Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?


Tak
28
93%

Nie
2
7%
 
Liczba głosów : 30

Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Hadassa » 9 paź 2014, o 11:14

W innym wątku wywiązała się ciekawa dyskusja o tym, czy kobieta powinna pracować.
Czy jednak spokojnie może brać kasę od męża.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
Jaką w ogóle macie Wy sytuację ?
Zapraszam do tematu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Melania Si » 9 paź 2014, o 12:20

Ja jestem za pracowaniem, choć dopuszczam i szanuję inne rozwiązania.

Przytoczę fragmenty swojej wypowiedzi z innego wątku:

Lepiej jest, gdy kobieta pracuje. Ja skończyłam studia, zamierzam rozpocząć kolejne, bo chcę się rozwijać, udoskonalać sama dla siebie, pracować w zawodzie, który będzie sprawiał mi satysfakcję, jednocześnie będąc przykładną żoną i matką (w przyszłości). Ale też nie uważam, że kobieta w małżeństwie MUSI pracować, bo inaczej nie ma jak o siebie zadbać, nie ma się w co ubrać, nie ma na własne przyjemności...
Są takie małżeństwa, gdzie mąż manifestuje swoją władzę, bo to ON utrzymuje rodzinę (i takiego małżeństwa nie akceptuję).
Ale są też takie, gdzie mężczyzna zarabia, a kobieta po prostu bierze tyle, ile chce, nie tłumacząc się na co i po co. Dla mnie takie małżeństwa są godne podziwu, kasa jest wspólna, choć to facet ją zarobił. A czy to znaczy, że kobieta siedzi tylko w domu, nie wychodzi do ludzi? Nie. Praca to nie jedyny sposób na to, aby się samodoskonalić :) Znam takie pary.

Dobrze jak kobieta pracuje, ma kasę na swoje potrzeby, wydaje ją, kiedy chce i ile chce. Ale i tu zdarzają się sytuacje, że w danej chwili może jej kasy zabraknąć (bo np. jeszcze nie dostała wypłaty; zapomniała wypłacić z konta; lub po prostu już wszystko wydała w tym miesiącu :D) i tu dochodzi do owego "proszę, pożycz mi/ daj mi". Chodzi więc o to, aby w swoim związku budować takie relacje, że moje jest twoje, a twoje jest moje, i nie muszę się prosić/błagać o kasę, i tłumaczyć, ile dokładnie na co potrzebuję. Nie powinno być takiej sytuacji, że kobieta czuje się poniżona/ zależna od męża, bo musi jakoś wyegzekwować od niego pieniądze. Jeśli kobieta nie pracuje, to przede wszystkim takie małżeństwo powinno dążyć do tego, aby mimo wszystko traktować siebie na równi. Jak mi braknie kasy, to nie będę się krępować wziąć portfel partnera i krzyknąć na do widzenia: "Kochanie! tam stówkę sobie wzięłam. Będę wieczorem!".

To, jakie są relacje w małżeństwie, stosunek do pieniędzy, wydatków i różnych obowiązków zależy wyłącznie od tego, jak postrzegamy swój związek, swoje wspólne życie, jakie perspektywy mamy przed sobą, jakie cele sobie wyznaczamy. Kobieta może sama chcieć pracować. Kobieta może nie być chętna do pracy. Mąż może nie godzić się na to, aby jego żona pracowała. Mąż może wymagać od żony, by też dawała pieniądze na utrzymanie rodziny.

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Hadassa » 9 paź 2014, o 12:39

Wg mnie dobrze jest kiedy kobieta pracuje.
Żeby mieć na swoje wydatki i wyjść do ludzi.
Ubrać się i zadbać o siebie.

Co do pieniędzy itp.
Wg mnie raczej w małżeństwie powinny być wspólne finanse, ale jest różnie.
Ja z moim, oboje pracujemy, kasa wpływa na wspólne konto.
Ale sama byłam świadkiem (jak wspominałam w innym temacie) gdy małżonkowie pożyczają sobie pieniądze na codzienne zakupy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez redorange666 » 9 paź 2014, o 14:04

Jedno i drugie powinno pracować... a i intercyza powinna byc obowiązkowa. :) Tak dla świętego spokoju jej i jego. Ja uff ufam Tobie a Ty uff ufasz mnie. :)
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez G**** » 9 paź 2014, o 14:36

Ja jestem jak najbardziej za tym żeby kobieta pracowała jeśli tylko ma taką możliwość. Sama nie pracuję bo niestety u w mnie w okolicy ciężko z pracą ale jeśli tylko bym miała możliwość na pewno bym do pracy poszła. Po pierwsze to jest zawsze jakaś odskocznia od domu, przebywanie między ludźmi, większa motywacja żeby zadbać o siebie. Po drugie jest to kwestia finansowa, wiadomo, że każdy ma swoje wydatki i potrzebuje pieniędzy. Po trzecie wydaje mi się, że większość facetów woli jak ich kobiety pracują niż siedzą cały dzień w domu przy garach, w dresach itp. Niestety mój mąż do tych nie należy no ale nikt nie jest idealny.
G****
 

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Pletwa Reborn » 10 paź 2014, o 12:11

Hadassa napisał(a):W innym wątku wywiązała się ciekawa dyskusja o tym, czy kobieta powinna pracować.


Zatem ten wątek powinien zostać usunięty...
Jesteś niesłowna
Pletwa Reborn
 

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Hadassa » 10 paź 2014, o 12:15

Skoro nie wiesz o co chodzi to proszę nie komentować.
Tamten wątek założyła Użytkowniczka i poświęciła go swojemu problemowi.
Nie ma sensu by w nim robić offtop i rozmawiać o tym czy kobieta powinna pracować czy nie.
dlatego powstał ten wątek
Dla informacji
nie-wiem-co-zrobic-t11729.html

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Sol » 10 paź 2014, o 13:48

To zależy. Jeśli mój partner by zarabiał dużo pieniędzy, to sama nie miałabym problemu z byciem w domu. A w domu też jest nieraz co zrobić. Zwłaszcza, że chcemy kiedyś zamieszkać na wsi. Nie jestem typem kobiety, której koniecznie trzeba jakoś specjalnie dogadzać. Nie potrzebuje zbyt wielu kosmetyków, ani zbyt wielu modnych ciuchów. Nie wydaję za wiele pieniędzy na siebie.

Gdybyśmy mogli zdecydować, to wolałabym nawet stworzyć jakąś własną małą firmę. Albo pisać książki, czy pracować w domu. Ale mój partner nigdy nie narzekał na to, ze wydał na mnie jakieś pieniądze. Nawet jego najbliższy przyjaciel śmieje się, że jestem kobietą idealną - lubię piwo, gry komputerowe i nie trzeba na mnie wydawać pieniędzy. 8-)

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Luna » 10 paź 2014, o 19:42

Moim zdaniem powinna, aczkolwiek to zalezy od sytuacji.
Co innego kiedy sie nie ma dzieci to swiat stoi otworem i mozna kombinowac na wiele sposobow jesli chodzi o prace ...no ale jezeli w gre wchodza dzieci to przewaznie mlode mamy wychowuja dzieci i siedza w domkach.

Ja jestem zdania takiego ze powinno sie pracowac.Czlowiek inaczej sie czuje .Przebywa z ludzmi.Wiadomo nie zawsze ta praca jest taka jakby sie chcialo no ale juz tak bywa w naszym zyciu. Trezba cieszyc sie tym co jest.

POKONAM TRUDY, MOZOŁY CZY BĘDZIE GORZEJ CZY LEPIEJ
UŚWIĘCĘ SŁOWEM ANIOŁY, ONE POMOGĄ MI WZLECIEĆ...
Avatar użytkownika
Luna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 642
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 07:40
Lokalizacja: Zachód

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Astra » 11 paź 2014, o 18:00

Kochane kobietki , czasy kuchty domowej jednak tylko czesciowo odeszly do lamusa.
Nie da sie tego faktu ukryc.
Kobietki wspolczesne z pewnoscia powinny pracowac i to niezaleznie od tego czy chca czy nie.
A to dlatego, ze poprzez przebywanie w zbiorowisku innych ludzi tak naprawde trzymamy nasza kondycje
psychiczna i intelektualna w dobrej kondycji i formie.
Choc nie jedna z nas jest fizycznie czasami wypompowana i po prostu,,zdechla,, to jednak systematyczne
kontakty z innymi sa motywacja i motorem napedowym do roznych naszych dzialan , a takze zainteresowan.
Mowiac krotko , praca jakakolwiek wyzwala w nas chec i obowiazek do poszerzaniai rozwijania horyzontow naszej rzeczywistosci.
Czyli nie gnusniejemy, ale aktywnie zyjemy, cokolwiek to dla kazdej z nas oznacza.
Zas co do finansow to mysle, ze kazdej z nas przyda sie mala doza niezaleznosci finansowej .
Natomiast jestem za wspolnymi finansami dwojga kochajacych sie ludzi i tuataj nie pasuje mi rozgraniczanie pt ,, to moje , a to twoje.
Zreszta warto powiedziec, ze obecne czasy nie sprzyja stabilnosci ani pod wzgledem pracy ani tez pod wzgledem finansow i byc moze dlatego czasami tak trudno sie jest w zwiazkach dogadac na ten temat.
Uwazam tez , ze bez wzgledu na status materialny i czasami oporow ze strony partnera , dla swojego ,,dobra,,
kobietka powinna nie rezygnowac z mozliwosci pracy , bo rezygnujac godzi sie swiadomie na owo gnusnienie i zyciowa frustracje .
Naprawa takiego stanu psychicznego niekiedy jest juz niemozliwa.
Ale niezaleznie od wszystkiego kobieta powinna miec swiadomosc tego i zdecydowac za jaka opcja sie opowiada. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez a... » 12 paź 2014, o 21:16

Powinna, to chyba za duze słowo, bo powinna, to zdecydować sama, a może raczej we dwoje. Sa małzeństwa/związki, gdzie drugiej stronie nie przeszkadzautrzymywanie całej rodziny.
Ma ochotę to pracuje zawodow, ale niektore kobiety spelniają sie pracując w domu, bo przecież to tez praca i moze się wtedy tez rozwijać. Przecież zakmowanie sie domem mie misi sie komczyć na kuchni. To tak naprawdę zależy od kobiety ile to sprzątajie, gotowanie itd. jej zajmuje. Może czytac, spotykac sie ze zmajomymi, chodzić ma kirsy, uczyc i doszkalać. Jeśli tylko ma takie mozliwości i chęci to uważam, że nie pracując zawodowo ma na to większe szanse nawet. W sensie czasowym.
Jeśli mialaby wykonywać pracę byle jaka, ktora mie sprawia przyjemności a wręcz męczy psychicznie, to nie uważam by przyniosla pozytywne efekty. Wtedy, jesli ma mozliwosc, lepiej rozwijac sie inaczej.
a...
 

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Jamelia » 13 paź 2014, o 08:48

Moje zdanie w tym temacie jest trochę "różnorakie" - zalezne od sytuacji..czyli np partnera, zarobków jego i naszych itp
Więc na pierwszy plan sytuacja dla mnie idealna, tzn ja w takiej znajdowac bym się chciała.
Partner pracuje, poczuwa się do łożenia na rodzinę czy też tylko mnie jesli nie mamy dzieci. Ja chodzę sobie do pracy na pół etatu (może byc ta którą mam) i zarabiam na swoje zachcianki albo jakieś pierdołki do domu. Oczywiście, facet mnie nigdy nie zostawi i że nie dorobie się emerytury z racji pracy na pół etatu martwic się nie muszę ... :D
ale to były takie mrzonki nierealne raczej bynajmiej u mnie :?
Ale tak kolorowo zazwyczaj nie ma...
I kobieta rzeczywiście czy chce czy nie, pracowac musi - choc dla mnie zapiepszanie za takie grosze jakie my kobiety otrzymujemy za naszą pracę jest po prostu uwłaczające. I kobieta zamiast cieszyc się z kontaktow z ludzmi itp o których pisała Astra, czuje sie zwyczajnie do nieczego, wykorzystana do granic mozliwości. Ochłap jaki dostaje w dniu wyplaty wywołuje placz zamiast radosci wiec na co komu taka praca?
Oczywiscie piszemy o sytuacji kiedy może liczyć na faceta/męza. Bo jesli nie może liczyć to i pracowac musi nawet za te nedzne grosze.
Wiec suma sumarum pracowac powinna ale nie na calym etacie , bo na całym etacie robi potem w domu, szkoda że niektórzy mężowie nie potrafią w ten sosób spojrzeć na obowiązki domowe które wlaśnie my kobiety wykonujemy

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Madlen » 14 paź 2014, o 17:21

Uważam, że pracować powinien każdy.
Natomiast wszystko zależy od partnerów jak oni się dogadają między sobą. Znam małżeństwa, gdzie każdy ma swoje konto i każdy posługuje się tylko swoją kasą, a w razie gdyby zabrakło- pożycza od partnera i później oddaje. To dla mnie trochę dziwne, bo przecież są tak jakby jednością i wspólnie powinni zajmować się swoimi finansami.
W moim przypadku, ja obecnie nie pracuję, ale gdy tylko coś się trafi na pewno pracować będę.
Póki co pieniądze zarabia mąż i z tego się utrzymujemy. Nie skąpi mi, ani nie wykrzykuje, nie udziela. Tak samo mamy wspólne konto i zanim byliśmy małżeństwem ja tam- gdy jeszcze pracowałam- wpłacane miałam pieniążki i czy to Jemu brakło na jakieś tam opłaty czy co innego, nie pytał czy może wybrać tylko po prostu wybierał ile potrzebuje i tyle. I na odwrót.
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez benitta » 22 paź 2014, o 14:07

