szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez joasia125 » 15 lip 2014, o 13:09

Dziewczyny, udało mi się uskładać trochępieniędzy na start i chciałabym otworzyć coś swojego. Myslłam o franczyzie. Możecie cos polecić? :)
joasia125
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:06

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez imloco » 15 lip 2014, o 17:12

Żabka/Fresh... ostatnio ich się narobiło multum. Takżę nie będzie problemu się pewnie na dogadanie się z nimi, bo zalewają rynek.. A szkoda bo wole robić zakupy w małych osiedlowych sklepikach.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez joasia125 » 16 lip 2014, o 10:59

Wiesz co, czytałam ich ofertę, ale wydaje mi się, ze najlepszym pomysłem byłby jakiś lokal gastronomiczny, niż sklep. Orientowałam się trochę jak to wygląda, wiem np, że McDonald (chyba teraz już najlepiej wszystkim znany) jest koszmarnie drogi- a co myślisz o Subwayu? U nich wiem, że koszt inwestycji był o połowę mniejszy, niż w "Macu", poza tym podobno można uzyskać zwrot połowy kosztow zakupu licencji. Co o tym sądzisz? Wtedy przynajmniej te koszta nie będą takie przerażające ;)
joasia125
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:06

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez elaiza » 18 lip 2014, o 11:34

W McDonaldzie to chyba przede wszystkim ich wymagania są wydumane. Widziałam to co oni proponują, to jest jakaś rzeź. Już rzeczywiscie lepszy Subway, przynajmniej jakoś rozsądnie jest to przedstawione.
elaiza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lip 2014, o 11:33

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez joasia125 » 18 lip 2014, o 14:54

No rzeczywiście, te wymagania są jakieś kosmiczne!
Chyba w końcu stanie na tym Subwayu, bo jak na razie wszystko mi odpowiada, czytałam też trochę komentarzy o nich na forach i ludzie się dobrze wypowiadają. Myślałam, żeby otworzyć to w jakimś centrum handlowym, żeby przewijało mi się dużo ludzi :)
joasia125
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:06

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez elaiza » 8 sie 2014, o 10:40

C.H. albo stacja paliw, tam też wydaje mi się, że to może wypalić. Ludzie lubia kupować jedzenie z samochodu, nie bez powodu przecież powstały te wszystkie DriveThru itp. A Subway chyba nie ma takiej usługi, więc zawsze to jakaś atrakcja, że można podjechać i na szybko coś kupić, bez wybierania się do lokalu.
elaiza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lip 2014, o 11:33

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez joasia125 » 11 sie 2014, o 14:33

Na stacjach paliw w mojej miejscowości akurat są już wszędzie jakieś hotdogi i tego typu rzeczy. A w centrum handlowym mamy całe piętro jakby gastronomiczne i mają jedno stoisko do wynajęcia,muszę się tylko zorientować w kosztach :) a widziałam w broszurze, że Subway pomaga też urządzić wnętrze, to odpadnie mi główkowanie co gdzie postawić itp.
joasia125
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:06

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez elaiza » 13 sie 2014, o 14:06

W C.H. też w porządku, o ile Cię nie zje konkurencja. Ale jak otwierasz subwaya a nie jakieś stoisko pod własną marką, to raczej odpada Ci ten kłopot, bo subwaya już sporo osób w Polsce kojarzy.
elaiza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lip 2014, o 11:33

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez joasia125 » 19 sie 2014, o 16:06

Tak właśnie pomyślałam, że świeże kanapki to zawsze ma większą szansę przebicia. Zwłaszcza, że mamy teraz modę na jedzenie zdrowo i świeżo i bez chemii :) Przynajmniej nie będę miała wyrzutów sumienia, że sprzedaję ludziom jakieś chemicznie przerabiane rzeczy, tylko porządne, smaczne jedzonko.
joasia125
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:06

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez redorange666 » 19 sie 2014, o 16:38

Prawda jest troszeczkę inna niż Wam się wydaje.
Franczyza to koszmar... kupujecie produkt i nie macie w żaden sposób wpływu na jego wygląd czy na to co oferujecie. JAk się kończy okres spłaty... to zaraz wymyślają jak Was znowu zadłużyć i tak jest w kółko.
Koniec jest taki że... wykupuje Was firma a Wy macie długi. Tak popłyneło dwóch moich znajomych... i nadal pracują na etacie a zarobki ida na spłate wierzyciela.
Jak otwierać coś własnego to coś naprawdę własnego i nie popierac się gotowcami. Ale to tylko moje zdanie. :)
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez joasia125 » 4 wrz 2014, o 11:18

