Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez norkowska12 » 2 lis 2014, o 14:02

Cześć jak wam idzie szukanie pracy po ciąży bo mi bardzo ciężko i już nie wiem co mam robić aż wkońcu natrafiłam na kandyducha.
norkowska12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 14:00

Re: Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez Sloneczko12 » 3 lis 2014, o 09:19

Paranoja. Teraz, z dzieckiem, będzie Ci jeszcze trudniej, niż przed ciążą czy w ciąży. Maskara. Ten kraj to porażka.
Avatar użytkownika
Sloneczko12
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 10:44

Re: Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez mróweczka » 17 lis 2014, o 14:39

spokojnie, nie jest tak tragicznie i pracę da się znaleźć ;) ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach, po pierwsze odpowiednie zdjęcie w cv :) profesjonalne ale uśmiechnięte, to lepiej wygląda po prostu. List motywacyjny pisz zawsze pod konkretną ofertę, opisuj cechy i umiejętności, które wymaga dana oferta. Do tego stwwórz dobrze cv, profesjonalne. Jak nie wiesz jak się za to sama zabrać to zrób w jkaimś generatorze, np szybkiecv. Wbrew pozorom odpowiednio przygotowane dokumenty aplikacyjne to polowa sukcesu, potem już tylko odpowiednio się zaprezentować na rozmowie i praca twoja ;)
mróweczka
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 13:39

Re: Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez Czarna » 17 lis 2014, o 14:51

mróweczko, piszesz oczywiste oczywistości, które niezupełnie maja przełożenie na postrzeganie mam przez pracodawców: ma przerwę w pracy, a więc i w doświadczeniu; będzie znikać na zwolnienia na dziecko; wkrótce zajdzie w kolejną ciążę...

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez rona81 » 17 lis 2014, o 22:13

Hej !!

Ja po pierwszej ciąży usiłowałam wrócić do pracy. Skończyło się na tym że i tak więcej czasu spędzałam na opiece niż w pracy. mała w żłobku bardzo chorowała, mimo wszystkich szczepień. Skończyło sie na tym, że jak miała półtora roku zaszłam w drugą ciąże od razu poszłam na l4 i z synkiem zostałam na urlopie wychowawczym a między czasie otwarłam własną działalność gospodarczą. I łączę macierzyństwo z pracą w domu. Pomaga mi mąż. Nie wyobrażam sobie wrócić na etat ! Synek skończył dwa lata i jeszcze nie miał antybiotyku. Ja bez nerwów i godnie wychowuje dzieci prowadzę dom i szaleje we własnej firmie nie jest łatwo ale naprawdę jeśli macie pomysł i możliwości spróbujcie zostać biznes mamą przy odrobinie szczęścia i samozaparcia uda się !

Obrazek
Zapraszam!
rona81
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08

Re: Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez blackrose » 21 lis 2014, o 01:53

Też obawiam się ''zaciążenia'' bo jestem w miarę świeża w swojej pracy i boję się, że przez to nie zagrzeje w niej miejsca... Jednak z drugiej strony czekać znowu dwa-trzy lata trochę mnie przeraża... Tym bardziej, że nie młodnieje, podchodzę już pod 30 i chcialabym w końcu mieć dziecko, oboje z moim mężęm chcemy, i w zasadzie jedynie co nas powstrzymuje to obawa utraty pracy, bo jednak mamy wzięty kredyt, więc gdyby coś, to byłaby to katastrofa. Wpadam na pomysł, żeby zrobić jakaś podyplomówkę, tak żeby potwierdzić swoje kompetencje do wyonywania pracy, na pewno to też nie zaszkodzi a mi da większy psychiczny luz, że gdyby co, to trudniej będzie znaleźć kogoś o podobnych kompetencach na moje miejsce. Zastanawia się nad podyplomówką na WSB, m.in. dlatego, że tutaj na stronie wsb wyczytałam, że uczelnia szanuje czas studnetów itp., co akurat dla mnie jako osoby pracującej jest bardzo ważne. Chciałabym się jednak od Was przy okazji dowiedzieć czy to dobra oferta, bo jeżeli mam już wydać pieniądze, to lepiej zainwestować je dobrze. Z góry dzięki!

Któż to ci powiedział, że nie ma już na świecie prawdziwej, wiernej, wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język!
Avatar użytkownika
blackrose
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 lip 2014, o 02:24

Re: Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez Czarna » 21 lis 2014, o 09:52

Ja tu widzę sprzeczność, bo niby chcesz już mieć dziecko (bądź starać się o nie), ale z drugiej strony zastanawiasz się nad studiami podyplomowymi, które trwają 1-2 lata (nie wiem, ile te Twoje). Kiedy więc chcesz je robić? Pracując, przez co i tak odwleczesz decyzję o posiadaniu dziecka czy będąc już w ciąży, przez co i tak Twoja pozycja w pracy, ze wgzlędu na krótki staż, osłabnie?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez hondyl » 10 lut 2015, o 15:35

Nie można się poddawać. Powrót nie jest prosty, ale z pewnością nie jest niemożliwy. Uświadomić musimy sobie to, że bardzo małe doświadczenie w zawodzie jest równoznaczne z niskim wynagrodzeniem (co z czasem się zmieni, trochę cierpliwości). Podsumowując nie "wybrzydzajmy".

hondyl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lut 2015, o 13:53

Re: Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez betina333 » 7 kwi 2015, o 17:56

Szukając pracy warto zaznajomić się z raportem wynagrodzeń aby wiedzieć jakie stanowiska są dobrze płatne i gdzie. Często pracodawca pyta o nasze finansowe oczekiwania a my nie wiemy co powiedzieć. Warto się z tym zaznajomić.
betina333
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:39

Re: Dziewczyny jak wam idzie szukanie pracy po ciąży ?

Postprzez monian » 18 maja 2015, o 17:11

Przede wszystkim nie warto rezygnować z aktywności zawodowej w ciąży, bo przerwa w CV nigdy nie wygląda dobrze. Nawet jeśli nie mamy pracy warto brać udział w kursach i szkoleniach. To na pewno ułatwia szukanie :)

monian
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 maja 2015, o 17:02
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników