na dzień dobry nie mały problem

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

na dzień dobry nie mały problem

Postprzez frusta » 6 sty 2012, o 19:41

cześć kobietki!

jestem Karolina, mam 21lata i mieszkam we Wrocławiu. Zarejestrowałam się tutaj, bo stwierdziłam że to najlepsze forum jakie powstało, tylko dla kobiet ;-)

jako że damy trzymają się razem, zwracam się do was z pytaniem:

od roku zażywam tabletek antykoncepcyjnych. za 3 dni skończę kolejne opakowanie, co za tym idzie, powinnam dostać okresu.
dzisiaj w nocy, ja i mój chłopak, uprawialiśmy seks i niestety - gumka pękła ;-(
mam do was pytanie: sądzicie że mogłam zajść w ciążę?
bardzo bym prosiła was o odpowiedzi. po prostu się o to boje, bo nie jesteśmy jeszcze gotowi na tak wielką odpowiedzialność jaką jest dziecko.

dziękuję bardzo!
frusta
 

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez dzo » 6 sty 2012, o 19:47

jeżeli za 3 dni powinnaś dostać okres to nie ma szans na ciążę
dzo
 

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez Nala » 22 sty 2012, o 17:12

Bez obaw! Dziwię się, że w ogóle robicie to z prezerwatywą skoro bierzesz tabletki. Naprawdę nie masz się co obawiać! :)
Nala
 

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez smutny aniołek » 22 sty 2012, o 18:03

Zgadzam się z koleżankami wyżej. Nie ma takiej możliwości ;)
ale dla pewności, żebyś juz sie nie bała, to zrób test;)
smutny aniołek
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 19 gru 2011, o 20:09

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez Melisa » 22 sty 2012, o 18:56

Nie masz się czego obawiać :)
Tabletki i gumki? niezła ostrożność ;) ja bym tak nie mogła :P jak juz tabletki to po to zeby bez gumek ;)
Melisa
 

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez Coca_Cola » 13 lip 2012, o 21:09

Droga Karolino! Rozumiem Cię, że nie jestes w wieku 21 lat gotowa na dziecko, ale na litość boską! Bierzesz pigułki, które mają za zadanie ZAPOBIEGANIE CIĄŻY. Można się martwić jeśli bierzesz je nieregularnie, zapominasz o jakiejś pigułce, spóźnisz się z wzieciem pigułki więcej niż 12h, jeśli w czasie brania tabletek bierzesz również jakieś leki które osłabiają działanie, albo wystąpią wymioty/biegunka w ciagu 4 godzin od wzięcia pigułki... Ale JEŻELI NIE DOTYCZY CIĘ ZADNA OPCJA Z POWYŻSZYCH - NIE JESTEŚ W CIĄŻY. Pigułki mają skuteczność 99,98% z czego 0,02% to właśnie błąd pacjentki (patrz wyżej).

Pozwolę sobie dopisać Ci jeszcze jak działają pigułki antykoncepcyjne dwuskładnikowe:
1. blokują owulację.
2. zagęszczają śluz, który znajduje się w szyjce macicy tak, że nie jest on w stanie 'przepuścić' plemniki.
3. zmienia budowę błony śluzowej macicy, tak że nie jest w stanie przyjąć zapłodnionej komórki jajowej [jesli by jakimś cudem doszło do zaplodnienia]
4. spowalnia transport jajowodu a co za tym idzie wydłuża wydłuża się czas do spotkania komórki jajowej i plemników, a jak wiadomo czas życia komórki jajowej jest dość krótki, im później się spotkają tym mniejsza szansa na zapłodnienie.
Avatar użytkownika
Coca_Cola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 22:12

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez nina19 » 7 sie 2012, o 23:49

Zgadzam się z poprzedniczkami, ale jeżeli okres zacznie się spóźniać, to zrób test ; ) .
nina19
 

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez GalMonica » 31 paź 2014, o 14:29

Podwójna antykoncepcja? Nie ma takiej potrzeby. Jeśli oczywiście tabletki zażywasz według zaleceń z ulotki.

Air Optix - moje ulubione soczewki!
GalMonica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 14:20

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez SexShop112_pl » 3 lis 2014, o 17:36

Mam podobne zdanie,akurat tutaj nie ma potrzeby stosowania podwójnej antykoncepcji- tabletki dają Ci większą gwarancję niż zwykła prezerwatywa. W ciąży na pewno nie jesteś,nie masz się czego obawiać.
SexShop112_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 lis 2014, o 17:22

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez kies » 18 mar 2015, o 14:50

Dokładnie, raz, że przed samą miesiączką, dwa, że jeszcze bierzesz tabletki. Gorzej by było gdybyś nie brała tabletek, a skoro je bierzesz to jesteś cały czas zabezpieczona nawet w trakcie przerwy miedzy opakowaniami. Całe szczęście :P Jedyne co mogłoby dawać powód do obaw to, to jeśli zapominałaś brać tabletek w trakcie opakowania. Jeśli z tym masz problem, a masz smartfona to ściągnij sobie różowe lusterko i przy okazji dowiesz się kilku ciekawych rzeczy na temat antykoncepcji hormonalnej.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez marysia88 » 17 kwi 2015, o 16:33

Spokojnie - dziewczyny już Ci wytłumaczyly, że nie ma opcji żebyś była w ciąży jeśli brałaś tabletki regularnie. Ewentualnym brakiem miesiączki też się nie przejmuj tak od razu. Czasem przy tabletkach antykoncepcyjnych okazuje się, że nie dochodzi do krwawienia z odstawienia, bo tak nazywa się "miesiączka" podczas brania tabletek. Miałam tak, byłam u swojej pani ginekolog i uświadomiła mi, że jeśli zdarzy się to raz lub dwa razy w roku, to wszystko ok. Częstsze braki mogą oznaczać konieczność zmiany tabletek :)
Avatar użytkownika
marysia88
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 14:26

Re: na dzień dobry nie mały problem

Postprzez Żabnik » 1 gru 2023, o 01:41

Poszukuję firmy logistycznej, która oferuje kompleksowe usługi. Jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia z korzystania z usług takich firm, proszę o podzielenie się opiniami. Również chętnie przyjmę rekomendacje dotyczące solidnych partnerów logistycznych. Dziękuję z góry! Czy znacie moze te firme https://x-one.pl/e-commerce ?
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]