@redorange666 masz strasznie negatywny pogląd na to wszystko. Właśnie bałam się czegoś takiego pisząc na forum- fali negatywów.
Wiadomo, mnóstwo osób uważa, że niewarto, po co otwierać coś swojego. Ale ja tam się z tym nie zgadzam. Jak otwieram restaurację we franczyzie to, przynajmniej w subwayu, jestem jej właścicielką, a że jest to "gotowiec" to nie widzę w tym nic złego. Przeciez to nie sa jakieś chore wymagania, tylko sposób, dzięki któremu marka się rozwinęła. Stosowali się do jakichś zasad i osiągnęli, bądź co bądź, spory sukces- co w tym złego? Raczej odwrotnie.
Nie mam niestety żadnego oryginalnego pomysłu i żadnej rewolucji, więc wolę skorzystać z czyjejś wiedzy. A że płaci się licencję ok, to fakt, ale to też jest trochę... logiczne. To tak naprawdę zapłata za to, że całe mnóstwo rzeczy (jak chociażby kampania reklamowa) jest zrobione bez mojego udziału i załatwia mi stały napływ klientów.

Trochę tak jak wspomniała elaiza, odpada kłopot z klientelą, bo jak otworzę lokal subwaya to jest to już znana marka. Jak ktoś dobrze nie przeliczy to może popłynąć nawet mając genialny pomysł, zadłuży się i tyle. Ja wierzę we własne zdolności organizacyjne :)
joasia125
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:06

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez redorange666 » 4 wrz 2014, o 11:41

Ja prowadzę firmę w Katowicach. Pomysł własny i własne wykonawstwo... (no może nie do końca ale jednak nie mamy nic wspólnego z franczyzą). Jestem trzeci rok na runku i się rozwijam. Reklama jest po mojej stronie tak samo jak obsługa klienta, poszukiwanie nowych etc.
Wszystko co tu robię i to co osiągnąłem zawdzięczam sobie i wspólnikowi. Co to zaa firma?? Ekskluzywny salon audio-video + sklep internetowy.
Napisałem Ci wcześniej... jest kilka osób które się przejechały na franczyzie i zostały z ogromnymi długami.. największe ma mój kolega który połasił się na cudo zwanym McD....i miało być tak różowo i kolorowo... niestety było inaczej.
Ja osobiście jestem za tym aby nie pracować na etacie... zakładać własne firmy... ale jestem zdania że trzeba mieć naprawdę dobry pomysł i trafić w niszę... a wtedy sukces murowany :)
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez Asiaa » 15 wrz 2014, o 10:33

No właśnie...tylko jaki produkt jest bardzo potrzebny na rynku?
Dobra lokalizacja to też jest plus biznesu.
Ja właśnie myślę na własnym biznesem i szczerze mówiąc ciężko z branżą trafić...
Avatar użytkownika
Asiaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 08:23

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez joasia125 » 19 wrz 2014, o 11:50

Asiaa napisał(a):No właśnie...tylko jaki produkt jest bardzo potrzebny na rynku?
Dobra lokalizacja to też jest plus biznesu.
Ja właśnie myślę na własnym biznesem i szczerze mówiąc ciężko z branżą trafić...


Wyszłam od takiego samego pytania i dlatego upieram się przy tej gastronomii, bo co jak co ale jeść to ludzie nigdy nie przestaną.
Poza tym ja tak jak napisałam wcześniej @redorange666 wierzę w to, że franczyza jest dobrym sposobem na biznes, tylko trzeba dobrze wybrać markę z którą zaczyna się współpracę, a wszystkie raporty potwierdzaja, ze jak franczyza to gastronomia, bo jest najbardziej popularna i najczesniej wybierana na rynku. Przypadek Twoich znajomych na pewno jest jakimś ostrzeżeniem, ale nawet ci ludzie, którzy zakładają wlasne firmy popadają w ogromne dlugi, wiec moim zdaniem to nie jest kwestia tego czy to franczyza czy nie, tylko tego jakiego dokona sie wyboru, w co się zainwestuje swoje pieniądze. Dlatego ja też nie robię tego pochopnie tylko zbieram różne opinie, czytam, dopytuję, zapoznaję się z ofertami, bo chcę dokonać dobrego i przedewszytskim świadomego wyboru.
joasia125
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:06

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez Jemma » 23 wrz 2014, o 13:46

Myślę, że to dobry pomysł z tą franczyzą, bo zyskujesz od razu rozpoznawalną markę. Gorszy start mają ci, którzy rozpoczynają działalność pod własnym szyldem. Z tego co się orientuję, to jest dużo tego typu ogłoszeń na portalach z pracą, gdzie szukają ajentów, np tutaj: SPAM. Przeszukaj tego typu oferty, a może Ci wpadnie coś wartościowego. :)