Ja nie rozumiem co ma związek do aktywności zawodowej? Zresztą jest to sprawa i decyzja konkretnych osób.
Jeśli kobieta chce pracować i ma taką możliwość, to niech to robi, jeśli nie chce i ma za co żyć - też super.
Zawsze powinno się robić wszystko, żeby być szczęśliwym, dlatego ciężko jednoznacznie określić czy powinna czy nie powinna..

Styl Skandynawski Sklep: White House Design.
benitta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 13:53

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Rachella » 22 paź 2014, o 15:12

Ja chyba bym się nie zdecydowała na to, żeby zrezygnować z pracy zawodowej. Oczywiście, jesli wisiałby nade mną jakieś inne obowiązki ( :baby ) , to zostałabym w domu, ale myśle, że później i tak bym wróciła do pracy zawodowej :)

"Gdyby tak pani zabiła
Przewrotną w sobie kobietę,
Tę niebezpieczną panterkę,
Tę chytrą, wieczną heterkę,
To głupie, fałszywe zwierzę"

J. Tuwim
Avatar użytkownika
Rachella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15 paź 2014, o 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Tyfusek28 » 26 paź 2014, o 18:53

ja zdecydowanie nie zrezygnowalabym z pracy. teraz pracuje caly czas...godze wszystko dosjonale. Szkola corki..przedszkole...praca dom. Lubie pracowac i lubie miec swoja kase a nie prosic zawsze partnera o nia..bo jakos tak mi glupio by bylo :P tak wiec praca pozwala nam byc pewnymi siebie...nie jestesmy uzaleznione od portfela meza czy partnera. Mozna pracowac kilka godz w tyg aby tylko miec na swoje podstawowe wydatki :D

My kind of love
Avatar użytkownika
Tyfusek28
Fajna Kobietka
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:30

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Astra » 28 paź 2014, o 01:39

Ale wez tez pod uwage, ze sporo kobietek ma rozne , czasami nawet dramatyczne sytuacje .
Zreszta nie kazda kobieta jest tak zorganizowana i konsekwentna w zyciu Ty.
Mysle , ze zawsze punkt widzenia danej sprawy czy problemy zalezy jak to zwykle bywa , od punktu siedzenia.
Zawsze w takim temacie jak ten, nic nie jest jednoznaczne a tymbardziej odpowiedzi, bo one naprawde
nie sa latwe i proste.
Jednym slowem samo zycie i kropka. :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez vxx » 28 paź 2014, o 18:53

No przecież mamy równouprawnienie :D
vxx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 21:11

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Snajper » 31 paź 2014, o 02:28

A ja tam wcale nie musiałbym pracować.

Wystarczyłaby mi rola seksualnej zabawki mojej bardzo bogatej żony.]:-) Zajmowałbym się tylko miłością i odpoczynkiem 8-)

No dobrze, żartuję. :D

Pamiętajcie jeszcze panie, że również wiek zmienia pewne priorytety. Z moich prywatnych obserwacji wyglada to tak, że młode dziewczyny z zasady planują karierę i rozwój zawodowy. Kiedy przychodzą na świat dzieci bywa różnie. Czasem trudno pozostawić je dziadkom lub opiekunce, po to, aby tracić czas na coś takiego jak zmienna i niestała kariera. Odsetek kobiet, które chętniej zajmowałyby się dziećmi i ogródkiem rośnie wraz z wiekiem.

Oczywiście to moje prywatne obserwacje - socjologa amatora ;-) :)
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Tyfusek28 » 31 paź 2014, o 11:44

Jeżeżli sie czegos bardzo chce i dazy sie do celu to dzieci moga byc motywacja w karierze :)
Ale Snajper masz racje...wiele kobiet rezygnuje z pracy zawodowej żeby zajmowac sie dziecmi.

