ja odkąd biore tabletki nie mam wyprysków, to było jedyne lekarstwo :P ciesze się, że nie tyje od tabletek. Ale to tylko świadczy o tym że mam idealnie dobrane :)
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 28 sty 2015, o 14:18

Chili a z ciekawości co łykasz ?
No cóż reguluje nam się poziom hormonów, a co za tym idzie to co się dzieje z naszym ciałem czy twarzą.
Dobrze dobrane pigułki nie spowodują skutków ubocznych.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez rona81 » 3 lut 2015, o 13:02

Hej ja jutro się wybieram do ginekologa, żeby mi coś ustawił. Zażywałam tabletki przed ciążami ale pamiętam, że miałam strasznie marne próby wątrobowe. Zażywałam wtedy Cilest. No zobaczymy.

Obrazek
Zapraszam!
rona81
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]