Ostatnio edytowano 23 wrz 2014, o 14:04 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Jemma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 13:40

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez redorange666 » 23 wrz 2014, o 14:44

Więc ja jestem dziwny i nie zamierzam iść na łatwiznę.
Tworze firmę od podstaw, w trudnej branży audio i... jak na razie mam z tego fun. Rozkręcam sie i jest co raz lepiej.
Czemu nie franczyza... bo nie miał bym nic do powiedzenia. Ponieważ sprzedaję gotowy produkt na którego wygląd nie mam absolutnie żadnego wpływu... ot jestem tylko kierownikiem i wiecznie jestem inwigilowany przez wierchuszkę sieci. To źle, tamto nie tak bo my robimy to inaczej... a tak odpowiadam sam za to jak mam i jak chcę mieć.
Czy branża restauracyjna jest taka różowa?? Wiem doskonale że nie. Fast-foody maja się dobrze w miejscach gdzie jest duży ruch za to mamy spora konkurencję ponieważ w polsce poza USA mamy największą sieć maców na świecie (poza tym to koszmar jak to cos można nazwać restauracją).
Slow-food to już wyzwanie. Ogromne wyzwanie. Tutaj nie ma już znaczenia miejscówka ale kuchnia i wystrój samej knajpy. Sam mam knajpę do której lubie pojechać zjeść ale mam do niej aż 200km. Raz na 2-3 miesiące ich odwiedzam bo WARTO. Kucharzem jest rodowity włoch a ich potrawy są genialne... Zresztą o tej knajpce wie cała polska i przyjeżdząja tam ludzie z całej polski aby zjeść coś naprawdę włoskiego a nie udawanego.
Najlepsza restauracja w Polsce??? Wodna wieża w pszczynie i właśnie takie projekty maja sens i szansę na naprawdę duży sukces.
A sieciówka... to tylko kolejny taki sam produkt... jak dwie ulice dalej.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez Małgorzata80 » 12 paź 2014, o 11:23

nie ma reguły, warto patrzeć na zasady franczyzy.
Bo wiele ludzi tak działa i jest im dobrze. Grunt to rozpoznawalna marka i dobry kontakt z bezpośrednim przełożonym z firmy.
Małgorzata80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 11:15

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez puertorico » 22 paź 2014, o 23:51

Ja słyszałam, że najbardziej opłacalne są budki z kebabami :)
Avatar użytkownika
puertorico
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19 wrz 2014, o 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez wallad » 26 lis 2014, o 15:18

Też rozważam taki pomysł. Doświadczenia mi nie brakuje. Przez dłuższy czas prowadziłam spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Boję się tylko trochę kolejny raz zaryzykować.

wallad
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lis 2014, o 15:16

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez loffos » 28 lis 2014, o 13:15

Nie zapomnij rozważyć tego, w jaki sposób będziesz reklamować swój biznes. Warto to wiedzieć zanim "się ruszy". Konkurencja jest bardzo ostra. Jeśli nie uda się Nam opracować naprawdę dobrej strategii reklamowej, to możemy mieć poważne problemy z utrzymaniem się na rynku.

loffos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lis 2014, o 13:12

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez jotek » 19 gru 2019, o 19:02

Jak dokładnie by wyglądała ta współpraca? Czy cały sprzęt do firmy sam byś musiał sfinansować?
jotek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 gru 2019, o 18:10

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez Witalka » 30 lis 2021, o 12:36

Franczyza to dobry pomysł ale musisz pamiętać ze tutaj podlegasz pod wymogi firmy z którą masz franczyzę. Ja zdecydowałam się poprowadzić biznes po swojemu. Mam śniadania i obiady domowe. Otwarte do godziny 16 bo później zajmuje się dziećmi. Ostatnio mamy więcej klientów wiec kupuje nowy sprzęt m.in obieraczkę do ziemniaków https://gastromocni.pl/obieraczki-do-ziemniakow i będziemy otwierać drugi punkt z usługa cateringowa
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez ona_my » 11 sie 2023, o 21:36

Wybór wirtualne biuro Warszawa to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjąłem. Moja firma zyskała na profesjonalizmie i efektywności, a ja na oszczędnościach.
ona_my
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 maja 2022, o 09:45

Re: szukam pomysłu na własny biznes- franczyza

Postprzez lesley » 4 gru 2023, o 02:08

Jasne że franczyza może być dobrym pomysłem. Jednak rozpoczęcie każdej działalności gospodarczej często wiąże się z ryzykiem. Aby je zminimalizować i odpowiednio zaplanować finanse, warto poszukać rozwiązań takich jak faktoring. I myślę żę tutaj że aforti factor jest godny uwagi bo zapewnia proste i przejrzyste podejście do klienta
lesley
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 21:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]