My kind of love
Avatar użytkownika
Tyfusek28
Fajna Kobietka
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:30

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Jamelia » 31 paź 2014, o 21:19

wiele kobiet rezygnuje bo nie ma innego wyjścia, zyja z miesiaca na miesiąc z zasiłku rodzinnego bo za to opiekunki nie wynajmia ani w wiekszosci przypadkow za swą pensje bo to nawet by im brakło by oplacic opiekunke.
i nawet te kobiety które chciałyby sie poswięcic rodzinie, zrobic tego nie moga, dzień w dzien proszą po kolei każdego z rodziny(bacie, ciotki kuzynki) by zajęły sie dzieckiem bo musza iść do pracy. pomimo tego że maja męża/ partnera to na zarabianie tylko na swoje wydatki moga zapomnieć. Niestety zbyt często bywa że kobieta będąc w związku i zarabiajac o wiele mniej niz jej partner musi lożyc na żywność i opłaty...
wiem że dla wielu to nie zrozumiała sytuacja ale ,cóż, nasi polscy panowie wyżej sraja niz dupe maja a my z desperacji sie ich trzymamy wierząc ze kiedyś się to odmieni i pomoga nam lepiej żyć... ot, taka szara rzeczywistość :(

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Armigor » 10 lis 2014, o 01:30

Ja jestem zdania iż każda kobieta powinna robić to w czym się spełnia i jest szczęśliwa,o ile ma wybór oczywiście.Mi priorytety zmieniły sie jak przyszedł drugi synek na świat. Zrezygnowałam z pracy zaszlam w kolejną ciąże i zostałam w domu z dziećmi. Teraz nie pracuje i do pracy się nie wybieram obojgu nam czyli mi i mojemu mężowi odpowiada ta sytuacja, konta mamy wsólne nikt nikogo nie sprawdza kto ile na co wybrał. Wiem że gdybym pracowała moje dzieci sporo by straciły nie miała bym czasu żeby wozić dzieci na lekcje rytmiki,sporty walki, czy basen,zoo moi chłopcy są jeszcze mali i ciszę sie że stać mnie na to że nie muszę pracować i mogę robić to na co mam ochotę .
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez MajaK » 17 lis 2014, o 20:28

Generalnie nikt nie musi pracować. Jeśli facet zarabia tyle że stać go na utrzymanie rodziny, a kobieta nie chce pracować to spoko ich wybór.

Mnie tylko zawsze zastanawia czy taka kobieta się nie boi. W życiu czasem zdarzają się sytuacje tragiczne i jeśli ona nigdy nie pracowała, nagle mąż odchodzi, umiera, choruje to ona nie ma doświadczenia nigdzie, nagle sytuacja finansowa robi się tragiczna. Poza tym co z emeryturą? Nie wiem ja bym się chociażby z takich powodów bała.

Ale ja nie wyobrażam sobie siedzieć w domu, lubię swoją pracę, nie po to się uczyłam by "zaprzepaścić" swoją przyszłość i swój rozwój siedząc w domu. Co innego na chwilę zrezygnować np po porodzie, a co innego całe tak spędzić. Oczywiście jeśli to komuś nie przeszkadza to ok, mi by to przeszkadzało. Miałabym wrażenie, że marnuję swoje życie.
MajaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 17:06

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez sedomom » 10 lut 2015, o 20:53

Moim zdaniem każda para powinna podjąć "swoją decyzje". Nie powinna decydować tylko kobieta, tylko mężczyzna, decyzja powinna być wspólna. Rozważmy wszystkie zza i wszystkie przeciw. Nie widzę nic złego w tym, że kobieta nie pracuje, zajmuje się domem, dziećmi. Jak i tym, że jest bardzo aktywna zawodowo.

sedomom
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 sty 2015, o 16:11

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Magda.O » 16 lut 2015, o 11:57

Ja chcę pracować. Nie chciałabym być przez całe życie na utrzymaniu męża. Chcę się rozwijać, mieć kawałek swojego życia, chcę się dokładać do domowego budżetu, czuć się niezależną.

A teraz jestem w sytuacji trochę trudnej.

Obecnie mam świetną pracę,uwielbiam ją i wiem że jestem dobra i zarząd klubu chce mnie na następny sezon. Ale w wakacje wychodzę za mąż i wszystko wskazuje na to, że wyprowadzę się do Norwegii. Znam angielski, znam już trochę Norweski, ale czy uda mi się znaleźć pracę taką jak mam tutaj? Boję się tego, szukam, ale na razie łatwo nie jest. Z jednej strony nie chcę wyjeżdżać póki pracy sobie nie znajdę, z drugiej jeśli to będzie trwało dłużej to ciągle będziemy związkiem na odległość. Być może łatwiej będzie mi szukać na miejscu. Na to liczę. Ale może tak być, że będę przez chwilę na utrzymaniu partnera. I to mnie jakoś martwi i mi z taką świadmością ciężko.
Magda.O
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:45
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]